Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,

някой има ли познати, информация или идеи относно наемане на временно жилище във Ванкувър метро ериа-та?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от roumensp »

Какво значи "временно", всички жилища под наем са временни. Идваш като турист или да живееш ?

Тука няма закон дето те форсира да подписваш дългосрочен договор, а е както се споразумеете с лендлорда. Обяви колкото искаш ...

Първо уточни какво точно търсиш.
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от kiro »

victorcho_sf написа:Здравейте,

някой има ли познати, информация или идеи относно наемане на временно жилище във Ванкувър метро ериа-та?
крейгслист или киджижи. Има стаи под наем започващи от $500. Не казвай, че си новопристигнал, ако не те питат изрично. За първите няколко дни наеми стая от airbnb и я ползвай като референция и предишен адрес

https://vancouver.craigslist.ca/search/roo"
Bulgayrian
victorcho_sf
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2010 4:07 am

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от victorcho_sf »

Здравейте,

нека уточня. Търся временна квартира за 2-3 седмици, за да мога да намеря нещо постоянно, което да е на нормална цена. За това питах ако някой има познати, които дават такова жилище или са ползвали такова.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от roumensp »

victorcho_sf написа:Здравейте,

нека уточня. Търся временна квартира за 2-3 седмици, за да мога да намеря нещо постоянно, което да е на нормална цена. За това питах ако някой има познати, които дават такова жилище или са ползвали такова.
airbnb.ca или хотел/мотел, друг не дава за 2-3 седмици. Според мен за намиране на квартира ти стига 1 седмица, ако знаеш точно какво и къде искаш.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от tonny »

Какъв ти е бюджета за постоянна квартира и в кои райони търсиш. Може да се намери директно такава в голяма компания за рентване. Провери http://Hollyburn.com, принципно ти искат 1 година договор, емплоймънт чек и чек от предишен лендлорд, но също е възможно да се уреди за новодошъл. Всички новоимигранти идват с поне 10к в джоба, което е достатъчно условие да се прескочат стандартните чекове. ;)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от Koko »

tonny написа:Какъв ти е бюджета за постоянна квартира и в кои райони търсиш. Може да се намери директно такава в голяма компания за рентване. Провери http://Hollyburn.com, принципно ти искат 1 година договор, емплоймънт чек и чек от предишен лендлорд, но също е възможно да се уреди за новодошъл. Всички новоимигранти идват с поне 10к в джоба, което е достатъчно условие да се прескочат стандартните чекове. ;)
Извинявай, но това звучи малко като - "Аз съм този човек дето на летището брои парите на новодошлите."
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от Павел »

Не искам да плаша човека, но в момента е изключително трудно да се наема жилище, дори от хора с години живели тук. Просто няма vacancy, даже чух от един човек, че вече правели open houses, все едно ще купуваш, а не рентваш. Той като отишъл да гледа някакъв апартамент, имало още 15 човека.

Това е отпреди 6 месеца, сега е още по-зле

Vancouver apartment rental rates spike as vacancy hovers near zero

http://www.metronews.ca/news/vancouver/ ... -zero.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от IRA »

miteto написа:
yahoo написа:Ако временните са стигнали $2500-$3000 наем то вече клони като цена за по-евтин хотел в който всичко ще е включено и няма да са нужни никакви допълнителни разходи. Не вярвах че дотам са стигнали с наемите.
Ами то и във временните всичко е включено и даже са обзаведени. Може и по-евтини да има, кой знае.
Сестра ми беш 3 месеца в Торонто и най евтината временна квартира която намери беше 2500.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от roumensp »

Павел написа:Не искам да плаша човека, но в момента е изключително трудно да се наема жилище, дори от хора с години живели тук. Просто няма vacancy, даже чух от един човек, че вече правели open houses, все едно ще купуваш, а не рентваш. Той като отишъл да гледа някакъв апартамент, имало още 15 човека.

Това е отпреди 6 месеца, сега е още по-зле

Vancouver apartment rental rates spike as vacancy hovers near zero

http://www.metronews.ca/news/vancouver/ ... -zero.html"
В самия Ванкувър може и да е зле, но в събърбите има доста обяви.
https://burnaby-apartments.com/"
https://vancouver.craigslist.ca/search/apa"
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от tonny »

Принципно Павел е прав, има голямо търсене и е трудно в момента за всякакви кандидати. Лендлордите (вкл и аз :D ) си избират наемател от лист с по 5-6 човека.

