Много добър разказ за Канадското училище

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Kan_Tangra »

Marto написа:
MrGeek написа:Тангра, почти същата си беше класацията и в онези времена по показателите, за които намекваш (без участието на частните училища).
:y:
Kan_Tangra написа: ППС. Опа! Гийк, данните ти са крайно манипулирани.
Даваш статистика на 7 класници, които тъкмо влизат в гимназията. И не са все още повлияни от нейното качество на преподаване!
Донякъде си прав, това не класация на гимназисти. По-скоро става дума за ученици приети в специализираните паралелки за деца в прогимназиална възраст. Във варненската математическа гимназия почват в 6 клас - знам, защото бях в първата такава паралелка. Нормално е да са напред в класацията, защото сред тях има много надарени деца.

Ето тазигодишната класация по матури след 12 клас. Моята гимназия (1 ЕГ) е на 5/6 място, твоята не я виждам.
Kan_Tangra написа:За мен единствено значими са мнения на хора, учили в елитните гимназии в България.
Ми тогава ще козируваш. :D

Честно, никога не съм виждал такава голяма разлика между самооценка и действителност, колкото в твоя случай.
Не бъди смешен Марто, тъкмо започна умерено.
Няма как точно ти да ми даваш оценка между самооценката и реалността.
Нито си работил с мен, нито си правил каквото и да е по-сложно.
А мнението ми за езиковите гимназии е точно както и мнението ми за адвокатите.
Надути и кухи парчета, без много мозък. Но пък достатъчно сухари, за да си прахосват цялото време в животта, за да зубрят.
Разбира се, надявам ти да си изключение и да имаш някакъв мозък.
Но високомерието ти е безгранично.
Което те прави крайно неприятен.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от IRA »

ivandaman написа:
roumensp написа:Не съм фен на Майкъл Мур, но Where to Invade Next ми беше интересен, по-специално частта за образователни системи в различни европейски държави и в частност Финландия (няма домашни, няма стандартни тестове и т.н.).
Случайно чух една дискусия по CBC преди няколко дни относно Финландия.. Мисля че анализираха новата система която въвеждат в БК от тази година и сравняваха приликите между Финландската и БК..

Аз лично съм "ЗА".. Децата трябва да са деца..

P.S. За съжаление не можах да изслушам цялата програма... Само чух "bits and pieces"
Аз също съм за това децата да бъдат деца, ама при нас са прегърнали френската система и са едни диктовки....аз като дете не бих издържала ... Всеки ден имат домашни + думи за седмицата + стихотворение на седмицата + сега имат и някаква книга дето трябва да изчетат. Всеки петък контролно. :(
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от agent Ozo »

Абе канадските кравари с охота раздават съвети на околните, но самите те не ги следват, сякаш правилата за тях не се отнасят.

Наш Ванчо Пръдлето, ако следва своите съвети, би трябвало да завърши военно училище, след това военна академия и да послужи минимум 20 г. в армията на различни длъжности и в различни поделения, преди да си позволи да отвори уста пред мен на военна тематика.
Ама не - плещи си глупостите със самочувствието най-малкото на доцент по оперативно изкуство и генерал от резерва. И във всяка друга област е така. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от roumensp »

IRA написа:Аз също съм за това децата да бъдат деца, ама при нас са прегърнали френската система и са едни диктовки....аз като дете не бих издържала ... Всеки ден имат домашни + думи за седмицата + стихотворение на седмицата + сега имат и някаква книга дето трябва да изчетат. Всеки петък контролно. :(
Същата работа и с нашия, 'щото е във french immersion.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от IRA »

Аз бих го записла на английско училище, че на мен ми идва в повече това учене всяка вечер :rofl:
А вие говорите ли френски?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от roumensp »

IRA написа:А вие говорите ли френски?
Не. Въпреки че го учих сума ти години навремето, почти нищо не помня (както казват use it or lose it). Та затова се налага и да плащаме за частна учителка по френски отвреме-навареме.
А някои от проектите дето им задават в училище са си направо за родителите, дете на тая възраст не може да се справи с нещо подобно без помощта на възрастен.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Marto »

roumensp написа:
IRA написа:Аз също съм за това децата да бъдат деца, ама при нас са прегърнали френската система и са едни диктовки....аз като дете не бих издържала ... Всеки ден имат домашни + думи за седмицата + стихотворение на седмицата + сега имат и някаква книга дето трябва да изчетат. Всеки петък контролно. :(
Същата работа и с нашия, 'щото е във french immersion.
Що не го запишеш на училище, където ще научи някой полезен език. Все ще има поне едно китайско в околията ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от roumensp »

Marto написа:Що не го запишеш на училище, където ще научи някой полезен език. Все ще има поне едно китайско в околията ;)
Взима частни уроци по испански. :)
BTW, българският се явява повече от полезен, защото можем да си говорим всякакви глупости навсякъде с пренебрежимо малък шанс някой да ни разбере. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа:
А мнението ми за езиковите гимназии е точно както и мнението ми за адвокатите.
Надути и кухи парчета, без много мозък.
Щом казваш, само дето приема в английските гимназии беше най-труден, а за да те приемат в англоговорящ правен факултет в Канада трябва да изкараш тест с резултат, достатъчен за членство в Менса ;)

