Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: добре де сега кое от двете ти твърдения е вярното

първо казваш
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти,
а после се оказва
лъсдване, но половкава клиника и оборуината Дуков от него е стандалечеСевернарт на Американие в . Да не говорим, че Д
Да ти имам и цитатите. Явно четеш и разбираш както и цитираш
Дуков има лъскава клиника и оборудване, но половината от него е стандарт на лечение в Северна Америка.
прочети си го в оригинала където си го написал.
нещо се прерадактира текста при копирането :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

един път казваш,че в България няма качество и стандарт както в Америка
после казваш ,чв стандарта и качеството в Америка е както стандарта и качеството в България

та питането ми беше кое от двете ти твърдения е вярното :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:един път казваш,че в България няма качество и стандарт както в Америка
после казваш ,чв стандарта и качеството в Америка е както стандарта и качеството в България

та питането ми беше кое от двете ти твърдения е вярното :lol:
НЕ съм казал никъде такова нещо. Пробвай пак да прочетеш написаното и да го разбереш. Ти си този, който говори за качество, аз говоря за медицински стандарти.

В България няма стандарти за медицинско лечение. В Северна Америка има. Затова и хората не рекламират апекслокатори, механична инструментация на канали и топла кондензация, защото ВСЕКИ го има, поради наличието на стандарт, изискващ да предоставяш определено ниво на лечение, което не се постига без горе-споменатите уреди. Ако го нямаш не правиш съответната процедура и пращаш пациента на специалист.

Сега рзбра ли какво съм написал или да ти го напиша пак ???

И изобщо правиш ли разлика между това :
- Д-р Дуков го има, но стотици и хиляди други го нямат и въпреки това предоставят някакво "лечение"; и
- нещо е стандарт на лечение и ВСИЧКИ, които предоставят това лечение го имат;

Или сега ще ни убеждаваш, че Д-р Дуков е единствения зъблекар в София, който прави кореново лечение например ? Или само той слага импланти ? Или само той ползва лазер и озон ????
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:един път казваш,че в България няма качество и стандарт както в Америка
после казваш ,чв стандарта и качеството в Америка е както стандарта и качеството в България

та питането ми беше кое от двете ти твърдения е вярното :lol:
А е половината, защото няма стандарти за прилагане на озон ??? или за използвани лазери ??? или за произхода на рентгеновата ти машина ???? за това как вибрира механичната ти пила ??? или как взимаш отпечацути в кабинета си ????

Има стандарти за успеваемост и дълготрайност на проведеното лечение. Как си го постигнал си е твоя грижа. Денталния Борд не се интересува от подходите ти, стига те да са легални и доказателствено обосновани. Всичко останало е шарена реклама за маймуни
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Хахахаха...не се учудвам, Пумпи, че и представа си нямаш от законотворческия процес в една държава, нито пък от правенето на прозорци. Ти си от онези безкрайно отдадени на професията си специалисти, за които останалия свят просто е без всякакво значение. И затова поведението им този свят е като на малки деца - нищо неразбиращи. :)

Дали си го продал кабинета си, дали си го проиграл на комар, или пък са ти откраднали няма абсолютно никакво значение. Важното е, че не си се оказал кадърен да го поддържаш и развиваш, правейки го все по-печеливш.
И няма, също така, никакво значение, че си го продал на зъболекар. Купувачът би могло да е всеки, притежаващ необходимите средства и бизнес-качества. Ако не е зъболекар, ще си наеме такъв. Моят първи :изедник" бе купил бизнеса от своя "изедник"-евреин след 8 г. измекярстване при него. :)

Не си спомням да съм си позволявал да ти давам съвети къде и какво да практикуваш. Макар за това да не се изисква специфично стоматологично образование, а само добра информираност и отличен бизнес-нюх. Аз такива нямам.

Пък да те светна, че аз не съм прекарал години на плаца, защото съм почнал службата си в ракетно поделение. И строевата подготовка, която единствено от всички учебни дисциплини се провежда на плаца, не бе никакъв приоритет в ракетни войски. А то и нямаше как. Тъй като щатната структура на ракетния дивизион си няма нищо общо с мотострелковия батальон, а и не се предвиждаше да воюваме атакувайки противника в разни строеве, а боравейки с ракети и пускови установки. Така например отделението в батальона е в състав от 9-11 човека, взвода от 30 човека, ротата от 100-на и т.н. А в ракетния дивизион взводът се състоеше от 5 (пет) човека, от които 1 офицер, 2-ма сержанти и 2-ма войника. А стартовата батарея от ракетния дивизион бе с личен състав, чиято бройка бе по-малка от тази на един мотострелкови взвод. При това повече от половината личен състав се състоеше от свръхсрочно служащи офицери и сержанти.
Та само в елемантарните представи на диви кашици като Иван1007 личния състав на БНА прекарва повечето от времето на службата си на плаца. Просто защото него са го карали да набива крак до премала на същия този плац. А неслужили и нямащио си никакво понятие от армейски живот хора като теб пък им вярват. Щото така им харесва. :)

И друго да те светна, щото си ми симпатичен в своята неосведоменост. "Бичат" се дървени трупи на една машина, която се нарича гатер-банциг. Ето такава:


А аз правя прозорци от PVC, в които няма никаква дървесина и няма нищо за бичене. Има машини за спояване на пластмасата с по 1, 2 или 4 глави и програмно управление. Ето като тази по-долу

Изображение

Та от мен се иска да настроя машината на съответната програма и да поставя 4 парчета пластмасови профили, след което да натисна бутон "Старт" и да чакам машината да си свърши работата. През което време мога и да драсна няколко реда на любезен съфорумник като теб. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:един път казваш,че в България няма качество и стандарт както в Америка
после казваш ,чв стандарта и качеството в Америка е както стандарта и качеството в България

та питането ми беше кое от двете ти твърдения е вярното :lol:
А е половината, защото няма стандарти за прилагане на озон ??? или за използвани лазери ??? или за произхода на рентгеновата ти машина ???? за това как вибрира механичната ти пила ??? или как взимаш отпечацути в кабинета си ????

Има стандарти за успеваемост и дълготрайност на проведеното лечение. Как си го постигнал си е твоя грижа. Денталния Борд не се интересува от подходите ти, стига те да са легални и доказателствено обосновани. Всичко останало е шарена реклама за маймуни

ти на тоя средно статистически по българските стандарти кабинет/клиника в нанавут или ванкувър или денвър нямаш и половината оборудване,да не говорим интериора,помощното оборудване и обзавеждане като започнем от чакалнята и стигнем до стоматологичния стол.
за какво качество и стандарти ще ми говориш когато посрещаш пациентите си обстановка типична за средата на миналия век.
дай малко снимки от твоите кабинети да се посмееем взаимно,макар че някои от тях си показвал.
от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.

браво за успешната ти кариера.
ама дай малко снимки от кабинетите ти да се посмеем взаимно.
нали сам казваш,че крака на стола е без значение.кво те бърка.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа: Дали си го продал кабинета си, дали си го проиграл на комар, или пък са ти откраднали няма абсолютно никакво значение. Важното е, че не си се оказал кадърен да го поддържаш и развиваш, правейки го все по-печеливш.
Това е товята интерпретация, която има точно толкова общо с истината, колкото и моята за набиването на крак по плаца там където си служел и за биченето на черчевета. Сам казах, има неща от които не разбирам, и не мога да коментирам, ползвайки добра осведоменост от интернет :)

И специално за теб, днес ще ти пиша прогреса си: сам съм в кабинета, както ти казах, сестрата е болна. До сега съм минал половината си курс по Advance Cardiac Life Support, предоставил съм дентално лечение на двама пациенти и съм произвел около 1200 кинта, за около час "на стола". Оказа се, че има погребение в "селото", така че може да си остана само със завършването на курса, но от друга страна, сестрата не можеше да избере по-добър ден да е болна :). Имаме още 3 дни тук, ще наваксаме лекото забавяне днес :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.

браво за успешната ти кариера.
ама дай малко снимки от кабинетите ти да се посмеем взаимно.
нали сам казваш,че крака на стола е без значение.кво те бърка.
Батка, в интерес на истината не знам как да поствам снимки тук. Ако погледнеш по форума няма нито една снимка по никаква тема от мен. И между другото, в "селото" в което съм, онзи ден инсталираха чисто нов стол. Явно превителството на Нунавут има излишни кинти за това перо, защото стария си работеше идеално, но има нов. На мен лично ми е все тая какъв е стола, как да ти го обясня ? И е БК и в Денвър столовете са ми стари и не искам да ги сменям. Няма нужда. Апаратурата, която ползвам и знанията ми са нови и това има само значение за мен. Аз не съм конвенционален зъболекар и нямам нужда от пациенти, които идват заради стола и краката на сестрата.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: от там съм си и изградил и мнението,че посрещаш пациентите си в доста подтискаща обстановка в която от обзавеждането и специализираното ти оборудване общо казано лъха на мизерия. :(
Пак ти казвам: денталния борд няма стандарти за обзавеждане, крака на сестрата, вид на стола, изглед от прозореца и т.н. Има изисквания за качество на лечението. Факт е, че след 8 години практика на няколко места, професионалното ми досие е чисто, тоест нямам оплаквания, разследвания, санкции от борда. Застаховката ми не е плащала нито една компенсация до ден днешен. Имам около 4 пропаднали импланта на всеки 100, което е нормата на успеваемост.
Всичко останало са твои лични усещания, които нямат никакво отношение към качество на предоставяното лечение. В крайна сметка, аз съм зъболекар, не психиатър и на личните ти усещания не мога да помогна. Съжалявам.

браво за успешната ти кариера.
ама дай малко снимки от кабинетите ти да се посмеем взаимно.
нали сам казваш,че крака на стола е без значение.кво те бърка.
Батка, в интерес на истината не знам как да поствам снимки тук. Ако погледнеш по форума няма нито една снимка по никаква тема от мен. И между другото, в "селото" в което съм, онзи ден инсталираха чисто нов стол. Явно превителството на Нунавут има излишни кинти за това перо, защото стария си работеше идеално, но има нов. На мен лично ми е все тая какъв е стола, как да ти го обясня ? И е БК и в Денвър столовете са ми стари и не искам да ги сменям. Няма нужда. Апаратурата, която ползвам и знанията ми са нови и това има само значение за мен. Аз не съм конвенционален зъболекар и нямам нужда от пациенти, които идват заради стола и краката на сестрата.

добре де,то знания и умения хубаво,даже и задължително за да си вършиш качествено работата и по този начин да си заработваш честно парите,ама не се ли замисляш че където и да отвориш бизнес той не прогресира за дълго и следва хлопване на кепенците поради загуба на клиент на които ти освен знание и професионализъм предлагаш мизерия,мизерни условия в които да лекуваш пациентите си.
не си ли се замислил,че пациентите ти са хора ,а не праста на които им е все едно в коя кочина ще се въргалят стига да има достатъчно кал в изобилие за да охлаждат телата си.
нещо нестаранието да дадеш напълно качествен продукт покриващ само част от изискването да упражняваш тази професия на монопол ли ми мирише или само така си мисля. :^)
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: нещо нестаранието да дадеш напълно качествен продукт покриващ само част от изискването да упражняваш тази професия на монопол ли ми мирише или само така си мисля. :^)
Не батка мирише ти на човек, който не се интересува от нищо друго освен от медицината, която практикува. Аз не съм търговец, никога не съм бил и няма и да бъда. Да, аз си намирам места за работа, в които рекламата, краката на сестрата и лукса на стола нямат значение. Това не е случайно, не се ли сещаш. Аз искам да имам правото да избирам как и какво да практикувам. За това трябва да мога да съм независим от капризите на пациентите си. Това няма как да стане в клиника като на Д-р Дуков, който има хиляди месечни вноски по всичките си "играчки" и няма пациент, който да е върнал, защото всеки слязъл през вратата му е нужен доход. Аз нямам нужда от това. Въпрос на философия. Ти бъди пациент на Д-р Дуков и остави хилядите хора, които ми се доверяват да си се "съргалят в калта, която са си избрали" Добре, че има "достатъчно прасета" на този свят, та да има и за Д-р Дуков и за мен.

И не, не е монопол: във Форт Нелсън имаше втори избор/клиника и още около 10 зъболекаря на 380 км от селото. На север в Нунавут има различен зъболекар всеки месец, хората имат право на избор, но и аз имам право на такъв. Видимо работи и за двете страни :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:... на кратко.преди няколко месеца гостувах в монтреал и имах дентален проблем,налагаше се да ми извадят един зъб ,ляво горен седми.обиколих няколко клиники в кот сен люк и хампстед/сещаш се едни от най богатите квартали с преобладаващо еврейско население / собственност на стоматолози от еврейски произход като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена.стоматологични кабинети които помня от осемдесетет/деведесетте години в българия и цена за вадене на един зъб който се оказа много сложен за вадене от 250 до 1000 долара.
Ти съвсем ни взе на мезе бе. Йорко вика, че ние сме ходели в България да си оправяме зъбите, докато ти специално дойде в Монреал за целта. И за да ти е по-евтино специално си потърси еврейски кабинет в богат квартал .... :rofl:

Некаква фалшива грозданка ли ти пробутаха та ги издраска тия дивотии ? :D

ПП
Аз ги вадя по 50, ама трябва сам да си носиш инструментите. :lol:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:... на кратко.преди няколко месеца гостувах в монтреал и имах дентален проблем,налагаше се да ми извадят един зъб ,ляво горен седми.обиколих няколко клиники в кот сен люк и хампстед/сещаш се едни от най богатите квартали с преобладаващо еврейско население / собственност на стоматолози от еврейски произход като предполагах ,че те ще ми предложат най добра услуга в най добра среда.
но уви нито средата беше добра,нито услугата на добра цена.стоматологични кабинети които помня от осемдесетет/деведесетте години в българия и цена за вадене на един зъб който се оказа много сложен за вадене от 250 до 1000 долара.
Ти съвсем ни взе на мезе бе. Йорко вика, че сме ходели в България да си оправяме зъбите, а ти специално дойде в Монреал за целта. И за да ти е по-евтино специално си потърси еврейски кабинет в богат квартал .... :rofl:

Некаква фалшива грозданка ли ти пробутаха та ги издраска тия дивотии ? :D
то ти ,че си лапнишаран едно на ръка :rofl:
ама съвсем сериозно преди 10 години в монтреал живеех на границата м/у едни от най богатите квартали в града -кот сен люк и хампстед с 90% преобладаващо еврейско население.
монтреалци знаят за кво иде реч.
по тая причина 90% от кабинетите бяха на евреи.
ма мани ми мен аз някакъв бедняга ,а в същото време и с претенции.

какво да кажа за 90% евреи от които 80% бяха милионери и на финансовите си възможности някак си не им приличаше да получават стоматологични услуги от съетносниците си в зъбарския бизнес в условия като за бедни африканци плащайки на цени като за богати американци.
ма зъбарите кво ги бъркат,дерат кожи и на свои и на чужди били те богати евреи или бедни африканци,що им трябва да се стараят да си направят едни прилични,хигиенизирани,чисти кабинети когато са монопол.
искаш не искаш при тях опираш.дали ще те излекуват или само ще ти вземат парите на космическите цени си е проблем на пациента,тях закон не ги лови.
наглост и монопол.който иска да заповяда.
поне в българия ситуацията е съвсем различна.
заради голямата конкуренция в тоя бизнес всеки се стреми да ти предложи по добра услуга и влага печалбата си в модернизация на бизнеса си за да е конкурентноспособен докато в канада влага печалбата в бентлита и многомилионни имоти докато кабинаета му и оборудването му не е подменяно от средата на миналия век.
ми що и да ги подменя и да харчи пари щото така и така е монопол и балъците няма къде другаде да отидат освен при него.
е това имам напредвид.
конкуренцията води към прогрес който единственно е в полза на пациента
а монопла води до регрес единствено в полза на монополиста в случая зъбаря за сметка на пациента.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Остави тия глупости къде си живял преди 10 години. Продължаваш ли да твърдиш, че преди няколко месеца си бил в Монреал ? :D
Публикувай отговор