Какво ми харесва в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:Обсъждането на писаните и неписаните правила на форума са за отделна тема.
Накратко, от бегли спомени, форумът съществува за да се обменя информация за български емигранти, емигриращи/емигрирали в Канада.
Процедура, подготовка, неформална подготовка.
Също и живот там, първи стъпки, уреждане на документи, работа, учене, социален живот.
Целта е помощ, взаимопомощ, обмяна на информация, идеи, опит, мнения.
Да разбираме ли, че се каниш скоро да реемигрираш обратно в Канада и търсиш информация за живота тук?
Ако искаш да дойдеш в Албърта, не се стеснявай и питай. :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Много предсказуемо!
Точно това си мислех, че ще направят троловете. Ще задъвчат моя милост.
Приеми, че имам основателна причина, но тя не е твоя работа
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от jet »

umeiko написа:
Почти си прав, ама за едно нещо още не си се усетил. Че не те гледат като имигрант :)
Аз съм виждал лично как някой току що си взел гражданството и....почва да пуска коментари за гадните имигранти дето му взимат работата.
Аз такива много лесно ги лекувам. Като почне някой да ми се отваря, му научавам името и на база на това го зачеквам: абе ти от коя част на Пакистан си, абе ти черногорец ли си или албанец или- май и вие сте учили руски яко в училище, и сме до там.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

sunrise16 написа:Темата е ''Какво ми харесва в Канада''. Авторът на темата - Клисуров.
До момента няма реално изказано мнение от автора на темата по така зададената от него тема, въпрос и тн , а тоест ''какво ми харесва в Канада'' . С изключение на копи пейст от темата ''Канадски простотии''

Независимо, че съм отскоро във форума, би ли могъл някой от администраторите или модераторите да ми обясни правилата на форума. Това, което е официално написано съм го прочела.
ББлагодаря
Май накого здраво съм настъпил по мазола в реалния живот.
Нямам друго обяснение за това непрекъснато дишене в тила.

Не се сещам кого и кога, но винаги съм готов да поднеса извиненоята си, както тук, така и в реалния живот.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от 7George »

Клисуров в случая уточняваше моето твърдение и се аргументираше със собствен пример. Нека не забравяме, че всеки харесва предимно "своята Канада" и ще има известни разлики, дайте да не спорим излишно. Може и аз да не съм се изразил съвсем точно.
Embrace your climate change!
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от jet »

Още по темата (щото тя се оспами)

* Пощите тук са като свещени - никой не пипа чужда поща. По нея вървят чекове, стъбове, инвойси, пароли, пинове, кредитни карти, кочани с чекове етц.
* Тука всъщност има и богати хора, които са се напънали затова са и богати, а не да са окрали народа.
* Много богати хора ходят неглиже по улиците и не парадират с богатството си.
* Тука не мога да видя някой да ходи с гардове-горили около него
* Никой не "застрахова" тука (не знам за гетата и китайците- там е друга държава)
* Няма решетки и блиндирани врати по ниските етажи.
* Отава не е центъра на вселената както е София - общините също си получават от данъците.
* Като излезеш от големите градове и идеш по селцата не е като да е падала бомба и да се телпортираш 100 години назад.
* Има приемственост в политиката и като се сменя властта не очакваш всичко да се срути и отмени.
* Ха опитай да дадеш $50 на полицай да не те чарджи, да видим какво ще стане.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

А ти откъде знаеш, че няма "застраховане". Да не си отворил бар или дискотека?
Защото аз съм чувал съвсем други неща.
Кварталните депаньори не ги броим.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от myhata II »

jet написа:Още по темата (щото тя се оспами)

* Пощите тук са като свещени - никой не пипа чужда поща. По нея вървят чекове, стъбове, инвойси, пароли, пинове, кредитни карти, кочани с чекове етц.
* Тука всъщност има и богати хора, които са се напънали затова са и богати, а не да са окрали народа.
* Много богати хора ходят неглиже по улиците и не парадират с богатството си.
* Тука не мога да видя някой да ходи с гардове-горили около него
* Никой не "застрахова" тука (не знам за гетата и китайците- там е друга държава)
* Няма решетки и блиндирани врати по ниските етажи.
* Отава не е центъра на вселената както е София - общините също си получават от данъците.
* Като излезеш от големите градове и идеш по селцата не е като да е падала бомба и да се телпортираш 100 години назад.
* Има приемственост в политиката и като се сменя властта не очакваш всичко да се срути и отмени.
* Ха опитай да дадеш $50 на полицай да не те чарджи, да видим какво ще стане.
приказки за наивници ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kpetrov »

jet написа:Още по темата (щото тя се оспами)

* Пощите тук са като свещени - никой не пипа чужда поща. По нея вървят чекове, стъбове, инвойси, пароли, пинове, кредитни карти, кочани с чекове етц.
Тук не се занимават с кокошкарски кражби. Кредитните карти ги точат по други начини не чрез кражба от пощата.
* Тука всъщност има и богати хора, които са се напънали затова са и богати, а не да са окрали народа.
Да, тук има богати хора които са се напънали и са ограбили не само от народа, но и от чужди народи.
* Тука не мога да видя някой да ходи с гардове-горили около него
Колкото по другите точки, да никой не отрича, че Канада е една от богатите държави.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от roumensp »

Венсеремос, другарю Петров, всички богати канадци са ограбили поне по 2-3 народа. :rofl:
Щеше да е чудесно, ако можеше да заключат Джъстин Бибър по подобно обвинение, ама уви. :(
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от myhata II »

roumensp написа:Венсеремос, другарю Петров, всички богати канадци са ограбили поне по 2-3 народа. :rofl:
Щеше да е чудесно, ако можеше да заключат Джъстин Бибър по подобно обвинение, ама уви. :(

него има за какво да го закопчаят, айде примерно за притежание на наркотици ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

Интересно, ако кажа, че Пена ми харесва, колко човека ще ми обяснят, че Пена е я дебела, я кльощава я ниска, я висока, я пък нещо друго
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от tonich »

klisurov написа:Интересно, ако кажа, че Пена ми харесва, колко човека ще ми обяснят, че Пена е я дебела, я кльощава я ниска, я висока, я пък нещо друго
Ми лягаш си с Пена, без да се интересуваш от мнението на другите! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:Венсеремос, другарю Петров, всички богати канадци са ограбили поне по 2-3 народа. :rofl:
Всички е думичка която ти си измисли и вметна в мнението ми.
И да канадските компании зад граница са нон-профит организации работещи за развитието на демократичните ценности и световен мир.
BTW, никой не "застраховал" тук - защо да застраховат тук, когато могат да "застраховат" зад граница.
Да вметна, че не канадците са главните "застрахователи".
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
roumensp написа:Венсеремос, другарю Петров, всички богати канадци са ограбили поне по 2-3 народа. :rofl:
Всички е думичка която ти си измисли и вметна в мнението ми.
И да канадските компании зад граница са нон-профит организации работещи за развитието на демократичните ценности и световен мир.
Да, знаем, ограбват златото на България, за да стане Онтарио новия Квебек. :lol:
Публикувай отговор