Разбира се, аз съм изключение и съм без много мозък.
Kan_Tangra написа: Но високомерието ти е безгранично.
Моето? :rofl:
Kan_Tangra написа:За мен единствено значими са мнения на хора, учили в елитните гимназии в България.
Kan_Tangra написа:И тогава [моята] беше или 1ва или 2ра, (след или преди националната) системно.
Kan_Tangra написа:Че average (по-посредствените) хора много добре се вписват в живота в Канада, и им харесва.
И това е само от тази тема. Затова заслужаваш да се гъбаркам с тебе. Нещо, което е прекалено лесно :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от miteto »

Ivan1007 написа:Да не говорим пък за това колко е меродавно мнението на човек дето не е успял да покаже, че наученето в българско средно училище и университет има реализация на пазара на труда в Канада, след което учил пак нещо на гърба на данъкоплатците в Канада и понеже не могъл да се реализира в Канада се връща обратно в България?
Откъде знаеш, че не е могъл да се реализира в Канада? Само защото е избрал да се върне в България? Доколкото знам, Танграта е работил в поне 2 сериозни ИТ фирми в Монреал.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Абе канадските кравари с охота раздават съвети на околните, но самите те не ги следват, сякаш правилата за тях не се отнасят.

Наш Ванчо Пръдлето, ако следва своите съвети, би трябвало да завърши военно училище, след това военна академия и да послужи минимум 20 г. в армията на различни длъжности и в различни поделения, преди да си позволи да отвори уста пред мен на военна тематика.
Ама не - плещи си глупостите със самочувствието най-малкото на доцент по оперативно изкуство и генерал от резерва. И във всяка друга област е така. :)
Хахаха!
Пръдльо си ти. :D
Аз изобщо не претендирам за никакви познания във военната област и всичко за което съм писал е за пародията БНА от времето на социализЪма. И двете ги познавам отлично, както и некадърността и/или мошеничеството на комунета като теб.
Във всяка друга област имаше нужда от професионалнисти, защото иначе всичко щеше да се скапе много по-рано и народа да мре гладен. В армията и полицията за фуражките значение имаше единствено гъ3облизането.
Какъв специалист си проличава в Канада. Та какъв соециалист си в Канада? :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Да не говорим пък за това колко е меродавно мнението на човек дето не е успял да покаже, че наученето в българско средно училище и университет има реализация на пазара на труда в Канада, след което учил пак нещо на гърба на данъкоплатците в Канада и понеже не могъл да се реализира в Канада се връща обратно в България?
Откъде знаеш, че не е могъл да се реализира в Канада? Само защото е избрал да се върне в България? Доколкото знам, Танграта е работил в поне 2 сериозни ИТ фирми в Монреал.
В това, че се е върнал в България няма нищо лошо и нищо не означава - пожелах му успех в самото начало,когато го обяви.
Това че продължава да си избива комплексите от Канада във фирума обаче означава. Това за кого е работил е без значение - не случайно съм пропуснал думата "професионална" относно Канада.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от optics »

Айде успокойте малко топката. Стига с това ровене и изнамиране на все по-цветисти епитети за другия.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:Аз изобщо не претендирам за никакви познания във военната област и всичко за което съм писал е за пародията БНА от времето на социализЪма. И двете ги познавам отлично, както и некадърността и/или мошеничеството на комунета като теб.
Във всяка друга област имаше нужда от професионалнисти, защото иначе всичко щеше да се скапе много по-рано и народа да мре гладен. В армията и полицията за фуражките значение имаше единствено гъ3облизането.
Какъв специалист си проличава в Канада. Та какъв соециалист си в Канада? :D
Не викай лудото, то само се обажда. :D

Шизофренията ти е пълна, Краварчето. Виждаш непрекъснато комунисти и социаладжии около себе си, каквито всъщност няма.
Пък и си прост за 9 села. Иначе щеше да ти дойде на акъла, че поради възрастови и редица други причини, не мога да бъда приет на кадрова служба в канадската армия. Пък специалностите си ми ги бива: "земна артилерия" с едногодишно профилиране "неуправляеми ТР" от ВНВАУ и "управление на оперативно-тактически формирования" от ВА. Плюс 6-месечна специализация във Фрнация за работа в многонационален щаб на съединение в рамките на НАТО.
Има доста какво да покажа и науча младоците с кленовите листенца на униформите, но няма как да стане. Та затова в Канада не работя по специалността си, Пръдле.

П.С. Пръдлето идва от там, че нямаш пост, в който да не спонеш думата "г*з" и производните му, или пък излизащите от него неща със специфична миризма.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от IRA »

miteto написа:
Ivan1007 написа:Да не говорим пък за това колко е меродавно мнението на човек дето не е успял да покаже, че наученето в българско средно училище и университет има реализация на пазара на труда в Канада, след което учил пак нещо на гърба на данъкоплатците в Канада и понеже не могъл да се реализира в Канада се връща обратно в България?
Откъде знаеш, че не е могъл да се реализира в Канада? Само защото е избрал да се върне в България? Доколкото знам, Танграта е работил в поне 2 сериозни ИТ фирми в Монреал.
Той го бъзика :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор