Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Canuck »

Здравейте драги канадски и кандидат канадски съфорумници,

Следващата седмица отивам на една конференция по канадистика в Прага, където ще говоря за българската имиграция в Канада в исторически план и за целта се ровя из разни статистики. Попаднаха ми официални данни за броя на легално имигриралите българи в Канада в последните няколко години също.

Ето ги и данните, за да не съм голословен.
2006 - имигрирали българи в Канада - 1 419, за сравнение, румънци - 4 468
2007 - 1 172 българи, 3 834 румънци
2008 - 994 българи, 2 836 румънци
2009 - 784 българи, 2 076 румънци
2010 - 556 българи, 1 922 румънци
2011 - 365 българи, 1 776 румънци
2012 - 451 българи, 1 588 румънци
2013 - 512 българи, 1 512 румънци
2014 - 451 българи, 1 553 румънци
2015 - 371 българи, 1 183 румънци

Оригиналните данни са ето тук
https://open.canada.ca/data/en/dataset/ ... 1535057698"
Търсете таблицата Canada – Permanent residents by source country

Направи ми впечатление, че броят на имигриращите българи в периода 2006-2015 година е намалял около 4 пъти, същата тенденция се наблюдава и при румънците. Дори като се замисля, когато намерих този форум през 2003 година, той буквално вреше и кипеше от активни кандидат-канадци, а сега е доста по-замрял. И наистина ако се видят и статистиките за този период се вижда, че примерно през 2004 година са имигрирали 1 945 българи в Канада. Ето тук може да видите данните за периода 1996-2005 година на стр. 44.
http://publications.gc.ca/collections/C ... -2005E.pdf"

На какво се дължи според вас отслабналият интерес към Канада от българите?
На влизането на България в ЕС и отварянето на европейския пазар на труда за българи? На променените изисквания, вкл. езикови тестове, които правят имиграцията по-сложен и дълъг процес? Комбинация от тези и други фактори? Ще се радвам да ви прочета мненията.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от myhata II »

Колко ще платиш. все пак ние ще ти свършим работата за конгреса на лежачите в Прага ;) :lol:

поне една кьор софра ни обещай, за да разпънем локумите ! :D :lol: ;)

ето го и моето мнение, високи изисквания, Европа няма нищо общо ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от tonny »

Висше, 6 години опит, 6 на ИЕЛТС (в повечето случай компенсирахме липса на точки с по висока оценка), години и какво беше още не всеки може да покрие.
Тука съм с мухата - високи критерии. Това за федералната, за квебекската не знам условията.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от MrGeek »

Canuck написа:На какво се дължи според вас отслабналият интерес към Канада от българите?
Разбира се има комбинация от фактори, но според мен основния фактор е драстичния спад на икономическите имигранти в следствие членството на България в ЕС. На второ място е фактора със завишените изисквания за имигрантската процедурата. Едва ли има други съществени фактори. Това са моите два цента. :)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от optics »

- Освен реално отишли и останали (примерно отишъл в Германия вместо да чака за Канада... напр. нашия съфорумец Valioiko отиде и остана в Европа) ЕС се явява и фактор за надежди. Така наречените "Европейски пари". Моите колеги ми показаха чудеса от оборудване, купено благодарение на Европейски пари. Тия пари никак не са повлияли за заплатите им, но са им дали самочувствие и надежди.

- Друг фактор който мисля е интересно да се изследва е "отидох - видях - разбрах че не е лесно". Докато за Канада се чака дълго, подготвят се документи, влага се пари и време и крайния резултат се вижда чак след всичкия зор, в Европа отиваш лесно, бързо и евтино и разбираш че парите не висят от дърветата и никой не се трепе да те наеме заради "нашето велико образование". Предполагам, че това бързо приземяване убива романтичните мечти на хората които преди това са мислели за Канада/САЩ/Австралия.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

Canuck написа:Здравейте драги канадски и кандидат канадски съфорумници,

Следващата седмица отивам на една конференция по канадистика в Прага, където ще говоря за българската имиграция в Канада в исторически план и за целта се ровя из разни статистики. Попаднаха ми официални данни за броя на легално имигриралите българи в Канада в последните няколко години също.

Ето ги и данните, за да не съм голословен.
2006 - имигрирали българи в Канада - 1 419, за сравнение, румънци - 4 468
2007 - 1 172 българи, 3 834 румънци
2008 - 994 българи, 2 836 румънци
2009 - 784 българи, 2 076 румънци
2010 - 556 българи, 1 922 румънци
2011 - 365 българи, 1 776 румънци
2012 - 451 българи, 1 588 румънци
2013 - 512 българи, 1 512 румънци
2014 - 451 българи, 1 553 румънци
2015 - 371 българи, 1 183 румънци

Оригиналните данни са ето тук
https://open.canada.ca/data/en/dataset/ ... 1535057698"
Търсете таблицата Canada – Permanent residents by source country

Направи ми впечатление, че броят на имигриращите българи в периода 2006-2015 година е намалял около 4 пъти, същата тенденция се наблюдава и при румънците. Дори като се замисля, когато намерих този форум през 2003 година, той буквално вреше и кипеше от активни кандидат-канадци, а сега е доста по-замрял. И наистина ако се видят и статистиките за този период се вижда, че примерно през 2004 година са имигрирали 1 945 българи в Канада. Ето тук може да видите данните за периода 1996-2005 година на стр. 44.
http://publications.gc.ca/collections/C ... -2005E.pdf"

На какво се дължи според вас отслабналият интерес към Канада от българите?
На влизането на България в ЕС и отварянето на европейския пазар на труда за българи? На променените изисквания, вкл. езикови тестове, които правят имиграцията по-сложен и дълъг процес? Комбинация от тези и други фактори? Ще се радвам да ви прочета мненията.
ами отговорът е много елементарен
хората се осъзнаха и на никой не му се иска да сменя цивилизацията със страна от третия свят където маймуни да го правят на маймуна
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pyrelight »

Емиграцията не е за всеки! Я колко издънки се върнаха вече! :lol:
Завишените изисквания са нещо положително! :y:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от roumensp »

Canuck написа:На влизането на България в ЕС и отварянето на европейския пазар на труда за българи?
Това. Отделно че ЕС признава дипломи на български лекари и някои други специалности, които трябва наново да учат в Канада или да забравят за професията си. Повечето инженери в Канада пък трябва да учат и държат изпити за лиценз. За шофьорите същата работа ... Повечето хора биха предпочели по-лесния, по-бърз и по-евтин начин.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Емиграцията не е за всеки! Я колко издънки се върнаха вече! :lol:
Завишените изисквания са нещо положително! :y:
именно де.нали и аз това казвам.
тя ако канада беше цвете за мирисане с втората си по големина територия в свта нямаше да е само с 30 милиона население колкото един град като мексико сити например , 2 средни китайски града или една южна германска провинция а щеше да бъде поне 300 милиона,а защо не и милиард
трябва да си много проста това ако не си го разбрала, а не да се гордееш с избора си на емиграционна дестинация :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от jet »

Pavel M написа:
Pyrelight написа:Емиграцията не е за всеки! Я колко издънки се върнаха вече! :lol:
Завишените изисквания са нещо положително! :y:
именно де.нали и аз това казвам.
тя ако канада беше цвете за мирисане с втората си по големина територия в свта нямаше да е само с 30 милиона население колкото един град като мексико сити например , 2 средни китайски града или една южна германска провинция а щеше да бъде поне 300 милиона,а защо не и милиард
трябва да си много проста това ако не си го разбрала, а не да се гордееш с избора си на емиграционна дестинация :lol:
По твойта логика ти си си избрал най-миризливото цвете (хем най-малката страна, хем с най-малко население). На Канада населението поне нараства (макар и бавно), а вие се топите щото е рая на Земята и дори еврата дето ви наливат не помагат щото ги крадат- явно и емиграцията не те е научила на нищо. Питай кпетров да ти обясни защо сте хем "капиталистическа" страна, хем сте бедни.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от myhata II »

jet написа:
Pavel M написа:
Pyrelight написа:Емиграцията не е за всеки! Я колко издънки се върнаха вече! :lol:
Завишените изисквания са нещо положително! :y:
именно де.нали и аз това казвам.
тя ако канада беше цвете за мирисане с втората си по големина територия в свта нямаше да е само с 30 милиона население колкото един град като мексико сити например , 2 средни китайски града или една южна германска провинция а щеше да бъде поне 300 милиона,а защо не и милиард
трябва да си много проста това ако не си го разбрала, а не да се гордееш с избора си на емиграционна дестинация :lol:
По твойта логика ти си си избрал най-миризливото цвете (хем най-малката страна, хем с най-малко население). На Канада населението поне нараства (макар и бавно), а вие се топите щото е рая на Земята и дори еврата дето ви наливат не помагат щото ги крадат- явно и емиграцията не те е научила на нищо. Питай кпетров да ти обясни защо сте хем "капиталистическа" страна, хем сте бедни.

ама е с най малко на брой " младеж ", от глава от населението !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от IRA »

Ми на пенсионерите ще им е трудно да съберат точките :rofl:
Младежите отиват да учи в Европа и там остават.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от silvestur »

Тези които събират точки и имат пари за дъъъългата процедура могат вече много добре да се пласират на пазара на труда и в България. Младежта е в Европите. Напълно нормално. Сестрата на мъжа ми още преди 10 години замина да работи в Англия като стоматолог без никакви особени пречки. Тук това не е възможно, отнема много време, усилия и пари. На мен тук много ми харесва по ред причини, но обективно погледнато не е за всеки. Не съм си позволила да убеждавам когото и да било да идва тук дори когато са ми искали мнението. Европейските държави си имат своите проблеми, но са близко до България и това е голям плюс.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

silvestur написа:Тези които събират точки и имат пари за дъъъългата процедура могат вече много добре да се пласират на пазара на труда и в България. Младежта е в Европите. Напълно нормално. Сестрата на мъжа ми още преди 10 години замина да работи в Англия като стоматолог без никакви особени пречки. Тук това не е възможно, отнема много време, усилия и пари. На мен тук много ми харесва по ред причини, но обективно погледнато не е за всеки. Не съм си позволила да убеждавам когото и да било да идва тук дори когато са ми искали мнението. Европейските държави си имат своите проблеми, но са близко до България и това е голям плюс.
значи казваш хората се осъзнаха че в канада не е чак толкова хубаво както се носят митове и легенди и не си струват усилията накрая да се набутат в трета глуха след като пред тях има къде,къде по добри алтернативи
а не сте ли се замисляли че в канада от 20 години насам не идват чехи,поляци и унгарци а единствено по бедните бивши източни соц братя от българия,румъния и бившите съветски републики въпреки по доброто заплащане измерено в количествена стойност на труда в канада спрямо техните страни.
ми според мен отговора е много прост.количеството банкноти с лика на куин елизабет не винаги е правопропорционално на качеството на живот на което се радват гражданите на чехия,унгария и полша в собствените си страни.
е и българия е на тая писта сега и от година на година расте и за в бъдеще все по малко нейни граждани ще изберат пресление в държава от третия свят като канада което е видно и от статистиката изнесена от канук
ето това е истината и отговора на зададения от него въпрос.
сега дето вика мухата остава да почерпи :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от myhata II »

Pavel M написа:
silvestur написа:Тези които събират точки и имат пари за дъъъългата процедура могат вече много добре да се пласират на пазара на труда и в България. Младежта е в Европите. Напълно нормално. Сестрата на мъжа ми още преди 10 години замина да работи в Англия като стоматолог без никакви особени пречки. Тук това не е възможно, отнема много време, усилия и пари. На мен тук много ми харесва по ред причини, но обективно погледнато не е за всеки. Не съм си позволила да убеждавам когото и да било да идва тук дори когато са ми искали мнението. Европейските държави си имат своите проблеми, но са близко до България и това е голям плюс.
значи казваш хората се осъзнаха че в канада не е чак толкова хубаво както се носят митове и легенди и не си струват усилията накрая да се набутат в трета глуха след като пред тях има къде,къде по добри алтернативи
а не сте ли се замисляли че в канада от 20 години насам не идват чехи,поляци и унгарци а единствено по бедните бивши източни соц братя от българия,румъния и бившите съветски републики въпреки по доброто заплащане измерено в количествена стойност на труда в канада спрямо техните страни.
ми според мен отговора е много прост.количеството банкноти с лика на куин елизабет не винаги е правопропорционално на качеството на живот на което се радват гражданите на чехия,унгария и полша в собствените си страни.
е и българия е на тая писта сега и от година на година расте и за в бъдеще все по малко нейни граждани ще изберат пресление в държава от третия свят като канада което е видно и от статистиката изнесена от канук
ето това е истината и отговора на зададения от него въпрос.
сега дето вика мухата остава да почерпи :rofl:
след покупката на имот в Испания, Мухата се светна че и Европа е станала едно голямо дърво и то последните има няма 5 години
затова както е казал народа

"По добре първи на село, от колкото последен в града !" ;)

който разбрал-разбрал !

а Мухата винаги ще пчерпи, а Канака започва да ми заприличва на Оптикса в младите му години .... ;) :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор