Колетна пратка до България

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Колетна пратка до България

Мнение от Optimist Creed »

Кой е най-изгодният начин, който сте открили за изпращане на колетна пратка до България? Трябва да изпратя кутия около 2 кг .

Някой успявал ли е да изпрати мобилен телефон в колета си? (българските пощи не приемат пратки с устройства с батерии). :( .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Колетна пратка до България

Мнение от c200 »

За телефони и таблети - Canada Post, ground shipping, 14$ без застраховка, пристига за около 2 седмици, макар че те казват 4-6. За батерии не стана дума.
За 2 кг техният калкулатор предлага 33$.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Колетна пратка до България

Мнение от 7George »

Canada Post, ground shipping - това нещо по океанското дъно ли пълзи?

Да, и за коя Коледа става въпрос: 2019, руската, арменската? :)
Embrace your climate change!
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Колетна пратка до България

Мнение от Optimist Creed »

c200 написа:За телефони и таблети - Canada Post, ground shipping, 14$ без застраховка, пристига за около 2 седмици, макар че те казват 4-6. За батерии не стана дума.
За 2 кг техният калкулатор предлага 33$.
О, страхотно! :) . Значи се е получило да изпратите успешно даже две устройства с батерии. Кога ги изпратихте? Трябва да попитаме отново и на друг пощенски клон за тези абсурдни нови изисквания.
Как може Канада поуст да позволява устройства с батерии, а бългаски пощи не?!? :?: Аз единствено бях чувал за малки полети в Алберта да предупреждават ,че не искат един модел смарт телефон на борда си.

На нас в Канада пост ни казаха ground shipping ще ни струва 77$ ,а ако е по въздух 123$ т.е. почти двойно за колет 1.9 кг и размери 13см,26см,41см. Интересно дали наистина изпозват кораб за ground shipping и той да може да прекоси океана за една седмица,а втората седмица колета да пристигне до БГ?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Колетна пратка до България

Мнение от def34 »

Не знам откъде е тази информация че БГ пощи не приемали устройства с батерии,след като точно те доставят на територията на България пратки от Canada post и USPS.
Аз лично съм ползвал https://chitchats.com/ за телефон до България.Ползват Американските пощи USPS,а в България доставката е с БГ пощи.Хубаво е да се плати за фул тракинг и доставката е за около 10-12 дена.
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Колетна пратка до България

Мнение от Optimist Creed »

def34 написа:Не знам откъде е тази информация че БГ пощи не приемали устройства с батерии,след като точно те доставят на територията на България пратки от Canada post и USPS.
Аз лично съм ползвал https://chitchats.com/ за телефон до България.Ползват Американските пощи USPS,а в България доставката е с БГ пощи.Хубаво е да се плати за фул тракинг и доставката е за около 10-12 дена.
Може ли да си спомниш кога успя да изпратиш успешно телефона? Тази година ли беше или по-отдавна?
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Колетна пратка до България

Мнение от def34 »

Тази година,преди 3 месеца
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Колетна пратка до България

Мнение от c200 »

Пратих един Kindle към края на октомври и един смартфон към началото на декември, и двете пратки по 14$, и двете пристигнаха за по 15 дни. Изрично трябва да се спомене ground shipping на гишето, иначе пишат Xpress Post, Purolator и разни там други сервизи от скъпото.
Например колет със споменатите размери 1.9 кг и 13см,26см,41см излиза 34$ със Small Packet - International Surface и над 70$ със Small Packet - International Air. Има калкулатор в сайта, генератор на митнически формуляр, на два езика и т.н. Адресът на получателя в тоя формуляр не работи на кирилица, пробвах :)
П.С. И двете ми пратки бяха на стари машинки, с обявена стойност 15-20$ и опция да ги унищожат ако не могат да ги доставят. Ако пращате нещо дето струва 500-1000$ със застраховка и тракинг разбира се, че ще е по-скъпо и то доста, без значение с кораб, самолет или кучешки впрягове.

П.П.С. Поиграх си малко с клакулатора, че ми стана интересно. Ето какво искат за същия колет. Може и още, някои опции предлагат и застраховка, едни 10-20$ отгоре за 500-1000$ покритие.

Small PacketTM - International Surface - $33.80
Small PacketTM - International Air - $70.78
International Parcel - Surface - $77.16
International Parcel - Air - $123.20
PriorityTM Worldwide - $165.04
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Колетна пратка до България

Мнение от margaret »

7George написа:Canada Post, ground shipping - това нещо по океанското дъно ли пълзи?

Да, и за коя Коледа става въпрос: 2019, руската, арменската? :)

Не става въпрос за Коледна , а за "колетна пратка" :)
Но наистина на бърз преглед и аз прочетох първо Коледна ;)
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Публикувай отговор