Относно визитър виза

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

Тцъ. Come and go означава да идват за до 6 месеца.
Колкото и да ти е трудно да приемеш - престоя се разрешава от имиграционните, не от визата. Може да нямаш нужда от виза изобщо и пак от него/нея зависи.
Последно промяна от Ivan1007 на Сря Юли 13, 2016 9:09 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Относно визитър виза

Мнение от Marto »

Мечтателят написа:Всъщност намерих отговор на въпроса ми: A multiple entry visa allows visitors to come and go from Canada for six months at a time, without having to reapply each time.

Подчертавам to come and go from , аз го разбирам като 6 месеца може да има престой в Канада и 6 месеца минимум извън Канада, преди да има повторно връщане/ влизане в Канада.
Иван пак, по неговия уникално чаровен начин, е казал от кого зависи в крайна сметка, но в цитатът ти има истина. Правилото, ако има такова, е че като визитър би следвало да прекарваш в Канада по-малко време отколкото извън нея.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

Гледам, че и самият Мечтател е забравил същината на въпроса си. А тя беше дали след удължен престой при предишно влизане, има риск на бабата да ѝ бъде отказано следващо влизане с многократна виза. Аз казвам, че такъв риск няма.

А иначе съм напълно съгласен с това, че последната дума за влизане има имиграционният на границата.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

Такъв риск винаги има, ако не си канадски гражданин или постоянно живеещ в Канада. Визата единствено дава право да се явиш на границата и да поискаш разрешение за престой от служител на CBSA.
Него трябва да убедиш да те пусне. Едно от нещата дето трябва да го убедиш е, че идваш като посетител, не да работиш - едно, две внучета си е парт тайм до фул тайм джоб независимо дали имаш трудов договор със снаха си или зет си. Друго дето трябва да го убедиш е, че ще си тръгнеш в срока, който той ти даде. Ако си го удължил от 6 месеца на 18 месеца предния път не звучиш убедително, че сега ще си тръгнеш в срок. Затова писах, че е важно как е било мотивирано искането за удължаване. Има и още - изисквания - за пари, за здравна осигуровка и т.н.
Старшинката си дрънка като празно тенеке както винаги.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

Едно от нещата дето трябва да го убедиш е, че идваш като посетител, не да работиш - едно, две внучета си е парт тайм до фул тайм джоб независимо дали имаш трудов договор със снаха си или зет си. Друго дето трябва да го убедиш е, че ще си тръгнеш в срока, който той ти даде.
Представям си какво убеждаване пада - бабата обяснява на чист български, а служителят на границата кима на чист английски. :rofl: :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Относно визитър виза

Мнение от Мечтателят »

:D :D :D :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Относно визитър виза

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа:
Едно от нещата дето трябва да го убедиш е, че идваш като посетител, не да работиш - едно, две внучета си е парт тайм до фул тайм джоб независимо дали имаш трудов договор със снаха си или зет си. Друго дето трябва да го убедиш е, че ще си тръгнеш в срока, който той ти даде.
Представям си какво убеждаване пада - бабата обяснява на чист български, а служителят на границата кима на чист английски. :rofl: :rofl:
Абе ако цъфнеш една седмица след като си си заминал няма да има никакво убеждаване, а изритване. :D
Имаше случай при нас дето един щатски митничар от Поинт Робъртс се беше заял с един канадец и не искаше да го пуска, въпреки че канадецът имаше там вила, защото бил прекарвал повече време там, отколкото в Канада.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

Старшинката,

Нали обясних вече, че като не се обаждаш не ти личи колко си прост. :D

В най-общия случай намират този, който посреща бабата да превежда - правил съм го и за майка ми и баща ми, когато са идвали.

Ако се наложи ще намерят преводач и от марсиански. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

Ivan1007 написа:В най-общия случай намират този, който посреща бабата да превежда - правил съм го и за майка ми и баща ми, когато са идвали.

Ако се наложи ще намерят преводач и от марсиански. :D

Краварчето, че какво общо имат случките с твоите родители с "най-общия случай"?
Те като са съмнителни в очите на имиграционните, нашите баби не са. :D

Мога да ти цитирам десетки случаи, в които никой не е задавал никакви въпроси на бабата и не е търсил посрещачите да превеждат. И става дума именно за баби идващи да гледат внучето (внуците). Включително и такива, които са си удължавали и то нееднократно предния си престой. В смисъл - 2 пъти по 6 месеца, а не само едно удължаване.
И кой е общия случай сега?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

В случай, че имат нужда от преводач.
Баба ти ми е последна грижа неграмотнико.
Писах вече, че тъпо да се обаждаш без да имаш представа за какво дращиш.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Относно визитър виза

Мнение от agent Ozo »

A на кой му дреме пък за майка ти и баща ти, които са предизвикали с нещо съмненията на имиграционния офицер и се е наложило да те викат да преееждаш, Краварче.
Ако и те са имали подобно на твоето държане във форума, то е чудно, че изобщо са ги пуснали в Канада.
Като се знае, че крушата не пада по-далеч... :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Относно визитър виза

Мнение от optics »

Моля, смекчете тона и обидните обръщения, че е грозно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Относно визитър виза

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:A на кой му дреме пък за майка ти и баща ти, които са предизвикали с нещо съмненията на имиграционния офицер и се е наложило да те викат да преееждаш, Краварче.
Ако и те са имали подобно на твоето държане във форума, то е чудно, че изобщо са ги пуснали в Канада.
Като се знае, че крушата не пада по-далеч... :)
С по-мек тон обяснявам като за старшина:

Майка ми и баща ми не знаят нито дума английски и не могат да си попълнят декларацията дори или да отговорят на каквито и да било въпроси на граничния и митнически контрол и това не е изолиран случай, а точна илюстрация на това, че никой няма да обяснява на граничния служител на български, а той да кима на английски.

Сега ясно ли ти е колко ти е акъла?
Последно промяна от Ivan1007 на Пет Юли 15, 2016 1:12 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор