Каква е прецедурата по изваждане на документите за родители

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Каква е прецедурата по изваждане на документите за родители

Мнение от AniK »

Здравейте
Родителите ми плануват да ни дойдат на гости другото лято и ме интересува каква е процедурата по изваждане на документите за родители, които вече са идвали в Канада 2 пъти - последния път, от които е през 2011 година? Свалени ли са вече визите или пак трябва да подават документи за визи? Къде могат да си подадат необходимите документи и колк овреме отнема цялата процедура?
Мерси
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от IFF »

AniK написа:Здравейте
Родителите ми плануват да ни дойдат на гости другото лято и ме интересува каква е процедурата по изваждане на документите за родители, които вече са идвали в Канада 2 пъти - последния път, от които е през 2011 година? Свалени ли са вече визите или пак трябва да подават документи за визи? Къде могат да си подадат необходимите документи и колк овреме отнема цялата процедура?
Мерси
Документите не се подават, отивате на същия сайт, на който сте подали миналия път, ще ви трябва само номера на старата виза и на настоящия и паспорт. Процедурата на мен ми отне 5 мин. и след още 5 мин. вече имахме ЕТА.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от IFF »

Що така бе, модраторчетата, я преместихте темата тука?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от Мечтателят »

При положение, че родителя има все още валидна виза не трябва да се подава за еТА:

Fly to or transit through a Canadian airport:
You are eligible to apply online for an Electronic Travel Authorization (eTA) to travel by air only.
You can apply with a valid passport, a credit or a debit card, and an email address.
If you already have a valid Canadian visa you don’t need to apply for an eTA. You can travel with your visa until it expires.

При положение, че родителят има виза трябва ли отново да се праща покана или попълва апликация при повторно идване, или е достатъчна визата?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от optics »

Мечтателят написа:При положение, че родителят има виза трябва ли отново да се праща покана или попълва апликация при повторно идване, или е достатъчна визата?
Ами при положение че поканата служи да помогне при издаване на виза, за какво ще помага след като вече имат виза ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от Мечтателят »

И аз това си мисля, но от друга страна как ще се доказва, че са били 6 месеца в Канада ако евентуално се поиска удължаване на престоя?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от IFF »

Мечтателят написа:И аз това си мисля, но от друга страна как ще се доказва, че са били 6 месеца в Канада ако евентуално се поиска удължаване на престоя?
Знам, ама нищо не казвам вече.
AniK
Мнения: 436
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 3:08 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Каква е процедурата по изваждане на туристически визи за

Мнение от AniK »

Мерси за отговорите

Родителите ми в момента нямат валидна канадска виза, а и паспортите им отдавна са изтекли. Нямам идея откъде мога да взема номера на последните им визи, за да подам за ЕТА. Последния път като вадиха визи се ходеше в консулството на Канада в София и оттам им подаваха документите. После с куриер си получаваха паспортите. Искате да кажете че сега е нужно само да отида на сайта на консулството и да изкарам ЕТА, което виждам, че струва 7$ на човек правилно ли разбирам?
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от mice »

АниК,

Никъде не пише, че трябва да имате номер на изтекла виза, за да податете за ЕТА.
Не пише, че трябва да отидете на сайта на Консулството.
Най-добре погледнете от сайта стъпките, мисля че е добре обяснено: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... apply.html"

Успех!
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от mice »

Мечтателят написа:При положение, че родителя има все още валидна виза не трябва да се подава за еТА:

Fly to or transit through a Canadian airport:
You are eligible to apply online for an Electronic Travel Authorization (eTA) to travel by air only.
You can apply with a valid passport, a credit or a debit card, and an email address.
If you already have a valid Canadian visa you don’t need to apply for an eTA. You can travel with your visa until it expires.

При положение, че родителят има виза трябва ли отново да се праща покана или попълва апликация при повторно идване, или е достатъчна визата?

Покана бих изпратила, защото на границата питат при кого отиват родителите, адрес и т.н. Поканата е не само улеснение за Вашите родители, а и за граничната служба да получи информация за канещия - има и подпис, дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от optics »

mice написа: ... дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.
Така е, но това е важно само за туристи идващи от третия свят. Аз като ходя в щатите повечето пъти не е при някого, а при/за нещо. Къде отиваш - ами отивам на една точка на шосе еди кое си да гледам затъмнението. Кога ш'съ върнеш - ми още същия ден. И така.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Каква е прецедурата по изваждане на документите за родит

Мнение от mice »

optics написа:
mice написа: ... дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.
Така е, но това е важно само за туристи идващи от третия свят. Аз като ходя в щатите повечето пъти не е при някого, а при/за нещо. Къде отиваш - ами отивам на една точка на шосе еди кое си да гледам затъмнението. Кога ш'съ върнеш - ми още същия ден. И така.
Хаха, Оптикс, прав си. Покана за Щатите на канадците в повечето случаи не им трябва. Е, граничарите винаги си задавт стандартните въпроси.
Публикувай отговор