Жена ми потвърди, че преди 3м сме дали апартамент на двойка иранци, кацнали на 1 седмица, с паспорти и лендинг докс. Сума в банката 6 бона!!! Кредит скор 0...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от the_coach »

Тази тема би трябвало да бъде маркирана като важна за новопристигащи имигранти.
Авторът вече ми писа на лични, и аз съм му дал моите отговори.

Лично мое мнение е, че поне 3-4 месеца преди пристигането си е добре да влезете в контакт с човек, който е склонен да помогне в първоначалното установяване. Да си избистрите въпросите, да питате кое как се прави, кое след кое следва. Да попитате човека дали има възможност да ви договори избрана от вас квартира, дали ще дойде да ви посрещне на летището, дали ще ви заведе с колата си да си напазарувате най-необходимите неща, дали ще ви обясни първите стъпки които да направите (Service Canada, Bank account, etc....).
Но 20 дни преди пристигането си тепърва да търсиш информация и контакти, е меко казано несериозно.

Помагал съм на доста хора, и ще продължавам да помагам. Но, моля ви, помогнете си първо вие сами :)
victorcho_sf написа:Здравейте,

нека уточня. Търся временна квартира за 2-3 седмици, за да мога да намеря нещо постоянно, което да е на нормална цена. За това питах ако някой има познати, които дават такова жилище или са ползвали такова.
Може ли да попитам кой ти даде такава идея :)


roumensp написа:
victorcho_sf написа:Здравейте,

нека уточня. Търся временна квартира за 2-3 седмици, за да мога да намеря нещо постоянно, което да е на нормална цена. За това питах ако някой има познати, които дават такова жилище или са ползвали такова.
airbnb.ca или хотел/мотел, друг не дава за 2-3 седмици. Според мен за намиране на квартира ти стига 1 седмица, ако знаеш точно какво и къде искаш.
Според мен не :) Особено ако знаеш точно какво искаш :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от roumensp »

fighter написа:
roumensp написа:
victorcho_sf написа:Здравейте,

нека уточня. Търся временна квартира за 2-3 седмици, за да мога да намеря нещо постоянно, което да е на нормална цена. За това питах ако някой има познати, които дават такова жилище или са ползвали такова.
airbnb.ca или хотел/мотел, друг не дава за 2-3 седмици. Според мен за намиране на квартира ти стига 1 седмица, ако знаеш точно какво и къде искаш.
Според мен не :) Особено ако знаеш точно какво искаш :)
Зависи от исканията ... ако иска 2-бедрум в Даунтаун за 1000 кинта и 1 година няма да му стигне. ;)
Но ако си е набелязал няколко конкретни обяви и се е свързал с хората предварително да види как стоят нещата и 3 дена са достатъчни.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от the_coach »

Павел написа:Не искам да плаша човека, но в момента е изключително трудно да се наема жилище, дори от хора с години живели тук. Просто няма vacancy, даже чух от един човек, че вече правели open houses, все едно ще купуваш, а не рентваш. Той като отишъл да гледа някакъв апартамент, имало още 15 човека.

Това е отпреди 6 месеца, сега е още по-зле

Vancouver apartment rental rates spike as vacancy hovers near zero

http://www.metronews.ca/news/vancouver/ ... -zero.html"
Потвърждавам. Един бърз оглед из крейгслист ми показа, че наемите скочили доста за последните три години. За сравнение - аз живея в три спални за 1400 на месец, в момента такова жилище в нашия район се отдава за 1800-2000. Да уточня, че живея в Кокуитлам. В Бърнаби и Ванкувър предполагам ще е по-скъпо.

Румба, хубавите жилища изчезват за часове. Не знам как току-що кацнал и неориентиран в обстановката нов имигрант може да се пребори с конкуренцията на хора, имащи хубав местен рекърд и референции.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Търся временна квартира във Ванкувър Метро Ериа

Мнение от roumensp »

fighter написа:Румба, хубавите жилища изчезват за часове. Не знам как току-що кацнал и неориентиран в обстановката нов имигрант може да се пребори с конкуренцията на хора, имащи хубав местен рекърд и референции.
Аз в началото на темата споменах, че първото жилище рядко е мечтаното и доста хора се местят след известно време. И аз бях така, смених първото жилище след 6 месеца, след като успях да намеря по-голямо, за по-малко пари и на по-хубаво място. Но за това се иска повечко време ... и евентуално референции, кредит хистъри и т.н.
Публикувай отговор