Заслужава ли си да подаваме за Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Залужава ли си?

Анкетата свършва на Съб Яну 26, 2019 8:54 am

1. Да, елате повече
8
24%
2. Не, стойте си в София
16
48%
3. Елате, пробвайте, па се върнете
9
27%
 
Общо гласове: 33
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Vedren »

Май си объркал форума.
Този е за имиграция, устанвяване и адаптиране.
Не за внуци и правнуци.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Kan_Tangra »

Vedren написа: Vedren
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 11:15 am
Мнения: 174
Местоположение: Hull City - срещу премиера
:rofl: :rofl: :rofl: :lol: :lol: :lol: :facepalm: :dance:
Мухахахаха!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от agent Ozo »

По-правилно би било да се каже, че канадския премиер временно живее срещу Хълбойката. Защото през няколко години го изритват от резиденцията му, а Хълката вече 16 г. е непоклатим в резиденцията си с изглед към реката.

Гийка може само да завижда. Изгледът към залива от неговия апартамент може и да е по-красив, но му липсва една премиерска резиденция насреща. ;)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа:Май си объркал форума.
Този е за имиграция, устанвяване и адаптиране.
Не за внуци и правнуци.
То и за Сталин, концлагери и противници на частния бизнес не е, ама ти ги намесваш, Хълка.

Нещо не ти хареса темата относно това колко време ще се помни твоето величие на успял бизнесмен в Канада. Разбираемо е.
Та продължавай да се самовъзвеличаваш докат си жив, че после потъваш мигом в небитието. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Vedren »

Аз аватар със Сталин нямам и не хваля провалени с гръм и трясък строеве.
Не съм бил и член на БКП.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Агент Озо ти сам каза в тази тема че ние не знаем колко си посрещал.
Не съм чел във форума някой да ти благодари че си го посрещнал но нека да допуснем че има такива. Да кажем 5-10-20 човека
Въпроса сега е колко от тях могат да се похвалят с някакъв прогрес ако има такива изобщо.

Отговора е за да не залитне някой да получава помощ от теб че после я на строежа я в социалните служби трябва да го търсим.
От кога има директна или въобще някаква връзка на това кой те посреща с това какъв ставаш и какъв прогрес имаш!?

Ти по такъв признак ли помагаш на хората и посрещаш ново-емигранти?
По вероятноста да се издигнат и прогресират?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Pyrelight »

Kpetrov написа: Ти по такъв признак ли помагаш на хората и посрещаш ново-емигранти?
По вероятноста да се издигнат и прогресират?
Eстествено! За какъв ми е да поканя някой, който после ще забрави да си тръгне? Хората се събират със сходни на тях. Аз в среда на бъмове и неудачници не съм се движила, не смятам и да започвам да го правя! |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Vedren »

Добрите учители и треньори се мерят и по такава статистика. Колко от учениците са станали вишисти, колко са станали шампиони.

Точно така за мен е важно на тези хора да се помогне успешно.
Да се ориентират и да си стъпят на краката, да си намерят мястото в Канада а не да станат социаладжии. Защото ако станат такива после всички тук заедно ще плащаме за тях или с други думи пренасяме Факултета ( ромска махала ) от София в Канада.

Искам да чуя че знят езци англииски или френски, че имат пари за наем, храна за първи разходи така както се изисква по процедурата, че имат желание да си търсят работа.

Обратно ако чуя че не знаят език, минали са по втория начин, минали са незаконо границата, разчитат на социал тогава да търсят друг да им помага.

А ако аз чета от БГ този форум и чета писанята и съветите на Агент Озо първо ще се гръмна преди да търся от него помощ.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от agent Ozo »

Vedren написа: А ако аз чета от БГ този форум и чета писанята и съветите на Агент Озо първо ще се гръмна преди да търся от него помощ.
Е, с това вече окончателно ми съсипа "бизнеса" с помагането на новите кандидат-имигранти. Чака ме окончателен фалит и след това ще трябва да си сложа въжето на шията, след като и това дето капеше ще секне.

Фърлям кърпата и се признавам за победен, разбит и смазан, Хълка. Ти си най-великия. :D :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Vedren »

А имаш шанс. Може да се появи някой отличник или шампион с един, два постинга и да каже че ти си му бил учителя. :D

Ще е трудно обаче.
Ако планинския водач сам се губи в планината и се лута из нея как да му имаш доверие че няма да загуби и хората от групата която ще води.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от agent Ozo »

Няма никаква надежда за мен, Хълка. Не мога да се боря с такъв конкурент като теб. Аз, щот съм беден и гладен, искам да ми се плаща за съветите. А ти, тъй като си богат и задоволен, правиш всичко безплатно и дори чух, че разкарваш хората из офисите на забогателите български имигранти със собствената си кола. Та дори и ги черпиш, когато ги водиш да им покажеш известните ресторанти в Отава.
Къде мога да се меря аз с тебе. Край, това е краят за мен и помагането ми на кандидат-имигрантите. Пазарът вече е изцяло твой. ;(
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Добрите учители и треньори се мерят и по такава статистика. Колко от учениците са станали вишисти, колко са станали шампиони.

Точно така за мен е важно на тези хора да се помогне успешно.
Да се ориентират и да си стъпят на краката, да си намерят мястото в Канада а не да станат социаладжии. Защото ако станат такива после всички тук заедно ще плащаме за тях или с други думи пренасяме Факултета ( ромска махала ) от София в Канада.

Искам да чуя че знят езци англииски или френски, че имат пари за наем, храна за първи разходи така както се изисква по процедурата, че имат желание да си търсят работа.

Обратно ако чуя че не знаят език, минали са по втория начин, минали са незаконо границата, разчитат на социал тогава да търсят друг да им помага.

А ако аз чета от БГ този форум и чета писанята и съветите на Агент Озо първо ще се гръмна преди да търся от него помощ.
WTF!?
Треньори, учители. Гледало се какви резултати ще постигнат.
Ти за олимпиадата по посрещане ли се готвиш?
На треньорите им се плаща, на учителите също. Да не говорим, че учителите не си избират учениците, а се опитват да помогнат на всички, дори повече помагат на тези които са по-назад с материала.

Да помогнеш успешно означава да помогнеш на човек който евентуално без твоята помощ би станал "социалджия", а не да си избираш "клиентите" по огромните възможности, знания и опит.

Това дали знаят езици, дали имат пари за първи разходи така както се изисква по процедурата го решават имиграционните. Ти и извлечение от банката ли им искаш?

Такива смешки не съм чувал.
Аз съм благодарен на хората които са ме посрещнали с никове svilko и пчеличка от форума.
Но не вярвам да се гордеят със себе си, че не съм на социал. :lol:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Vedren »

Аз нямам и задължение да помагам.

След като го правя безвъзмездно, налага се да излизам от работа, да отделям от времето си, да ползвам колата си, да си давам името като гаранция за жилище, за препоръка за работа имам право аз да избирам на кого да помагам.

Не съм сигурен че щеше да се обърнеш към тези хора които са те посрещали ако бяха членове на БКП, стари комунисти, и хора рекламиращи Сталин и неговите възгледи.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
Kpetrov написа: Ти по такъв признак ли помагаш на хората и посрещаш ново-емигранти?
По вероятноста да се издигнат и прогресират?
Eстествено! За какъв ми е да поканя някой, който после ще забрави да си тръгне? Хората се събират със сходни на тях. Аз в среда на бъмове и неудачници не съм се движила, не смятам и да започвам да го правя! |(
ами това ако е принципа ти що не се издигна бе
не кой да е а баща ти те посрещна,виден монтреалски бизнесмен ,милионер с цял квартал блокове под наем
а я докара до чертожник на кенефи в архитектурното бюро на мъжа си който те взе на работа по милост
че даже те е срам да си признаеш че си чертожничка на кенефи и се представяш като художник/дизайнер на тоалетни чинии и аксесоари към тях :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Заслужава ли си да подаваме за Канада?

Мнение от Kpetrov »

Vedren написа:Аз нямам и задължение да помагам.

След като го правя безвъзмездно, налага се да излизам от работа, да отделям от времето си, да ползвам колата си, да си давам името като гаранция за жилище, за препоръка за работа имам право аз да избирам на кого да помагам.

Не съм сигурен че щеше да се обърнеш към тези хора които са те посрещали ако бяха членове на БКП, стари комунисти, и хора рекламиращи Сталин и неговите възгледи.
Разбира се, че никой не помага на всеки който заяви нужда, но и не избирам на кого да помогна на принципа има ли той потенциал да бъде проспериращ бизнесмен. Нито пък ще си позволя да ги разпитвам на социал ли ще излизат, за колко време и т.н.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Публикувай отговор