Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

:roll:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

klisurov написа:
А, и още, роден съм и съм израснал в центъра на София, и нямам никакво желание да живея нейде из селата около нея, щото, видите ли, там било спокойно. По мое време, в Младост и в Люлин ходех с преспиване. Там където живеех и работех ме познаваха и си имахме приказката. Проблемът бе извън тези "защитени територии".

И още, в София има една малка фирма, по онова време имаше петнайсетина човека там, ама нямаше проблем да ми превежда по карта по €1'000 на месец. Това тогава, когато затварях чаршията и трупах стаж за емиграция ;)

Айде със здраве всинца ви!
Не се опитвай, няма да те разберат....

Браво ози, успя още веднъж да разпростреш простотията си, заедно с шефа на вселената, танграта и батката и да замълчите поредния потребител тук. Деня, в който ти ме прецениш за "помъдрял" ще е доста тъжен ден в моето житие....
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Всекиму е полезно от време на време и да замълчи за известно време. Аз също не писах тук повече от година, след което започнах да възприемам форума, потребителите и писаниците в него по съвсем различен начин. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

И с какво по-точно накарах Клисуров да замълчи, Пумпи?
Като отказвам да споделя мнението му, че България и София е една кална дупка, в която може да се живее само в някаква тясна златна клетка. И с това наранявам чувствата му.

По някаква причина си си наумил, че само твоето мнение и подобните му имат право на глас в този форум.
Останалите все нещо не са разбрали, все нещо изкревят, не виждат, самозалъгват се. И оттам нямат право на глас.

На какво се базира това високомерие, нито мога да проумея, нито искам.

Първо спориш, че най-много си успял с учене. Показва ти се, че и други учат и получават дипломи.
Тогава се извърташ, зарязваш горното, и започваш да спориш, че най-много си успял с печеленето на пари. И там ти се показва, че и други печелят, може и повече от тебе.
Тогава пак се извърташ, зарязваш горното, и започваш да спориш, че най-много си успял с организирането на свободно време. За там също мога да ти кажа, че аз съм вече готов за пенсиониране. С почти 5 цифрен пасивен доход. Мисля догодина по това време да го направя. Като междувременно спестя още едни 200к.
Сега пак ще се извъртиш, и ще кажеш, че много си успял със семейството, най-много от всички. И е ясно, че там няма как да ти затворя устата. Макар, че съм имал по-добри възможности от тебе и за това, докато съм търсел още по-добра. Също, само едно дете, за мен не е много пример за успешно семейство. Според мен поне минимум 2-3 трябва да имат хората, за да остане след тях нещо от гените им и ценностната им система.

Та така. Кое е толкова неясно или обидно?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:[Ако нещо съм лъгал, нямам против да споделиш какво.
Много лъжеш, ама много.
Kan_Tangra написа: При последното ми посещение при зъболекаря ми, ми взе 400 лв за 20 минути. Попълвания на вдлъбнатини на 4 зъба.

Така че айде да не са само АйТи със прилични доходи.

Що, в Канада кой би си позволил нещо такова? Средностатистически имигрант, с 15$ на час!?
Kan_Tangra написа: И какво ѝ е на "точно от България"? Като според мен е супер за живеене. Всичко ти е без пари, кеф ти ядене, кеф ти пиене, кеф ти кола, кеф ти екскурзии и море.
Всичко било без пари в България?
Яденето е на почти същите цени в Канада, като средностатистическия канадец получава няколко пъти по-висока заплата от средностатистическия българин.
Колите са по-скъпи в България 1.5 пъти, бензина близо два пъти.
Средностатистическия българин взима 500 -1000 лева след данъци и ако плати 400 лева за 20 минути няма да има какво да дъвче с тия зъби поне един месец. Отделен въпрос дали тия 4 зъба могат да бъдат оправени за 20 минути
Средностатистически имигрант в Канада не работи на час, още повече за минимална часова ставка, и здравната застраховка му покрива зъболечение до няколко хиляди на година.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: аз със стандартите в зъболечението не съм запознат,а едва ли и да съм запознат това за мен като пациент има някакво голямо значение за да определи моя мироглед кое е хубаво и кое лошо.
симпъл.ма това е гледната точка на пациента.
на мен ми прави впечатление какъв е кабинета,хигиена,модерност,чистота,обслужване,отношение към пациента.
Тоест пак се връщаме до българския език: когато ТИ казваш "качество" ТИ имаш предвид: цена, стола, краката на сестрата, обслужване, чистота, отношение към пациента. Ела в Монтреал, ще е заведа в такъв кабинет, няма проблем.
Това горното ОБАЧЕ няма нищо общо с качество на предлаганата процедура. Качеството на една процедура се определя от обективни критерии, разписани в съответния стандарт за лечение. Не случайно НЯМА стандарти за това какви са краката на сестрата, колко е стар стола, боята на стената и т.н.. Но има разписани стандарти за това какво може и какво не може да прави един зъболекар, за да лекува КАЧЕСТВЕНО. В България такива няма, но има това което търсят средно тъпи индивиди с два пръста чело:
- лукс;
- крака;
- масажиращ стол;
- евтинко;
- час за веднага; и т.н.
На един прост, първосигнален индивид, това му прави впечатление и му ПРОДАВА съответния продукт, независимо дали продукта сам по себе си е качествен или не.
Всичко ми е ясно батка, още от първия ден, когато те видях една мрачна събота, 20-ти март, 2004. От тогава не си мръднал на милиметър в развитието си, затова и си в страната на неограничената простотия.

ама не си си направил труда да отвориш сайта и да видиш за какво става дума заради това ти го пействам още един път

https://dukovi-clinic.com/bg/%d0%be%d0% ... %bd%d0%b5/"


виж оборудването и услугите които се предлагат на какво светлинно качество са от тия които предлагаш ти на в пъти по високи цени,а не се заглеждай в краката на сестрите

живееш си още с представите за заводския ти кабинет в радомир преди 20 год ,а през тия 20 години ти дето се луташ м/у канада,америка и нанавут колегите ти са излетели в космоса и са на светлинни години преди теб и колкото и да тичаш да ги застигнеш даже те и на едно место да стоят шанса ти е нулев да се случи.
а си е твоя работа да се замислиш защо.мен това обаче не ме интерисува.
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:[
ама не си си направил труда да отвориш сайта и да видиш за какво става дума заради това ти го пействам още един път

https://dukovi-clinic.com/bg/%d0%be%d0% ... %bd%d0%b5/"


виж оборудването и услугите които се предлагат на какво светлинно качество са от тия които предлагаш ти на в пъти по високи цени,а не се заглеждай в краката на сестрите
батка, няма как да ме впечатли апекслокатор. За България това може да е нещо, което си струва да се рекламира, за мен е стандарт на лечение. Един апекслокатор е на цената на 2 коренови лечения. Кое точно е впечатляващото ?
- дигитален рентген ????? - реклама за маймуни. В 10 пъти намалено облъчване ? Сигурно, ако стандарта ни е този на Мари Кюри. Аз имам Planmeca (финландската техника, която рекламира Петър) в офиса си, намалението на облъчването е около 3 пъти, в сравнение със сензора, който ползвах преди това. Да, за разлика от хиляди зъболекари в Бг, Дуков има лъскава клиника и оборудване, но половината от него е стандарт на лечение в Северна Америка. Да не говорим, че Д-р Дуков е пред пенсиониране и е със специалност. Ти си ходил при хирурзи да те лекуват в Монреал ??? Хайде недей моля ти се да си вярваш толкова.
- L-PRF центрофуга - невероятно специализирана техника, за определен брой процедури. Доказано, е че 4 месеца след използването на концентрата, няма разлика в резултатите. И знаеш ли защо го знам ? Защото имам десетки часа обучение точно за това и го имам в кабинета си;
- топлата кондензация може и да е новост за Бг и нещо, което трябва да се рекламира, тук е стандарт на лечение;
- механична (машинна) обработка на канали - стандарт на лечение;
- КАД-КАМ скенер - трудно ти е да си представиш колко чуствителна машина и колко лимитирано приложение има. Иначе е лъскавко и ти радва окото - ясно; Цената й е десетина корони, приложението - половината от тях.

- лазерите ги пропускам, защото са за нивото на специлист по парадонтология и е нещо, от което не разбирам.

Пак ти казвам, ти видимо си падаш по вида на нещата, не по тяхното съдържание. И видимо си си на местото, там където си.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Сега пак ще се извъртиш, и ще кажеш, че много си успял със семейството, най-много от всички. И е ясно, че там няма как да ти затворя устата. Макар, че съм имал по-добри възможности от тебе и за това, докато съм търсел още по-добра. Също, само едно дете, за мен не е много пример за успешно семейство. Според мен поне минимум 2-3 трябва да имат хората, за да остане след тях нещо от гените им и ценностната им система.
Тангра, нямам желание да ти затварям устата и няма да те ритам под кръста. Веднъж се извинявах за горното и съм се научил.
Проблема с товите приказки е че НИЕ, всички в този форум идваме точно от там, където ти се опитваш да ни обясяваш какъв рай на земята е ......
Нали се сещаш колко ти вярваме. Това че е рай за теб, не значи, че Канада не може да е рай за определени хора също. И или 250 хиляди души на година, имигриращи в Канада, а не в България са невероятно тъпи същества, в това число и ние с теб, или нещо в твоята теза не е точно на мястото си.
а иначе и аз съм имал възможности да карам Бентли, ама си джиткам с бавареца, че е по-удобно :rofl:
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Проблемът ти, Пумпи, е че не можеш да разбереш, че и Канада за едни е рай, за други нелошо място, за трети - противно място, а за четвърти - ад и десетки още вариации между тях. :)

За теб, ако някой не вижда, че Канада е рай, то същият е глупак и лузър. Интересно какъв ще да е за теб човек, който макар и да е убеден, че Канада е рай и го е декларирал многократно, я напуска и заминава я за САЩ, я за Испания, примерно? ;) :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа:И или 250 хиляди души на година, имигриращи в Канада, а не в България са невероятно тъпи същества
Не бе, Пумпи, не идващите същества са тъпи, а тези дето ги пускат. Защото имат отчаяна нужда от тях.

Щото и ти се бараш за голяма работа задето си давал заплати на хигиенисти и сестри. Ама си давал щото си имал нужда от тях. Защо не си вършил всичко сам и така не би давал нито стотинка на никого? Ами защото е нямало как, не защото си бил добър самарянин. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
pumpy написа:И или 250 хиляди души на година, имигриращи в Канада, а не в България са невероятно тъпи същества
Не бе, Пумпи, не идващите същества са тъпи, а тези дето ги пускат. Защото имат отчаяна нужда от тях.

Щото и ти се бараш за голяма работа задето си давал заплати на хигиенисти и сестри. Ама си давал щото си имал нужда от тях. Защо не си вършил всичко сам и така не би давал нито стотинка на никого? Ами защото е нямало как, не защото си бил добър самарянин. :)
Този комунизъм никой не може да го избие от главата ти: Колкото и да ти е гадно да го разбереш, не работника определя правилата. Определяше ги в Бг и виждаш до къде сме я докарали днес там (като изключим рая на танграта и батката, постигнат с канадските им доходи...)
Днес сестрата ми е болна и аз все още виждам пациенти. Ясно доказателство, че мога да си върша работата И сам, но тя не може да получава заплата, освен ако АЗ не съм в кабинета. Върти го, печи го, фактите са си факти. Твоя шев на черчеветата със сигурност може и без теб, със всичките ограничения на производителност и ефективност, но може. Ти без него обаче не можеш, или можеш, заради милионите плащащи данъци и социални помощи от там, ако решиш да смучеш държавата, вместо да работиш за "изедника ти"

А като в България са толкова умни, затова нямало желаещи да имигрират там, освен разни ирански травестити. Ти изобщо четеш ли бисерите, които пускаш ?
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Хахаха...сега пък го извъртя на "кой определя правилата". Ами правилата ги определя законът бе, Пумпи. Който е приет от законодателите, избрани от гласоподавателите. А като гласоподавател всеки "изедник" като теб е равен на един "измекяр" като мен. :)

Ти щото много можеш сам, затова си закри кабинета и отиде да вадиш зъбите на диваците в пущинаците, цоцайки от държавните фондове за тях. Ама и за там пак медсестра търсиш. А уж можеш всичко сам. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:[
ама не си си направил труда да отвориш сайта и да видиш за какво става дума заради това ти го пействам още един път

https://dukovi-clinic.com/bg/%d0%be%d0% ... %bd%d0%b5/"


виж оборудването и услугите които се предлагат на какво светлинно качество са от тия които предлагаш ти на в пъти по високи цени,а не се заглеждай в краката на сестрите
батка, няма как да ме впечатли апекслокатор. За България това може да е нещо, което си струва да се рекламира, за мен е стандарт на лечение. Един апекслокатор е на цената на 2 коренови лечения. Кое точно е впечатляващото ?
- дигитален рентген ????? - реклама за маймуни. В 10 пъти намалено облъчване ? Сигурно, ако стандарта ни е този на Мари Кюри. Аз имам Planmeca (финландската техника, която рекламира Петър) в офиса си, намалението на облъчването е около 3 пъти, в сравнение със сензора, който ползвах преди това. Да, за разлика от хиляди зъболекари в Бг, лъсдване, но половкава клиника и оборуината Дуков от него е стандалечеСевернарт на Американие в . Да не говорим, че Д-рДуков има е пред пенсиониране и е със специалност. Ти си ходил при хирурзи да те лекуват в Монреал ??? Хайде недей моля ти се да си вярваш толкова.
- L-PRF центрофуга - невероятно специализирана техника, за определен брой процедури. Доказано, е че 4 месеца след използването на концентрата, няма разлика в резултатите. И знаеш ли защо го знам ? Защото имам десетки часа обучение точно за това и го имам в кабинета си;
- топлата кондензация може и да е новост за Бг и нещо, което трябва да се рекламира, тук е стандарт на лечение;
- механична (машинна) обработка на канали - стандарт на лечение;
- КАД-КАМ скенер - трудно ти е да си представиш колко чуствителна машина и колко лимитирано приложение има. Иначе е лъскавко и ти радва окото - ясно; Цената й е десетина корони, приложението - половината от тях.

- лазерите ги пропускам, защото са за нивото на специлист по парадонтология и е нещо, от което не разбирам.

Пак ти казвам, ти видимо си падаш по вида на нещата, не по тяхното съдържание. И видимо си си на местото, там където си.


добре де сега кое от двете ти твърдения е вярното

първо казваш
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти, по които се преценява дали една процедура е качествена или не. Това място обаче не е нито България, нито Германия. За тези двете мога да ти гарантирам, защото на едното място съм работил години, а на другото брат ми се бори със зъболекаря си вече 6 месеца и няма сила, която да определи дали това, което тя е направила е правилно или не, защото няма стандарти.
а после се оказва
лъсдване, но половкава клиника и оборуината Дуков от него е стандалечеСевернарт на Американие в . Да не говорим, че Д
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Хахаха...сега пък го извъртя на "кой определя правилата". Ами правилата ги определя законът бе, Пумпи. Който е приет от законодателите, избрани от гласоподавателите. А като гласоподавател всеки "изедник" като теб е равен на един "измекяр" като мен. :)

Ти щото много можеш сам, затова си закри кабинета и отиде да вадиш зъбите на диваците в пущинаците, цоцайки от държавните фондове за тях. Ама и за там пак медсестра търсиш. А уж можеш всичко сам. :)
Да "закрих" си кабинета, защото персонала напусна и не можех да продължа сам :rofl: :rofl: :rofl:
Аз под "закрих" разбирам "продадох" и продължих напред. Кабинета все още работи и произвежда почти колкото и когато аз бях там. И го продадох на зъболекар не на сестрата и хигиенистката, и знаеш ли защо ? Защото те ме могат да работят и да са платени без зъболекар там ;)
Категоризирането на "първите нации" като диваци от теб е меко казано без коментар. То е в категорията на "иранските травестити" и говори много повече за теб, отколкото за "диваците"
Аз предоставям зъболечение, къде е въпрос на личен избор, не съм се сетил да те питам предварително къде точно и какво точно да практикувам. И знаеш ли защо ? защото и ти като батката не си компетентен да ми даваш акъл по въпроса, поради липса на образование и ценз. Аз да си ме чул някога ад ти давам акъл как се стреля с гаубица (каквото и да е това...) или даже пистолет (това поне знам какво е и ходя от време на време да тренирам с моя и пак не ти давам акъл как с еправи, защото предполагам поне това знаеш по-добре от мен, след години прекарани по плаца)

А новата ти врътка за законодателя и гласоподавателя са тра-ла-ла, както обикновенно. Пак разсейваме темата, когато няма какво смислено да кажем, нали ;)
Днес имам много време, правя си курса по ACLS и съм ще съм на компа почти цял ден. Ще е интересен като гледам ако ти нямаш черчевета за бичене
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: добре де сега кое от двете ти твърдения е вярното

първо казваш
Защото някъде по света ИМА медицински стандарти,
а после се оказва
лъсдване, но половкава клиника и оборуината Дуков от него е стандалечеСевернарт на Американие в . Да не говорим, че Д
Да ти имам и цитатите. Явно четеш и разбираш както и цитираш
Публикувай отговор