Отава или Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отава или Торонто

Мнение от roumensp »

tonny написа:Батка туй ти ли си?! :D
Лично аз нямам и грам съмнение. :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Отава или Торонто

Мнение от tonny »

Батка я не се праи на луд ами кажи едно наздраве и ми приготви оферта за рент а кар за лятото, искам да се изфукам с нещо готЕно, все пак от Канада пристигам. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Отава или Торонто

Мнение от myhata II »

tonny написа:Батка я не се праи на луд ами кажи едно наздраве и ми приготви оферта за рент а кар за лятото, искам да се изфукам с нещо готЕно, все пак от Канада пристигам. :D

Много рано бе Тони, изчакай да изкараш една петилетка за да усетиш тръпката !
:D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Отава или Торонто

Мнение от the_coach »

roumensp написа:
tonny написа:Батка туй ти ли си?! :D
Лично аз нямам и грам съмнение. :D
:y:
Няма интервал между запетайката и следващата дума.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отава или Торонто

Мнение от roumensp »

fighter написа:
roumensp написа:
tonny написа:Батка туй ти ли си?! :D
Лично аз нямам и грам съмнение. :D
:y:
Няма интервал между запетайката и следващата дума.
Мани ги тия запетайки, важното е че продължава да се развива и на стари години, не прочете ли, че учел за инженер ? :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Отава или Торонто

Мнение от optics »

Вижте колко честно си го е казал човека:
да препдоложим,че не завърша тук и че не съм особен специалист в нещо
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Отава или Торонто

Мнение от miteto »

Не изглежда да е батката, съжалявам че разочаровам всички конспиратори.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отава или Торонто

Мнение от roumensp »

miteto написа:Не изглежда да е батката, съжалявам че разочаровам всички конспиратори.
Стилът и написаното са типични, а ако си гледал IP-та и IP2Location - ми може би човека е поумнял и се е научил как се ползват проксита и VPN-и. :D
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Отава или Торонто

Мнение от Canuck »

Ако това е наистина сериозен въпрос, а не от някой съфорумник under cover, бих отговорил така - най-добре като паднат туристическите визи, иди до Канада за 2-3 седмици поне и виж кой град ще ти хареса и дали изобщо нещо ще ти хареса дори на пръв поглед. После вече можеш и да говориш и с местни хора и български и други имигранти, да разгледаш цени, заплати, какво се търси и предлага, какви възможности има изобщо. Не видиш ли сам тези градове, никой не може да ти помогне, защото всеки си има предпочитания и вкусове. За много хора примерно, Отава е егати тъпият скучен град, но мен ме кефеше и живях там 8 години. За други Калгари или дори Саскатуун са просто супер. За мен... как да го кажа по-дипломатично, Калгари, Саскатуун, Едмънтън - това не са места, в които бих живял, дори и на екскурзия или конференция не бих се върнал там, ако бъда откровен. Разбира се, уважавам мнението на всички, които се радват на тези градове, но просто аз не съм в тази група. А, иначе Торонто, Отава, Монреал - това са интересни градове, в които бих живял. Така че всичко е много индивидуално. То ако става въпрос, ако се кефиш на зеленина, дъждовно и мъгливо време и малки заспали градчета и Виктория може много да ти хареса. А, аз пак бях там през май 2016 на конференция и от скука, прочетох отново Дон Кихот. :D
Иначе от личен опит, Отава е по-евтина от Торонто, с много по-ниска престъпност, но и по-малка, по-скучна, по-студена като климат и по-трудно се намира работа. Но, всичко е много условно, зависи какъв начин на живот търсиш, какъв климат, социален живот и т.н. Ето виж, Тодор Колев е живял в Отава и се оплаква в песента по-горе, че нямало в Отава банички и боза, нито имам баялдъ и т.н. Така е, защото в Отава има малко имигранти и българската общност също е малка. Но, в Торонто има голяма българска общност с български магазини, ресторанти, църкви и ако искаш всеки ден можеш да си купуваш всякакви манджи и баници.
Затова ти казвам, иди и виж, но и по Европа се помотай, да имаш база за сравнение. Все пак с Rayanair, има полети до Мадрид от София и до други дестинации за 40 евро, билет в двете посоки и в момента. Аз летя до Канарските острови за тази цена през март, а след седмица съм в Берлин за 60 евро. С други думи, никак не е скъпо да идеш и да видиш за какво става въпрос. Аз с тези евтини полети обиколих Европа, ти също можеш. За сравнение, в Канада, дори за малки разстояния от сорта Монреал-Торонто или Отава-Торонто със самолет ще ти вземат усмихнато поне 200 долара. Всъщност, 2010 г. трябваше да ида служебно до Уиндзър, Онтарио от Отава и с Air Canada и наглеците ми сложиха цена от сорта на 600 долара!!!
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Отава или Торонто

Мнение от roumensp »

Завиждам ти на търпението да отговаряш надълго и нашироко на тролове. :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Отава или Торонто

Мнение от agent Ozo »

Канака е със съзнанието, че макар и адресиран към някой трол, един такъв отговор ще бъде прочетен и от реално заинтересовани кандидат-имигранти. И би могъл да им бъде полезен.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Re: Отава или Торонто

Мнение от Canuck »

agent Ozo написа:Канака е със съзнанието, че макар и адресиран към някой трол, един такъв отговор ще бъде прочетен и от реално заинтересовани кандидат-имигранти. И би могъл да им бъде полезен.
Абсолютно! Дори да е трол, все пак има наистина истински млади българи, които се чудят какво да правят и се надявам да им бъда полезен. Но, вече и моята информация остарява, карам на спомени от 2010 и от краткото ми пътуване до Бритиш Каламбия от миналата година.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Sheremon
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Фев 02, 2017 8:07 am

Re: Отава или Торонто

Мнение от Sheremon »

Хора какво ви става какъв трол :D интересувам се по от рано за да съм подготвен какво толкова се подигравате мерси за адекватните отговори а за тези които се подиграват това си е тяхно право...
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Отава или Торонто

Мнение от tonny »

Canuck написа:Абсолютно! Дори да е трол, все пак има наистина истински млади българи, които се чудят какво да правят и се надявам да им бъда полезен. Но, вече и моята информация остарява, карам на спомени от 2010 и от краткото ми пътуване до Бритиш Каламбия от миналата година.
Да речем, че искаме да помогнем на млади бъдещи имигранти...Да започнем от там че топика е поставен неправилно и би трябвало да бъде как да имигрирам? Вместо това човека се притеснява в кой град да отиде. Докато завърши и изкара процедура по имиграция може да стане на години с 2-3 деца и да му мине мерака, или да реши да имигрира в Индонезия например.
Canuck един риторичен въпрос, ти като кандидатства какъв беше въпроса в главата ти - Отава или Торонто, или как да имигрирам? ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Отава или Торонто

Мнение от pumpy »

Разликата между Канука и питащият е годините. Едните искат да постигнат всичко днес и веднага, а другите имат цел и знаят как да я постигнат :)
На мен лично ми е много трудно да помогна на хора от първата група, защото не ги разбирам, Много повече разбирам хората от групата на Канука, но те обикновенно не питат къде да отидат, а как да отидат .... успех
Публикувай отговор