Health Canada approves genetically modified salmon

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от Panem et Circenses »

Health Canada approves genetically modified salmon for consumption
Health Canada has approved genetically modified salmon as safe for consumption, making it the first genetically altered animal to be allowed on Canadian grocery store shelves.
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от ablood »

Аз съм 100% за ГМ-храните и е време параноидната врява на жълтите медии да бъде интелигентно игнорирана. Писна ми да слушам за неловими магнитни полета, тайнствени ракообразуващи клетки, липсващи вкусови качества, неработещи витамини и прочие измишльотини.

Помните ли преди 30 години как всички медии тръбяха за клетъчните телефони, че причинявали мозъчен тумор? Даже разни зевзеци заснеха "доказващо" видео в което уж пекат яйце чрез радиацията от телефона. :lol:

Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от seeker »

Аз също съм ЗА аблуд да яде генномодифицирани храни и да говори с два мобилни телефона едновременно. Това си е негово право.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от prace »

А блъда живее в точната държава и в точното време!
късметлия
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от umeiko »

Seconded. Let him eat cake :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от myhata II »

ablood написа:Аз съм 100% за ГМ-храните и е време параноидната врява на жълтите медии да бъде интелигентно игнорирана. Писна ми да слушам за неловими магнитни полета, тайнствени ракообразуващи клетки, липсващи вкусови качества, неработещи витамини и прочие измишльотини.

Помните ли преди 30 години как всички медии тръбяха за клетъчните телефони, че причинявали мозъчен тумор? Даже разни зевзеци заснеха "доказващо" видео в което уж пекат яйце чрез радиацията от телефона. :lol:

Изображение
е нема кой да те бие ! :rofl: :rofl: :D :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от Kpetrov »

Право е на всеки да да консумира каквото желае.
Само не разбрах защо не искат да ги надписват и етикетират надлежно. ;)

Не знам какво е смото генетично изменение и дали би могло да е вредно само по себе си? Въпроса е по-скоро, как ги хранят с какво ги блъскат и т.н. Както и в другите месопреработвателни отрасли.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:Не знам какво е смото генетично изменение и дали би могло да е вредно само по себе си? Въпроса е по-скоро, как ги хранят с какво ги блъскат и т.н. Както и в другите месопреработвателни отрасли.
Важното е не с какво точно ги хранят, а какъв е крайния резултат, т.е. вкуса и дали месото съдържа вредни съставки или не. Ако искат да ги хранят и с велпапе и дървени стърготини (или с ръчно набрана люцерна, за да са "щастливи"), за мен важното е аз какво ще ям, не те какво са яли. :D
Ако имаш притеснения за сьомгата от развъдници, купувай wild salmon. При свинско, телешко и т.н. евентуално пише, че на животните не са давани антибиотици, хормони и др. от сорта (поне в някои магазини).
Ние например купуваме сьомга от едни индианци, която е току-що уловена в техния "резерват". И нямам идея какво е яла и какво точно съдържа месото й ... според мен това е по-рисковано, отколкото да купиш такава от развъдник. Купували сме и колбаси директно от фермери и пак ми е било малко кофти ... разчитам, че продават това, което твърдят и си ваксинират добичетата срещу разни "луди крави" и др. подобни.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от Marto »

roumensp написа:При свинско, телешко и т.н. евентуално пише, че на животните не са давани антибиотици, хормони и др. от сорта (поне в някои магазини).
Аз точно това щях да му кажа. Ако достатъчно хора ще се притесняват за тази сьомга, на "истинската" ще има етикет, че не е ГМО.

