Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kpetrov »

Не по темата с къщите, но още един пресен пример за измислените лични лекари в Канада.

Колежка на съпругата ми от над 6 месеца се бори с личната лекарка за изледвания поне един ултразвук.
Силни болки в коремната област (женски органи) и чето кръвотечение.
Било от спиралата, ще мине и не знам си какво още.
Жена ми я накара до отиде в спешното дори и да трябва да се преструва ако няма болки в момента - за съжаление рак с разсейки.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от IRA »

Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Моят личен лекар би ме пратил на всякакво изследване, ако съм убеден, че има нужда.
А когато бях сериозно уплашен за здравето си платих от джоба си за CT Scan и Ultrasound на частна клиника, за да не чакам. Да, скъпо е, ама частните клиники никъде не са евтини. Трябва да реформират здравната система да позволява по-лесно отваряне на подобни клиники, това ще облекчи и държавните.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

Kpetrov написа:Не по темата с къщите, но още един пресен пример за измислените лични лекари в Канада.

Колежка на съпругата ми от над 6 месеца се бори с личната лекарка за изледвания поне един ултразвук.
Силни болки в коремната област (женски органи) и чето кръвотечение.
Било от спиралата, ще мине и не знам си какво още.
Жена ми я накара до отиде в спешното дори и да трябва да се преструва ако няма болки в момента - за съжаление рак с разсейки.
Личният ми лекар в Канада ме изпрати за снимка на гръбначния ми стълб и врата. Имам ошипяване и дископатия и болките са постоянни, но понякога са наистина много силни.
Мнението на рентгенолога от Аботсфордската болница - б.о. Няма от какво да ме лекуват, защото ми няма нищо. Питам личния ми доктор /българин/как е възможно? Вика, не знам. Оправила си се.
Тук в София си направих снимка с разчитане - Резултата е, че имам две дископатии на кръста и шипове на врата плюс още една дископатия на врата. Т.е три дископатии на гръбначния ми стълб. Българите го виждат. Канадците - не.
По болките знам кой е прав.
Некадърни доктори има навсякъде. Простотии - също. Просто не трябва да се величае сляпо Канада толкова много.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

roumensp написа:Моят личен лекар би ме пратил на всякакво изследване, ако съм убеден, че има нужда.
А когато бях сериозно уплашен за здравето си платих от джоба си за CT Scan и Ultrasound на частна клиника, за да не чакам. Да, скъпо е, ама частните клиники никъде не са евтини. Трябва да реформират здравната система да позволява по-лесно отваряне на подобни клиники, това ще облекчи и държавните.
В София е така. Има много частни клиники и болници и е супер добре да се лекува човек.
Но!
Точно напоследък започна да се вдига вой от политици, че видиш ли "на запад" и в Австрия, например, имало било много по-малко болници.
А по презумпция всичко, което е "на запад" е по-добро от българското, следователно да се въведе регулатор и да се съкрати драстично изкуствено броят на болниците.
Идиоти!
Без никакъв друг аргумент "ЗА"!
Единственият им аргумент е "на запад били по-малко!"
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа: Като се има предвид че 2 милиона в работоспособна възраст се изнесоха последните 25 години, останалите 2 милиона чакат 4 милиона пенсионери да умрат да се нанесат в панелката.
Само дето никой не им обажда кога умрат пенсионерите и апартаментите така и си стоят празни. :D

Ето вижте тази обява - Пропърти мениджмънт на имоти в България
Много апартаменти в София са празни, необитаеми и изоставени - бих искала да Ви предложа съдействие и помощ за взаимно-изгодно сътрудничество.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

prace написа:
Kpetrov написа:Не по темата с къщите, но още един пресен пример за измислените лични лекари в Канада.

Колежка на съпругата ми от над 6 месеца се бори с личната лекарка за изледвания поне един ултразвук.
Силни болки в коремната област (женски органи) и чето кръвотечение.
Било от спиралата, ще мине и не знам си какво още.
Жена ми я накара до отиде в спешното дори и да трябва да се преструва ако няма болки в момента - за съжаление рак с разсейки.
Личният ми лекар в Канада ме изпрати за снимка на гръбначния ми стълб и врата. Имам ошипяване и дископатия и болките са постоянни, но понякога са наистина много силни.
Мнението на рентгенолога от Аботсфордската болница - б.о. Няма от какво да ме лекуват, защото ми няма нищо. Питам личния ми доктор /българин/как е възможно? Вика, не знам. Оправила си се.
Тук в София си направих снимка с разчитане - Резултата е, че имам две дископатии на кръста и шипове на врата плюс още една дископатия на врата. Т.е три дископатии на гръбначния ми стълб. Българите го виждат. Канадците - не.
По болките знам кой е прав.
Некадърни доктори има навсякъде. Простотии - също. Просто не трябва да се величае сляпо Канада толкова много.
Съчувствам ти, защото съм минал по този път - две операции правени в САЩ. Първата беше по спешност - ruptured disc, която нямаше как да избегна, втората по желание, за която много се колебаех, изчитайки сума мнения с негативни резултати, най-накрая се престраших и сигурно взех най-доброто решение в живота си, защото сега съм на поне 90% и почти без болки, а ако ги има са 2-3 по десетобалната и то много рядко. Дано тук не ми се налагат повече операции на дискове/прешлени, защото сигурно ще се наложи пак да ги правя в САЩ - не съм сигурен, че в Канада лекарите са на висотата на американските, а за България пък не искам и да си помислям.
Запомни няколко неща - единствено MRI, не CT или X-Ray. Ако болката е само в областта на гръбнака и не е засегнала the sciatic nerve (nervus ischiadicus - от там в Бг бабичките викат, че ги е стегнал ишиаса), т.е. не отива в крака, все още не си за операция. Ако ти се наложи такава, виж не може ли да я направиш в Западна Европа - Франция и Германия са №1 в това отношение - немците и французите първи измислиха и внедриха изкуствения диск, почти 10 години преди той да бъде одобрен в САЩ от FDA. Също така много добре си проучи хирурга, който е желателно да бъде нервохирург, а не ортопед. Този който аз избрах - Робърт Брей https://www.discmdgroup.com/physicians/ ... ray-jr-md/" тогава (преди 13 години) беше направил над 7000 такива операции без нито една грешка и той самият има един спайнал фюжън + един изкуствен диск и продължава да скача с парашут :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

Павел написа:
prace написа:
Kpetrov написа:Не по темата с къщите, но още един пресен пример за измислените лични лекари в Канада.

Колежка на съпругата ми от над 6 месеца се бори с личната лекарка за изледвания поне един ултразвук.
Силни болки в коремната област (женски органи) и чето кръвотечение.
Било от спиралата, ще мине и не знам си какво още.
Жена ми я накара до отиде в спешното дори и да трябва да се преструва ако няма болки в момента - за съжаление рак с разсейки.
Личният ми лекар в Канада ме изпрати за снимка на гръбначния ми стълб и врата. Имам ошипяване и дископатия и болките са постоянни, но понякога са наистина много силни.
Мнението на рентгенолога от Аботсфордската болница - б.о. Няма от какво да ме лекуват, защото ми няма нищо. Питам личния ми доктор /българин/как е възможно? Вика, не знам. Оправила си се.
Тук в София си направих снимка с разчитане - Резултата е, че имам две дископатии на кръста и шипове на врата плюс още една дископатия на врата. Т.е три дископатии на гръбначния ми стълб. Българите го виждат. Канадците - не.
По болките знам кой е прав.
Некадърни доктори има навсякъде. Простотии - също. Просто не трябва да се величае сляпо Канада толкова много.
Съчувствам ти, защото съм минал по този път - две операции правени в САЩ. Първата беше по спешност - ruptured disc, която нямаше как да избегна, втората по желание, за която много се колебаех, изчитайки сума мнения с негативни резултати, най-накрая се престраших и сигурно взех най-доброто решение в живота си, защото сега съм на поне 90% и почти без болки, а ако ги има са 2-3 по десетобалната и то много рядко. Дано тук не ми се налагат повече операции на дискове/прешлени, защото сигурно ще се наложи пак да ги правя в САЩ - не съм сигурен, че в Канада лекарите са на висотата на американските, а за България пък не искам и да си помислям.
Запомни няколко неща - единствено MRI, не CT или X-Ray. Ако болката е само в областта на гръбнака и не е засегнала the sciatic nerve (nervus ischiadicus - от там в Бг бабичките викат, че ги е стегнал ишиаса), т.е. не отива в крака, все още не си за операция. Ако ти се наложи такава, виж не може ли да я направиш в Западна Европа - Франция и Германия са №1 в това отношение - немците и французите първи измислиха и внедриха изкуствения диск, почти 10 години преди той да бъде одобрен в САЩ от FDA. Също така много добре си проучи хирурга, който е желателно да бъде нервохирург, а не ортопед. Този който аз избрах - Робърт Брей https://www.discmdgroup.com/physicians/ ... ray-jr-md/" тогава (преди 13 години) беше направил над 7000 такива операции без нито една грешка и той самият има един спайнал фюжън + един изкуствен диск и продължава да скача с парашут :D
Благодаря Павка за съвета и инфото.
Аз съм бивша спортистка и знам откъде ми идват всички дископатии, шипове и изкривявания.
Не знам дали имам такива финансии за операция в Западна Европа или САЩ. Засега бг доктори не са ми казали, че съм за операция, а само ме пращат на кални бани и физиотерапии без никакъв ефект.
Аз просто си търпя болките. Имам съседка от блока, която живее от 15-16 години в Монтреал, но дойде да оперира дискова херния тука, защото няма доверие на канадските лекари. Не знам как да го коментирам това. Тя е доволна от операцията тук. Казва, че се чувства добре след операцията. Чакала да си направи годините за пенсия в Канада и да се върне за постоянно,
Има и български некадърни доктори и тъпаци много, но засега лично не ме е засегнала некадърността на българските лекари. Дано да остане така.
Остани си с здраве.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Моят шеф страда от болки от много години, не му помогна физиотерапия, акупунктура и всякакви подобни. От две години работи прав (има такива офис мебели) и се чувства по-добре. Но то зависи какво имаш точно, аз ако седя прав на едно място само след час ще ме заболи кръста.

ПП
Навремето не съм попадал на наистина некадърни български лекари, но зъболекари - доста, вкл. и “моя” си. Докато в Щатите имах зъболекарка от Тайван, която след като ми оправи всички зъби 15 години не съм си правил нищо (да, в Канада дори пломба не съм си правил, единствено cleaning). Но тя не пипаше неща, по които не е специалист, например всичките ми нерви са вадени от ендодонтист, венец е рязан от периодонтист и т.н., затова и резултата е такъв, а не като от “специалистите по всичко”.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kpetrov »

IRA написа:Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
Там е проблема в тукашната система. До личен лекар немож се добра, камо ли да търсиш мнението на повече?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от agent Ozo »

Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
И аз до неотдавна бях абсолютно убеден в това правило. Вече не съм.
Защото при наличие на две лекарски мнения с противоположна насоченост, ставаш луд от притеснение на кой да се довериш. А нямаш тази възможност да се консултираш с колкото си поискаш специалисти та да приемеш решението на болшинството. Но дори и в този случай стресът си е налице, защото няма 100% гаранция, чболшинството са прави, а останалите грешат.
Така че за да не живея в постоянен стрес, заложих на един специалист и на късмета си. Защото всичко опира в крайна сметка до това - до късмета. :)

Късмет на всички вас!
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
IRA написа:Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
Там е проблема в тукашната система. До личен лекар немож се добра, камо ли да търсиш мнението на повече?
Това е проблема при вас, при нас личен лекар се намира, но за специалисти като хирург, невролог, ортопед и т.н. се чака дълго, при тях има дефицит, не при личните. Ако общ доктор (като личните) ти върши работа винаги можеш да идеш в walk-in clinic. За нашия район има и сайт, който ти дава колко е чакането в момента в различните клиники, Medimap.ca.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
И аз до неотдавна бях абсолютно убеден в това правило. Вече не съм.
Защото при наличие на две лекарски мнения с противоположна насоченост, ставаш луд от притеснение на кой да се довериш. А нямаш тази възможност да се консултираш с колкото си поискаш специалисти та да приемеш решението на болшинството. Но дори и в този случай стресът си е налице, защото няма 100% гаранция, чболшинството са прави, а останалите грешат.
Има и по-лошо. Когато почнеш да ровиш в Интернет за болести и симптоми и колкото повече четеш и научаваш, толкова повече болести си самоприписваш. :D Лично изпитано, затова и вече не чета в Интернет за болести, а и моя доктор каза, че самодиагностиката било едно от най-лошите неща, които сам можеш да си причиниш.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Павел »

За second opinion и какво трябва да направиш, за да те триажват по-бързо в спешната помощ (забелязахте ли, как промених по-малко популярното понятие спешна, за да избегна тавталогията бързо-бърза :D )


:rofl:
https://www.youtube.com/watch?v=KJVp5oUGAzc"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от IRA »

Kpetrov написа:
IRA написа:Никога не трябва да се разчита на мнението само на един лекар, независимо къде живееш.
Там е проблема в тукашната система. До личен лекар немож се добра, камо ли да търсиш мнението на повече?
Има walk in clinic. Всеки път различен лекар. Аз нямам личен и дори го намирам за по удобно, че работят в събота и неделя. С новия Carnet santé Québec имаш достъп до всичките си изследвания. Ако имаш частна застраховка има някаква опция да се свъжиш с н група лекари за повторно мнение.
Ако някой твърди,че нищо ти няма , а ти не се чувстваш добре, според мен е логично да се допиташ до чуждо мнение. Естествено , че не е необходимо за всяко дребно нещо да тичаш на 5 лекаря.
Иначе и аз чета и до сега не съм си поставила неверна диагноза :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор