Да бягам ли....или да не бягам....

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от optics »

roumensp написа:
IRA написа:А ясно , тук му викат студио или 1 1/2 :) и цената е горе - долу на половината.
Тук също се ползва "студио", двете с bachelor са синоними.
Много сте се канадизирали и двамата ;-)
Тва си е чиста боксониера.
Както пееше Кеца:
Живея във собствена боксониера,
в която спокойствие и аз да намеря.
И приятелка имам, ех, красавица не, не е,
но за по-хубава да мечтая не смея.


По въпроса как звучал бачалър. На мене никога не ми е звучал като образователна степен, по простата причина, че по наше време нямаше такава. Винаги ми е звучал като ерген. Ергенско апартаментче - боксониера.
Виж бакалавър - това е помпозна дума, сравнима единствено с бронтозавър. ;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

fighter написа:Е, то отавна е ясно, че на прасето и танграта математиката не им силната страна ;)
:rofl:
Аз от 3ти клас (9годишен) ходя по състезания, и още тогава нивото ми беше по-високо, отколкото е твоето В МОМЕНТА!
:rofl:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от dunedanetz »

Много хубава дискусия се получава, точно от това се нуждаем хората, които искат да са поне малко наясно за нещата, дори "никога да не сме били там". Бих искал да попитам относно наемите на жилища. Кой вид апартамент минимум ще е подходящ за семейство с едно дете? И има ли изисквания от страна на хазяите? Имам предвид, че ти дори да искаш да наемеш one bedroom като сте семейство с едно дете и да сте склонни да ви е по-тесничко и т.н., landlord-a да не ти позволи, заради някакви си там изисквания? Смисъл как стоят нещата в тази посока? И също така в Канада има ли го този безумен парадокс при новодошлите, а именно - за да ти позволят да наемеш апартамент ти искат доказателство, че вече имаш работа, а как да имаш работа, като си пристигнал преди една седмица? Но дочух, че в Канада не били толкова рестриктивни по този въпрос?
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:До Куба не е необходимо да ходя. За разлика от Канада, тук климатът е доста по-добър и има море. (момент за присмех, да осмеем колко е смешно да му се радваме).
На българското море вече да не са почнали да дават квартирите без пари, щото на мен преди 15 години ми взимаха по 40-50лева на вечер за стая с климатик в Китен и Приморско? За хотел, сравним с тези в Мексико няма и да питам колко е нощувката ;) Но можеш да ми кажеш примерно колко струва 1 седмица all-inclusive в Анталия като летиш дотам със самолет, а не да се клатиш 15 часа с автобус?

Kan_Tangra написа:Това с уговорката, че си позволявам да се усъмня, в Торонто, град с баснословни цени на имотите, да можеш да си намериш за $1000 добър апартамент, в добра сграда и добър квартал. Че и с включени консумативи.
В огромната част рентал билдингс в Торонто консумативите са включени (само в някои тока може да е отделно, както написах). Няма кво да се усъмняваш, ето ти за $950 даже (в хубав район - The Annex), на един хвърлей от даунтаун:
http://www.viewit.ca/vwExpandView.aspx?ViT=112646"
Даже от снимките изглежда, че сградата има сауна и gym :)
Kan_Tangra написа:Също, си позволявам да се усъмня за 250$ каква храна ще да е, при положение, че аз харчех по 400$ преди 5 години. Без изобщо да консумирам био, и почти никакъв алкохол. Или пък храни от типа на телешки стекове по 30$ килото, колбаси по 50$ и тн.
П.С. Това за супер високите цени на храната в България започва да се чете доста често.
Да вземем да направим и една разбивка по храни, килограми и цени, та да видим кое как.
Защото за всяка (хранителна) стока, на която ми се спре погледа, разликата е в пъти ...
Аз също си позволявам да се усъмня в София за 150лв как ще се храниш, като аз харчех по толкова още през 2002-ра 2003-та, а оттогава колко са се вдигнали цените?
Айде давай цени ( с линкове към листовките, че да не стават недоразумения ;) ), примерно за:
1 литър прясно мляко
1 килограм свинско
1 килограм пилешко
1 килограм банани
1 голям ананас
1 литър зехтин
1 килограм сирене
12 яйца
1 килограм картофи

И после аз ще ти дам за Торонто, да видим къде е тая разлика "в пъти". Единственото за което мога да каже че е чувствително по-евтино в София е хляба.
Мите, колкото можеш да купиш с 250$ в Канада, поне толкова, и повече от това можеш да купиш със 150лв в София. Без да съм го смятал изрично. Аз сметки на храната си не правя. Но, както вече казах, (повтарям и за Пумпи, защото комплексите го заслепяват да чете внимателно) преди 5 години, по най-груби сметки отиваха едно 400$ за мен, сам човек, без никакви луксове.

Тази разбивка не ми харесва, защото няма кана всеки килограм картофи, да отговаря по 1 литър зехтин, по 1 килограм банани и 1 ананас.
Зехтинът, бананите и ананасът са на същите цени, като в Канада. Те са 100% вносни. Но колко килограма се консумират за месец!?
Ти сериозно ли!?
Защо не сравняваме лук (50ст), картофи (1.00), моркови (1.00), пиле охладено (3лв), свинско (4-5лв), риба тон (35лв срещу 55$ в канада),
Това, че в Канада бананите са най-евтини, не означава, че в България съм точно длъжен да ям банани и зехтин целия месец.
А защо не сравняваме паламуд, калкан, миди, попчета, сафрид!?
Защо не сравним зеленчуците. Чушки, домати, краставици.
Краставиците са ви по 5$ за 3 броя в Костко. Чушките са ви по 10$ килото през почти цялата година.
Точно затова, по-бедните (тия с по 2к$), 'не обичат' зеленчуците. И си хапват хамбургери от Макдоналдс, с пържени картофи. А у дома пици и все подобни боклуци.
И съответно здравето и външният вид е под всякаква критика. Това удобно го забравяме, нали?

Погледнах сайта, който Иван беше постнал.
И при него смятам разбивката за некоректна.
Например, основното е, хамбургери в Макдоналдс, пържени картофки, кока-кола в Макдоналдс, чисто нов VW Jetta. И това с 1000 лв заплата.
Ами ако сравним 2ра ръка джета внос от германия, с поставено газово, срещу ръждивите ламарини, които са останали след 5г живот на кола в Канада!?
Мислех си, че тези неща са очевАДни! За всички нас! И не е необходимо да ги пиша.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

За апартаментите.
Мите, тоя апартамент, който си постнал, е буквално на 100 години. Без преувеличения. Като дограмата и паркета са от тогава. Без реновация. Догарамта е желязна, а паркетът на малки парченца и цветове. Съответно и тънък и се движи.
Хладилникът и Печката са от едно 50години (1970та).
Пералните са общи, и се ползват от всевъзможни пакита. На теб ти остава възможността или да си переш гащите и цветното пране на 90градуса, или да им хванеш гъбичките.
Банята и плочките, не смея и да си ги представя. Но изобщо няма да са цвете.
Не на последно място апартаментът е необзаведен! За обзавеждане сложи още 1000$ отгоре

За сравнение аз ти дадох цени на напълно ОБЗАВЕДЕНИ апартаменти, с нови печка, ПЕРАЛНЯ и хладилник. Нови мебели, нов теракот, нова баня.
Кварталът на тоя апартамент и колко бързо се пътува, не ми се проверява. Аз ти давам читави квартали, център, гео милев, младост, мусагеница, дианабад и тн.

Какво изобщо сравняваме!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
dunedanetz
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 06, 2016 2:36 am

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от dunedanetz »

аз лично никога не съм виждал охладено пиле за 3 лева килото... https://www.supermag.bg/%D0%BF%D0%B8%D0 ... E#!start=0"

Лук за 50 стинки е пълен абсурд. Дори и в провинцията не е толкова. Около левче е винаги в големите вериги Била, Фантастика и т.н. 4 лева за свинско също граничи с фантастиката. Освен ако не зареждаш от някоя нелегална кланица, държана от сирийци или виетнамци.

Ти да не пазаруваш на едро от борсата в Дружба или Слатина зеленчуците, че тези цени са напълно нереални?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа:За апартаментите.
Мите, тоя апартамент, който си постнал, е буквално на 100 години. Без преувеличения. Като дограмата и паркета са от тогава. Без реновация. Догарамта е желязна, а паркетът на малки парченца и цветове. Съответно и тънък и се движи.
Хладилникът и Печката са от едно 50години (1970та).
Пералните са общи, и се ползват от всевъзможни пакита. На теб ти остава възможността или да си переш гащите и цветното пране на 90градуса, или да им хванеш гъбичките.
Банята и плочките, не смея и да си ги представя. Но изобщо няма да са цвете.
Не на последно място апартаментът е необзаведен! За обзавеждане сложи още 1000$ отгоре

За сравнение аз ти дадох цени на напълно ОБЗАВЕДЕНИ апартаменти, с нови печка, ПЕРАЛНЯ и хладилник. Нови мебели, нов теракот, нова баня.
Кварталът на тоя апартамент и колко бързо се пътува, не ми се проверява. Аз ти давам читави квартали, център, гео милев, младост, мусагеница, дианабад и тн.

Какво изобщо сравняваме!?
Интересно, аз лично давам под наем апартаментетаж от къща, строена през 1906, в центъра на София, 2 стаи за 750 кинта, необзаведен. Ток (и то по много през зимата), вода отделно. като сложим храна за 150 кинта (обилно) и по една салатка в Дивака отсреща веднъж седмично и сметката със средна заплата от 1000 кинта на месец се вързала :D

Тангра, точно толкова колкото ядеш банани цял месец, точно толкова ядеш и моркови и лук. Няма как в Монреал да не са ти стигали 400 на месец, но в София да ти стигат (богато) 150 за храна.

Иначе питащия и създалия темата на пръв поглед е от твоята и на прасето група и е по-добре да не бяга, че много бягане ще му се насъбере напред и назад през Голямата Вода. Имиграцията не е за всеки и докато си "правиш зъбите лятото в България" и сравняваш всичко с България не си имигрирал реално ......
Иначе да си пишем. лошо няма ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от pumpy »

dunedanetz написа:аз лично никога не съм виждал охладено пиле за 3 лева килото... https://www.supermag.bg/%D0%BF%D0%B8%D0 ... E#!start=0"

Лук за 50 стинки е пълен абсурд. Дори и в провинцията не е толкова. Около левче е винаги в големите вериги Била, Фантастика и т.н. 4 лева за свинско също граничи с фантастиката. Освен ако не зареждаш от някоя нелегална кланица, държана от сирийци или виетнамци.

Ти да не пазаруваш на едро от борсата в Дружба или Слатина зеленчуците, че тези цени са напълно нереални?
Той Танграта си мисли, че ние ги ядем доматите с колците и може да ни ги разправя разни небивалици. Ние не си ходим до България, нямаме роднини там, когато се приберем (много рядко аз лично) не харчим пари, а живеем от фотосинтеза
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Ivan1007 »

Погледнах сайта, който Иван беше постнал.
И при него смятам разбивката за некоректна.
Например, основното е, хамбургери в Макдоналдс, пържени картофки, кока-кола в Макдоналдс, чисто нов VW Jetta. И това с 1000 лв заплата.
Ами ако сравним 2ра ръка джета внос от германия, с поставено газово, срещу ръждивите ламарини, които са останали след 5г живот на кола в Канада!?
Мислех си, че тези неща са очевАДни! За всички нас! И не е необходимо да ги пиша.
Оставаше и да ти хареса. :D
Как ще ти хареса като информацията е от официални източници и от над 600 софиянци и толкоз от Торонто, а не от "Приказките на Танграта" :D

Със 150 лева на месец може да ядеш толкова колкото с 300 лева в Торонто. Преди ти бях пускал флайери на Била и Суперстор и цените на промоции са еднакви.
В момента свинските котлети в Сейфуей са 1.97 за паунд, картофите 20 паунда са 6 долара. С 30 паунда котлети и 30 картофи за 69 долара може да изкараш месеца по твойта логика. Това са 100 лева. :D
И в София можеш - сега са пости и една тенджера боб с молитви може да ти изкара седмицата.
Що да сравняваме 2ра ръка Джета от Германия като може и Гоуфо 5 та ръка от Перник с твойта таратайка дето си я карал тук и си лежал под нея щото си се стискал да купиш едно цвете на китайчето дето се оплакваше, че не ти пуснало щот си бил по стиснат от китаец. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от ioiobg »

А ма тоя калкулатор ми дава Монреал -София това
You would need around 1,157.96C$ (1,586.35лв) in Sofia to maintain the same standard of life that you can have with 2,200.00C$ in Montreal (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax). You can change the amount in this calculation.
За Торонто-София това:
You would need around 993.94C$ (1,361.65лв) in Sofia to maintain the same standard of life that you can have with 2,200.00C$ in Toronto (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax). You can change the amount in this calculation.
Как може в Монреал да излиза по скъпо. Нещо не е като хората.
DISCO до зори!!!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа:
Kan_Tangra написа:За апартаментите.
Мите, тоя апартамент, който си постнал, е буквално на 100 години. Без преувеличения. Като дограмата и паркета са от тогава. Без реновация. Догарамта е желязна, а паркетът на малки парченца и цветове. Съответно и тънък и се движи.
Хладилникът и Печката са от едно 50години (1970та).
Пералните са общи, и се ползват от всевъзможни пакита. На теб ти остава възможността или да си переш гащите и цветното пране на 90градуса, или да им хванеш гъбичките.
Банята и плочките, не смея и да си ги представя. Но изобщо няма да са цвете.
Не на последно място апартаментът е необзаведен! За обзавеждане сложи още 1000$ отгоре

За сравнение аз ти дадох цени на напълно ОБЗАВЕДЕНИ апартаменти, с нови печка, ПЕРАЛНЯ и хладилник. Нови мебели, нов теракот, нова баня.
Кварталът на тоя апартамент и колко бързо се пътува, не ми се проверява. Аз ти давам читави квартали, център, гео милев, младост, мусагеница, дианабад и тн.

Какво изобщо сравняваме!?
Интересно, аз лично давам под наем апартаментетаж от къща, строена през 1906, в центъра на София, 2 стаи за 750 кинта, необзаведен. Ток (и то по много през зимата), вода отделно. като сложим храна за 150 кинта (обилно) и по една салатка в Дивака отсреща веднъж седмично и сметката със средна заплата от 1000 кинта на месец се вързала :D

Тангра, точно толкова колкото ядеш банани цял месец, точно толкова ядеш и моркови и лук. Няма как в Монреал да не са ти стигали 400 на месец, но в София да ти стигат (богато) 150 за храна.

Иначе питащия и създалия темата на пръв поглед е от твоята и на прасето група и е по-добре да не бяга, че много бягане ще му се насъбере напред и назад през Голямата Вода. Имиграцията не е за всеки и докато си "правиш зъбите лятото в България" и сравняваш всичко с България не си имигрирал реално ......
Иначе да си пишем. лошо няма ;)
На какъв език да ти го напиша, бе!
Нито в Канда са ми стигали 250$, нито в София са ми стигали 150лв.
Аз не съм с 1000лв заплата, нито съм на наем, така че как изобщо може да ти хрумне, на силно комплексирания мозък, че пиша за мен лично. Нито пък живея в едностаен.
За тока, имам поглед, защото имам един куп наематели, точно на едностайни и двустайни, и тока им го плащам АЗ!

Лукът от 50ст е в лидъл! Когато и да идеш, в който и магазин да идеш.
Картофите по 1лев също. Не ми се занимава да ходя на борси в Дружба.
Но преди 2 дена бях в Бенковски (по работа) и минах през един доста голям зеленчуков магазин.
Морковите бяха по 1 лв, съвсем пресни. Цветното зеле беше по 2 лв килото, и броколите бяха по 2лв, внос от Гърция
В Монреал броколите са по 1.5$ на бройка. За кило ... нямам идея!
Ябълките са по 2лв килото, хубави. В Канада са 4$.
Печено пиле с промоция е 5лв, без промоция около 7лв в Била, или Фантастико.
Пиле, с това качество (в магазин Провиго, Монреал) е 15$
Сирене, марка Лидъл, с бактерия и чисто мляко е, 10лв килото без промоция (7лв с промоция), зряло 30 дни. И 8.5лв, ако е зряло по-кратко.
За сравнение сирене, от подобно качество в Канада е минимум 18$ килото.
Боклуци, които в Канада са по 12$ килото, в Била можеш да си купиш за 4лв килото.
Наскоро си купих няколко буци овче сирене, по 7лв килото, на промоция от Кауфланд. Такова сирене в Канада е 20$ килото.
Хлябът е под левче за 750 или 950 грама. В канада е 4$

За по-луксозни колбаси да пиша ли!?
Бира, ракия, уиски, вино!?

Минерална вода!?
Лекарства!?
Кафе, капучино, кроасан, баничка!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от emilcho »

ioiobg написа:А ма тоя калкулатор ми дава Монреал -София това
You would need around 1,157.96C$ (1,586.35лв) in Sofia to maintain the same standard of life that you can have with 2,200.00C$ in Montreal (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax). You can change the amount in this calculation.
За Торонто-София това:
You would need around 993.94C$ (1,361.65лв) in Sofia to maintain the same standard of life that you can have with 2,200.00C$ in Toronto (assuming you rent in both cities). This calculation uses our Cost of Living Plus Rent Index to compare cost of living. This assumes net earnings (after income tax). You can change the amount in this calculation.
Как може в Монреал да излиза по скъпо. Нещо не е като хората.
Не излиза по-скъпо в Монреал. Напротив - ако имаш 2200 C$ ще имаш по- висок стандарт в Монреал, спрямо Торонто. Следователно ще са ти нужни повече пари ако искаш да имаш монреалски стандарт в София и по- малко, ако искаш да имаш стандарта от Торонто.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

dunedanetz написа:аз лично никога не съм виждал охладено пиле за 3 лева килото... https://www.supermag.bg/%D0%BF%D0%B8%D0 ... E#!start=0"

Лук за 50 стинки е пълен абсурд. Дори и в провинцията не е толкова. Около левче е винаги в големите вериги Била, Фантастика и т.н. 4 лева за свинско също граничи с фантастиката. Освен ако не зареждаш от някоя нелегална кланица, държана от сирийци или виетнамци.

Ти да не пазаруваш на едро от борсата в Дружба или Слатина зеленчуците, че тези цени са напълно нереални?
Точно 2 секунди търсене в гугъла:
http://broshura.bg/kaufland/kaufland-br ... oll#page=0"
Лук 0.44лв килото
Свинска плешка, без кост 5.49лв (с кост може да се намери и на 4лв. Разбира се, не съм имал предвид, че филето е 4лв)
Мандарини 1.40лв срещу 2.5$ в Канада.
Моркови, 0.80 лв.
http://broshura.bg/lidl/lidl-broshura-d ... 17#page=21"
Прясно пилешко бутче: 2.49 килото.
http://broshura.bg/evropa/evropa-broshu ... -17#page=1"
Кашкавал Витоша 10лв килото
Краве сирене Боженци 9лв килото.
Картофи 0.80лв килото.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от speedy »

Споровете за цените на чушките, свинското и морковите винаги ми докарват широка усмивка, колкото и да се опитам да остана сериозен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Да бягам ли....или да не бягам....

Мнение от Kan_Tangra »

:)
Твърденията, че цените на храната в Канда и България са същите, също ме докарва до широка усмивка.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор