Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

silvestur написа:Канук, на мен именно това ми харесва в Канада, че те приемат за един от тях дори ако си първо поколение. Аз имам, смея да твърдя, близки приятели както англофони така и франкофони. От тези, които каниш на рожден ден и Коледа, както и те мен. Имаме и много готина българска компания. Без това не бих се чувствала ок тук, за мен общуването с близки по дух хора е от решаващо значение. Не бих се чувствала по-добре в еропейска държава, ако нямам адекватна социална среда. Професионалните възможности са също ключов фактор, в моя бранш Канада педлага чудесни условия в това отношение. За Европа не съм толкова сигурна. С риск да прозвуча.... не знам как, нашият монреалски Вавилон ми липсваше след месец и половина в България.

защо си мислиш че в европейска държава не би имала адекватна социална среда.
не си живяла в такава/европейска държава/ и нямаш опит и впечатления или просто си предубедена
или ти липсва самочувствие да се чувстваш равна сред себеподобни
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
manu
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 4:48 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от manu »

Не съм живяла в Европа, споделям какво ми е дала Канада. Нямам време за поредна емиграция, създаването на среда отнема време. Навремето исках в Ирландия, половинката каза НЕ, тясно ми е в Европа. И до ден днешен не иска и да чуе за връщане, има интересна работа, дет'се вика в окото на бурята е. Виж как ти отговарям като ученичка, май наистина имам проблем със самочувствието.

Оптикс, много ни се ходи на запад, ана все не остава ресурс...
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от silvestur »

Горният пост е мой, реших да си проверя един стар, забравен профил...
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

manu написа:Не съм живяла в Европа, споделям какво ми е дала Канада. Нямам време за поредна емиграция, създаването на среда отнема време. Навремето исках в Ирландия, половинката каза НЕ, тясно ми е в Европа. И до ден днешен не иска и да чуе за връщане, има интересна работа, дет'се вика в окото на бурята е. Виж как ти отговарям като ученичка, май наистина имам проблем със самочувствието.

Оптикс, много ни се ходи на запад, ана все не остава ресурс...
все пак въпроса зададен от отворилия темата е цитирам буквално ;Защо все по-малко българи имигрират в Канада?;
а не какво Ти,Ви е дала Канада
плс.придържай се по същество.ако не ти се отдава просто си трай ,че става смях.започваш да наподобяваш стрина.
а това бих казал е много лошо.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от silvestur »

Възпитано отговарям на въпрос зададен от един добронамерен гражданин. И на мен ми става смешно честно да ти кажа. Лека нощ!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от optics »

Той батката по принцип върви с щипка сол ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от silvestur »

:y:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

:handshake: :)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от pumpy »

Защото българите масово са мързеливи: нали се сещате за един виц, където отговора е " ..... защото пробвах и легнал ама не става"
Та в този ред на мисли, Канада и изобщо Северна Америка е за хора, които не ги мързи:

- да научат и говорят поне един чужд език, а даже и два и товече от това да си поискат една бира в бара;
- да са готови и да могат да се квалифицират, според изискванията на средата, а не според собствените си критерии;
- да работят десетки часове на седмица, месеци и години наред за да видят резултат;
- да не държат уикенда да почва в сряда с домашна ракия и мешана салата;

Всички сме чували до БОЛКА бисерите на един провалил се тръкаджия, един ИТ инжинер, който се прави на рентиер в София и на една кисела ябълка, на която гроздето и беше кисело също. А пък едно говедо много го каза много ясно за мат'рала. Е този мат'рал няма как да имигрира в Канада и не го прави.

BTW работата за NHS като стоматолог в Англия е като работата за НЗОК в България. И двете нямат нищо общо със стоматология, но това го разбираш след няколко години работа на нормално място, не преди това. Преди това всички там са "тарамбуки и ги ядат доматите с колците" ....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10073
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Защото българите масово са мързеливи: нали се сещате за един виц, където отговора е " ..... защото пробвах и легнал ама не става"
Та в този ред на мисли, Канада и изобщо Северна Америка е за хора, които не ги мързи:

- да научат и говорят поне един чужд език, а даже и два и товече от това да си поискат една бира в бара;
- да са готови и да могат да се квалифицират, според изискванията на средата, а не според собствените си критерии;
- да работят десетки часове на седмица, месеци и години наред за да видят резултат;
- да не държат уикенда да почва в сряда с домашна ракия и мешана салата;

Всички сме чували до БОЛКА бисерите на един провалил се тръкаджия, един ИТ инжинер, който се прави на рентиер в София и на една кисела ябълка, на която гроздето и беше кисело също. А пък едно говедо много го каза много ясно за мат'рала. Е този мат'рал няма как да имигрира в Канада и не го прави.

BTW работата за NHS като стоматолог в Англия е като работата за НЗОК в България. И двете нямат нищо общо със стоматология, но това го разбираш след няколко години работа на нормално място, не преди това. Преди това всички там са "тарамбуки и ги ядат доматите с колците" ....
пак се изхвърли като :censored:.
съжалявам но просто друго не мога да кажа
поне за сега :^)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от optics »

pumpy, къде се изгуби бе човек???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от ivandaman »

ivandaman написа:В днешно време, въобще не си заслужава, човек да си усложнява живота и да се бие път чак до Канада, освен ако не ти е някаква фикс идея..

С възможностите в Европа, късите разстояния, достъпните цени на полетите, разнообразието на дестинациите и най-важното (за мен поне) липсата на убийствената часова разлика, Канадската авантюра се обезмисля.

Друг е въпроса че днешната Канада няма нищо общо с тази от преди 30 години а пък Канада след 20 години - още по-малко..
Забравих още едно нещо..

Канадският долар е много фалшива валута.. Като го обърнеш в US долари или в Евро и те хваща депресия..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от MrGeek »

Pavel M написа:в канада останаха негодните за които цивилизацията е киселото грозде
Батка, аз се сещам и за една друга група, които бяха в Канада, върнаха се в цивилизацията, но по неизвестни причини си биха камшика пак обратно на тръстиката, явно цивилизацията не им понесе. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Canuck »

Муха, преподавам на английски език само. Понякога се налага да ползвам испански на служебни събрания, но по принцип тук са ме наели заради английския. Доста се ценят хората с английски, защото испанците са много зле с него, а и с чуждите езици като цяло. Не знам как, обаче, успяват да привлекат доста известни хора да учат в Мадрид. Този семестър пак трябва да се стягам, че като гледам в класовете ми попадат синът на испански херцог, една от внучките на бившия френски президент Франсоа Митеран и един от наследниците на семейство Фон Бисмарк-Шонхаузен. Имам и някакъв джентълмен на име Примо Бенетон, не знам дали е свързан със известната марка Бенетон, но няма да се учудя. Миналата година преподавах на принца на Фюрстенберг и на внука на Адолфо Суарес, също се казва Адолфо Суарес. На дядото е кръстено летището в Мадрид. Това е първият премиер на Канада след Франко, който помага за прехода към демокрация. Но, последните двама бяха доста скромни и културни момчета без надувки. С други думи, работата ми е истинско предизвикателство и ми харесва много.

silvestur, и тук ще имаш социална среда, защото испанците са доста дружелюбни, но съм съгласен, че щом си доволна от средата и имаш добра работа, няма смисъл да имигрираш пак. Аз имигрирах заради по-добрите академични възможности с история в Европа от Канада, а и ми хареса.

Пумпи също е прав, че в Северна Америка се работи много. В САЩ повече, но дори и в Канада се работи доста повече от Европа. Тук освен отпуската от 4 седмици си докарват още поне 2-3 седмици с допълнителни празници и дълги уикенди или мостове, пуентес, както им казват. От 23 декември до 7 януари цяла Испания почива, една седмица за Великден задължително, август си вземат 3 седмици. 6 и 8 декември са национални празници и следователно и на 7 никой не работи и като ги свържеш с уикенда, ето още една предколедна почивка. :lol:
Определено, когато някой българин, който живее в Испания чуе колко се работи в Северна Америка се ужасява. :D И в България се работи по-малко отколкото в Северна Америка, като цяло.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Защо все по-малко българи имигрират в Канада?

Мнение от Ttorontoo »

Между другото Европата имат доста по-адекватна здравна система от Северна Америка.

Относно БГ...значи БГ е в ЕС и е много под-добре вече, ноооо пак БГ си остава дупката на кавала. Тука всеки живо и сакато иска да е програмиче и да лиже обувките на Джон, Ханс и Питър.
Публикувай отговор