Актуална информация за живота в Албърта

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
NellieB
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юни 29, 2019 8:45 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NellieB »

А коя е тази процедура, която трае 6 месеца? 3-4 години наистина не са малко време за изчакване и ако имаме възможност да придобием статут по-бързо това би било супер.
NightMartini написа:
Ivan1007 написа:
NightMartini написа:Аз лично бих подкрепил всеки за имиграция в Канада, при ясна и кратка процедура от 6 месеца, но да затвориш 3 години в процедура без гарантиран положителен край и след това н.. на брой години в приравнявания - това вече променя много неща.
И какво общо има това, което предполагам е твоя случай с евентуално техния случай?

Привет Ванко,
Към момента процедурата Експрес ентри трае поне 3 години. Не стига, че трябва да отговаряш на куп критерии, но когато влезеш в басейна с най-добри кандидати трябва дa изтеглиш печеливш номер за да продулжиж напред. След това в зависимост от професия/образование има едни мин 3 години, в доучване, приравняване. Ето ти 6 години. На много други места хората за 6 години биха изградили кариера.
А второто ти мнение нямa да го коментирам. Мисля, че само от славореда ми си личи, че не съм въздухар. С магистратура от България тук започнах наново от ниво колеж и сега съм в магистратурата. От 8 години всеки ден работя и след това уча. Само когато издържиш борейки се сам на това темпо, само тогава можеш да ми кажеш че съм въздухар.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

Марто, как затваряш 3 години в процедура ?
Аз кандидатствах за Кебек през 2001, заминах през 2004. Съзнателно бавих процедурата колкото се може повече. Междувременно си живеех живота, ожених се, имах дете, събрах кинти за да мога да замина и да не работя една две години в Канада.
Когато дойдох, знаех, че следват поне 5 "загубени" години. На 28 не ми пукаше. Все едно щях и ще работя цял живот. И всичко това го знаех и очаквах. Канада по никакъв начин не ме е "излъгала"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от pumpy »

the_coach написа: А освен това ти пожелавам да го срещнеш в някой тъмен ъгъл, тогава ще стане ясно кой е въздухаря :lol:
Защо, по дяволите, боя по тъмните ъгли е определящ за това, какъв е един човек ? Някои са слезни от клоните преди векове, други защо още живеят по тях ?
Не че ми се обобщава, но и още един младеж тук се изявяваше с "бой по тротоарите". Аз явно нещо съм изпуснал от обучението "как се става мъж"
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от the_coach »

pumpy написа:
the_coach написа: А освен това ти пожелавам да го срещнеш в някой тъмен ъгъл, тогава ще стане ясно кой е въздухаря :lol:
Защо, по дяволите, боя по тъмните ъгли е определящ за това, какъв е един човек ? Някои са слезни от клоните преди векове, други защо още живеят по тях ?
Не че ми се обобщава, но и още един младеж тук се изявяваше с "бой по тротоарите". Аз явно нещо съм изпуснал от обучението "как се става мъж"
А, аз съм против боя, пумпи ;)

Ама говедото от друго не разбира ;)

Пък и такива, които смело раздават квалификации и сипят обиди зад клавиатурата, наяве са обикновени мишки в човешки кожи :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

NellieB написа:А коя е тази процедура, която трае 6 месеца?
Експрес ентри обикновено трае толкова, не знам откъде ги е измислил тия 3 години.

https://moving2canada.com/express-entry ... sing-time/"

Ако потърсиш ще намериш още много сайтове потвърждаващи горното.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
Pavel M написа: ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
Ми щото не си въздухар, 8 години си бачкал яко, но поне знаеш защо. Докато други подхващат нещо по собствено желание и после се скъсват да се оплакват все едно някой ги е накарал насила.
Работя в международна корпорация. Отговарям за счетоводството и финансите, нещо свързано с образованието ми. Работя по 10 часа на ден и след това 4 часа съм в университета. Разбираш ли , че не съм " подхванал " а това е естествено продължение на пътя ми. И сега ще ти кажа една от разликата между мен и теб, заради която се губим в разговора - " ти си леко четиво ".
Както го казах и на друго място - след проблемите , трудностиte, зимиte, сълзиte аз имам право да си запазя душата такава, каквото искам да я намеря и след 30 години. Имам право когато стана да се събудя с усмивкa. Имам право да избера къде залезът и изгрева ми харесват повече.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
Ми щото не си въздухар, 8 години си бачкал яко, но поне знаеш защо. Докато други подхващат нещо по собствено желание и после се скъсват да се оплакват все едно някой ги е накарал насила.
Работя в международна корпорация. Отговарям за счетоводството и финансите, нещо свързано с образованието ми. Работя по 10 часа на ден и след това 4 часа съм в университета. Разбираш ли , че не съм " подхванал " а това е естествено продължение на пътя ми. И сега ще ти кажа една от разликата между мен и теб, заради която се губим в разговора - " ти си леко четиво ".
Както го казах и на друго място - след проблемите , трудностиte, зимиte, сълзиte аз имам право да си запазя душата такава, каквото искам да я намеря и след 30 години. Имам право когато стана да се събудя с усмивкa. Имам право да избера къде залезът и изгрева ми харесват повече.
Имаш право, но трябва да си го направиш сам.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Ivan1007 »

roumensp написа:
NellieB написа:А коя е тази процедура, която трае 6 месеца?
Експрес ентри обикновено трае толкова, не знам откъде ги е измислил тия 3 години.

https://moving2canada.com/express-entry ... sing-time/"

Ако потърсиш ще намериш още много сайтове потвърждаващи горното.
Освен това, тук става въпрос за оператор на селскостопански машини. Няма какво да приравнява изобщо, камо ли пък три години.
Но чукчата е писател, не е читател.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

Привет Нели,


Можеш да ми вярваш, защото аз никога не забравям началото. При равни други условия вклучително късмет, процедурата ще трае минимум две и поне 3 години. Тук има несхто като тракер. .

https://myimmitracker.com/en/ca/tracker ... cy-tracker"

Тук ти пиша Стъпка по Стъпка Експрес Ентри.
Step 1: Take IELTS and attain CLB 9 (viz: band score of 8777 in LRWS) CLB 9 gives candidates additional language points boost of 50–60 points. If you are able to reach the score of 440+ without CLB 9, that is fine too. Cost - Approx 200 CAD every time you take IELTS. Step 2: Get your ECA done (6–8 weeks) ECA is Education Credential Assessment. It is done by multiple organisations (WES one of them) and provides you the Canadian equivalent degree assessment of your native country education. Cost - Approx 285 CAD. (200 CAD Fee + 85 CAD International Result Delivery) Step 3: Create EE profile on CIC website with your attained IELTS score and ECA Making a profile enters you in the pool of candidates waiting for the ITA (Invitation to Apply). Make sure all the information mentioned in the profile is accurate as you will be asked to provide proof of all that information once you are selected. Cost - 0 Step 4: Wait for the draw to reach your score and receive ITA afterwards The ROI (Rounds of Invidation) happens every 3–4 weeks. The Canadian govt declares the min cut off score of the EE profile and all the candidates having that score or score more than it will get ITA. The score varies and is tweaked to meet the usual 2800–3000 applicants quota per ROI. Cost - 0 Step 5: Post ITA, you get 2 months to submit your documents After candidates receive ITA, they are suppose to provide documents and proofs of all the information mentioned in their profile along with few others. The documents/information needed from the candidates are: 1. Scan of Travel Document (Passport) of all applicants 2. Digital Photograph of all applicants 3. Proof of Employment of primary applicant 4. Proof of Funds of primary applicant 5. Proof of Medical of all applicants 6. Proof of Education & IELTS of all applicants 7. Police Clearance Certificate (From all countries where you have resided for 6 months or more) of all applicants Cost varies as Medical cost, PCC fees, Notarization fees etc varies on location. Ideally, all expenses should be covered within 300–350 CAD per applicant. Step 6: Submit documents, pay Immigration Fee and wait for the PPR (PassPort Request - For stamping) After submitting the documents and paying the Immigration fees, the Canadian Immigration officers verifies the documents and information provided. This generally takes 2–4 months depending on the application type, countries a person has resided in and most importantly, the immigration visa office where the application has been sent for processing and how much application backlog is there. New Delhi visa office is infamous for taking usually 4 months to process and verify the submitted documents, sometimes even more! Cost - 1050 CAD x No. of Applicants in the application Step 7: PPR received. Submit Passport and get Canada CoPR (Confirmation of PR) Once the documents are verified, candidates are intimated about the result of their application via mail. On successful processing, candidates are required to submit the passports of all the applicants for the Visa Stamping and CoPR. Passport is being sent by VFS Global and would cost around30 CAD per passport. The stamped passport are returned to the designated address within 2 weeks along with 2 copies of CoPR. Cost - Approx 30 CAD x No. of Applicants Step 8: Reach Canada on CoPR and apply for PR card Applicants are suppose to travel to Canada within the tenure mentioned on the passport. The tenure is generally till the time passport is valid or till medical proof is valid, whichever is earlier. In any case, visa will not be for more than 1 year. Applicants are suppose to plan their travel, temporary or permanent migration, to Canada within the Visa timelines and submit one copy of CoPR at the time of landing. The other copy is stamped and returned. Submitting CoPR means that Candidates have successfully landed in Canada and this in turn initiates the PR card application for each applicant. Cost - Travel Cost of each applicant Step 9: Receive PR card (2–3 months) Official PR Card processing time is 62–65 days and the PR card will be couriered to the address given by the applicants at the time of their landing. The address has to be a Canadian address. PR Card will be delivered to the address within 50–80 days. In case you have performed soft landing (temporary migration) just to fulfill the landing formalities before the Visa expires, you can request any friend coming to your native country to bring along your PR card. PR cards are not couriered outside Canada and have to be delivered in person in such scenarios. Step 10: You are Canadian PR. Enjoy! Once you have your PR card, you are officially a Canadian PR. Have fun! PR card is provided with validity of 5 years. A person is suppose to live in Canada for 730 days in consecutive 5 years to continue his/her PR card for next 5 years after the expiry. If a person has stayed in Canada for more than 1095 days in consecutive 5 years, he/she is eligible to apply for Canadian citizenship. Some Acronyms Frequently Used in this post & during Visa Processing: • CLB - Canadian Language Benchmark • ECA - Education Credential Assessment • EE - Express Entry • ROI - Round of Invitations • ITA - Invitation to Apply • CoPR - Confirmation of Permanent Residency • PPR - Passport Request • PR - Permanent Resident (Residency)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Дори не го знам кой е този Августин Пейчинов, но довечера като се върна от работа в темата за снимките ще сложа моето любимо: "In the middle of nowhere"
Mисля, че си заслужава стократно, сравнено дори и със "Златни пясъци". :lol:
Проблемът ми е, че колкото и някои да се опитват да ме изкарат бабичка, съм млада и не мога да се преместя там за постоянно. ;(
кои са тия които искат да те изкарат бабичка
аз лично не съм в тяхното число
разбира се ,че си млада ,ако кажа че си стара това биха били камъни по моята глава дето съм с 3 години по голям от теб
единственото което съм казвал е ,че си млада ,но изглеждаш като бабичка за годините си
и днес ли ще пропуснеш джима :|
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от Marto »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа: Относно джендър пропагандата, Канада е първенец от всички държави. Затова и джендъри от всички страни се местят там.
А най-голямата държавна телевизия CBC, със около 10 милиарда дотации от данъкоплатците, пропагандира джендърмеризма и травеститството на малки деца.
Също и точно в Канада, за първи път е наложена смяна на пола на дете, без никакво допитване от страна на родителите. И изобщо забрана да обсъждат с него този въпрос.
Ако се поровите в другите теми от тоя форум, ще намерите доста примери, статии и видеота.

Положителната страна е, че в Саскачуан едва ли е силно това движение. Поради всеобщото мъртвило.
Поредния родител, с мнение по въпроса, базирано на информация от този форум....
:rofl:
Знаеш с Танграта почти никога не съм съгласен, но в случая не греши. ЦБЦ-то безспирно бълва "прогресивна" пропаганда с данъците ни. В училищата децата биват подлагани на ей такива работи:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
Ми щото не си въздухар, 8 години си бачкал яко, но поне знаеш защо. Докато други подхващат нещо по собствено желание и после се скъсват да се оплакват все едно някой ги е накарал насила.
Работя в международна корпорация. Отговарям за счетоводството и финансите, нещо свързано с образованието ми. Работя по 10 часа на ден и след това 4 часа съм в университета. Разбираш ли , че не съм " подхванал " а това е естествено продължение на пътя ми. И сега ще ти кажа една от разликата между мен и теб, заради която се губим в разговора - " ти си леко четиво ".
Както го казах и на друго място - след проблемите , трудностиte, зимиte, сълзиte аз имам право да си запазя душата такава, каквото искам да я намеря и след 30 години. Имам право когато стана да се събудя с усмивкa. Имам право да избера къде залезът и изгрева ми харесват повече.
Разбира се, че имаш право, просто не ни се чете на кой какви са душевните драми. Хората си имат свои проблеми и малко ги интересуват твоите душевни терзания.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:
roumensp написа:
Pavel M написа: ама ти това сам си си го избрал
аз за 8 години де с работа де с някои търговски операции изкарах 300К кеш
Ми щото не си въздухар, 8 години си бачкал яко, но поне знаеш защо. Докато други подхващат нещо по собствено желание и после се скъсват да се оплакват все едно някой ги е накарал насила.
Работя в международна корпорация. Отговарям за счетоводството и финансите, нещо свързано с образованието ми. Работя по 10 часа на ден и след това 4 часа съм в университета. Разбираш ли , че не съм " подхванал " а това е естествено продължение на пътя ми. И сега ще ти кажа една от разликата между мен и теб, заради която се губим в разговора - " ти си леко четиво ".
Както го казах и на друго място - след проблемите , трудностиte, зимиte, сълзиte аз имам право да си запазя душата такава, каквото искам да я намеря и след 30 години. Имам право когато стана да се събудя с усмивкa. Имам право да избера къде залезът и изгрева ми харесват повече.
Разбира се, че имаш право, просто не ни се чете на кой какви са душевните драми. Хората си имат свои проблеми и малко ги интересуват твоите душевни терзания.

С това си мнение единствено ми доказа, че си " леко четиво ". Хубава вечер
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:С това си мнение единствено ми доказа, че си " леко четиво ". Хубава вечер
Такова съм, аз идвам на тоя форум да се разторвам, не да дискутирам душевните терзания на някой си, когото изобщо не познавам.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Актуална информация за живота в Албърта

Мнение от kiro »

Marto написа:
Знаеш с Танграта почти никога не съм съгласен, но в случая не греши. ЦБЦ-то безспирно бълва "прогресивна" пропаганда с данъците ни. В училищата децата биват подлагани на ей такива работи:
Гледам CBC news редовно, също и CTV news, новините и предаванията са почти едно към едно, CBC малко по-задълбочени. Не съм чул някаква "джендър пропаганда" скоро...

Тези истории, където децата били "подлъгвани" с някакви юникорни са смешни. На мен тоталната хертеропроганда и семеен натиск мислиш ли, че ми е оказала някакво влияние?
Bulgayrian
Публикувай отговор