В краен случай, хващаш въдицата и ей ти БЦ на половин ден със самолет, ей ти НБ на половин ден с кола и си хващай дива.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от umeiko »

Ибах му мамата. Все едно съм в соца и партията ми казва коя линия е правилната, и как колко добре си живееме, и добри пари печелиме, и колко сме умни и добри, не като онези ниедни капиталисти дето се грухат с дива сьомга.... :) :) :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от roumensp »

umeiko написа:Ибах му мамата. Все едно съм в соца и партията ми казва коя линия е правилната, и как колко добре си живееме, и добри пари печелиме, и колко сме умни и добри, не като онези ниедни капиталисти дето се грухат с дива сьомга.... :) :) :)
Не знам какво ви казва калифорнийската партия, ама аз утре смятам да се нагрухам с "индианска" сьомга на барбекю, като долен капиталист. :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от Kpetrov »

roumensp написа:
Kpetrov написа:Не знам какво е смото генетично изменение и дали би могло да е вредно само по себе си? Въпроса е по-скоро, как ги хранят с какво ги блъскат и т.н. Както и в другите месопреработвателни отрасли.
Важното е не с какво точно ги хранят, а какъв е крайния резултат, т.е. вкуса и дали месото съдържа вредни съставки или не. Ако искат да ги хранят и с велпапе и дървени стърготини (или с ръчно набрана люцерна, за да са "щастливи"), за мен важното е аз какво ще ям, не те какво са яли. :D .
О благодаря, че ми го разясни и парафразира думите ми.
Щом си толкова дребнав, важното е не дали в месото им ще има врени съставки, а дали лично на мен ще ми навредят!
Какво всъщност искаше да кажеш? Трябва или не да е обозначен произхода? Предполагам няма нищо нередно, щом по магазините вече пишело, кое няма хормони, антибиотици, и коя сьомга е дива и не.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от roumensp »

Kpetrov написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Не знам какво е смото генетично изменение и дали би могло да е вредно само по себе си? Въпроса е по-скоро, как ги хранят с какво ги блъскат и т.н. Както и в другите месопреработвателни отрасли.
Важното е не с какво точно ги хранят, а какъв е крайния резултат, т.е. вкуса и дали месото съдържа вредни съставки или не. Ако искат да ги хранят и с велпапе и дървени стърготини (или с ръчно набрана люцерна, за да са "щастливи"), за мен важното е аз какво ще ям, не те какво са яли. :D .
О благодаря, че ми го разясни и парафразира думите ми.
Щом си толкова дребнав, важното е не дали в месото им ще има врени съставки, а дали лично на мен ще ми навредят!
Какво всъщност искаше да кажеш? Трябва или не да е обозначен произхода? Предполагам няма нищо нередно, щом по магазините вече пишело, кое няма хормони, антибиотици, и коя сьомга е дива и не.
Трябва да са описани компонентите, съдържащи се в продукта, а ти ако искаш проучвай произхода на говедото до 9-то коляно, твоя си работа. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от myhata II »

roumensp написа:
Kpetrov написа:
roumensp написа:
Kpetrov написа:Не знам какво е смото генетично изменение и дали би могло да е вредно само по себе си? Въпроса е по-скоро, как ги хранят с какво ги блъскат и т.н. Както и в другите месопреработвателни отрасли.
Важното е не с какво точно ги хранят, а какъв е крайния резултат, т.е. вкуса и дали месото съдържа вредни съставки или не. Ако искат да ги хранят и с велпапе и дървени стърготини (или с ръчно набрана люцерна, за да са "щастливи"), за мен важното е аз какво ще ям, не те какво са яли. :D .
О благодаря, че ми го разясни и парафразира думите ми.
Щом си толкова дребнав, важното е не дали в месото им ще има врени съставки, а дали лично на мен ще ми навредят!
Какво всъщност искаше да кажеш? Трябва или не да е обозначен произхода? Предполагам няма нищо нередно, щом по магазините вече пишело, кое няма хормони, антибиотици, и коя сьомга е дива и не.
Трябва да са описани компонентите, съдържащи се в продукта, а ти ако искаш проучвай произхода на говедото до 9-то коляно, твоя си работа. :D

румба, задай си въпроса на дядо ти налагало ли му се е да проучва произхода на говедото или да използва капути :rofl: ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Health Canada approves genetically modified salmon

Мнение от roumensp »

Първо ти си задай въпроса каква е била средната продължителност на живота преди 50, 100, 200 и т.н. години.
Публикувай отговор