Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
A.Yovchev
Членство от: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местонахождение: Varna
Връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Post by A.Yovchev » Пет Окт 11, 2019 1:50 pm

Bad bosses prompt 2 in 5 Canadians to quit a job, survey finds
39% of respondents had quit a job because of a bad manager

:-o
“I don't believe in taking right decisions. I take decisions and then make them right.”
7George
Членство от: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местонахождение: Calgary

Post by 7George » Пон Окт 14, 2019 10:16 am

39% of respondents had quit a job because of a bad manager
Е па така е, не бива да се заблуждавате, че ще е само розово. Радостното е, че 3 от 5 шефа са готини или справедливи. Има и много ситуации, където белите/местните/родените канадци се чувстват пренебрегнати или ощетени.
Only when the last tree is cut, killed the last bear, caught the last fish, the last grassland burned, will the white man realize
that he can’t eat money. (Apocryphal Cree prophesy)
the_coach
Членство от: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местонахождение: on the road......

Post by the_coach » Съб Окт 19, 2019 6:15 pm

https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/11- ... 35-eng.htm

Данните са за 2017 година.
Има нещо сбъркано в цялата работа - на здрави и нормални хора им се вменява че са идиоти, и те съответно се превръщат в такива.
Другия момемнт е че много от статистическите единици се причисляват към бройката единствено с цел облага, и то за дребни нещица като безплатен обществен транспорт, право да си паркираш колата на инвалидно паркомясто, и т.н.

Ще стане много интересно статистиката да публикува и етническата приналежност на статистическите единици :lol:

Пусто дърво недодялано....... :D
ivandaman
Членство от: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местонахождение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Post by ivandaman » Сря Ное 20, 2019 1:31 am

Глейте к'во става в Съри..

Тези изцепки стават все по-редовни и то не само в Съри ами и останалите части на Метро-Ванкувър.

Diversity is our greatest strength..

Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Членство от: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm
Местонахождение: South Denver, CO

Post by pumpy » Сря Ное 20, 2019 5:18 am

Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
"Pure vero et sancte servabo vitam meam et artem meam."
"Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство."
Ivan1007
Членство от: Нед Юни 11, 2006 2:01 am

Post by Ivan1007 » Сря Ное 20, 2019 6:59 am

pumpy wrote:
Сря Ное 20, 2019 5:18 am
Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
Съри е там, където живее Руню и където казах, че не искам да живея, защото е по-скоро в Азия културно и демографски, отколкото в Канада.
Аз и на други места не бих живял по такива причини, не е само там, поради което Руню и Митьо твърдят, че съм расист.
Е, ако се заселя там, може и да стана, но не възнамерявам щото не съм мазохист.
Съри не определя положението в Канада - просто определя какво дращят из форума "ванкувърските баровци"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Kpetrov
Членство от: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местонахождение: KIRIBATI
Връзка:

Post by Kpetrov » Сря Ное 20, 2019 9:34 am

Ivan1007 wrote:
Сря Ное 20, 2019 6:59 am
pumpy wrote:
Съри е там, където живее Руню и където казах, че не искам да живея, защото е по-скоро в Азия културно и демографски, отколкото в Канада.
Аз и на други места не бих живял по такива причини, не е само там, поради което Руню и Митьо твърдят, че съм расист.
Съри не определя положението в Канада - просто определя какво дращят из форума "ванкувърските баровци"
Много си прав - "Съри не определя положението в Канада" все още.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
roumensp
Членство от: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местонахождение: Vancouver, BC

Post by roumensp » Сря Ное 20, 2019 1:32 pm

Ivan1007 wrote:
Сря Ное 20, 2019 6:59 am
pumpy wrote:
Кравар, Съри е половин милион човека на площ по-голяма от всеки български град без София. Колко тъп трябва да си, за да вадиш заключения за Лозенец от Филиповци ? Аз например не се обаждам за Калгари, защото не знам нищо за районите му и не съм тъпо селско парче, което мисли, че разбира от всичко (по стар български обичай). :lol:
The time you enjoy wasting is not wasted time.
roumensp

Post by roumensp » Сря Ное 20, 2019 6:32 pm

ivandaman wrote:
Сря Ное 20, 2019 1:31 am
Глейте к'во става в Съри..

Тези изцепки стават все по-редовни и то не само в Съри ами и останалите части на Метро-Ванкувър.
Тия изцепки винаги стават в Нютън (предполагам знаеш какво и къде е това) и чалмите от района отдавна си знаеха, че са дело на интернешънъл студенти от Индия.

3 suspects to be deported from Canada after series of Surrey assaults

А "редовни" и "останалите части" е изсмукано от пръстите за затвърждаване на поинта. :lol:
ivandaman
Членство от: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местонахождение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Post by ivandaman » Чет Ное 21, 2019 2:39 am

roumensp wrote:
Сря Ное 20, 2019 6:32 pm
А "редовни" и "останалите части" е изсмукано от пръстите за затвърждаване на поинта. :lol:
Ти си In denial ..

Нямах в предвид че индийци масово върлуват из всички части на Ванкувър а че има криминални сцени които застрашават сигурността на хората които могат да попаднат на грешното място в грешният момент..
Миналият месец почти ежеднено имаше репортажи по новините.. Не исках да спамя темата с "криминални хроники" но от тук нататък ако забележа нещо поствам всичко наред.

Между другото 128 & 72 не е кой знае колко далеч от вас.. От другата страна на магистралата е.. 15км.. Моли се некоя чалма да не купи къща до вас и да почнат да го търсят "бизнес-партньорите" да си оправят сметките.
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
7George
Членство от: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm

Post by 7George » Чет Ное 21, 2019 9:12 am

ivandaman wrote:
Чет Ное 21, 2019 2:39 am
roumensp wrote:
Сря Ное 20, 2019 6:32 pm
Между другото 128 & 72 не е кой знае колко далеч от вас.. От другата страна на магистралата е.. 15км.. Моли се некоя чалма да не купи къща до вас и да почнат да го търсят "бизнес-партньорите" да си оправят сметките.
BTW, практика си е сред доста азиатци да си купуват къща не със заем от банката, а от роднини, приятели и пр. След това нещата могат да се объркат, а много от въпросните субекти са свикнали да си решават нещата с оръжие. Манталитета си идва с хората.
Only when the last tree is cut, killed the last bear, caught the last fish, the last grassland burned, will the white man realize
that he can’t eat money. (Apocryphal Cree prophesy)
roumensp

Post by roumensp » Чет Ное 21, 2019 4:36 pm

the_coach wrote:
Съб Окт 19, 2019 6:15 pm
https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/11- ... 35-eng.htm

Данните са за 2017 година.
Има нещо сбъркано в цялата работа - на здрави и нормални хора им се вменява че са идиоти, и те съответно се превръщат в такива.
Другия момемнт е че много от статистическите единици се причисляват към бройката единствено с цел облага, и то за дребни нещица като безплатен обществен транспорт, право да си паркираш колата на инвалидно паркомясто, и т.н.
Не са съвсем "дребни нещица".
For 2018, the average monthly CPP disability pension is $917.13 and the maximum monthly amount is $1,335.83. You will receive the basic monthly amount fixed for all recipients ($485.20), plus an amount based on how much you contributed to the CPP during your entire working career.
https://www.canada.ca/en/services/benef ... mount.html
Pyrelight
Членство от: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местонахождение: Out of dumbassworld

Post by Pyrelight » Чет Ное 21, 2019 4:50 pm

А, ако си станал инвалид след като си се пенсионирал, пак ли имаш право на добавка към пенсията, че нямам време да го изчета цялото сега? :^)
П.П. Паркирането не е доживотно. Личният лекар трябва да дава оценка на определен период от време за състоянието на инвалидност.
For cyber harassment call Royal Canadian Mounted Police
613-993-7267
Че то и социализма днес го наричат една от формите на държавния капитализъм.