Относно визитър виза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

Имам един въпрос, на който не можах да намеря отговор в официалния сайт на http://www.cic.gc.ca"

Майка ми получи многократна визитър виза и след 6 месеца престой удължихме престоя с още една година.

Въпросът ми е, след като се прибере в България, колко дни, седмици или месеци трябва да минат за да може да дойде отново?

Има ли някакви срокове?

Ако някой ми посочи официален линк, от който мога да извлека информацията ще съм благодарен.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Относно визитър виза

Мнение от miteto »

Мечтателят написа:Имам един въпрос, на който не можах да намеря отговор в официалния сайт на http://www.cic.gc.ca"

Майка ми получи многократна визитър виза и след 6 месеца престой удължихме престоя с още една година.

Въпросът ми е, след като се прибере в България, колко дни, седмици или месеци трябва да минат за да може да дойде отново?

Има ли някакви срокове?

Ако някой ми посочи официален линк, от който мога да извлека информацията ще съм благодарен.
Доколкото знам няма срокове - щом има многократна виза, може още след една седмица ако иска да дойде отново в Канада.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Относно визитър виза

Мнение от Koko »

miteto написа:
Мечтателят написа:Имам един въпрос, на който не можах да намеря отговор в официалния сайт на http://www.cic.gc.ca"

Майка ми получи многократна визитър виза и след 6 месеца престой удължихме престоя с още една година.

Въпросът ми е, след като се прибере в България, колко дни, седмици или месеци трябва да минат за да може да дойде отново?

Има ли някакви срокове?

Ако някой ми посочи официален линк, от който мога да извлека информацията ще съм благодарен.
Доколкото знам няма срокове - щом има многократна виза, може още след една седмица ако иска да дойде отново в Канада.
И аз така мисля - не би трябвало да има времево органичение ако визата е многократна.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

Благодаря ви за отговорите.

Бих искал да съм сигурен, че няма да възникне проблем, тъй като първоначално престоят на майка беше за 6 месеца (това е максималния срок, в който може да пребивава всяко лице с визитър виза), след това с молба беше удължен с още 1 година.
Мисля, ако се прибере в България за месец или два примерно и после се върне обратно в Канада за 6 месеца и отново с молба поискаме срокът да бъде одължен с още 1 година дали правителството няма да каже " ами тя е била преди това 6 месеца, удължен престой 1 година, напуска страната и само месец или два след това отново се връща и стои 6 месеца ..."
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Относно визитър виза

Мнение от klisurov »

Защо не пробвате за Супер Виза?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

Мечтателят написа:Благодаря ви за отговорите.

Бих искал да съм сигурен, че няма да възникне проблем, тъй като първоначално престоят на майка беше за 6 месеца (това е максималния срок, в който може да пребивава всяко лице с визитър виза), след това с молба беше удължен с още 1 година.
Мисля, ако се прибере в България за месец или два примерно и после се върне обратно в Канада за 6 месеца и отново с молба поискаме срокът да бъде одължен с още 1 година дали правителството няма да каже " ами тя е била преди това 6 месеца, удължен престой 1 година, напуска страната и само месец или два след това отново се връща и стои 6 месеца ..."
Нищо подобно няма да си каже правителството, Мечтателю. След като всяко от описаните в сценария ти действия е било предварително заявено и одобрено според законовите изисквания. Следователно, няма никакъв проблем. Може да си излиза и влиза в Канада колкото пъти си поиска в рамките на срока на визата. При това да иска удължаване на всеки един от престоите си.
Проблем би възникнал, ако гостенката превиши лимита за разрешения престой.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

Правителството няма нищо да решава. Решава конкретен емиграционен служител и въпреки че има виза може да и бъде отказано да влезе в страната или да и бъде удължен престоя. Има значение как сте мотивирали искането за удължаване. Многократната виза за 10 години е различна от супервиза. Емиграционните не пасат трева и знаят, че в такива случаи бабите идват да гледат внуци, което може да третират като работа без да има разрешение за такава.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

Емиграционните не пасат трева и знаят, че в такива случаи бабите идват да гледат внуци, което може да третират като работа без да има разрешение за такава.
Е, те това е вица на годината!
:rofl: :rofl: :rofl:
Евала, Ванчо!
:clap: :clap: :clap:

A ако идва бабата да гледа кучето, пак ли като работа ще се третира това? :rofl:
Ти си напрао връхта, бе Ванчо! :rofl: :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

Може Старшинката, може и за кучето.
И визата няма нищо общо в случая - може да нямаш нужда от виза изобщо и да не ти бъде разрешено влизане в Канада, ако си се позадържал година и половина при предното ти посещение.
Дали си гледал кучето или внучето е без значение.
От две години издават преимуществено многократни визи, дори да какндидатстваш за еднократна, но това не е супервиза, която дава възможност за престой до 2 години.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Относно визитър виза

Мнение от Павел »

Ivan1007 написа:Правителството няма нищо да решава. Решава конкретен емиграционен служител и въпреки че има виза може да и бъде отказано да влезе в страната или да и бъде удължен престоя. Има значение как сте мотивирали искането за удължаване. Многократната виза за 10 години е различна от супервиза. Емиграционните не пасат трева и знаят, че в такива случаи бабите идват да гледат внуци, което може да третират като работа без да има разрешение за такава.

Бай Асан е прав в първата част от изказването си - емиграционният на границата коли и беси.
Защо не супер виза - вариант едно - питащият не е чул за такава; вариант две - заради задължителната и скъпа здравна застраховка, която дори може да бъде отказана, ако застрахованият има сериозни pre-existing medical conditions
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

За супер визата знам.
Естествено, че застраховката, която трябва да бъде направена единствено в Канадска застрахователна компания е факторът в момента.

Варианти "едно", "две" или личностни мнения нямат значение, аз самия си имам лично мнение.

Интересуваше ме ако някой може да ми посочи официален линк.

Благодаря.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Относно визитър виза

Мнение от Marto »

Официалните линкове няма да ти кажат какво ще реши граничарят. Иван е прав.

Ако отиде и се върне в рамките на дни или седмици ти гарантирам, че на границата ще й направят проблем. Туристическата виза не е за (на практика) непрекъснат престой от 2 или повече години. Не знам доколко е вероятно да кажат "йок" и да натоварят възрастна жена на следващия полет до Европа, но има голям шанс да я смъмрят, както и тебе, и да я пуснат в Канада за максимум месец.

Сигурен съм, че има писани правила и процедури някъде, но са най-вероятно са operational manuals само за вътрешно ползване.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Относно визитър виза

Мнение от IRA »

Преди години на един колега ромънец майка му имаше проблем за това , че е седяла прекалено дълго в страната. Беше седяла 6 месеца, удължили визата и на следващото влизане и направиха проблем и я пуснаха в страната само за един месец. Всичко зависи от митничара :
How long can I stay in Canada as a visitor?

A border services officer at the port of entry in Canada will determine how long you can stay in Canada. Most visitors are allowed a six-month stay from the day they entered Canada. If the officer authorizes a stay of less than six months, they will indicate in your passport the date by which you must leave Canada.

If you want to stay longer than your authorized stay, you should apply for an extension at least 30 days before the authorized end of your stay.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

Благодаря на всички за отговорите.

Разбирам как стоят нещата...

Лек и успешен ден :handshake:
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

Всъщност намерих отговор на въпроса ми: A multiple entry visa allows visitors to come and go from Canada for six months at a time, without having to reapply each time.

Подчертавам to come and go from , аз го разбирам като 6 месеца може да има престой в Канада и 6 месеца минимум извън Канада, преди да има повторно връщане/ влизане в Канада.
Публикувай отговор