Toronto работа

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
MatriXa
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Яну 07, 2018 2:41 pm

Re: Toronto работа

Мнение от MatriXa »

не не са аз питам нормални хора които работят :) и да говорим места за които се плаща cash
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Toronto работа

Мнение от myhata II »

MatriXa написа:не не са аз питам нормални хора които работят :) и да говорим места за които се плаща cash

Ти сега циганин ли ще го играеш или ще си ходиш след 6 месеца ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Toronto работа

Мнение от klisurov »

myhata II написа:
MatriXa написа:не не са аз питам нормални хора които работят :) и да говорим места за които се плаща cash
Ти сега циганин ли ще го играеш или ще си ходиш след 6 месеца ?
Май събира пари за "Трипче в Канада и ..."
viewtopic.php?f=20&t=50372&p=644960#p644960"
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Toronto работа

Мнение от J&V »

Извинявайте, ама за мен легалния и нелегалния са си за различаване. Не може да изсипеш една чанта с пари, за да живееш в по-нормална страна и изведнъж бай х-й, заради когото си имигрирал, да се изсипе с молба за работа, щото не отговаря на изискванията и няма пари да си дойде легално. Хубаво, че тука говорим за взаимопомощ, ама утре като ти окраде имота, ще запееш друга. Форумът е за взаимопомощ на хора, които идват тук легално, а не за хора дето се опитват да е-ат системата и всички вас/нас дошли легално. Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
Това не е форум за работа на черно и много ще съм благодарна модераторите да се погрижат.
Ако не сте à l'aise, аз съм, да сигнализирам случая на федералните, за да се прекрати тази дискусия за насърчаване на нелегалната имиграция в Канада.
Ако някой в България е спечелил избори с безвизовия режим за Канада, това не означава, че ние трябва да го подкрепяме.
Освен това, минах на бързо през БГ, за нови паспорти опашката се състои от хора със съмнителен тен. а за къде според вас са молбите за паспорти. За Австралия?
Не забравяйте и друго, всеки случай като този, който дискутираме е потенциален канал за други подобни.
На мен лично процедурата ми струваше твърде скъпо, за да допусна разни шанъджии да ми се подиграват.
Въобще не ми пука кой какво ще ме коментира.
Аз дойдох тук, със семейството си, за да съм далеч от хора като този дето е инициирал темата. Разчитам на взаимопомощта ви, за да съхраним нашето общество недосегаемо. Недосегаемо за какво ли? Мисля, че всеки от активистите в този форум знае от какво се е спасил плащайки да живее в Канада.
Благодаря.
klisurov написа:
myhata II написа:
MatriXa написа:не не са аз питам нормални хора които работят :) и да говорим места за които се плаща cash
Ти сега циганин ли ще го играеш или ще си ходиш след 6 месеца ?
Май събира пари за "Трипче в Канада и ..."
viewtopic.php?f=20&t=50372&p=644960#p644960"
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Toronto работа

Мнение от klisurov »

J&V написа:Това не е форум за работа на черно и много ще съм благодарна модераторите да се погрижат.
Ако не сте à l'aise, аз съм, да сигнализирам случая на федералните, за да се прекрати тази дискусия за насърчаване на нелегалната имиграция в Канада.
Да, модераторите биха могли да заключат, дори и да изтрият темата, но не разбирам това с какво ще спре тарикатите като този, пуснал темата.
И, още, какво точно, и най вече, кого точно би могло да се докладва на федералните? Че някакъв потребител на този Форум е дал телефонен номер в очакване някой да му се обади с предложение за работа? Че навярно този потребител е български турист, без разрешение за работа, но въпреки това търси такава? За съжаление, не мисля, някой ще тръгне да разследва такъв сигнал.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Toronto работа

Мнение от pumpy »

J&V написа: Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
По какъв начин точно нашите данъци "хранят" нелегалните имигранти, които работят на черно в някой склад ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

J&V написа:Извинявайте, ама за мен легалния и нелегалния са си за различаване. Не може да изсипеш една чанта с пари, за да живееш в по-нормална страна и изведнъж бай х-й, заради когото си имигрирал, да се изсипе с молба за работа, щото не отговаря на изискванията и няма пари да си дойде легално. Хубаво, че тука говорим за взаимопомощ, ама утре като ти окраде имота, ще запееш друга. Форумът е за взаимопомощ на хора, които идват тук легално, а не за хора дето се опитват да е-ат системата и всички вас/нас дошли легално. Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
Това не е форум за работа на черно и много ще съм благодарна модераторите да се погрижат.
Ако не сте à l'aise, аз съм, да сигнализирам случая на федералните, за да се прекрати тази дискусия за насърчаване на нелегалната имиграция в Канада.
Ако някой в България е спечелил избори с безвизовия режим за Канада, това не означава, че ние трябва да го подкрепяме.
Освен това, минах на бързо през БГ, за нови паспорти опашката се състои от хора със съмнителен тен. а за къде според вас са молбите за паспорти. За Австралия?
Не забравяйте и друго, всеки случай като този, който дискутираме е потенциален канал за други подобни.
На мен лично процедурата ми струваше твърде скъпо, за да допусна разни шанъджии да ми се подиграват.
Въобще не ми пука кой какво ще ме коментира.
Аз дойдох тук, със семейството си, за да съм далеч от хора като този дето е инициирал темата. Разчитам на взаимопомощта ви, за да съхраним нашето общество недосегаемо. Недосегаемо за какво ли? Мисля, че всеки от активистите в този форум знае от какво се е спасил плащайки да живее в Канада.
Благодаря.
klisurov написа:
myhata II написа:
MatriXa написа:не не са аз питам нормални хора които работят :) и да говорим места за които се плаща cash
Ти сега циганин ли ще го играеш или ще си ходиш след 6 месеца ?
Май събира пари за "Трипче в Канада и ..."
viewtopic.php?f=20&t=50372&p=644960#p644960"

Ами Булгаристанци,кво да ги правиш. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto работа

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
J&V написа: Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
По какъв начин точно нашите данъци "хранят" нелегалните имигранти, които работят на черно в някой склад ?
Реално по никакъв. Ама това не е основание да вземат да разрешат на всеки турист да поработва когато му е кеф и без да плаща данъци ... аз поне не знам такава държава.
Ако ти си заинтересован да ти чисти офиса на черно, както явно си свикнал, удари му една шайба. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
pumpy написа:
J&V написа: Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
По какъв начин точно нашите данъци "хранят" нелегалните имигранти, които работят на черно в някой склад ?
Реално по никакъв. Ама това не е основание да вземем да разрешим на всеки турист да поработва когато му е кеф и без да плаща данъци ... аз поне не знам такава държава.
Ако ти си заинтересован да ти чисти офиса на черно, както явно си свикнал, удари му една шайба. :lol:
Румба виж сега кво става.Както го прави Мухата 2.Хвърляш въдицата със стръвта на кукичката ,а то налапва плувката.
Сега за сега се преброихте два шарана. :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Toronto работа

Мнение от the_coach »

Е толкоз много, млади туристки от Чайна и Югоизточна Азия заработват без да плащат данъци :lol:
Корейки и японки също :lol: И държавата се прави че не вижда :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Toronto работа

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:
J&V написа: Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
По какъв начин точно нашите данъци "хранят" нелегалните имигранти, които работят на черно в някой склад ?
Реално по никакъв. Ама това не е основание да вземат да разрешат на всеки турист да поработва когато му е кеф и без да плаща данъци ... аз поне не знам такава държава.
Ако ти си заинтересован да ти чисти офиса на черно, както явно си свикнал, удари му една шайба. :lol:
В коментара ти има доста неистини:
1. никъде не съм казал, че туристите трябва да могат да работят без да плащат данъци....
2. нелегални туристи не ми чистят офиса, защото чистенето се осигурява от собственика на сдградата и е включено в наема....
3. нелегалните, които сигурно ми чистят къщата, не са туристи, защото вече 3 или 4 години са все едни и същи...
4. аз българин на работа трудно бих взел, защото очакванията са нереални, а предложеното качество съмнително, както и на повечето местни де, просто българите смятат, че общия език им дава някакво предимство, което за мен е странно като концепция.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Toronto работа

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
roumensp написа:
pumpy написа:
J&V написа: Всички ние плащаме да храним търтеите. Не го забравяйте, колкото по-малко търтеи, толкова по голям шанс да се намали данъчната тежест.
По какъв начин точно нашите данъци "хранят" нелегалните имигранти, които работят на черно в някой склад ?
Реално по никакъв. Ама това не е основание да вземат да разрешат на всеки турист да поработва когато му е кеф и без да плаща данъци ... аз поне не знам такава държава.
Ако ти си заинтересован да ти чисти офиса на черно, както явно си свикнал, удари му една шайба. :lol:
В коментара ти има доста неистини:
1. никъде не съм казал, че туристите трябва да могат да работят без да плащат данъци....
2. нелегални туристи не ми чистят офиса, защото чистенето се осигурява от собственика на сдградата и е включено в наема....
3. нелегалните, които сигурно ми чистят къщата, не са туристи, защото вече 3 или 4 години са все едни и същи...
4. аз българин на работа трудно бих взел, защото очакванията са нереални, а предложеното качество съмнително, както и на повечето местни де, просто българите смятат, че общия език им дава някакво предимство, което за мен е странно като концепция.

чакай ти от един мъж под чехъл да ти разкрие истинските си мисли.
него инстинкта му за съхранение го е научил да казва това което се очаква от него т.е. това което Трябва.
в тоя смисъл на расъждения не бих бил толкова критичен към Румбата :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Toronto работа

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:и аз това казвам.защо пък не и някой булгаристански галош :lol:
Никой не казва, че не може. Ама колкото повече работещи на черно и неплащащи данъци в една държава, толкова по-циганска става тя. Данъците платени от моето семейство вече трябва да са 7-цифрено число и ми е писнало от цървули опитващи се да преебат държавата.
Не очаквам човек, който се надява да получи пенЦия, защото подава декларации с нули да го разбере. :lol:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Toronto работа

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:...аз българин на работа трудно бих взел, защото очакванията са нереални, а предложеното качество съмнително, както и на повечето местни де, просто българите смятат, че общия език им дава някакво предимство, което за мен е странно като концепция.
Това от личен опит ли го казваш, или някой ти ги е разправял тези неща?

Аз имах колега украинец, който в почивните дни доработваше във фирма за почистване на външни и вътрешни пространства на промишлени сгради, собственост на българин. Работеше на пароструйка и ми сподели, че му сваля шапка на сънародника ми. Който лично работел за 3-ма и държал изключително строго за качеството на работата. Поради това фирмата му имала дългогодишни контракти с такива компании като Costko и работа имало до гуша.
За български т.е. собстеност на българи фирми за почистване на офиси също съм чувал само добри отзиви.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор