Падане на визовия режим от 1 декември 2017

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
mimikria
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Мар 13, 2017 4:11 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от mimikria »

http://news.gc.ca/web/article-en.do?nid=1145359"

"...Over the coming months, Canadian officials will continue to work with the European Commission and with the Romanian and Bulgarian governments on migration-related issues to lay the groundwork for a successful transition to visa-free travel....." Дааа, за инигтрация нищо май не се споменава :(

Значи аз съм разбрала грешно . А така ми се искаше да спестим пари от кандидастването , за да имаме повече налични парички в Канада :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

Ами разбирам те ... българските медии силно изкривяват действителността с гръмките си заглавия и недомлъвки и никой не пояснява, че става дума само за един от 4-те типа визи, т.е. че визите за работа, учене и имиграция си остават, отделно че още няма такава държава, чийто граждани да могат да се заселват в Канада, без да имат имигрантска виза.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от agent Ozo »

Вече писах преди време, че никой не го и мисли за възможно това - да заживее за постоянно в Канада без необходимото разрешение. Просто, осланяйки се на западноевропейския си опит, нашанацът е убеден, че един път настанил се в държавата с помощта на приятели, след това узаконяването на статутът му на постояннопребиваващ е в кърпа вързан.
С други думи, номерът е един път да влезне и да си намери жилище и работа. Другото е лесно.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
stone
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 7:14 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от stone »

Аз съм убеден че много малко хора ще се възползват от падането на туристическите визи. Но след падането, ако някой е закъсал може да поработи на черно някой друг месец. И по важното, не е ли възможно в близко бъдеще да се разреши на Българи ( европейци ) за работят законно както е в момента в Европейският съюз? Поне в някои провинции - Манитоба, Албърта .... които са слабо заселени! Пък и на място, по - лесно може да се намери работодател.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от pumpy »

stone написа:Аз съм убеден че много малко хора ще се възползват от падането на туристическите визи. Но след падането, ако някой е закъсал може да поработи на черно някой друг месец. И по важното, не е ли възможно в близко бъдеще да се разреши на Българи ( европейци ) за работят законно както е в момента в Европейският съюз? Поне в някои провинции - Манитоба, Албърта .... които са слабо заселени! Пък и на място, по - лесно може да се намери работодател.
Аз съм се опитвал да си направя сметката да плащам на черно и никога не е излизала:
на всеки долар печалба фирмата ми и аз плащаме общо около 50% данъци. Тоест когато не отпиша един долар като заплата държавата веднага ми взима 50 цента от него. За да съм на печалба от останалите 50 цента трябва да платя най-много 45 на някой на черно, ако изобщо може да се приеме, че печалба от 5% върхи труда на янкого си заслужава ? Да не говорим, че няма кой да работи за 45% от минималната заплата, която вече е ниска така и така. Ако бизнеса ти е половината на черно, тогав ае друга работа, но все си мисля, че в тази страна има достатъчно филипинци, които знаят езика добре и са готови да бачкат за без пари, за да се наемат източно европейци, който идват от рая на земята....
stone
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 7:14 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от stone »

Ок, сигурно е така не претендирам - не съм там. Но от близки познати знам, че има работа в строителството ( фаянс примерно ) украинци държат бизнеса в случея ( Мисисага ) като плащат на човека 15 - 16 на час! Но и това което казваш съм го чувал.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от roumensp »

stone написа:Ок, сигурно е така не претендирам - не съм там. Но от близки познати знам, че има работа в строителството ( фаянс примерно ) украинци държат бизнеса в случея ( Мисисага ) като плащат на човека 15 - 16 на час! Но и това което казваш съм го чувал.
Работа има, но има и хора да я вършат, ако плащат нормално. Канада приема 300 хиляди имигранти годишно, нали не мислиш, че всички работят като директори ? Има бивши индийски доктори дето въртят геврека на таксита ... :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от agent Ozo »

В производството е съвсем различно, stone. И сметките са други.
Например, аз за един ден правя нормално около 10 бр. прозорци, готови за инсталиране. Когато босът ми даде един такъв помощник - някой нает от улицата на черно, то аз още на следващия ден започвам да правя с 1-2 прозореца повече. А в края на месеца ще мога да правя и двойно повече. И така се получава, че босът на 2-ия месец вече ще реализира 100 % по-голяма печалба от мен, без да има допълнителни разходи по графа работна заплата. Ще се увеличат с някакъв процент разходите за амортизация на машините и за ток, които си се приспадат при определяне на пчалбата.
И дори и държавата да му вземе 50 % от тази свръхпечалба, то за боса пак си остават 50%-1600 $ (160 ч.*10$/ч.) чиста печалба от наемането на този работник. Тези 1600 $ заплата на черноработника приемаме, че босът ги вади от собствения си джоб, без каквито и да е счетоводни врътки.

Или пък друго. Миналата година при нас роботиха на черно 2-ма украинеца (баща и син) през цялото време на престоя си. Те бяха дошли с посетителска виза и без каквото и да е намерение да остават в Канада, НО...бяха роднини на собственика на фирмата. През повечето от времето ги ползваха за такива работи като косене на трева, чистене на външни и вътрешни площи, преподреждане на депата за материали и готова продукция, товаро-разтоварни работи и т.н. В този случай имаме също увеличаване производителността на фирмата, защото не се губи времето на работниците от основния персонал т.е. на правещите прозорци да ги вършат тези дейности. И пак печалбата на собственика е по-голяма, дори и да плаща 50 % от всеки спечелен отгоре долар.

В противен случай, печалбата му просто би била същата или би се намалила.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от miteto »

pumpy написа:Ако бизнеса ти е половината на черно, тогав ае друга работа, но все си мисля, че в тази страна има достатъчно филипинци, които знаят езика добре и са готови да бачкат за без пари, за да се наемат източно европейци, който идват от рая на земята....
Тея дето знаят езика добре и те търсят на ляба мекото и не щат да работят за жълти стинки на черно. На азиатците и особено на източните като китайци, виетнамци и т.н. западните езици са им доста по-трудни отколкото за нас, ние имаме твърд акцент но онези просто не могат да произнасят някои звуци, особено ако са дошли на зряла възраст за първи път в английско-говоряща страна.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

stone написа:Аз съм убеден че много малко хора ще се възползват от падането на туристическите визи. Но след падането, ако някой е закъсал може да поработи на черно някой друг месец. И по важното, не е ли възможно в близко бъдеще да се разреши на Българи ( европейци ) за работят законно както е в момента в Европейският съюз? Поне в някои провинции - Манитоба, Албърта .... които са слабо заселени! Пък и на място, по - лесно може да се намери работодател.
Не си първият който се опитва да прави някакъв паралел между Канада и ЕС, но факта е че няма никакво основание за такава съпоставка. Канада има доста ясна имиграционна политика, която им позволява всяка година да приемат достатъчно голямо количество икономически имигранти на база имиграционни или работни визи, така че някак идеята че ще разрешат на хора от друга държава или съюз да работят в Канада без каквото и да е ограчничение просто не виждам как ще стане.
Това че някои провинции в Канада са слабо заселени е вярно, но не си ли се замислял какви са причините за това?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от 7George »

stone написа:.... Но след падането, ако някой е закъсал може да поработи на черно някой друг месец. И по важното, не е ли възможно в близко бъдеще да се разреши на Българи ( европейци ) за работят законно както е в момента в Европейският съюз? Поне в някои провинции - Манитоба, Албърта .... които са слабо заселени! Пък и на място, по - лесно може да се намери работодател.
И за кого ще работите, в "безлюдните" провинции? Кой ще ви плаща? Канадците не са много склонни да дават работа на такива без право на работа, туристи демек, по дискутирани по-горе причини. Ако имате роднини или приятели в Канада, въпроса е друг. Може да им свършите някоя работа, докато сте им на гости. Примерно да им наглеждате децата, докато те се забавляват някъде. Или ремонтирате къщата нещо.

А търсенето на работа "на място" може да е доста по-ресурсоемко и безрезултатно, отколкото би било онлайн например. Но пък може да се ориентирате в обстановката и да решите дали ви се живее и работи в Канада. А декември 2017 е чудесно време да се изтърсите тука, ако толкова имате мераци. :)
Embrace your climate change!
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Canuck »

Напълно подкрепям мнението на 7George. Всеки кандидат-имигрант е добре да направи една екскурзия в Канада, за да види дали му харесва. А, зимата е още по-добре дори за да няма после изненади. И разбира се, добре е да идете там, където искате да живеете в бъдеще, защото разликата между Саскатуун и Монреал е почти като разликата между Трондхайм, Норвегия и Лион, Франция, примерно или хайде с български примери, представете си разликата между Павликени и Пловдив. За нелегалната работа също съм съгласен, че е сложно в Канада и става само с приятели и познати, но съм убеден, че ще има ентусиасти, които няма да повярват и ще се пробват. Е, като се пробват, ще видят, че не се шегуваме.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
stone
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 7:14 am

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от stone »

Така е, без да съм бил в Канада съм съгласен с Вас, хубаво е човек да си направи една екскурзия да види на място как са нещата. Като споменавам за работа на черно, имам в предвид ако човек има добри познати там - при които може да отседне. А относно тежкият климат съм съгласен също ( живял съм 1 година в Монтана - в Щатите ) като и там не е много забавно зимата :) . Има много хора които си мислят че в Щатите и Канада парите се берат по дърветата, ама не така. Решили ей така - ходи ми се, живее ми сетам, защото гледат снимки красиво чисто, но докато го постигне човек доста време минава. Пък и хората винаги качват в интернет най - доброто, но дали видаги е така? Затова има и много които се връщат разочаровани. В форума мисля че дори има Българин кйто работи в whitehorse yukon!
Често казано все си мисля, че ще либерализират трудовият пазар за хора от Европа в блиско бъдеще 2- 3години.
Последно промяна от stone на Пон Мар 20, 2017 6:02 am, променено общо 1 път.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Ivan1007 »

stone написа: Често казано все си мисля, че ще либерализират трудовият запар за хора от Европа в блиско бъдеще 2- 3години.
"Трудовия запар " каквото и да означава това може и да го либерализират някъде за хора от Европа. :D
Иначе достъпът до пазара на труда е и ще остане еднакъв за цял свят с изключение на някои професии по NAFTA за граждани на Мексико и САЩ.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Падане на визовия режим от 1 декември 2017

Мнение от Koko »

stone написа:Често казано все си мисля, че ще либерализират трудовият пазар за хора от Европа в блиско бъдеще 2- 3години.
А ти самият не си ли мислил да се пробваш из Европа, точно защото пазара на труда е либерализиран и няма нужда да се занимаваш нито с имиграционни процедури, нито със работа на черно?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор