Дата и час: Съб Фев 23, 2019 4:26 am

Часовете са според зоната UTC - 5 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 49 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 3:03 pm 
Аватар

Дълго време ползвах услугите на Keepcalling.com, които предлагаха много добра цена от 4 цента на минута за обаждане до мобилен номер в БГ. За съжаление от 12 юли вдигнаха цените десетократно и сега една минута струва 34 цента. Това автоматично означаваше, че трябва да търся алтернативни варианти. Изпробвах различни варианти ивсе оставах недоволна, я от цените, я от качеството на разговора. Това продължи няколко месеца, докато не реших да си променя плана на мобилния оператор (Fido). Срещу 5$ на месец предлагат ниски цени на обажданията по цял свят и по конкретно 2 цента на минута до мобилен телефон в БГ. Всичко звучи чудесно, докато не разбрах че от другата стана на линията всеки път изписва различен номер от различни държави. Естествено в повечето случаи от другата страна не ми вдигат телефона, защото не им изписва че съм аз.
Обаждах се на Fido customer service и те ми отговориха, че всичко е наред on our end, да търся проблема от другата страна на линията.

Интересното е, че сега като се обадя пак от keepcalling и там не изписва вече номера ми, а всеки път показва различни номера. Предимно са номера от западна европа - Германия, Испания, Англия и т.н.

Въпроса ми към вас е, дали има други с моя проблем, потребители на Файдо и други мобилни оператори в Канада.

Имам и още един въпрос: дали някой знае защо се вдигнаха така изведнъж цените на международните онлайн обаждания? Интересното е, че точно след тази промяна на цените започнаха проблемите с изписването на различни номера.

Може би следващата ми стъпка ще е да се обадя на customer service на някой български оператор, за да попитам как осъщестяват връзката, но надали това ще помогне.

Това е супер ужасно и не го намирам за приемливо. Не стига че сме на другия край на света, с голяма часова разлика, лимитирано време за връзка с БГ, а накрая и да не може да се осъществи нормално обаждане.

Благодаря ви предварително.

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 3:49 pm 
Аватар

За една година 3 пъти се налага да сменям фирмата която майка ми ползва за разговори до БГ.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 3:59 pm 
Аватар

Аз от почти 15 години насам ползвам Скайп.
Грешки няма, вижда се, кой се обажда и е безплатно.
35 цента не са толкова много в крайна сметка. За канадския стандарт.
А часовата разлика, за съжаление, не може да бъде компенсирана с никаква техника или технология. Тя си върви ръка за ръка с емиграцията в Северна Америка и е досадна за всички.

https://secure.skype.com/en/calling-rat ... o365=empty
Цитат:
Bulgaria unlimited mins mobiles and landlines*

Pay monthly
Cancel Anytime
Call mobiles and landlines in Bulgaria

€7,80/month

Bulgaria 100 mins mobiles and landlines*

€3,60/month

Bulgaria unlimited mins landlines*

€3,60/month

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 5:57 pm 
Модератор
Аватар

В първоначалния въпрос изглежда че предимно мобилните телефони са от интерес. Тогава скайпът е съвсем без пари. В България всеки има Вайбър, който лично мен ме кефи малко повече от скайпа. Ключовата разлика е че няма нужда да си създаваш акаунт и че хората чиито телефонни номера имаш автоматично се разпознават от апа и показват в списъка.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 6:23 pm 
Аватар

https://www.chatrwireless.com/web/content/long_distance

Викат му International Talk Saver, върви с повечето планове (да се провери, че да не стават грешки!), цените за България са:
$0.02/min to landline phone numbers
$0.03/min to mobile phone numbers
Вече втора година държат тия цени, вдигам слушалката и говоря.
Иначе си имам акаунти Voip.ms, SkypeOut, ViberOut и Zadarma, като пътувам мога да пробвам обаждане по 5-6 различни начина и все единия хваща :) Не им знам цените, в нета пише.

https://zadarma.com/en/tariffs/calls/bulgaria/ предлагат също добри цени, по 4-5 цента на минута, но са
1. В американски долари
2. Трябва да почете човек като как става работата с VOIP

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 6:49 pm 

MermaidBG написа:
Дълго време ползвах услугите на Keepcalling.com, които предлагаха много добра цена от 4 цента на минута за обаждане до мобилен номер в БГ

Не се занимавайте с глупости и излишни тестове.

1 /една/ бг стотинка на минута към БГ GSM номер, с перфектно качество.Номера ,който виждат, е този с който си се регистрирал и не се променя.

https://www.stuntcalls.com/dashboard

Вероятно се питате "Звучи доста добре за да е истина" .....но е истина ,повярвайте ми :D :D

п.с. ако бяхте ползвали сърча ,щяхте и сами да намерите решението viewtopic.php?f=19&t=49217&hilit=stuntcalls

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 8:28 pm 
Аватар

davidT написа:
MermaidBG написа:
Дълго време ползвах услугите на Keepcalling.com, които предлагаха много добра цена от 4 цента на минута за обаждане до мобилен номер в БГ

Не се занимавайте с глупости и излишни тестове.

1 /една/ бг стотинка на минута към БГ GSM номер, с перфектно качество.Номера ,който виждат, е този с който си се регистрирал и не се променя.

https://www.stuntcalls.com/dashboard

Вероятно се питате "Звучи доста добре за да е истина" .....но е истина ,повярвайте ми :D :D

п.с. ако бяхте ползвали сърча ,щяхте и сами да намерите решението viewtopic.php?f=19&t=49217&hilit=stuntcalls

Обикновено говоря безплатно по Скайп, ама викам дай да имам и това за всеки случай.
Та отворих си акаунт на StuntCalls, купих си кредити за 10 евро, инсталирах си MobileVOIP на телефона и в събота ще го пробвам да видя как е качеството до България. Цената наистина е 0.005 евро/минута до БГ. Странното е, че до канадски телефон е двойно (но за това си има Google Hangouts - безплатно).

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 8:55 pm 
Модератор
Аватар

Тея каскадьори се уливат. Има цена в Хърватска куна и етиопски бир, но не и в Канадски долари.
Чакаме тестовете на roumensp.
Прочее интересно ми е тия аудиокодеци колко процесорна мощ искат, т.е. дали ще е проблем на телефонче със сравнително слаб процесор.

Каскадьорите имат доста сайтове и все с различни цени. Аз съм пробвал VoipStunt отдавна, предполагам минимум 10 години.
например там цените са:
Bulgaria (Landline) € 0.025
Bulgaria (Mobile) € 0.245

Сега се логнах - каза ми че юзернейма ми бил дисейбъл-нат и че сега го възстановяват (евала за което) ама да съм се бил логвал по-често (или говорел). В сайта ми дава че имам 1.40 евро, а в апа (MobileVoip) ми дава 1.39 евро. Сигурно ги "държат" в някаква друга валута и изчисляват/закръгляват по различни начини в сайта и в апа.

Не може да се похвали със със коректност обаче българската (май) фирма - HermesPhone, където имах сметка още по-отдавна (някъде 2002-ра година), която в един момент просто изчезна и пих една студена вода.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 10:13 pm 
Аватар

optics написа:
Чакаме тестовете на roumensp.

Хората там сега спят, не мога да пробвам, но като говорих в Канада си беше съвсем нормално, като телефон.
Аз имам и кредити в Скайп, и във Вайбър ... да се чуди човк за какво са ми, след като с БГ ползвам предимно Скайп-видео.
Има и нек'ъф нов ап на Гугъл за видео, Duo, ама кой знае дали ще стане популярен.

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 12, 2016 11:16 pm 
Аватар

Въпроса ми е не кои услуги да използвам, а дали някой има същия проблем с изписването на неверен номер на отсрещната страна и защо?

Пробвала съм доста приложения и интернет сайтове и достигнах до заключението, че най-удобно си е директното набиране-с най-добро качество и удобно за употреба. През вайбър, скайп и т.н. зависиш от качеството на интернета и от това дали отсрещната страна е на линия и има ли интернет.
Благодаря на всички за идеите и коментарите. Носи държа да разбера защо изписва примерно телефонен номер от обединеното кралство, когато се обаждам на майка ми например.

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 12:27 am 
Модератор
Аватар

MermaidBG написа:
Пробвала съм доста приложения и интернет сайтове и достигнах до заключението, че най-удобно си е директното набиране-с най-добро качество и удобно за употреба. През вайбър, скайп и т.н. зависиш от качеството на интернета и от това дали отсрещната страна е на линия и има ли интернет.

- О да! Веднъж така се случи че трябваше да профукам една предплатена карта инак 70-тина долара щяха да изгорят за нищо. И както си съзерцавах гледката по живописния път "17-те мили" в Калифорния, набрах брат ми в София. Картата беше на Роджърс. Ама така хубаво се чувашееее. :) Перфектно, ясно, силно и с никакво закъснение. Сигурно са таксували по 2 долара на минута.
- С тия 4 цента дето сте ги плащали - хич не съм сигурен колко е било "директно".
- През вайбър-аут и скайп-аут които колегите споменаха, не зависиш дали отсрещната страна има интернет защото е достатъчно да имат телефон.
- Ако някой имаше идея защо излизат различни номера, сигурно вече щеше да е писал. Може би тоя провайдер е ползвал някаква мешана схема от call-back и интернет.

2 юни 2012, budtel

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 2:23 am 
Аватар

optics написа:
.
- Ако някой имаше идея защо излизат различни номера, сигурно вече щеше да е писал. Може би тоя провайдер е ползвал някаква мешана схема от call-back и интернет.

Не е провайдър а си е баш национален мобилен оператор Файдо. Не ми трябва на този етап да търся алтернативни методи за обаждане, след като си имам план с 2 цента на минута до България.

А скайп оут и вайбър аут също трябва да има интернет за да си отвориш приложението за да набереш. Да не говорим, è е по 30-40 цента на минута и 10$ хвъркват лесно само за половин час. Не звучи зле , само ако смяташ да се обадиш веднъж в месеца

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2016 3:25 am 
Аватар

Аз не съм специалист по дигитални телефонни централи за мобилни оператори, но
няма как проблемът с чуждия номер да е от Бг. Това си е избор на Файдо, какви гейтуеи ще ползва, за да достъпи Бг.
В крайна сметка вие хем искате супер евтино, хем да сте обслужени от най-добрия (не ми се хващайте, троловете за определението) мобилен оператор, не-провайдър в Канада, който трябва все пак да плаща нещо на работниците си, хем да е с перфектно качество на звука, хем да изписва еди какъв си номер, и хем да няма часова разлика.

Аз лично съм с корпоративен план на мтел, с неограничени безплатни разговори и интернет в Европа, и към 2000 мин в Щатите и Канада. И нямам оплаквания от качеството.
А на родителите съм взел пак на мтел план с мобилен интернет и смартфон със скайп. Той не иска често или сложно инсталиране и кой знае каква компетенция. Като звъннеш, се отваря с едно натискане на бутон.

А такива оператори с центове през океана съм пробвал навремето, до един имат такава компресия на звука, че сякаш се обаждаш от оня свят. Нещо не ми се връзва с перфектно качество. Виж, да си разбирате думите с не повече от 2 повторения, да, но повече от това просто не съм виждал (по-точно чувал).

ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола