Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Dobrin »

Здравейте,

Вчера (31 Юли), бяхме на чекинг гишето час преди полета на жена ми и отказаха да приемат неръчния ѝ багаж, понеже обработката му била завършила. Ние естествено запротестирахме, но служителят беше категоричен, че трябвало да сме там поне 2 часа преди полета. Минаха още петнадесет минути, после настана някаква суматоха, надойдоха служители и докато се усетим отмъкнаха жена ми да ѝ осигурели бърз достъп до залата за проверки.
В паниката не се сетихме дори да отворим куфара и да добавим поне още малко неща за ръчния ѝ багаж и така тя тръгна за България за месец престой без никакви дрехи, обувки и други лични пособия.
Молбата ми е, ако има някой, който да пътува скоро за България в района на Добрич, Варна и има желание да помогне като вземе малко багаж да ми пише на лични или да ми се обади на 438-998-5842, Монреал.

Благодаря предварително.
Добрин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Koko »

Dobrin написа:Здравейте,

Вчера (31 Юли), бяхме на чекинг гишето час преди полета на жена ми и отказаха да приемат неръчния ѝ багаж, понеже обработката му била завършила. Ние естествено запротестирахме, но служителят беше категоричен, че трябвало да сме там поне 2 часа преди полета. Минаха още петнадесет минути, после настана някаква суматоха, надойдоха служители и докато се усетим отмъкнаха жена ми да ѝ осигурели бърз достъп до залата за проверки.
В паниката не се сетихме дори да отворим куфара и да добавим поне още малко неща за ръчния ѝ багаж и така тя тръгна за България за месец престой без никакви дрехи, обувки и други лични пособия.
Молбата ми е, ако има някой, който да пътува скоро за България в района на Добрич, Варна и има желание да помогне като вземе малко багаж да ми пише на лични или да ми се обади на 438-998-5842, Монреал.

Благодаря предварително.
Добрин
С най-искренните ми извинения Добрине, но това което си написал нещо не звучи убедително - един час преди полета да ви откажат да чекират багажа? Ако не е тайна, това на кое летище се случи? Всъщност по-интересното е че въобще са се съгласили да качат жена ти на самолета ако наистина е такъв случая.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Dobrin »

И аз с цялото си уважение потвърждавам, че това се случи на летище Монреал вчера. И не летим за първи, или втори път.
Защо да е интересно, че са качили жена ми? Нали си е платила? Или намекваш, че правим нещо нередно като контрабанда например?
Случаят както ни обясниха, че багажът (един час преди полета) вече е обработен т.е. вече е натоварен в самолета и затова не могат да ни вземат куфара. Поясниха ни, че трябвало да сме два часа преди полета на гишето за чекиране.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от tonich »

Обработен час преди полета?
Коя компания е това?
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Dobrin »

КЛМ.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от agent Ozo »

Les bornes en libre-service, les comptoirs d'enregistrement de l'aéroport et les comptoirs dépose bagages ouvrent au minimum 3 heures avant l'horaire du départ prévu et ferment 40 minutes (Europe) ou 60 minutes (intercontinental) avant l'horaire de départ prévu.
Натисни ТУК
Последно промяна от agent Ozo на Пон Авг 01, 2016 10:16 pm, променено общо 1 път.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Dobrin »

Озо, благодаря за цитата, обаче с какво ще ми помогне вече той?
Целта на поста търсете в заглавието и в първото ми съобщение.
Линкът според мен не работи.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от agent Ozo »

Dobrin, благодаря за забележката! Оправих линка.
Цитираното е по-скоро за Коко и Тонич, които бяха изненадани, че тази ситуация е възможна да се случи. Излиза, че не само е възможна, но е и правило.

А на теб ти пожелавам да намериш бързо начин да снабдиш жена си с всичко необходимо.
Не сте се ли замисляли за варианта - временно ползване на дрехи и вещи от роднини и приятели плюс закупуване от България на нещата, които не е прието да ползваш от друг?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от myhata II »

tonich написа:Обработен час преди полета?
Коя компания е това?

пак стана за смях на целия форум , усещаш ли ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от tonich »

А?! Ко викаш, айляк? Че съм питал коя е компанията ли, айляк?
Ти не си особено интелигентен, нали? Справка - аватара! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Dobrin
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 4:55 pm

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от Dobrin »

agent Ozo написа:Dobrin, благодаря за забележката! Оправих линка.
Цитираното е по-скоро за Коко и Тонич, които бяха изненадани, че тази ситуация е възможна да се случи. Излиза, че не само е възможна, но е и правило.

А на теб ти пожелавам да намериш бързо начин да снабдиш жена си с всичко необходимо.
Не сте се ли замисляли за варианта - временно ползване на дрехи и вещи от роднини и приятели плюс закупуване от България на нещата, които не е прието да ползваш от друг?
Здравей отново.
Благодаря за пожеланието, дано да се случи нещо, но като гледам, варианта ще е точно такъв както го описваш.
Жалко за това, че беше цяла битка с работодателя да я пусне месец и накрая да отиде без банските, летните рокли и подаръците закупени специално за тази почивка.
Здраве да е.
капитан Немо
Мнения: 232
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 6:53 am

Re: Молба за помощ. Пренос на малко личен багаж.

Мнение от капитан Немо »

Наши приятели са имали същия проблем преди години и когато моето семейство пътува сме винаги два часа и половина минимум преди полета на летището .
Публикувай отговор