Транспортен бизнес

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
emigranta
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 12:23 pm

Транспортен бизнес

Мнение от emigranta »

Здравейте !
Има ли тук някой от транспортния бизнес, който може да каже заслужавали си да се работи като шофьор на дълги разстояния
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Транспортен бизнес

Мнение от ablood »

Ти първо питай жена си какво мисли по въпроса (ако си падаш по семеен живот де)!

Иначе това е задълбочено дискутирано в множество теми. Ползвай търсачката.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Транспортен бизнес

Мнение от prace »

emigranta написа:Здравейте !
Има ли тук някой от транспортния бизнес, който може да каже заслужавали си да се работи като шофьор на дълги разстояния
Питай батето. Май сега е Павел М. Ще ти разясни всичко. Това е тежък бизнес с много дни извън дома, а дали си заслужава ще те светне той.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Транспортен бизнес

Мнение от the_coach »

emigranta написа:Здравейте !
Има ли тук някой от транспортния бизнес, който може да каже заслужавали си да се работи като шофьор на дълги разстояния
Имаш ли опит, или тепърва ще се учиш да караш камион?
Ако си готов да преминаваш и през това, Welcome on board:



Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Транспортен бизнес

Мнение от Pyrelight »

И ние миналата година минахме по време на Коледната ваканция през такова нещо. Затова тази година ще пропуснем. Респект към професиятат ти и към теб, че я упражняваш!
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
emigranta
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Юли 09, 2015 12:23 pm

Re: Транспортен бизнес

Мнение от emigranta »

Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Транспортен бизнес

Мнение от ablood »

emigranta написа:Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Така ще се запознаеш а "истината", ама много украсена. Вторият даже може да ти постне линк към видео с Хауърд Стърн за тежест. Поне навремето така правеше. Сега и двамата са ми в игнор.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Транспортен бизнес

Мнение от prace »

emigranta написа:Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Мъжът ми работи за около 6 месеца като трък драйвър на дълги разстояния. Ако си на заплата е зле.Не работи за индийци! Ако имаш собствен камион има повече смисъл.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Транспортен бизнес

Мнение от the_coach »

emigranta написа:Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Зависи колко караш, какво караш, за кого караш, къде караш, дали камиона е твой или си къмпани драйвър.
Когато започнах първата година направих 50 000, но карах за индийска компания. Плащаха ми 44 цента на миля и карах БК - Калифорния - Албърта - БК. Това кръгче отнема около 7 дни. Компанията е супер за хора без опит.
След това ме взеха в канадска компания, в която няма и един кафяв за цвят. Единствените неканадци сме аз, още един българин и един хърватин. Тази година ще направя около 80 000, като съм бил 2 седмици отпуск, и за януари направих само 8000 мили - виж клипчетата по-горе, нямах трип зимата в който тази магистрала да не беше затворена за по 10-15 часа заради аксидънти или снежни бури. Тази година компанията отказа контракта до Солт Лейк Сити и повече няма да караме през снежните щати.

Запознай се с правилата за Hours of Service и вземи под внимание че в Канада на юг от 60-ия паралел имаш право да караш по 13 часа на ден, а на север от 60-ия паралел по 16 часа на ден. Триповете ти ще бъдат калкулирани на тази база, и аз лично смятам че 13 часа на ден драйвинг е безумие и експлоатация,
В Щатите можеш да караш по 11 часа на уърк шифт, като максимум на 8-ия час си длъжен да вземеш поне 30 минути почивка. А в Канада имаш право да шофираш 13 часа без да спираш.
В щатите задължителния рисет между 2 шифта е 10 часа. А в Канада е 8 часа почивката между 2 шифта.
Всички тези регулации биват използвани от работодателите и хубаво си помисли за 8 часа почивка дали ще имаш достатъчно време за храна, къпане, спане и т.н.

Ако имаш опит от Европа моят съвет е да започнеш в някоя българска компания колкото да натрупаш местен опит и после да търсиш истинска и наистина добра компания. Ако си работлив, ще те вземат. Ако им покажеш че могат да разчитат на теб, диспачерите ще ти дават най-добрите трипове.

Успех!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Транспортен бизнес

Мнение от the_coach »

prace написа:
emigranta написа:Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Мъжът ми работи за около 6 месеца като трък драйвър на дълги разстояния. Ако си на заплата е зле.Не работи за индийци! Ако имаш собствен камион има повече смисъл.
Ако мъжът ти си е късал задника защото не е знаел как да дийлва с индийците, не означава че да работиш на заплата е зле. Ако имаш собствен камион смисълът е около 7 - 10 000 повече на година. Обаче ако имаш собствен камион ти си вързан защото тоя камион за да се изплаща трябва да се движи.
Аз с индийците нямах никакъв проблем - камиона ми винаги беше технически изправен, винаги са ми казвали "Your safety comes first". Два пъти съм имал повреда на пътя, и двата пъти са ми наемали хотел докато трае ремонта. Винаги са плащали навреме. Просто плащат по-малко :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Транспортен бизнес

Мнение от Павел »

ablood написа:
emigranta написа:Ако може Батето и Павел да соделят опит.
Така ще се запознаеш а "истината", ама много украсена. Вторият даже може да ти постне линк към видео с Хауърд Стърн за тежест. Поне навремето така правеше. Сега и двамата са ми в игнор.

Аууу, не знаех, че съм в игнор-листа на Баш Майстора, направо ми скапа вечерта :D
Еба-си Майстора е толкова зле, че не зацепи, че питащият не е разбрал, че Батката и Павел са едно лице, та ме набута мен, барабар с Х Стърн, при камионите :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Транспортен бизнес

Мнение от prace »

emigranta написа:Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
В Европа не плащат ли добре за този занаят?
Гледам обяви за Англия около 2300-3500 паунда на месец с платени годишни отпуски и т.н? Или не е вярно..
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Транспортен бизнес

Мнение от Ivan1007 »

fighter написа: Запознай се с правилата за Hours of Service и вземи под внимание че в Канада на юг от 60-ия паралел имаш право да караш по 13 часа на ден, а на север от 60-ия паралел по 16 часа на ден. Триповете ти ще бъдат калкулирани на тази база, и аз лично смятам че 13 часа на ден драйвинг е безумие и експлоатация,
В Щатите можеш да караш по 11 часа на уърк шифт, като максимум на 8-ия час си длъжен да вземеш поне 30 минути почивка. А в Канада имаш право да шофираш 13 часа без да спираш.
В щатите задължителния рисет между 2 шифта е 10 часа. А в Канада е 8 часа почивката между 2 шифта.
Всички тези регулации биват използвани от работодателите и хубаво си помисли за 8 часа почивка дали ще имаш достатъчно време за храна, къпане, спане и т.н.


Забравил си ограниченията за
- 70 часа он дюти за 7 дни с 36 часа оф дюти за ресет за цикъл 1
- 120 часа он дюти за 14 дни с 72 часа оф дюти за ресет за цикъл 2

С 13 часа драйвинг и 30 минути он дюти само за претрип си оут само след 5 дена на цикъл 1.
Ако си шофирал 13 часа без прекъсване с 1 час он дюти имаш 10 часа за къпане, спане, ядене и спане и след 5 дена си оут за 36 часа .
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Дек 11, 2017 1:51 am, променено общо 3 пъти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Транспортен бизнес

Мнение от Ivan1007 »

emigranta написа:Имам опит от Европа.Наистина е тежко занимание.
Чух че тук с яко бачкане можело да се изкарат 100 000 хил. за 1 год.
Всякакви мнения ше са ми от полза преди да взема клас 1. Ако може Батето и Павел да соделят опит.
В Албърта пак наемат масово с клас 3Q и нагоре.
Работата обикновено не е само шофиране и след година опит се правят 100 000 и нагоре + бенефитс.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Транспортен бизнес

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:
fighter написа: Запознай се с правилата за Hours of Service и вземи под внимание че в Канада на юг от 60-ия паралел имаш право да караш по 13 часа на ден, а на север от 60-ия паралел по 16 часа на ден. Триповете ти ще бъдат калкулирани на тази база, и аз лично смятам че 13 часа на ден драйвинг е безумие и експлоатация,
В Щатите можеш да караш по 11 часа на уърк шифт, като максимум на 8-ия час си длъжен да вземеш поне 30 минути почивка. А в Канада имаш право да шофираш 13 часа без да спираш.
В щатите задължителния рисет между 2 шифта е 10 часа. А в Канада е 8 часа почивката между 2 шифта.
Всички тези регулации биват използвани от работодателите и хубаво си помисли за 8 часа почивка дали ще имаш достатъчно време за храна, къпане, спане и т.н.


Забравил си ограниченията за
- 70 часа он дюти за 7 дни с 36 часа оф дюти за ресет за цикъл 1
- 120 часа он дюти за 14 дни с 72 часа оф дюти за ресет за цикъл 2

С 13 часа драйвинг и 30 минути он дюти само за претрип си оут само след 5 дена на цикъл 1.
Ако си шофирал 13 часа без прекъсване с 1 час он дюти имаш 10 часа за къпане, спане, ядене и спане и след 5 дена си оут за 36 часа .
Не съм забравил, просто не ми се влиза в чак такива детайли защото е трудно на прима виста да ги разбереш ако не си се сблъсквал с тях.
Ако имаш товар от Ванкувър за Риджайна например, повечето диспачери ще ти калкулират времето за деливъри като за 13 часа драйвинг на ден. А зимно време през канадските рокита е доста уморително да се кара - деня е кратък, температурите са ниски, вали сняг, има животни, трябва да "дийлваш" и с останалите шофьори на пътя, слагай вериги, махай вериги, 5 брейк чека по отсечката Ванкувър - Калгари, няма свястни трък стопове, магистралите са пълни с over-tired people. Всъщност когато карах в Канада, не съм имал трип зимно време в който да не видя поне 2 камиона в дича по отсечката Калгари - Ванкувър.
Предполагам в Албърта на север се правят въпросните 100 000, но дупе да ти е яко ;)
Публикувай отговор