Условия за живот в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pisnami5
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 04, 2018 4:46 am

Условия за живот в Канада

Мнение от pisnami5 »

Здравейте на всички!
Бих искала да попитам за мнение относно условията за живот в Канада?
Мислим със семейството си за евентуално преместване там,четох доста от публикациите във форума,но постовете по тази тема са доста стари.
Бихте ли споделиле актуално мнение-какви са ориентиронъчно наемите на двустайни апартамени,колко е заплащането на час...нямам конкретна провинция в предвид,така че всеки включил се би ми бил от полза като съвет.
С мъжа ми не попадаме в категорията високо квалифицирана ръботна ръка-той е готвач,аз работя в сферата на маркетинга,обслужване на клиенти.Знам перфектво английски и не толкова перфектво френски.
Също така,кандидатснването по федералната програма не е лесна процедура,но колко отнема като време?
Благодаря предварително на всички и поздрави от Варна.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от roumensp »

Първо проверете дали изобщо имате шанс по някоя процедура, после питайте.

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... anada.html"
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от Pavel M »

pisnami5 написа:Здравейте на всички!
Бих искала да попитам за мнение относно условията за живот в Канада?
Мислим със семейството си за евентуално преместване там,четох доста от публикациите във форума,но постовете по тази тема са доста стари.
Бихте ли споделиле актуално мнение-какви са ориентиронъчно наемите на двустайни апартамени,колко е заплащането на час...нямам конкретна провинция в предвид,така че всеки включил се би ми бил от полза като съвет.
С мъжа ми не попадаме в категорията високо квалифицирана ръботна ръка-той е готвач,аз работя в сферата на маркетинга,обслужване на клиенти.Знам перфектво английски и не толкова перфектво френски.
Също така,кандидатснването по федералната програма не е лесна процедура,но колко отнема като време?
Благодаря предварително на всички и поздрави от Варна.
това за перфектния ти английски кой ти го каза или ти така си мислиш
и кой точно инглиш ти е перфектен-бритиш,канадиен,америкен или булгариен ;)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11748
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от optics »

Помня как един съсед ми се хвалеше:
- Дъщеря ми знае перфектно английски!
- Брейй, къде го е учила!
- Гледа много MTV!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от myhata II »

pisnami5 написа:Здравейте на всички!
Бих искала да попитам за мнение относно условията за живот в Канада?
Мислим със семейството си за евентуално преместване там,четох доста от публикациите във форума,но постовете по тази тема са доста стари.
Бихте ли споделиле актуално мнение-какви са ориентиронъчно наемите на двустайни апартамени,колко е заплащането на час...нямам конкретна провинция в предвид,така че всеки включил се би ми бил от полза като съвет.
С мъжа ми не попадаме в категорията високо квалифицирана ръботна ръка-той е готвач,аз работя в сферата на маркетинга,обслужване на клиенти.Знам перфектво английски и не толкова перфектво френски.
Също така,кандидатснването по федералната програма не е лесна процедура,но колко отнема като време?
Благодаря предварително на всички и поздрави от Варна.

седи си във Варна там си ти е много добре, ако съм на теб ще се пробвам във "далечно плаване" !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pisnami5
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Ное 04, 2018 4:46 am

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от pisnami5 »

Явно това са интелигентните хора заминали в Канада-хейтъри и комплексари!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от pumpy »

pisnami5 написа:Явно това са интелигентните хора заминали в Канада-хейтъри и комплексари!
Чакай сега, в този форум има няколко индивида, които се провалиха в Канада и се върнаха обратно в БГ, а малко кафяво в гащите. От тях са ти отговорили в темата вече ДВАМА. Остават още двама и картината ще е пълна ;)

На въпросите ти:
жилище от 2 стаи в БК може да намриш за 950 кинта на час и половина от Ван, в Монреал можеш да намериш същото за 850 или за 1950 в града.
Моята хигиенистка в БК взимаше 46.5 на час, днес взима 60 на час, аз видях преди няколко седмици обява за работа за зъболекар в Монреал за 60 кинта на час ???
От последното ми пребиване в Монреал мога да кажа, че customer service sucks, просто съкс, но е по-добре от София, където ще се побърквам другата седмица.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от Pavel M »

pisnami5 написа:Явно това са интелигентните хора заминали в Канада-хейтъри и комплексари!
да това са интелигентните хора изключая господина дал по горното мнение.
на ;конкретния; въпрос ти давам конкретен отговор

въпрос-какви са наемите в канада за двустайно жилище
отговарям-от 800 до 8000 взависимост от провинцията,града,квартала,типа на жилището и мани отър

въпрос какво е заплащането в канада
отговарям-заплащането варира от около 12 долара на час минимум плюс/минус според провинцията до 20-30-40-4=50-60 долара на ча и +.някои мастити доктори и адвокати се мръщят и на 120 на час
сега огряха ли те нехейтърските ми отговори.свършиха ли ти някаква работа

ако не дезориентирания по горе дето направи квалификации може да те запознае в детайли как се кара на социал,ънимплоймънт и как се точат от банките студентски кредити и други заеми от канада за да се харчат в уса
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от pumpy »

лека нощ, да пишат информираните от Булгаристан, ние заблудените ни е време за меки завивки
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10036
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:лека нощ, да пишат информираните от Булгаристан, ние заблудените ни е време за меки завивки
то не че е похвално как се точат невъзвращаеми кредити от канада които се инвестират в уса да го споделяш след широката аудитория ,но все пак ако някой проявява интерес към тоя бизнес би бил му полезен ако споделиш собствения си опит
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от myhata II »

Меките завивки отдолу са много кафяви , Глрус слушай какво ти дрънка радиото
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от miteto »

pisnami5 написа:Здравейте на всички!
Бих искала да попитам за мнение относно условията за живот в Канада?
Мислим със семейството си за евентуално преместване там,четох доста от публикациите във форума,но постовете по тази тема са доста стари.
Бихте ли споделиле актуално мнение-какви са ориентиронъчно наемите на двустайни апартамени,колко е заплащането на час...нямам конкретна провинция в предвид,така че всеки включил се би ми бил от полза като съвет.
С мъжа ми не попадаме в категорията високо квалифицирана ръботна ръка-той е готвач,аз работя в сферата на маркетинга,обслужване на клиенти.Знам перфектво английски и не толкова перфектво френски.
Също така,кандидатснването по федералната програма не е лесна процедура,но колко отнема като време?
Благодаря предварително на всички и поздрави от Варна.
Торонто и Ванкувър станаха страшно скъпи градове последните 1-2 години откъм цени на наеми и имоти. Ако нямате много търсени квалифицирани професии или ЗВЕРСКА мотивация, не ви препоръчвам тези градове. Насочете се към Монреал (трябва френски), Калгари, Едмънтън, Отава.
Между другото перфектен английски може да има човек, живял и работил офис работа поне 2-3 години в англо-говоряща страна. Т.е. ежедневни устни и писмени комуникации с native speakers. Не че няма да го научите като дойдете в Канада...
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от jet »

В Онтарио минималната заплата е $14/ч - нагоре няма лимит има хора взимат и по $1000/ч
Наемите е труден въпрос - пълно е със сайтове. Зависи от провинцията/града/квартала/типа жилище/квадратурата, например:
https://toronto.craigslist.ca/search/ap ... =all+dates"

за почти всеки град има секция

също: https://www.kijiji.ca/b-real-estate/cit ... 34l1700273"
http://www.viewit.ca/"

Хубавото е, че яденето е издигнато в култ тук, има ресторанти/кухни от целия свят - от там и яка конкуренция, постоянно виждам обяви, че търсят готвачи дори на витрините на ресторантите, но не съм в тази сфера и не знам как работи. Хората не се стискат за ядене има и хубави бакшиши. Ако си добър готвач сигурно няма да има проблеми, но зависи какво значи добър.
Има цели улици с ресторанти един до друг, но пред някои се редят на опашка да влязат или да се освободи маса, в други няма кой да ги напсува по едно и също време така, че е сложна работа.

Маркетинга е също сложна работа - голяма конкуренция и борба.
Торонто е също студентски град (има много и големи университети и колежи) и много конкуренция има и от там. Пълно е с креативни специалности и готвачи и маркетолози и младежите са готови да работят за по-малко пари.
Ахилесовата пета на Торонто са имотите/наемите - цените са невероятни.

В Канада се идва трудно и се намира работа трудно, щото всеки иска канадски опит, който по начало няма как да имаш.
Цената на метрото/трамваите/рейсовете е $3

Трябва Гугъл да ти стане голям приятел, щото информация има всякаква, трябва да се избере и правилния град - универсална рецепта няма- за един работи едно, за друг не работи.

Успех.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от Canuck »

Здравейте,

И аз мисля, че в момента Ванкувър и Торонто са ужасно скъпи и ви препоръчвам да се насочите към по-евтини градове.

Ето едно сравнение между Отава и Монреал като цени.
https://www.numbeo.com/cost-of-living/c ... Comparison"

Аз лично ви препоръчвам Монреал като начало или квебекската част на Отава, град Гатино.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Условия за живот в Канада

Мнение от myhata II »

jet написа:В Онтарио минималната заплата е $14/ч - нагоре няма лимит има хора взимат и по $1000/ч
Наемите е труден въпрос - пълно е със сайтове. Зависи от провинцията/града/квартала/типа жилище/квадратурата, например:
https://toronto.craigslist.ca/search/ap ... =all+dates"

за почти всеки град има секция

също: https://www.kijiji.ca/b-real-estate/cit ... 34l1700273"
http://www.viewit.ca/"

Хубавото е, че яденето е издигнато в култ тук, има ресторанти/кухни от целия свят - от там и яка конкуренция, постоянно виждам обяви, че търсят готвачи дори на витрините на ресторантите, но не съм в тази сфера и не знам как работи. Хората не се стискат за ядене има и хубави бакшиши. Ако си добър готвач сигурно няма да има проблеми, но зависи какво значи добър.
Има цели улици с ресторанти един до друг, но пред някои се редят на опашка да влязат или да се освободи маса, в други няма кой да ги напсува по едно и също време така, че е сложна работа.

Маркетинга е също сложна работа - голяма конкуренция и борба.
Торонто е също студентски град (има много и големи университети и колежи) и много конкуренция има и от там. Пълно е с креативни специалности и готвачи и маркетолози и младежите са готови да работят за по-малко пари.
Ахилесовата пета на Торонто са имотите/наемите - цените са невероятни.

В Канада се идва трудно и се намира работа трудно, щото всеки иска канадски опит, който по начало няма как да имаш.
Цената на метрото/трамваите/рейсовете е $3

Трябва Гугъл да ти стане голям приятел, щото информация има всякаква, трябва да се избере и правилния град - универсална рецепта няма- за един работи едно, за друг не работи.

Успех.

Стига фантастики ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор