Пътуване до БГ

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Пътуване до БГ

Мнение от Vili_7 »

Здравейте, съфорумци :)

Предстои ми пътуване до БГ за две седмици. За сега, като цена и времетраене ме урежда най-много полет с Луфтханза. Безпокоя се единствено за малкото време, което ще имам за прекачване в Мюнхен. На отиване е 45 мин. на връщане 35. Говорихме с офисът им в Канада, бях мили, но меко казано неадекватни. Щом така бил даден полета, значи прекачването-било възможно, но не знаели как точно се случва. А полетът е регулярен, всяка седмица го има. Та молбата ми е, ако има някой летял така и не му представлява трудност да разкаже. Опасявам се да не стана виден гражданин на Мюнхен или по-лошото, като Том Хенкс в онзи филм да не заживея на аеропорта :) Предварително благодаря :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Пътуване до БГ

Мнение от MrGeek »

Канада е огромна държава, от къде точно тръгвате за България? Най-добре е да дадете номерата на полетите. Принципно летището в Мюнхен е малко и няма големи преходи. Минавал съм през него с полет от Ванкувър и престой около час. Независимо, че имаше някакви ремонти и известен хаос на самото летище, причинен от тях, времето беше напълно достатъчно. Сега ако ремонтите на летището са приключили, вероятно ситуацията може и да е по-добре. Половин час обаче е доста рискова ситуация, защото някакво забавяне на полета от София е твърде възможно да приключи с изтърваване на презокеанския полет в Мюнхен. Ако и двата полета са на Луфтханза обаче, те са длъжни да уредят проблема (хващане на следващ полет, хотел и т.н.) и такава опция "Том Ханкс в Терминалът" не съществува, най-малкото защото героят от филма беше човек без паспорт и виза.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Пътуване до БГ

Мнение от Ivan1007 »

За Мюнхен става, ако няма закъснение пристигащия полет. Ако има закъснение Луфтханза ще ти бере грижата - друг полет и хотел евентуално. Минавал съм 5-6 пъти през Мюнхен не мисля , че ще е проблем.
За Франкфурт би било възможно но с много зор.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Пътуване до БГ

Мнение от Vili_7 »

Извинявам се за полет Монтреал - Мюнхен - София става въпрс и обратно.
https://www.flighthub.com/checkout/bill ... 83877fee11"

просто си мисля, че поне 15 мин. ще се източваме на слизане от самолета....и ако не ни телепортират как ще намерим дргият терминал....

Благодаря за бързите отговори и на двама ви :)
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Пътуване до БГ

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:Канада е огромна държава, от къде точно тръгвате за България? Най-добре е да дадете номерата на полетите. Принципно летището в Мюнхен е малко и няма големи преходи. Минавал съм през него с полет от Ванкувър и престой около час. Независимо, че имаше някакви ремонти и известен хаос на самото летище, причинен от тях, времето беше напълно достатъчно. Сега ако ремонтите на летището са приключили, вероятно ситуацията може и да е по-добре. Половин час обаче е доста рискова ситуация, защото някакво забавяне на полета от София е твърде възможно да приключи с изтърваване на презокеанския полет в Мюнхен. Ако и двата полета са на Луфтханза обаче, те са длъжни да уредят проблема (хващане на следващ полет, хотел и т.н.) и такава опция "Том Ханкс в Терминалът" не съществува, най-малкото защото героят от филма беше човек без паспорт и виза.
По неписано форумно правило, ако някой не казва за къде в Канада става въпрос значи е от Квебек. :D

По тази логика става въпрос за:
Lufthansa Flight 1703 пристигащ в Мюнхен 14:35 (днес на L7 терминал 2 )
Lufthansa– LH 474 излитащ за Монтреал 15:10 (днес от L13 терминал 2)

Същоя терминал гейтовете са съвсем близко.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Vili_7
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 8:37 am

Re: Пътуване до БГ

Мнение от Vili_7 »

Ivan1007 :D :D :D тъй де :))))
Разсмях се на моята глпост да не кажа от къде и как...на теб - благодаря :y:
Идва ми да зарежа всичко и да стана принцеса :)
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Пътуване до БГ

Мнение от martin_1 »

Съжалявам за спама, но как се казваше този филм с Ханкс, че искам да го гледам пак. Не се майтапя :D
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Пътуване до БГ

Мнение от ivanko13 »

martin_1 написа:Съжалявам за спама, но как се казваше този филм с Ханкс, че искам да го гледам пак. Не се майтапя :D
The Terminal
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Пътуване до БГ

Мнение от martin_1 »

Мерси :)
Публикувай отговор