Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vili_7 »

Е, не няма да участвам в касапницата ви..... тегави сте, честно.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Pyrelight »

Vili_7 написа:Е, не няма да участвам в касапницата ви..... тегави сте, честно.
Моля? Какво значи "касапница"? :o
Ти първа започна, подавайки информация. Аз само попитах, защото ми е интересно. Защитата двустранна ли е? |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от ivandaman »

Vili_7 написа:Е, не няма да участвам в касапницата ви..... тегави сте, честно.
Вили7, Аз си реших проблема по следният начин.. ;) Препоръчвам .. :y:

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Бистра написа:
Я, виж ти? Интересно! А дали изпращат на спонсорираните мъже същото?
Не знам дали пращат е-майл на спонсорирани мъже дали жените им ги тормозят но има и малка утеха за спонсора.
Ако спонсорирания се разведе в период 1 - 5 година от идване в Канада ( какъвто беше срока не помня ) не може той /тя после да бъде спонсор в следващите 10 години.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Хълка, няма как да помниш нещо, което не съществува. Отново разправяш небивалици.
Пак си разбрал-недоразбрал. Няма никакъв такъв наказателен период от 10 г. със забрана да спонсорираш нов съпруг след развод. Който те грози ако като спонсориран се разведеш със спонсора си в рамките на някакъв си срок от 1-5 г. Това са си твои измислици.

Има забрана за спонсориране на нов съпруг или съжител в срок от 5 г. след получаване на PR статута от спонсорирания. Правилото е валидно дори и ако спонсорираният в рамките на тези 5 г. е придобил и канадско гражданство. Разводът няма никакво значение кога се е състоял.
Interdiction de parrainage pour une période de cinq ans visant les époux ou conjoints qui ont été parrainés pour venir au Canada
Si un époux ou un partenaire vous a parrainé, vous ne pouvez pas parrainer un nouvel époux ou un nouveau conjoint pendant les cinq années qui suivent l’obtention de votre statut de résident permanent.
Cette règle s’applique même si vous avez obtenu votre citoyenneté canadienne au cours de ces cinq ans.

Та жена ти може да подаде молба за развод още на 2-рия ден след пристигането си, ако те е заварила на калъп с друга депутатска щерка, примерно. И това нищо не променя относно твоите ангажименти към нея, Ти ще продължаваш да си ѝ плащаш всички задължителни разходи в продължение на 3 г. като поп. А тя няма да има право да спонсорира нов съпруг или съжител в рамките на 5 г. след получаване на PR статута си. Това е всичко.

Хълка, лъжи жена си и твоите наивни кандидат-имигранти насаме, не пляскай измислиците си във форума, че много се излагаш. Ще почнеш да губиш отново клиентела и пак ще стовариш всичко на моя гръб, вместо да виниш себе си. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Ставаше дума за утеха на спонсора. Сега дали е 5 или 10 години не помня. Важното е че е помислено и за спонсора.

Нали спонсорирания трябва да вземе PR card. Това са 2 години ако е кандидатствано от Канада. Ако тръгне спонсора да правии мизерии може и повече от 2 години да стане като я обвини че е искала да дойде в Канада и го е използвала. Преди да дадът картата на спонсорирания ви викат на интервю и двамата в имиграцията..
Мин. става 2 + 5 = 7 години.
След това отнема време спонсорирания да си стъпи на караката за да бъде одобрен за спонсор.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Ти годините за нищо ги нямаш, Хълка. Търкаляш ги и ги премяташ като жонгльор топките си. Без проблем от 1, 2 ги докарваш до 5, 7 и 10 г. с едно помръдване на пръста си. :)

Изображение
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Благодаря на всички за съветите!

Само не откривам информация има ли някакъв паричен праг (сума), която спонсорът трябва да притежава, за да стане такъв? Ако правилно разбирам, такава сума е необходима, само ако става въпрос за спонсориране на дете?

Друг въпрос - необходимо ли е спонсорът да работи в Канада, за да стане такъв? И ако не, необходим ли
му е job offer преди да подадем документите?
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Victoria93 написа:Благодаря на всички за съветите!

Само не откривам информация има ли някакъв паричен праг (сума), която спонсорът трябва да притежава, за да стане такъв? Ако правилно разбирам, такава сума е необходима, само ако става въпрос за спонсориране на дете?

Друг въпрос - необходимо ли е спонсорът да работи в Канада, за да стане такъв? И ако не, необходим ли му е job offer преди да подадем документите?
На всичките тези въпроси бе отговорено в настоящата дискусия и отговорът е "не" на всичките.
Не, няма минимален праг на доходите или паричните средства на спонсора и не се изисква той да да работи в Канда за да стане такъв. Нито пък се изисква някакъв "job offer" за тази цел.
Вече се спомена от колегата rumensp, че единственото условие за живеещият извън Канада кандидат-спонсор е да може да докаже намерение двойката да живее за постоянно в Канада след приключване на процеурата по спонсорирането.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Има и още едно условие.
Да бъде одобрен за спонсор от агент на имиграцията. Проблема е че ние не знаем какво точно гледа и изисква този агент. Може да изисква допълнително нещо ако прецени.
Това че за един спонсор е станало след като е писал писмо с обяснения защо не живее в Канада и не работи в момента в Канада не значи че ще стане за друг спонсор.

Ако аз съм агент в моите очи по добре ще ми изглежда спонсор който живее и работи в Канада и се подготвя да посрещне спонсорирания.

Любовта се доказва с други документи които между другото ги изискват.
Ето ги.
Писмо с обяснение как и къде сте се запознали.
Къде сте пътували заедно дати, месеци, години. Общи снимки от меден месец. От сватба. Снимки с родители.
Снимки с приятели и тяхните имена.
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Аз пък си мисля обратното - ако той е в Канада, а аз тук - на какво стъпва бракът ни? На чатове, разговори по телефона и примерно 3-4 срещи годишно (ако изобщо имаме средства да патрулираме напред-назад толкова често).

Докато в реалния случай - той се върна в България, за да сме заедно, живеем заедно, имаме общи придобивки, разходи и всичко останало, както си трябва. Бракът е логичното продължение на подобни взаимоотношения. Ако това се стори съмнително на имиграционните служители, освен да им пожелая да са живи и здрави, не мисля, че има друго, което мога да направя. :D :)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Става дума за една година а не за 10 години разделени.
95 % от кандидатите са така. Спонсора в Канада а спонсорирания чака да му стане ПР картата.
Вие искате нещо от Канада и имиграционите и служители не обратното.

Имиграционите искат да се убедят че спонсора може да се грижи за спонсорирания след като дойде в Канада.
Как ще се грижи ако няма жилище, няма работа, спестените пари ( Ако изобщо има такива. Може и на заем от кредитни карти да е бил 2 години извън Канада. Тези заеми трябва да се връщат плюс разходите за издръжка на новата съпруга. ) са похарчени за две години живеене извън Канада, за сватба, пътешествия и за меден месец.
Последно промяна от Vedren на Нед Яну 06, 2019 2:23 pm, променено общо 1 път.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Виктория, остави го Ведрен, той и Хълката, както аз го наричам. Той си е дървен философ от край време. И за това, колко е вещ в тази материя за която говори, може да си направиш извод от следния факт. Още през 2004 г. този човек писа в настоящия форум, че е "ерген на 38 г., но се оглежда". Представяш ли си какво "оглеждане" е паднало през всичките тези години до преди 2 г., когато най-накрая се е престрашил да се ожени (ако е верно, де)? :D
Ако му се водиш по акъла, може и никога да не се решиш да направиш каквото и да е. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: Имиграционите искат да се убедят че спонсора може да се грижи за спонсорирания след като дойде в Канада.
Как ще се грижи ако няма жилище, няма работа, спестените пари за похарчени за две години живеене извън Канада, за сватба, пътешествия и за меден месец.
Отново говориш пълни гпупости, Хълка. Нищо подобно не искат имиграционните. Искат да видят декларация, че спонсора поема издръжката на спонсорирания за период от 3 г. след идването в Канада. През това време всичко може да стане и дори двойката да започне да живее на социал. Номерът е, че после спонсора ще трябва да ги връща тези пари. Това е всичко.
Работа се губи много бързо поради много причини. Това, че днес някой има работа, не означава, че ще я има със сигурност и утре. Да не говорим в близките една или няколко години.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Линко далеч си от истината.

Нали не казваш че 95 % от тези които се женят извън Канада отиват да живеят за 2 години извън Канада. Като напускат, работа, жилище и си харчат спестените пари или живеят на заем в друга дъражава при булката.

Има последователност която ти пропускаш.
Първо те одобряват за спонсор.
Ако не те одобрят никакви документи не подписваш и не пускаш защото е безмислено.

Чак след одобрението се попълват документи в които спонсора се подписва че е отговорен финансово за новата си жена в следващите 3 години. Ако почне да взима социал независимо разведена или не после спонсора ги връща тези пари.

Не разбирам защо намесваш лична информация за мен. Все едно аз да пиша за теб че си разведен, че си женен отново за млада жена която е минала процедурата а ти си стоял като куфар и са те донесли в Канада. Че си член на БКП. Това помага ли на Виктория.
Публикувай отговор