Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
A.Yovchev
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 1:02 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от A.Yovchev »

Bad bosses prompt 2 in 5 Canadians to quit a job, survey finds
39% of respondents had quit a job because of a bad manager


:-o
“За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората - да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.” (13.12.1881)
“Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.”

Константин Иречек
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от 7George »

39% of respondents had quit a job because of a bad manager
Е па така е, не бива да се заблуждавате, че ще е само розово. Радостното е, че 3 от 5 шефа са готини или справедливи. Има и много ситуации, където белите/местните/родените канадци се чувстват пренебрегнати или ощетени.
Embrace your climate change!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от the_coach »

https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/11- ... 35-eng.htm

Данните са за 2017 година.
Има нещо сбъркано в цялата работа - на здрави и нормални хора им се вменява че са идиоти, и те съответно се превръщат в такива.
Другия момемнт е че много от статистическите единици се причисляват към бройката единствено с цел облага, и то за дребни нещица като безплатен обществен транспорт, право да си паркираш колата на инвалидно паркомясто, и т.н.

Ще стане много интересно статистиката да публикува и етническата приналежност на статистическите единици :lol:

Пусто дърво недодялано....... :D
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

Глейте к'во става в Съри..

Тези изцепки стават все по-редовни и то не само в Съри ами и останалите части на Метро-Ванкувър.

Diversity is our greatest strength..

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

pumpy написа: Сря Ное 20, 2019 5:18 am Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
Съри е там, където живее Руню и където казах, че не искам да живея, защото е по-скоро в Азия културно и демографски, отколкото в Канада.
Аз и на други места не бих живял по такива причини, не е само там, поради което Руню и Митьо твърдят, че съм расист.
Е, ако се заселя там, може и да стана, но не възнамерявам щото не съм мазохист.
Съри не определя положението в Канада - просто определя какво дращят из форума "ванкувърските баровци"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа: Сря Ное 20, 2019 6:59 am
pumpy написа: Сря Ное 20, 2019 5:18 am Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
Съри е там, където живее Руню и където казах, че не искам да живея, защото е по-скоро в Азия културно и демографски, отколкото в Канада.
Аз и на други места не бих живял по такива причини, не е само там, поради което Руню и Митьо твърдят, че съм расист.
Е, ако се заселя там, може и да стана, но не възнамерявам щото не съм мазохист.
Съри не определя положението в Канада - просто определя какво дращят из форума "ванкувърските баровци"
Много си прав - "Съри не определя положението в Канада" все още.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Ivan1007 написа: Сря Ное 20, 2019 6:59 am
pumpy написа: Сря Ное 20, 2019 5:18 am Ako трябва да съм искрен, даже не знам къде се намива това прословуто Съри, което определя положението в Канада. Точно, колкото не знам къде е и Столипиново....
Съри е там, където живее Руню и където казах, че не искам да живея, защото е по-скоро в Азия културно и демографски, отколкото в Канада.
Аз и на други места не бих живял по такива причини, не е само там, поради което Руню и Митьо твърдят, че съм расист.
Е, ако се заселя там, може и да стана, но не възнамерявам щото не съм мазохист.
Съри не определя положението в Канада - просто определя какво дращят из форума "ванкувърските баровци"
Кравар, Съри е половин милион човека на площ по-голяма от всеки български град без София. Колко тъп трябва да си, за да вадиш заключения за Лозенец от Филиповци ? Аз например не се обаждам за Калгари, защото не знам нищо за районите му и не съм тъпо селско парче, което мисли, че разбира от всичко (по стар български обичай). :lol:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

ivandaman написа: Сря Ное 20, 2019 1:31 am Глейте к'во става в Съри..

Тези изцепки стават все по-редовни и то не само в Съри ами и останалите части на Метро-Ванкувър.
Тия изцепки винаги стават в Нютън (предполагам знаеш какво и къде е това) и чалмите от района отдавна си знаеха, че са дело на интернешънъл студенти от Индия.

3 suspects to be deported from Canada after series of Surrey assaults

А "редовни" и "останалите части" е изсмукано от пръстите за затвърждаване на поинта. :lol:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivandaman »

roumensp написа: Сря Ное 20, 2019 6:32 pm А "редовни" и "останалите части" е изсмукано от пръстите за затвърждаване на поинта. :lol:
Ти си In denial ..

Нямах в предвид че индийци масово върлуват из всички части на Ванкувър а че има криминални сцени които застрашават сигурността на хората които могат да попаднат на грешното място в грешният момент..
Миналият месец почти ежеднено имаше репортажи по новините.. Не исках да спамя темата с "криминални хроники" но от тук нататък ако забележа нещо поствам всичко наред.


Между другото 128 & 72 не е кой знае колко далеч от вас.. От другата страна на магистралата е.. 15км.. Моли се некоя чалма да не купи къща до вас и да почнат да го търсят "бизнес-партньорите" да си оправят сметките.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от 7George »

ivandaman написа: Чет Ное 21, 2019 2:39 am
roumensp написа: Сря Ное 20, 2019 6:32 pm А "редовни" и "останалите части" е изсмукано от пръстите за затвърждаване на поинта. :lol:
Между другото 128 & 72 не е кой знае колко далеч от вас.. От другата страна на магистралата е.. 15км.. Моли се некоя чалма да не купи къща до вас и да почнат да го търсят "бизнес-партньорите" да си оправят сметките.
BTW, практика си е сред доста азиатци да си купуват къща не със заем от банката, а от роднини, приятели и пр. След това нещата могат да се объркат, а много от въпросните субекти са свикнали да си решават нещата с оръжие. Манталитета си идва с хората.
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

the_coach написа: Съб Окт 19, 2019 6:15 pm https://www150.statcan.gc.ca/n1/pub/11- ... 35-eng.htm

Данните са за 2017 година.
Има нещо сбъркано в цялата работа - на здрави и нормални хора им се вменява че са идиоти, и те съответно се превръщат в такива.
Другия момемнт е че много от статистическите единици се причисляват към бройката единствено с цел облага, и то за дребни нещица като безплатен обществен транспорт, право да си паркираш колата на инвалидно паркомясто, и т.н.
Не са съвсем "дребни нещица".
For 2018, the average monthly CPP disability pension is $917.13 and the maximum monthly amount is $1,335.83. You will receive the basic monthly amount fixed for all recipients ($485.20), plus an amount based on how much you contributed to the CPP during your entire working career.
https://www.canada.ca/en/services/benef ... mount.html
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pyrelight »

А, ако си станал инвалид след като си се пенсионирал, пак ли имаш право на добавка към пенсията, че нямам време да го изчета цялото сега? :^)
П.П. Паркирането не е доживотно. Личният лекар трябва да дава оценка на определен период от време за състоянието на инвалидност.
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Абсолютно права си, Бистре. На безръкия току-виж му поникнала нова ръка, или на безногия - крак. Трябва да се следят изкъсо тези инвалиди. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Чет Ное 21, 2019 5:08 pm Абсолютно права си, Бистре. На безръкия току-виж му поникнала нова ръка, или на безногия - крак. Трябва да се следят изкъсо тези инвалиди. :)
Disability включва и mental, някой може да се изкара инвалид заради PTSD (това се води "severe"), но подобни състояния не са непременно доживотни.
Публикувай отговор