Работна виза от Канадски работодател

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Zaneff
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 11, 2018 5:50 am

Работна виза от Канадски работодател

Мнение от Zaneff »

Здравейте! Имаме оферта за работа от местен работодател. Колко време е необходимо за вадене на такава виза? Има ли други минали по този път?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от roumensp »

Zaneff написа:Здравейте! Имаме оферта за работа от местен работодател. Колко време е необходимо за вадене на такава виза? Има ли други минали по този път?
Сещам се за двама дошли с такава, но от доста време не пишат на тоя форум. И двамата кандидатстваха и получиха постоянен статут след време. Визата е за конкретен работодател и трябва да прекараш известно време при него преди да можеш да кандидатстваш за постоянен статут (ако имаш такова желание).
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от optics »

Румене, аз съм третият за който знаеш.
Но данните ми са доста стари. Стана много бързо. Примерно 31 март се върнах от Япония, на първи юни бях вече в Канада. Нещо такова. Помня защото нея година гледах пролет и цъфтеж три пъти последователно. Помня че ходих на прегледи. Там се запознах с един подобен. Той беше пчелар по професия и заминаваше за Монктън. Впоследствие му ходих на гости, на път за PEI.
Впоследствие и той изкара "перманент".
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Zaneff
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 11, 2018 5:50 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от Zaneff »

Благодаря! А колко години трябва да си пребиваващ в страната, за да кандидатстваш за постоянен статут?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от roumensp »

Zaneff написа:Благодаря! А колко години трябва да си пребиваващ в страната, за да кандидатстваш за постоянен статут?
Номера е не само да пребиваваш, но и да работиш за тоя, който те е докарал. След това можеш да подадеш документи за процедура за статут и да смениш работодателя, ако искаш. Май не беше много, може и да беше само година-две при тоя, който те е докарал ... надявам се някой по-знаещ да ме поправи, ако греша.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от optics »

roumensp написа:
Zaneff написа:Благодаря! А колко години трябва да си пребиваващ в страната, за да кандидатстваш за постоянен статут?
Номера е не само да пребиваваш, но и да работиш за тоя, който те е докарал. След това можеш да подадеш документи за процедура за статут и да смениш работодателя, ако искаш. Май не беше много, може и да беше само година-две при тоя, който те е докарал ... надявам се някой по-знаещ да ме поправи, ако греша.

Не помня. Но помня че подадох след около година и половина.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Zaneff
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 11, 2018 5:50 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от Zaneff »

Ясно! Ами остава да чакаме. Дано всичко се нареди както обещават. Благодаря ви за бързите отговори. Иначе вадят визи на цялото ми семейство(съпруга и две деца). 5000 КД ми обещават, като за начало.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от NightMartini »

Zaneff написа:Ясно! Ами остава да чакаме. Дано всичко се нареди както обещават. Благодаря ви за бързите отговори. Иначе вадят визи на цялото ми семейство(съпруга и две деца). 5000 КД ми обещават, като за начало.
Привет Занеф,
Мисля че е добра идея да добавиш малко подробности.
Какви са тези визи? Фирмата, които ви наема има ли вече положителна оценка от правителството?
Обикновено хора получават накрая и то рядко 5000, а на теб това ти се предлага в началото и то стартово.
А ако просто лошите идеи се въртят само в моята глава, късмет и успех на цялото семейство.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:Обикновено хора получават накрая и то рядко 5000, а на теб това ти се предлага в началото и то стартово.
А не ти ли е минавало през ума, че това зависи от професията, конкретната позиция, местоположението (провинция и конкретен град) и т.н. ? :D
Аз също съм бил с работна виза в САЩ (7 години в Сиатъл) и мисля, че ми плащаха по-различно от на един берач на ягоди в Калифорния.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от NightMartini »

roumensp написа:
NightMartini написа:Обикновено хора получават накрая и то рядко 5000, а на теб това ти се предлага в началото и то стартово.
А не ти ли е минавало през ума, че това зависи от професията, конкретната позиция, местоположението (провинция и конкретен град) и т.н. ? :D
Аз също съм бил с работна виза в САЩ (7 години в Сиатъл) и мисля, че ми плащаха по-различно от на един берач на ягоди в Калифорния.
Да Румба,минавало ми е. Но ми минават и други детайли през главата, на които явно ти не обръщаш внимание. В такива ситуации обикновено работодателят не обещава, а подписва. Успех на цялото семейство и хубав уикенд.
Zaneff
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Юли 11, 2018 5:50 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от Zaneff »

Благодаря на всички! Надявам се всичко да мине благополучно. Засега такава ни е уговорката. Местен приятел ни помага.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от NightMartini »

Zaneff написа:Благодаря на всички! Надявам се всичко да мине благополучно. Засега такава ни е уговорката. Местен приятел ни помага.
За съжаление се потвърждават опасенията ми. От все сърце ви желая успех.
dimana
Мнения: 158
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 7:22 pm

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от dimana »

Да потвърдя опасенията на Nightmartini
Прочетете внимателно всички условия на тези линкове:

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... types.html"

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... apply.html"

Какъв точно документ ще имате от работодателя?
Не е задължително да споделяте подробности тук.
Успех.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от roumensp »

NightMartini написа:
roumensp написа:
NightMartini написа:Обикновено хора получават накрая и то рядко 5000, а на теб това ти се предлага в началото и то стартово.
А не ти ли е минавало през ума, че това зависи от професията, конкретната позиция, местоположението (провинция и конкретен град) и т.н. ? :D
Аз също съм бил с работна виза в САЩ (7 години в Сиатъл) и мисля, че ми плащаха по-различно от на един берач на ягоди в Калифорния.
Да Румба,минавало ми е. Но ми минават и други детайли през главата, на които явно ти не обръщаш внимание. В такива ситуации обикновено работодателят не обещава, а подписва. Успех на цялото семейство и хубав уикенд.
Работодателят подписва тогава, когато и ти си сложиш подписа до неговия и това обикновено става на място. И ако нещо не ти харесва можеш да се върнеш така, както си дошъл.

Единственият документ, който съм имал като заминах за САЩ беше визата в паспорта. И оцелях някак си, мисля че е очевидно.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Работна виза от Канадски работодател

Мнение от optics »

За да изкараш визата, има документация която работодателя ти праща. Всичко е описано в официалния сайт.
Не може да идеш и да кажеш - искам виза, щото имам уговорка. По-лесно се помни така - Процеса по вадене на работна виза се инициира от работодателя и продължава от работника, а не обратното!
Местният приятел няма никаква роля в процеса (освен може би да подкукуросва работодателя, но това не е официална роля).
И не на последно място - Пари може да ти искат от консулството за обработката на документите. Могат да ти искат от клиниката за прегледите. НО НЕ МОГАТ да ти искат фирми от Канада (или другаде) затова че "помагат". Ако могат да си ги вземат после от работодателя - ок. Но ако искат пари от теб ей така предварително - бягаш далеч. Сигурен признак за мошеници.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор