Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Pyrelight »

Mисля, че има минимална сума.
Ето линка.
Има таблици вътре.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vili_7 »

При условие, че в двойката има човек с канадско гражданство и аз мисля, че спонсорската програма е най-добрият вариант.
Аз дойдох с тази програма. Когато имах нужда, получих доста добри съвети от някои хора в този форум. Около 10 месеца отне разглеждането на документите. Аз ги изчаках в България, докато мъжът ми си работеше в Канада.
Не са ни мотали много с документите, него изобщо, мен ме върнаха само веднъж, защото не бях разбрала правилно един въпрос и трябваше да допълвам.
Ако мога с нещо да помогна съм насреща.
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Mисля, че има минимална сума.
Ето линка.
Има таблици вътре.
Този линк не от имиграционите служби на Канада. Не е официален.
Дори документа от данъчните има друго име.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Pyrelight »

Vedren написа:
Mисля, че има минимална сума.
Ето линка.
Има таблици вътре.
Този линк не от имиграционите служби на Канада. Не е официален.
Дори документа от данъчните има друго име.
Съгласна! :handshake:
Това са само инструкциите за попълване на това
Аз се опитвах само да отговоря на въпроса на Танграта за минимален изискуем доход на спонсориращия. :$
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Marto »

Изискването за минимален доход НЕ се отнася за спонсориране на съпруг/а.

Също така отдавна няма списъка от професии, който хълбой спомена.

Ако искате да дойдете тук и той тогава да те спонсорира, да може, но при пристигането в Канада като посетител може да се усъмнят нещо, особено ако си с много багаж и може да те върнат ако се усъмнят, че идваш не като турист, а възнамеряваш да останеш постоянно.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от ivandaman »

Vedren написа:Да, документа за който говориш се иска от CRA но пак го иска спонсора. Ако не си попълвал данъчни декларации пак пишеш обяснения ти не жена ти. Или с други думи спонсора е активен.

При Виктория споносра за сега седи и гледа.
Сега те разбрах.. :y: Мислих че имаш впредвид нещо различно под "активен".. Като живял в Канада, работа, доходи, данъчни декларации и т.н.
Да странно е че "канадецът" в случая не е про-активен но всеки си е различен.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Марто не си разбрал.
Списъка с професии е в случай че реши да кандидатсва сама както ние сме дошли а не чрез брак.
Момичето се чуди кое да избере. Дори си е правила онлайн тест за кандидатстване сама.

Ето един от въпросите в теста който Виктория е посочила.

In the last five years, do you have at least two years of experience in one of these types of jobs (skilled trades)?
industrial, electrical and construction trades (NOC codes that start in 72)
maintenance and equipment operation trades (NOC codes that start in 73)
supervisors and technical jobs in natural resources, agriculture and related production (NOC codes that start in 82)
processing, manufacturing and utilities supervisors and central control operators (NOC codes that start in 92)
chefs and cooks or (NOC codes that start in 632)
butchers and bakers (NOC codes that start in 633
Victoria93
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Яну 02, 2019 9:32 am

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Victoria93 »

Благодаря ви за насоките и отговорите! :)

В тази ситуация няма пасивен участник, и двамата проучваме варианти, коментираме и търсим най-доброто решение, без да изключваме която и да е възможност. Просто темата пуснах аз - това е. :)

Ще проучим нещата със спонсорството - действително приятелят ми е на 25, като мен, което значи, че няма някакъв супер солиден трудов стаж в Канада.

Първоначалната идея беше да кандидатствам самостоятелно по програма - както е express entry например, но специфичните професионални направления, които са описани, доста ме притесниха - от вашите отговори също стигам до извода, че този тип програми няма да ми свършат работа, тъй като изглежда са насочени към хора, ангажирани в определени сектори.

А имате ли наблюдения относно процедурата за open work permit? Т.е какви са шансовете да отида като посетител, да си пусна от там документите за този open work permit и да получа одобрение? Не съм сигурна как би се разгледал този вариант от имиграционните обаче - едва ли ще им допадне хипотезата - дойдох на гости, хареса ми, реших да остана.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Koko »

Victoria93 написа:Благодаря ви за насоките и отговорите! :)

В тази ситуация няма пасивен участник, и двамата проучваме варианти, коментираме и търсим най-доброто решение, без да изключваме която и да е възможност. Просто темата пуснах аз - това е. :)

Ще проучим нещата със спонсорството - действително приятелят ми е на 25, като мен, което значи, че няма някакъв супер солиден трудов стаж в Канада.

Първоначалната идея беше да кандидатствам самостоятелно по програма - както е express entry например, но специфичните професионални направления, които са описани, доста ме притесниха - от вашите отговори също стигам до извода, че този тип програми няма да ми свършат работа, тъй като изглежда са насочени към хора, ангажирани в определени сектори.

А имате ли наблюдения относно процедурата за open work permit? Т.е какви са шансовете да отида като посетител, да си пусна от там документите за този open work permit и да получа одобрение? Не съм сигурна как би се разгледал този вариант от имиграционните обаче - едва ли ще им допадне хипотезата - дойдох на гости, хареса ми, реших да остана.
Отговорите на тези въпроси ги има в официалният сайт.
За да може да бъде спонсор, приятелят ви (евентуално вече и като ваш съпруг) трябва да покаже че може да ви издържа и двамата, т.е. по-важно е да има работа в Канада, отколкото какъв му е предишният трудов стаж.

По отношение на open work permit - вижте по-долу:
http://www.cic.gc.ca/english/helpcentre ... 163&top=17"

Нали сте наясно че в момента нямате нужда от посетителска виза, а само от еТА за да пристигнете в Канада, т.е. ако мъжа ви е в Канада и работи, вие първоначално можете да пристигнете при него като посетител, и в същото време можете да кандидаствате за open work permit и да движите процедурата за спонсориране.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Kpetrov »

Вероятно доста трябва да се внимава на границата при пристигане при съпруг с еТА.
Без огромни багажи, без документи навяващи мисълта за търсене на работа и т.н. Плюс ще трябва и билет за обратно връщане да представите. Внимавайте и какво имате писано по телефоните, какви планове сте обсъждали.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Koko »

Kpetrov написа:Вероятно доста трябва да се внимава на границата при пристигане при съпруг с еТА.
Без огромни багажи, без документи навяващи мисълта за търсене на работа и т.н. Плюс ще трябва и билет за обратно връщане да представите. Внимавайте и какво имате писано по телефоните, какви планове сте обсъждали.
Защо, какво нередно има в това да каже на границата че пристига при съпруга си, който е канадски гражданин?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Marto »

Защото следващия въпрос ще бъде: "вие на временно посещение ли идвате, или да останете в Канада постоянно?"

Ако е честна и каже, че идва за да я спонсорират и да пусне документи за ПР докато е в Канада, най-вероятно любезно ще откажат да я пуснат в страната.

Ако им каже, че е само за известно време, тоест използва еТа-то по предназначение като временен посетител, ще се усъмнят и ще почнат да ровичкат и резултатът сигурно ще е същия.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Vedren »

Съвет от мен. Гледайте по голямите неща а не дали ще те пуснат или върнат първия път.

Както писах по рано. Ако се ожените в Канада и пуснете документи от Канада става по бавно отколкото ако пуснете документи за спонсорство от БГ.
През това време от 1.5 - 2 години не може да работиш, да учиш, да се лекуваш, да пътуваш.

Задай си въпроса. Харесва ли ти такъв живот за 2 години да кажем.
Да стоиш до печката в къщи.
Може ли твоя приятел да те издържа през тези 2 години.

Това е труден период и може дори да си развалите отношенията.
Ако отговора е НЕ по добре подайте документи от БГ.
Там може да си работиш и всичко останало за 1 година.

Какво ще стане на границата не знам.
Може да кажеш че идваш да се жениш тук защото роднините на мъжа ти са в Канада. Това звучи логично и добре.

Не съм сигурен какво ще стане ако бъдеш откровена и кажеш.
Абе обичаме се с приятеля ми, мислиме да се вземеме по някое време в бъдеще ама сега ми се иска да изкарам една работна виза и да поработя малко. Това е опасен ход според мен.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Marto »

Хъл, информацията ти е много стара. Спри се!

Преди години беше така. Кандидастваш в Канада и нямаш право да работиш до самия край на процеса. Сега е различно и около 4 месеца след подаване на документи, спонсорираният съпруг получава open work permit и могат да си живеят и работят нормално докато остатъка на процедурата си върви.

По принцип за хора като Виктория документите трябва да се пуснат извън Канада. Сроковете вече не са толкова лоши като преди (казват, че целта им е 12 месеца процесинг таймс, независимо дали си подал в или извън Канада). Но фактът е, че това е минимум 8 месеца - на практика година - пауза в живота им, която не е тривиална.

Ако решат да започнат процеса по спонсорирането в Канада, дали ще я пуснат да влезе като турист е едно от "голЯмите неща".
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Емиграция в Канада - кой е най-удачният вариант?

Мнение от Marto »

Второ.

За Ескпрес Ентри (за хора с образование като Виктория) НЯМА списък от професии както имаше едно време за skilled worker immigration. Професиите, които тя изброи са за хора, които искат да кандидастват за Federal Skilled Trades Program (FSTP) Express Entry, което е малко различно.
Публикувай отговор