Какво ми харесва в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

Kan_Tangra написа:
klisurov написа:
Kan_Tangra написа:
jet написа:*
Идеята е какво ти харесва в Канада, а не, дали е по-добре или по-зле от някъде другаде.
Май се опитваш да шикълкавиш, но както си отворил темата, се разбира, това, което ни харесва в Канада, но липсва в други държави. ... България, да ккажем.
Не, не се опитвам.
Ако отвориш тема "Какво не ми харесва в Канада", обещавам да се включа.
Ако отвориш тема "Какво ми харесва/ше в България", обещавам да се включа.

Аз мога да извадя някой и друг $ за школи.
Харесва ми това, че някой се опитва да направи нещо и за тези, които нямат финансови възможности.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
klisurov написа:
Kan_Tangra написа:
jet написа:*
Идеята е какво ти харесва в Канада, а не, дали е по-добре или по-зле от някъде другаде.

А и недоумявам защо толкова народ спомена, че харесва безплатни занимания и мероприятия, които определено са на по-ниско ниво от платените им алтернативи.
Толкова ли не можете да прежалите някакви 50-100 канадски долара на месец и да идете в наистина стойностно място, където подготовката е добра, и инвестицията в себе си си струва. Така и удоволствието и удоволетворението ще е по-добро. А и резултата.


В парка е на ниво, колкото за пенсионери. :rofl: :rofl: :rofl:
.
Да бе верно - как може някои хора да са толкова стиснати, че да не водят децата си в частни библиотеки или да не спортуват в частни паркове, над пенсионерските стандарти. :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от yahoo »

Тези мероприятия се организират за забавление на всички присъстващи и най-вече за тези които не се занимават с това, но би им било любопитно поне да опитат. Не виждам никаква връзка с това че били безплатни и дали участвали само такива, които не можели да си позволят платени курсове. Дъщеря ми от години се занимава с танци и много други неща в специализирани училища, но винаги би участвала с най-голямо удоволствие и в импровизирани забави за широката публика. Това сплотява хората, откъсва ги от ежедневието и ги зарежда с енергия и положителни емоции. И в случая няма никакво значение кой колко го може и какво е нивото въпреки че са поканени за водещи достатъчно добри инструктори.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа: Тебе те знам, че си в такова кондо, с консерж, и гей-портиер, като по филмите. Няма нужда да напомняш отново. :rofl: :rofl:
И аз се радвам, че това ти харесва и гледаш положително на нещата. Другото е окъртен блок със стълбище през което е страшно да притичаш като стъмнее.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

yahoo написа:Тези мероприятия се организират за забавление на всички присъстващи и най-вече за тези които не се занимават с това, но би им било любопитно поне да опитат. Не виждам никаква връзка с това че били безплатни и дали участвали само такива, които не можели да си позволят платени курсове. Дъщеря ми от години се занимава с танци и много други неща в специализирани училища, но винаги би участвала с най-голямо удоволствие и в импровизирани забави за широката публика. Това сплотява хората, откъсва ги от ежедневието и ги зарежда с енергия и положителни емоции. И в случая няма никакво значение кой колко го може и какво е нивото въпреки че са поканени за водещи достатъчно добри инструктори.
За това съм 100% съгласен.
Всъщност вердънските мероприятия, като идея, и на мен ми харесват.
Друг е въпросът, че почти никога не съм имал време да отида.
Още повече пък в работно време.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от the_coach »

Харесвам БГ Канада и най-много Мухата и Бай Гого, дървената глава на Озо, тъпотиите на онзи с латинския ник, Танграта и няколкото му апартамента, купени със спестяванията от поддръжка на королката :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от myhata II »

завидяхте му на танграта ехеей, и с право боеца има да завижда, къде ще намери земни хора в оная пустош там, където да може да седне и да изпие една бира с кебапче ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от the_coach »

Не познавам завист Майна :)
Казвам какво ми харесва :)
Има и много друго, но те хората преди мен са го написали :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от myhata II »

fighter написа:Не познавам завист Майна :)
Казвам какво ми харесва :)
Има и много друго, но те хората преди мен са го написали :)
брей ,ти ще си втория след бай гошо който не е завистлив, ееее ,не ти е лесно там сред ония баровци ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от ivanko13 »

Много михарвесва че мога да гледам NBA, NHL, MBL а до скоро и NFL на живо. :rock:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от haimana »

Харесва ми, че мога всяка събота да ходя на риба на различно езеро. При това в радиус от 100км.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от balbi »

Kan_Tangra написа:За това съм 100% съгласен.
Всъщност вердънските мероприятия, като идея, и на мен ми харесват.
Друг е въпросът, че почти никога не съм имал време да отида.
Още повече пък в работно време.
Тангра, повечето мероприятия във Вердън се провеждат извън работно време. Лятото особено, почти всичко организирано е след 19 часа. Танците мисля, че почваха в 20 часа, ако не ме лъже паметта от миналата или по-миналата година. Конкретно танците като мероприятие се финансират и организират от една сладоледаджийница май Бубуль се казваше, която е на Уелингтън. Тази година мисля, че ще е за трета или четвърта година и се получава много добре.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Ivan1007 »

- Обществените тоалетни - безплатни и чисти за разлика от България.
Очаквайте включване от Танграта да ни обясни, че в България всъщност му плащат да пикае в тях и че ги чистят, но хората пикаят накриво. 8)
- Зайците, катеричките, пойните птици в двора ми, сърните, койотите, бобрите, гъските, дивите патици в парка в милионен град. Да, Тангра знам, че и в Бургас има врабчета,гълъби и гларуси И тук ги има. :tmi:
- Кристално чистите две реки минаващи през милионен град
- Чистия въздух в милионен град с видимост обикновенно над 100 километра
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Е, няма да споря!
В Канада тоалетните са напред.
Все пак повечко се яде, и повечко .. да де.

Всъщност по моловете и в бг тоалетните са безплатни, но за разлика от Канада не се налага да стои народа заклещен в мола. Все пак нито зимата е 9 месеца, нито мола е единствената атракция.
Всъщност, във всяко поне малко читаво заведение тоалетните също са безплатни и си има тоалетна хартия.
Вярно, че в парковете няма особено много, или са платени, но няма пълно щастие.
Който го е страх да не се насере, да не ходи в гората! (нали такава беше поговорката?)

Сърни и койоти има най-вече в Калгари. В Монреал и Торонто няма.
То това само подсказва колко диво е едно място. Те сърните и чакалите не ходят по питомното.
То и като бях на пампорово видях и даже снимах една сърна. А и мечки и вълци има, но не ги засякох.
А по равнините, и особено около бургас има огромни ята щъркели и пеликани.
Аз за 11 години в Канада щъркел не съм виждал. Човек не може да си свали мартеницата. :D
Нещо не вирееят май, нищо че е много хубав климата. :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от ablood »

Ivan1007 написа:Зайците, катеричките, пойните птици в двора ми, сърните, койотите, бобрите, гъските, дивите патици в парка в милионен град.
В нашият двор сме имали многократно мрамори, еноти и зайци, но най-голямата изненада беше лисицата която срещнах между блоковете в Ст. Лоран - Монреал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор