Защо Канада не е добро място за живеене?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

ablood написа:Аре не извъртай темата! Заяде се за "отвлечени(!!!) деца, докато се прибират от училище".

Това с "изчезналите" деца е съвсем друг въпрос и е основно удавени и избягали. Като приключим с "отвлечените след училище" можем и за изчезналите да поговорим.
Cheryl Hanson was last seen leaving her home on Bloomington Rd. to walk to her cousin’s home, also located on Bloomington Rd., Aurora, ON.

Това дете удавено ли е или избягало?

Diane Carrier was last seen leaving her home on du Porche St., Quebec City, QC. Diane was walking to a nearby park to notify her brother to come home for supper.

А, това?

Да не говорим за стените покрити със снимки на изчезнали деца в Уолмарт. Като стена на плача и ужасите. По това се разбира какво се случва във вашата дърава.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от speedy »

Хмм... два случая - единият отпреди 50. другият отпреди 40 години. Ако се поразровиш, ще откриеш и по-скорошни. Е, и? Това според теб е ежедневие в Канада? Всъщност, според теб може наистина да е така.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от prace »

speedy написа:Хмм... два случая - единият отпреди 50. другият отпреди 40 години. Ако се поразровиш, ще откриеш и по-скорошни. Е, и? Това според теб е ежедневие в Канада? Всъщност, според теб може наистина да е така.
Ами има много пресни, ама сега трябва ли да търся, щото ти си сложил розовите очила?
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ivannklv »

ivandaman написа: Понякога е трудно да повярвам как фанатизирано влачите от десет блата тиня само и само да умаловажите лошите неща в Канада и добрите в България..
:y: :y: :y:
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re:

Мнение от ivannklv »

ivandaman написа:
Това е само "върхът на айсеберга" , но няма да се плашиме.. Нека се надяваме че ще сме късметлиЙ и точно на нас такива неща няма да се случат.. Плюс това ако някой иска да види истински ужас и неописуем ад нека да отиде в другата тема за България която е пълна с безброй визуални доказателства как някои места не стават за живеене заради няколко разместени плочки по тротоарите и паднали мазилки на сгради построени още преди Канада да бъде установена като държава..
:y: :y: :y:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от speedy »

prace написа:
speedy написа:Хмм... два случая - единият отпреди 50. другият отпреди 40 години. Ако се поразровиш, ще откриеш и по-скорошни. Е, и? Това според теб е ежедневие в Канада? Всъщност, според теб може наистина да е така.
Ами има много пресни, ама сега трябва ли да търся, щото ти си сложил розовите очила?
Какви розови очила? Аз мога и сам да се сетя за няколко. Това не е само канадски проблем. За съжаление изчезнали деца има навсякъде.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от miteto »

prace написа:
speedy написа:Хмм... два случая - единият отпреди 50. другият отпреди 40 години. Ако се поразровиш, ще откриеш и по-скорошни. Е, и? Това според теб е ежедневие в Канада? Всъщност, според теб може наистина да е така.
Ами има много пресни, ама сега трябва ли да търся, щото ти си сложил розовите очила?
Това добре, а в България има ли изчезнали деца? Има ли въобще такъв линк към база данни както канадския, който даде? Или понеже няма такъв линк, означава че в България за последните 50 години има 0 изчезнали деца?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Kan_Tangra »

Последните дни обикалям доста из София.
За пореден път ми прави силно впечатление как улиците са пълни с малки сами деца. Примерно в диапазона 10-18г. Метра, спирки, НДК, главната, парковете.

Като върна назад годините, едно от нещата които най-много ме шокираха в Канада (заедно с това, че в парка и по улицата не може да се пие бира), това беше че в Канада няма нито едно дете само на улицата.
Този факт продължава да ме шокира, след всичките тези години ...

Сега, статистики всякакви.
Ако човек си сложи ръка на сърцето може и сам да се сети къде е по-сигурно и къде крадат повече деца.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от miteto »

Kan_Tangra написа:Сега, статистики всякакви.
Ако човек си сложи ръка на сърцето може и сам да се сети къде е по-сигурно и къде крадат повече деца.
Ами там е работата, че статистиките дават безпристрастна картина.
На теб вътрешно ти се иска в Канада да се крадат повече деца и затова така ще твърдиш.
Също както вътрешно ти се иска София да е чиста и спретната и затова ще твърдиш че няма графити по сградите в центъра на София.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от myhata II »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:Сега, статистики всякакви.
Ако човек си сложи ръка на сърцето може и сам да се сети къде е по-сигурно и къде крадат повече деца.
Ами там е работата, че статистиките дават безпристрастна картина.
На теб вътрешно ти се иска в Канада да се крадат повече деца и затова така ще твърдиш.
Също както вътрешно ти се иска София да е чиста и спретната и затова ще твърдиш че няма графити по сградите в центъра на София.

вътрешно му се иска да си отворите очите Митьо !

на Танграта май не му е известно кой са заточвали преди 200 години в Канада от Англия и Франция и чии гени в днешно време носят техните внуци

а това са на най големите крадци ,разбойници, убийци и изнасилвачи

ако човек седне и си прочете учебника ще се светне за какво иде реч!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ablood »

prace написа: нека да не споменаваме колко отвлечени деца има в канада, докато се прибират от училище в квартала.
Да те попитам за трети път - колко отвлечени деца има в канада, докато се прибират от училище в квартала?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:Последните дни обикалям доста из София.
За пореден път ми прави силно впечатление как улиците са пълни с малки сами деца. Примерно в диапазона 10-18г.
Ако 10-18 годишните ги броиш за малки деца, тогава 4-9 годишните какви са?

Kan_Tangra написа:Като върна назад годините, едно от нещата които най-много ме шокираха в Канада (заедно с това, че в парка и по улицата не може да се пие бира), това беше че в Канада няма нито едно дете само на улицата.
Нито едно само дете на улицата, а? За големи деца ли говориш, или за "малки" - 10-18 годишни?

Тази глупост ще я сложим до простотията ти, че откритите заведения тук били "с маси и столове, сковани от груби дъски". Сякаш нямам 3 деца които всеки ден ходят сами до училището/спирката, заедно с безброй други. И не минавам покрай още 3 училища, където виждам тълпи от сами деца.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от Pavel M »

myhata II написа:
miteto написа:
Kan_Tangra написа:Сега, статистики всякакви.
Ако човек си сложи ръка на сърцето може и сам да се сети къде е по-сигурно и къде крадат повече деца.
Ами там е работата, че статистиките дават безпристрастна картина.
На теб вътрешно ти се иска в Канада да се крадат повече деца и затова така ще твърдиш.
Също както вътрешно ти се иска София да е чиста и спретната и затова ще твърдиш че няма графити по сградите в центъра на София.

вътрешно му се иска да си отворите очите Митьо !

на Танграта май не му е известно кой са заточвали преди 200 години в Канада от Англия и Франция и чии гени в днешно време носят техните внуци

а това са на най големите крадци ,разбойници, убийци и изнасилвачи

ако човек седне и си прочете учебника ще се светне за какво иде реч!

те очите им са отворени,ама гъзовете им ги сърбят
така ,че очакваното признание не очаквай да се случи
все едно Щерю дето пише тука да си признае ,че е с маникюри и редовно си епилира меките части от кръста надолу :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от silvestur »

Съвсем наскоро се бях замислила по тази тема. Аз съм родител и гледам много сериозно на всяка информация касаеща сигурността на децата, в това число данните за отвличания. В интерес на истината доста се говори за това и едно от първите неща, които научаваш пристигайки тук (Монреал) е, че има много случаи на изчезнали деца. Ама много. Ние сме тук от около десет години и за първи път ставам свидетел на обявен Amber Alert в Монреал, сиреч отвлечено дете. Едва ли има жител на града, който да не е разбрал за този случай от миналия месец http://www.cbc.ca/news/canada/montreal/ ... -1.4573747" . Става въпрос за изчезнало дете посред бял ден, това от което всеки родител се страхува. Но това наистина е за първи път за последните десет години. Чела съм дописки в пресата за отвлечени или в неизвестност деца, но в една голяма част от случаите става въпрос за деца отвлечени от родител без права за попечителство или избягали от къщи тинейджъри, но така някой да ти грабне детето от улицата и то да пропадне яко дим мисля не се случва толкова често, колкото гласи градската легенда. Не омаловажавам проблема, просто всички в Монреал станахме свидетели съвсем наскоро как се процедира в такива случаи и гласността, която получават. Моят няма 12 още, но го пускам сам в парка до нас. Според мен тук няма тумби, защото децата са до късно в училище, а след това имат всякакви извънучилищни занимания, а и домашните не са шега работа...Тук има много деца, които сами ходят на училище (под 12 год.), даже хващат автобуса. Все пак тук има училищни автобуси и децата в начална степен не хващат градския транспорт. Нашият автобус беше като такси, спира пред къщи, изчаква, кеф!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Защо Канада не е добро място за живеене?

Мнение от speedy »

silvestur, като родител с деца в Канада, нали разбираш че няма как да знаеш нещо по въпроса. Слушай какво ти приказват хората с опит.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор