Какво ми харесва в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от agent Ozo »

grozdan написа:Само че така и не разбрахме ти какво правиш в София. Ако не си зарзаватчия (това ми е непозната дума, май беше нещо с плод и зеленчук), да не си се върнал по програмата за овчари.

Та дори и да е зарзаватчия или овчар, какво? Това ще те издигне още повече в собствените ти очи ли?

А ти със сигурност вече си се отрекъл от своите предци - зарзаватчии и овчари.

Пази, Боже, сляпо да прогледа!
- Баща ви, ваше високоблагородие! - извика тържествено гавазинът. Докторът остана като гръмнат, изтърва чашата с чая... и колебанието му трая само една секунда... Той скочи от стола си и като изгледа с най-голямо презрение баща си, изрева:
- Как?! Как ти смееш да ми водиш в кабинета такива....
- Христо!... Чедо!... - изтръгна от гърдите си дядо Петко.
- Изведи го! - кресна докторът с разтреперан глас и като грабна от масата една шепа пари, подаде ги грубо на гавазина и му изръмжа със стиснати зъби: - На, дай му тези пари, па да се махне оттука, чу ли?
- Слушам, ваше високоблагородие!...
И негово високоблагородие Христофор Петрович Белокровский затръшна ядосано вратата.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от jet »

Та какво ми харесваше в Канада:
* Много ме кефи the Path -a под центъра на Торонто.
* Новите видео стени на Dundas sq. - вече с по-висока резолюция.
* Вчера гледах как миеха един бетон-миксер на центъра като изляха бетона- водата от улука се събира в един метален съд и с помпа се връща обратно (затворен съд) докъто юнака пръска с маркуча и бурето се върти. Така няма да се на*ере асвалта и колите да подскачат следващите 25г. по засъханлите капки бетон на асфалта, а и се пести вода.
* Харесва ми как се влиза в щатите - с канадския паспорт, у лево на бързата колона, селф сервиз и се дивиш на "другата" колона.
* Популацията на велосипедистите нараства прогресивно (сутрин е навалица за работа). Кефят вело маршрутите - особено онази дългата пътека край Дон ривър. Слиза се в центъра за минути в страни от трафика.
* Мороните се дръгнат само по форумите, не ти се налага да ги търпиш на живо (ако някой се припознае- всяко съвпадение на лица и числа е случайнo)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от anxeli »

Хей и аз гледах вчера как мият един бял бетоновоз, викам си, баси, чисто бял, все едно тесто за кифли бърка, а не бетон. Аз го видях на Чарлс до един от многото строежи, ти къде?
What are the odds :lol: ?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

jet написа:* Харесва ми как се влиза в щатите - с канадския паспорт, у лево на бързата колона, селф сервиз и се дивиш на "другата" кколона.
Явно живея във Фалшивата Канада (Mambo Italiano ;))
За такова нещо от Кебек в САЩ не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

Тази година Verdun Natatorium е безплатен.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от agent Ozo »

Ето един пример на съзнателна промяна от университетски преподаватели и банкови съветници в Англия буквално в зарзаватчии и овчари в България.
Сред тези, които наричат бившата комунистическа държава (България - б.а.) свой дом, са и Тина и Кевин Брасингтън – двама университетски преподаватели, които оставят своята високоплатена работа в Кент през 2011 г. и създават малка ферма за органична продукция в България.

„Желаете ли супа?“, пита Тина отваряйки зелените порти на своето жилище, което се намира на прашен път в малкото село Алино, на 50 километра южно от столицата София.

Зад брюнетката малка козичка подскача по зелена поляна, окъпана в слънчева светлина. Редици с корени насадени зеленчуци лежат между плодови дървета и цветни храсти. Семейството също така отглежда пилета, гъски и прасета. Двойката, която е в 40-те си години, казва, че България им е позволила да изпълнят своята „мечта за независимост“.

„Отне ни няколко години, за да превърнем запустелите къща и градина в нещо красиво, където можем да отглеждаме собствената си храна“, казва Кевин, отпивайки глътка от чаша с британския флаг.

„Научихме се да бъдем щастливи с малко“, допълва Тина, която в един момент от живота си е работила като експерт по пазари към лондонски банки. Когато не продават продукцията си по фермерските пазари, двойката пасе козите на селото, среща се със съседи за кафе и разширява познанията си по български език.
И тези си заслужиха презрението на наш Грозданчо. :D
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от myhata II »

agent Ozo написа:Ето един пример на съзнателна промяна от университетски преподаватели и банкови съветници в Англия буквално в зарзаватчии и овчари в България.
Сред тези, които наричат бившата комунистическа държава (България - б.а.) свой дом, са и Тина и Кевин Брасингтън – двама университетски преподаватели, които оставят своята високоплатена работа в Кент през 2011 г. и създават малка ферма за органична продукция в България.

„Желаете ли супа?“, пита Тина отваряйки зелените порти на своето жилище, което се намира на прашен път в малкото село Алино, на 50 километра южно от столицата София.

Зад брюнетката малка козичка подскача по зелена поляна, окъпана в слънчева светлина. Редици с корени насадени зеленчуци лежат между плодови дървета и цветни храсти. Семейството също така отглежда пилета, гъски и прасета. Двойката, която е в 40-те си години, казва, че България им е позволила да изпълнят своята „мечта за независимост“.

„Отне ни няколко години, за да превърнем запустелите къща и градина в нещо красиво, където можем да отглеждаме собствената си храна“, казва Кевин, отпивайки глътка от чаша с британския флаг.

„Научихме се да бъдем щастливи с малко“, допълва Тина, която в един момент от живота си е работила като експерт по пазари към лондонски банки. Когато не продават продукцията си по фермерските пазари, двойката пасе козите на селото, среща се със съседи за кафе и разширява познанията си по български език.
И тези си заслужиха презрението на наш Грозданчо. :D

ваш грозданчо май търкаше с мопката нейде из улиците на Монреал ! :lol:
ДА, и е унизително, да минеш 11 000 км път и за да търкаш с мопката :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от 7George »

Kan_Tangra написа:Май нещата отиват да оставя тоя форум на киселите старци, като твоя милост!
Да си се ядат едни други и да намират смисъл в безмисленото си съществуване.
Тъй де, я виж Бистра как се отърва от тая си зависимост. Няма я да ни обясни как точно става това. :)
Embrace your climate change!
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от nekerman »

klisurov написа:
jet написа:* Харесва ми как се влиза в щатите - с канадския паспорт, у лево на бързата колона, селф сервиз и се дивиш на "другата" кколона.
Явно живея във Фалшивата Канада (Mambo Italiano ;))
За такова нещо от Кебек в САЩ не знам.
Аз мисля, че става дума за NEXUS лентата.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от roumensp »

nekerman написа:
klisurov написа:
jet написа:* Харесва ми как се влиза в щатите - с канадския паспорт, у лево на бързата колона, селф сервиз и се дивиш на "другата" кколона.
Явно живея във Фалшивата Канада (Mambo Italiano ;))
За такова нещо от Кебек в САЩ не знам.
Аз мисля, че става дума за NEXUS лентата.
На аерогарите също имаш селф-сървиз за Щатите. Не спестява особено време ... така или иначе всички минаваме секюрити-чек, което е най-бавната част.
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Marto »

Веднъж, не знам по каква причина, не минахме американска паспортна проверка в Едмънтън преди полет до САЩ (не помня коя дестинация).

Когато кацнахме на американското летище, пуснаха канадските граждани да минат през "бързата" опашка за американци и хора със зелени карти. Беше изненадващо, но донякъде логично - на канадците не им правят снимки/вземат отпечатъци, така че не е нужно да минават през гише оборудвано за такива неща.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от Ivan1007 »

nekerman написа:
klisurov написа:
jet написа:* Харесва ми как се влиза в щатите - с канадския паспорт, у лево на бързата колона, селф сервиз и се дивиш на "другата" кколона.
Явно живея във Фалшивата Канада (Mambo Italiano ;))
За такова нещо от Кебек в САЩ не знам.
Аз мисля, че става дума за NEXUS лентата.
Аз мисля, че става въпрос за влизане в САЩ не от Канада с канадски паспорт.
Ако не ме лъже паметта така беше на JFK в Ню Йорк лани.

Всички други трябва да имат виза или ESTA
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от roumensp »

Marto написа:Беше изненадващо, но донякъде логично - на канадците не им правят снимки/вземат отпечатъци, така че не е нужно да минават през гише оборудвано за такива неща.
Не, не е логично. На аерогарата канадците се "самоснимат" и дават отпечатък на машина при всяко влизане (от около година). Преди седмица минах като не-канадец (паспортът ми изтича скоро и машината ме нарита) и не ми направиха нито снимка, нито дадох отпечатък, само ме питаха къде отивам и минах 3-пъти по-бързо. :D
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво ми харесва в Канада

Мнение от klisurov »

Kent Nagano and the Orchestre symphonique de Montréal

http://calendrier.parcolympique.qc.ca/k ... eal-685546"
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор