Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

Павел написа:За second opinion и какво трябва да направиш, за да те триажват по-бързо в спешната помощ (забелязахте ли, как промених по-малко популярното понятие спешна, за да избегна тавталогията бързо-бърза :D )


:rofl:
https://www.youtube.com/watch?v=KJVp5oUGAzc"
I can testify.. Преди 20на години имах Kidney Stone и от тогава се пропих religiously ... с вода.. Като не обичам Бира.. :rofl: :lol:
Без майтап.. квичах като прасе когато го колят .. Надявам се никога да не изживявам подобна гадост отново. Болката е неописуема

П.С.
Тогава във Ванкувър все още беше "Бърза Помощ"
Последно промяна от ivandaman на Чет Юни 14, 2018 2:43 am, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

Отдавна бия камбаната че в Съри е "касапница" и се стрелят като за световно.. Най накрая се престрашиха да си признаят..

Surrey rally against gang violence draws over 1,000 people in wake of teens’ slayings
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

ivandaman написа:Отдавна бия камбаната че в Съри е "касапница" и се стрелят като за световно.. Най накрая се престрашиха да си признаят..

Surrey rally against gang violence draws over 1,000 people in wake of teens’ slayings
Е, как бе Иване! Съри е прекрасно място за живеене. Даже тук един голям и преуспял човек живее в Съри!
Ама не в циганската махала, де. А в хубавата. Дето няма стрелби.
Деца не знам дали има.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

prace написа:
ivandaman написа:Отдавна бия камбаната че в Съри е "касапница" и се стрелят като за световно.. Най накрая се престрашиха да си признаят..

Surrey rally against gang violence draws over 1,000 people in wake of teens’ slayings
Е, как бе Иване! Съри е прекрасно място за живеене. Даже тук един голям и преуспял човек живее в Съри!
Ама не в циганската махала, де. А в хубавата. Дето няма стрелби.
Деца не знам дали има.
За последен път обяснявам, така че и прасетата да ме разберат: Съри е половинмилионен град и това, че банди в индийската част се стрелят не е показателно какво става в останалите, защото територията му е 3 пъти колкото на Пловдив.
И да, Саут Съри, който някои по погрешка считат за Уайт Рок е прекрасно място за живеене, но ти никога няма да го разбереш, защото се върна в страната на циганите, където циганския терор далеч не е ограничен само в специфични махали:
Отново напрежение в Угърчин

По добре се съсредоточи върху каруцарските и циганските ви проблеми и не ни мисли нас, досега сме се оправяли и без “загрижени”.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Преди 20на години имах Kidney Stone и от тогава се пропих religiously ... с вода.. Като не обичам Бира.. :rofl: :lol:
Без майтап.. квичах като прасе когато го колят .. Надявам се никога да не изживявам подобна гадост отново. Болката е неописуема
За това обикновено не ти трябва бърза помощ, защото с нищо не могат да ти помогнат. Преди няколко месеца имах такава криза и дори не отидох на лекар, просто се наливах с течности няколко седмици и камъка премина надолу постепенно и сигурно отдавна съм го изпикал. :lol: Не че съветвам хората да не ходят на лекар за това ... много големи камъни са опасни и изискват интервенция.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от miteto »

roumensp написа:
ivandaman написа:Преди 20на години имах Kidney Stone и от тогава се пропих religiously ... с вода.. Като не обичам Бира.. :rofl: :lol:
Без майтап.. квичах като прасе когато го колят .. Надявам се никога да не изживявам подобна гадост отново. Болката е неописуема
За това обикновено не ти трябва бърза помощ, защото с нищо не могат да ти помогнат. Преди няколко месеца имах такава криза и дори не отидох на лекар, просто се наливах с течности няколко седмици и камъка премина надолу постепенно и сигурно отдавна съм го изпикал.
Едно е ясно, не си имал "такава криза" като Иван, щом дори не си разбрал кога си го изпикал ;)
Ако беше "такава криза" щеше да си отдавна в Бърза Помощ и да искаш да ти дадът едно фентанилче или морфинче :sweat:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

Аз нямах представа какво имах само се превих паднах на пода и не можах да се изправя.. Гаджето ми която живееше с мен за щастие беше медицинска сестра (полякиня) и веднага и стана ясно за какво става дума и се обади на бърза помощ.. дойдоха за по малко от 5 минути и след още 5 бях в Сейнт Поул'с хоспитал.
Тогава Канада все още беше Канада..
И да, наложи се да ми слагат морфин .. Тогава за първи път се дрогирах .. и за щастие за последен :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

roumensp написа:
prace написа:
ivandaman написа:Отдавна бия камбаната че в Съри е "касапница" и се стрелят като за световно.. Най накрая се престрашиха да си признаят..

Surrey rally against gang violence draws over 1,000 people in wake of teens’ slayings
Е, как бе Иване! Съри е прекрасно място за живеене. Даже тук един голям и преуспял човек живее в Съри!
Ама не в циганската махала, де. А в хубавата. Дето няма стрелби.
Деца не знам дали има.
За последен път обяснявам, така че и прасетата да ме разберат: Съри е половинмилионен град и това, че банди в индийската част се стрелят не е показателно какво става в останалите, защото територията му е 3 пъти колкото на Пловдив.
И да, Саут Съри, който някои по погрешка считат за Уайт Рок е прекрасно място за живеене, но ти никога няма да го разбереш, защото се върна в страната на циганите, където циганския терор далеч не е ограничен само в специфични махали:
Отново напрежение в Угърчин

По добре се съсредоточи върху каруцарските и циганските ви проблеми и не ни мисли нас, досега сме се оправяли и без “загрижени”.
Съри аналог на Угърчин ли е?
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

я, ама Румбата в цигански квартал ли живял ?
:o :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:я, ама Румбата в цигански квартал ли живял ?
:o :rofl: :lol:
Бълха, в Канада няма цигани и още по-малко аз живея сред такива. Вместо да ме мислиш мен мисли пакитата у вашия блок, че да не прелъстят чича Гоша докато си омотан. :D
prace написа:Съри аналог на Угърчин ли е?
Не е, Угърчин е по-скоро като Чилиуак, с който се изчерпват познанията ти за Канада. :lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
myhata II написа:я, ама Румбата в цигански квартал ли живял ?
:o :rofl: :lol:
Бълха, в Канада няма цигани и още по-малко аз живея сред такива. Вместо да ме мислиш мен мисли пакитата у вашия блок, че да не прелъстят чича Гоша докато си омотан. :D
prace написа:Съри аналог на Угърчин ли е?
Не е, Угърчин е по-скоро като Чилиуак, с който се изчерпват познанията ти за Канада. :lol:
споко бе Румба, много лично го взимаш със циганската махала нещо май ....

е ми аз ако бях на твое място нямаше да се тупам в гърдите че имам бунгало , а щях да си мълча и да слушам по мъдрите и по умните у форума !
:rofl: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
ivandaman написа:Преди 20на години имах Kidney Stone и от тогава се пропих religiously ... с вода.. Като не обичам Бира.. :rofl: :lol:
Без майтап.. квичах като прасе когато го колят .. Надявам се никога да не изживявам подобна гадост отново. Болката е неописуема
За това обикновено не ти трябва бърза помощ, защото с нищо не могат да ти помогнат. Преди няколко месеца имах такава криза и дори не отидох на лекар, просто се наливах с течности няколко седмици и камъка премина надолу постепенно и сигурно отдавна съм го изпикал. :lol: Не че съветвам хората да не ходят на лекар за това ... много големи камъни са опасни и изискват интервенция.

Да си дам мението, като жертва изпикала м/у 30-40 камъка през живота си. Толкова съм добър, че дори знам кога камъка пада от уретера в пикочния мехур, след което болката изчезва; камъка излиза след това почти още на първото изпикаване, в редки случаи на второто. Болка няма при преминаването на камъка през уретрата (особено ако тя е голяма :D ) - усеща се едно леко "драскане".
Румене, или не си имал бъбречна криза, или за да не забележиш кога си го изпикал, е било някоя много малка песъчинка; невъзможно е да изпикаеш камък без да усетиш. Повярвай ми, при истинска криза ти трябва бърза помощ и система с морфин. НИЩО друго не може да откопира болката. В Бг морфин не слагат, само разни но-шпа-та или папавеверин-и, които само разширяват гладката мускулатура за да излезе "по-лесно" камъка. Освен самата ужасяваща болка, проблема е когато си на ваканция на майната си, или когато си в самолета. Тогава и господ не може да ти помогне. Различните държави имат различни правила какви опиати можеш да носиш с теб, както и различни определения, кое лекарство е опиат. В общия случай се позволява само Тайленол 3, с рецепта на твое име, който общо взето е микимаус, но пак е по-добре от нищо.
Иване, в много, ама в много редки случаи човек има само една криза в живота си - започнеш ли веднъж да ги образуваш, е за цял живот, особено при мъжете. Не е лошо да си направиш, ако не CТ scan, поне една ехография - ако камъка е над 1 см може никога да не тръгне надолу, т.е да няма никаква болка (болката започва когато камъка навлезе в уретера и трае докато излезе от него) и да започне да расте, увреждайки бъбрека.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

myhata II написа:... щях да си мълча и да слушам по мъдрите и по умните у форума !
:rofl: ;)
Кои са тия мъдреци, я да чуем ? :D
Павел написа:Румене, или не си имал бъбречна криза, или за да не забележиш кога си го изпикал, е било някоя много малка песъчинка; невъзможно е да изпикаеш камък без да усетиш.
To e ясно, че е било песъчинка, ама и на тях им викат обобщителното "kidney stone". Приказката ми беше, че ако е достатъчно малък да става за изпикаване, единственото лечение е пиенето на течности.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

myhata II написа:я, ама Румбата в цигански квартал ли живял ?
:o :rofl: :lol:
Културно събитие в Съри

http://www.surrey.ca/city-government/27009.aspx"
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

Касапницата в Съри продължава...

Stabbing at Sheraton Hotel in Surrey puts 1 person in hospital
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор