Много добър разказ за Канадското училище

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа: Като се има предвид пословичната ви стиснатост и предвид факта, че нарушаваш федерални закони, наемайки нелегални чистачки в къщата си, за да има плащаш под минималната заплата и то кеш под масата, както и че се кефиш когато сестрата ти е болна, щото пестиш от заплатата ѝ (което навежда на мисъл, че и на нея плащаш нелегално, щото всеки легален има право на платени болнични дни), няма да се учудя, ако си изкарал и курс за подковаване на коне - кога нема зъби за вадене, да не стоиш залуду в пущинаците около полярния кръг.
- за твоя справка: нелегалните тук, които АЗ познавам, не получават кеш под масата. Хората имат документи за самоличност, социални номера, компании, кредитни карти и си получават заплащането с ЧЕК, който се депозира в банковата сметка на компанията им. Това, че собственика е нелегален, не прави бизнеса и плащаните от него данъци нелегален;
- за това второто с болничните, които има всеки легален в Щатите - просто ще умориш коня от смях. Не се опитвай да мислиш на база моите писания - не ти се отдава, доказал си го отдавна;
- коне над полярния кръг НЯМА, там и крави няма, както и говеда. Последните особено се намират доста по на юг от Нунавут;

А относно, расиската ти изцепка по-горе, го очаквах. НЕ можеш да ме изненадаш, а и хората все още си спомнят. И благодарение на такива като мен, скоро няма да забравят. А поемата е написана от :
"First they came ..." is the poetic form of a prose post-war confession first made in German in 1946 by the German Lutheran pastor Martin Niemöller (1892–1984)
Тия справки не ми ги пробутвай на мен, дето съм живял, работил и плащал заплати в САЩ преди ти да ги видиш на картичка. В САЩ всеки работодател и длъжен да удостовери легитимността на представените му документи - разрешително за работа или постоянен статут. Социалния номер сам по себе си не ти дава право на работа, даже на някои си пише - без право на работа. Това, че Консуело си е купила фалшив SSN, и че работодателят не го е проверил, както и че не изискал И разрешително за работа, не го оправдава и подлежи на: First offenders can be fined $250-$2,000 per illegal employee.
For a second offense, the fine is $2,000-$5,000 per illegal employee.
Three or more offenses can cost an employer $3000-$10,000 per illegal employee. A pattern of knowingly employing illegal immigrants can mean extra fines and up to six months in jail for an employer.

Така и не разбрах тази глупост "Това, че собственика е нелегален, не прави бизнеса и плащаните от него данъци нелегален". Нелегален няма право да отваря бизнес; ако си чужденец и искаш да отвяраш бизнес, ти трябва L-1 виза. Кредитните карти дето споменаваш имат отношение по въпроса колкото и билетите за кино. Толкова си глупав, че вече нямам никакво съмнение, че си влязал стоматология като дете на активен борец. И ходи разправяй на баба си (оная активната), че плащаш на Консуело с чек :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от pumpy »

Павел написа: Така и не разбрах тази глупост "Това, че собственика е нелегален, не прави бизнеса и плащаните от него данъци нелегален". Нелегален няма право да отваря бизнес; ако си чужденец и искаш да отвяраш бизнес, ти трябва L-1 виза. Кредитните карти дето споменаваш имат отношение по въпроса колкото и билетите за кино. Толкова си глупав, че вече нямам никакво съмнение, че си влязал стоматология като дете на активен борец. И ходи разправяй на баба си (оная активната), че плащаш на Консуело с чек :rofl:
Това, че ти павка не разбираш нещо не значи, че то не съществува. За мнението на шопа за Искъро и Витова сме чувАли, но това не значи нито е едното е най-дълбокото, нито второто най-високото.
Утре започвам работа в 11, та си губя времето с теб, но нещо започвам да губя интерес....
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от tanyatais »

Не ви разбирам споровете в тема за у-щето в Канада. Иначе са ми ясни тенденциите.

Разказът написан от Дарина е интересен. Тя постоянно пуска интересни гледни точки за живота в БК и Онтарио.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Kpetrov »

Ха, ха, ха това ли е системата за заобикаляне на закона? :)
"това, че собственика е нелегален, не прави бизнеса и плащаните от него данъци нелегален"

Китайците предпочитат да живеят сред китайци, индииците сред индиици, черните ин да хууд разбира се, индианците негодуват когато някой от тях се бракосъчетава с бял човек да не говорим някой да дойде да живее в резервата, но единствения расист е европееца. ;)

Таня, no offense но това да търсиш добро училище е признак на расизъм, supremacy и реално не говори добре за отношението ти към околните.
Бъзинга! ;)
Последно промяна от Kpetrov на Сря Авг 28, 2019 10:22 am, променено общо 1 път.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Pyrelight »

tanyatais написа:Не ви разбирам споровете в тема за у-щето в Канада. Иначе са ми ясни тенденциите.

Разказът написан от Дарина е интересен. Тя постоянно пуска интересни гледни точки за живота в БК и Онтарио.
Коя е Дарина? Четох отначалото, ама не видях съфорумник с такъв никнейм. :sweat:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Kpetrov »

Pyrelight написа:
tanyatais написа:Не ви разбирам споровете в тема за у-щето в Канада. Иначе са ми ясни тенденциите.

Разказът написан от Дарина е интересен. Тя постоянно пуска интересни гледни точки за живота в БК и Онтарио.
Коя е Дарина? Четох отначалото, ама не видях съфорумник с такъв никнейм. :sweat:
Другото име на Ivan1007.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от tanyatais »

Pyrelight написа:
tanyatais написа:Не ви разбирам споровете в тема за у-щето в Канада. Иначе са ми ясни тенденциите.

Разказът написан от Дарина е интересен. Тя постоянно пуска интересни гледни точки за живота в БК и Онтарио.
Коя е Дарина? Четох отначалото, ама не видях съфорумник с такъв никнейм. :sweat:

Автроката на статията в заглавния пост.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:Х....
Китайците предпочитат да живеят сред китайци....
Явно не можеш да направиш разлика между това да живееш между себеподобни и да забраняваш на различните права, от които ти самия се възползваш.....
Защото е факт, че идолът ви си е напазарувал жена имигрантка, но останалите нямат това право.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:Х....
Китайците предпочитат да живеят сред китайци....
Явно не можеш да направиш разлика между това да живееш между себеподобни и да забраняваш на различните права, от които ти самия се възползваш.....
Защото е факт, че идолът ви си е напазарувал жена имигрантка, но останалите нямат това право.
Може ли да уточниш за какви права говориш!?
Не знаех, че целокупното население на Земята има права над Канада. Или ти говориш за правата на палестинците да работят нелегално в Израел?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от roumensp »

tanyatais написа:Не ви разбирам споровете в тема за у-щето в Канада. Иначе са ми ясни тенденциите.
Аз те предупредих преди няколко дена какво ще се случи и защо е по-добре да си правиш рисърча за преместването с Гугъл. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа:Х....
Китайците предпочитат да живеят сред китайци....
Явно не можеш да направиш разлика между това да живееш между себеподобни и да забраняваш на различните права, от които ти самия се възползваш.....
Защото е факт, че идолът ви си е напазарувал жена имигрантка, но останалите нямат това право.
Може ли да уточниш за какви права говориш!?
Не знаех, че целокупното население на Земята има права над Канада. Или ти говориш за правата на палестинците да работят нелегално в Израел?
Преди да питаш ЧЕТИ какво си написал и какво съм ти цитирал. Това хората да живеят където и с кого то искат очевадно е право, което ти боде очите и не ти дава да спиш спокойно.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа:
Kpetrov написа:Х....
Китайците предпочитат да живеят сред китайци....
Явно не можеш да направиш разлика между това да живееш между себеподобни и да забраняваш на различните права, от които ти самия се възползваш.....
Защото е факт, че идолът ви си е напазарувал жена имигрантка, но останалите нямат това право.
Може ли да уточниш за какви права говориш!?
Не знаех, че целокупното население на Земята има права над Канада. Или ти говориш за правата на палестинците да работят нелегално в Израел?
Преди да питаш ЧЕТИ какво си написал и какво съм ти цитирал. Това хората да живеят където и с кого то искат очевадно е право, което ти боде очите и не ти дава да спиш спокойно.
Както правото на палестинците да живеят свободно в Израел? :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от pumpy »

Павел написа: Както правото на палестинците да живеят свободно в Израел? :D
Не знаех, че палестинците обитаващи Страната не са свободни да живеят там ? Аз не мисля, че проблема е с палестинците, които живеят в Страната. Проблема е с тези, които искат Страната да я няма. За съжаление, последните 75 години не им се отваря парашута, но може да продължават да пробват. Ние сме се борили срещу "турското присъствие" около 500 години. конфликта в Близкия Изток е невероятно млад все още
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Павел написа: Както правото на палестинците да живеят свободно в Израел? :D
Не знаех, че палестинците обитаващи Страната не са свободни да живеят там ? Аз не мисля, че проблема е с палестинците, които живеят в Страната. Проблема е с тези, които искат Страната да я няма. За съжаление, последните 75 години не им се отваря парашута, но може да продължават да пробват. Ние сме се борили срещу "турското присъствие" около 500 години. конфликта в Близкия Изток е невероятно млад все още
1 Искаш да кажеш , всеки палестинец може свободно да се засели в Израел? 2 Тръмп също има проблем с либерастите, които искат да се премахне стената, ама ти заставаш на тяхна страна
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Много добър разказ за Канадското училище

Мнение от pumpy »

Павел написа:
pumpy написа:
Павел написа: Както правото на палестинците да живеят свободно в Израел? :D
Не знаех, че палестинците обитаващи Страната не са свободни да живеят там ? Аз не мисля, че проблема е с палестинците, които живеят в Страната. Проблема е с тези, които искат Страната да я няма. За съжаление, последните 75 години не им се отваря парашута, но може да продължават да пробват. Ние сме се борили срещу "турското присъствие" около 500 години. конфликта в Близкия Изток е невероятно млад все още
1 Искаш да кажеш , всеки палестинец може свободно да се засели в Израел? 2 Тръмп също има проблем с либерастите, които искат да се премахне стената, ама ти заставаш на тяхна страна
Казах ти го още снощи: прочети, помисли и после питай/пиши. Аман от доуточнения, подвъпроси, вмятания и всякакви други лични заяждания. Аз нито определям дневния ред в Страната, нито в САЩ. Но в Канада гласувам и както казва ози, един човек, един глас. Та аз използвам гласа си, там където има стойност.
Разбирам, че не ти харесва, разбирам, че те дразни, но истината по принцип не е приятна и дразни. Какво да направя за да си щастлив: да приема, че вие "белите" сте нещо повече от всички останали на този свят ? Е това точно няма да стане, сори.
Публикувай отговор