Дата и час: Съб Юли 20, 2019 10:58 pm

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Окт 14, 2017 4:00 pm 

Здравейте
Родителите ми плануват да ни дойдат на гости другото лято и ме интересува каква е процедурата по изваждане на документите за родители, които вече са идвали в Канада 2 пъти - последния път, от които е през 2011 година? Свалени ли са вече визите или пак трябва да подават документи за визи? Къде могат да си подадат необходимите документи и колк овреме отнема цялата процедура?
Мерси

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 14, 2017 8:41 pm 

AniK написа:
Здравейте
Родителите ми плануват да ни дойдат на гости другото лято и ме интересува каква е процедурата по изваждане на документите за родители, които вече са идвали в Канада 2 пъти - последния път, от които е през 2011 година? Свалени ли са вече визите или пак трябва да подават документи за визи? Къде могат да си подадат необходимите документи и колк овреме отнема цялата процедура?
Мерси

Документите не се подават, отивате на същия сайт, на който сте подали миналия път, ще ви трябва само номера на старата виза и на настоящия и паспорт. Процедурата на мен ми отне 5 мин. и след още 5 мин. вече имахме ЕТА.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 15, 2017 4:22 pm 

Що така бе, модраторчетата, я преместихте темата тука?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2017 11:14 pm 

При положение, че родителя има все още валидна виза не трябва да се подава за еТА:

Fly to or transit through a Canadian airport:
You are eligible to apply online for an Electronic Travel Authorization (eTA) to travel by air only.
You can apply with a valid passport, a credit or a debit card, and an email address.
If you already have a valid Canadian visa you don’t need to apply for an eTA. You can travel with your visa until it expires.

При положение, че родителят има виза трябва ли отново да се праща покана или попълва апликация при повторно идване, или е достатъчна визата?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 24, 2017 12:24 am 
Модератор
Аватар

Мечтателят написа:
При положение, че родителят има виза трябва ли отново да се праща покана или попълва апликация при повторно идване, или е достатъчна визата?

Ами при положение че поканата служи да помогне при издаване на виза, за какво ще помага след като вече имат виза ???

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 25, 2017 10:11 pm 

И аз това си мисля, но от друга страна как ще се доказва, че са били 6 месеца в Канада ако евентуално се поиска удължаване на престоя?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 26, 2017 5:54 am 

Мечтателят написа:
И аз това си мисля, но от друга страна как ще се доказва, че са били 6 месеца в Канада ако евентуално се поиска удължаване на престоя?

Знам, ама нищо не казвам вече.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 27, 2017 11:15 pm 

Мерси за отговорите

Родителите ми в момента нямат валидна канадска виза, а и паспортите им отдавна са изтекли. Нямам идея откъде мога да взема номера на последните им визи, за да подам за ЕТА. Последния път като вадиха визи се ходеше в консулството на Канада в София и оттам им подаваха документите. После с куриер си получаваха паспортите. Искате да кажете че сега е нужно само да отида на сайта на консулството и да изкарам ЕТА, което виждам, че струва 7$ на човек правилно ли разбирам?

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2017 6:06 pm 
Аватар

АниК,

Никъде не пише, че трябва да имате номер на изтекла виза, за да податете за ЕТА.
Не пише, че трябва да отидете на сайта на Консулството.
Най-добре погледнете от сайта стъпките, мисля че е добре обяснено: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... apply.html

Успех!

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 17, 2017 6:10 pm 
Аватар

Мечтателят написа:
При положение, че родителя има все още валидна виза не трябва да се подава за еТА:

Fly to or transit through a Canadian airport:
You are eligible to apply online for an Electronic Travel Authorization (eTA) to travel by air only.
You can apply with a valid passport, a credit or a debit card, and an email address.
If you already have a valid Canadian visa you don’t need to apply for an eTA. You can travel with your visa until it expires.

Покана бих изпратила, защото на границата питат при кого отиват родителите, адрес и т.н. Поканата е не само улеснение за Вашите родители, а и за граничната служба да получи информация за канещия - има и подпис, дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2017 6:08 pm 
Модератор
Аватар

mice написа:
... дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.

Така е, но това е важно само за туристи идващи от третия свят. Аз като ходя в щатите повечето пъти не е при някого, а при/за нещо. Къде отиваш - ами отивам на една точка на шосе еди кое си да гледам затъмнението. Кога ш'съ върнеш - ми още същия ден. И така.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 19, 2017 7:03 pm 
Аватар

optics написа:
mice написа:
... дава и по-голяма сигурност, че Вашите родители действително отиват при някого.

Така е, но това е важно само за туристи идващи от третия свят. Аз като ходя в щатите повечето пъти не е при някого, а при/за нещо. Къде отиваш - ами отивам на една точка на шосе еди кое си да гледам затъмнението. Кога ш'съ върнеш - ми още същия ден. И така.

Хаха, Оптикс, прав си. Покана за Щатите на канадците в повечето случаи не им трябва. Е, граничарите винаги си задавт стандартните въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]