"Преди" и "сега" в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

"Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Споделете какво е било в Канада "преди" 10-15-20 години и какво е "сега". Какъв е бил стандартът на живот тогава, и какъв е стадартът сега. В останалите форуми за наши емигранти в чужбина има по една такава тема. Тук нямаше. Споделете своя опит.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

Стандартът в Торонто от 3 години скочи много, но за съжаление от към заплати 0
много скъпа собственост и скъпи хранителни стоки, за сам човек като теб с ези мизерни 1400 кинта на месец си заминал !
с тях си плащаш стая във къща под наем 500, 150 телефон и интернет, 120 транспортна карта, остават ти едни 600 кинта за храна, дрехи, обувки и тоалетни принадлежности - с което се обричаш на пълна мизерия
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от optics »

За новопристигналите няма никаква полза да знаят какво е било преди. Освен разбира се ако искат да се жалват, че на нас ни е било лесно тогава пък на тях сега трудно (чувал съм го редовно). Лесно няма.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от miteto »

optics написа:За новопристигналите няма никаква полза да знаят какво е било преди. Освен разбира се ако искат да се жалват, че на нас ни е било лесно тогава пък на тях сега трудно (чувал съм го редовно). Лесно няма.
Ползата е да видят накъде вървят нещата. Примерно (случайно избрано) ако в Англия последните 10 години вървят нагоре, а Канада надолу - за един кандидат-емигрант е по-добре да избере Англия в такъв случай.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от roumensp »

miteto написа:
optics написа:За новопристигналите няма никаква полза да знаят какво е било преди. Освен разбира се ако искат да се жалват, че на нас ни е било лесно тогава пък на тях сега трудно (чувал съм го редовно). Лесно няма.
Ползата е да видят накъде вървят нещата. Примерно (случайно избрано) ако в Англия последните 10 години вървят нагоре, а Канада надолу - за един кандидат-емигрант е по-добре да избере Англия в такъв случай.
Те знаят отговора: по-лесно и по-евтино няма да стане в обозримо бъдеще. Да избират там, където те самите няма да се ос.рат (и изобщо ги искат), опитът на други, особено преди 15-20 години няма никакво значение.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Ttorontoo »

miteto написа:
optics написа:За новопристигналите няма никаква полза да знаят какво е било преди. Освен разбира се ако искат да се жалват, че на нас ни е било лесно тогава пък на тях сега трудно (чувал съм го редовно). Лесно няма.
Ползата е да видят накъде вървят нещата. Примерно (случайно избрано) ако в Англия последните 10 години вървят нагоре, а Канада надолу - за един кандидат-емигрант е по-добре да избере Англия в такъв случай.
В Англия точно не вървят нагоре.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Koko »

myhata II написа:Стандартът в Торонто от 3 години скочи много, но за съжаление от към заплати 0
много скъпа собственост и скъпи хранителни стоки, за сам човек като теб с ези мизерни 1400 кинта на месец си заминал !
с тях си плащаш стая във къща под наем 500, 150 телефон и интернет, 120 транспортна карта, остават ти едни 600 кинта за храна, дрехи, обувки и тоалетни принадлежности - с което се обричаш на пълна мизерия
Мухи, когато цените се качват нагоре - жизненият стандарт пада надолу, така че не е лошо да уточниш в коя посока е тръгнал стандарта в Торонто през последните 3 години.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

Koko написа:
myhata II написа:Стандартът в Торонто от 3 години скочи много, но за съжаление от към заплати 0
много скъпа собственост и скъпи хранителни стоки, за сам човек като теб с ези мизерни 1400 кинта на месец си заминал !
с тях си плащаш стая във къща под наем 500, 150 телефон и интернет, 120 транспортна карта, остават ти едни 600 кинта за храна, дрехи, обувки и тоалетни принадлежности - с което се обричаш на пълна мизерия
Мухи, когато цените се качват нагоре - жизненият стандарт пада надолу, така че не е лошо да уточниш в коя посока е тръгнал стандарта в Торонто през последните 3 години.

дига се бе Коко, дига се
благодарение на малките китайчета със куфарите КЕШ заработени в Китай
става същото дърво като Ванкувър
и ти ли като гаца се опитваш да изкараш събеседниците простаци ! :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Koko »

myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:Стандартът в Торонто от 3 години скочи много, но за съжаление от към заплати 0
много скъпа собственост и скъпи хранителни стоки, за сам човек като теб с ези мизерни 1400 кинта на месец си заминал !
с тях си плащаш стая във къща под наем 500, 150 телефон и интернет, 120 транспортна карта, остават ти едни 600 кинта за храна, дрехи, обувки и тоалетни принадлежности - с което се обричаш на пълна мизерия
Мухи, когато цените се качват нагоре - жизненият стандарт пада надолу, така че не е лошо да уточниш в коя посока е тръгнал стандарта в Торонто през последните 3 години.

дига се бе Коко, дига се
благодарение на малките китайчета със куфарите КЕШ заработени в Китай
става същото дърво като Ванкувър
и ти ли като гаца се опитваш да изкараш събеседниците простаци ! :D
Искаш да кажеш че цените в Торонто падат, съответно стандарта се вдига?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от ablood »

Аз за 11 години не виждам съществена промяна в Монреал. Инфлацията върви (приблизително) успоредно на цените, заплатите и имотите.

Има все по-малко бели хора, но това далеч не е локално явление.

Единствената сериозна промяна е, че когато дойдохме все още можехме да пушим по заведенията и да говорим по телефона (даже да текстваме) докато шофираме.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от myhata II »

дигат се цените на пропертитата изкуствено което ще рече че се вдига изкуствено стандарта, което ще рече че редовия канадец ще яде дървото яко !
а аз сега съм се запътил към ЛСБО за едно Джони в крачка ! :y: :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от IRA »

За мен живота в Монреал поскъпна много,ама много. Кагато дойдох бензина беше 67 цента, картата за метрото 48 долара. За 3 1/2 в Плато плащах 520 долара. Жилищата поскъпнаха много. Апартаментите които 2005 бяха по 160 000 -180 000 сега са двойни. Къщите също са на двойна цена. Заплатите не могато да наваксат под никаква форма. Под заплата няма предвид повишаване на позицията ( от санитар станал на лекар и др. подобни), а заплатата за една и съща позиция.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от yahoo »

И аз си спомням за първото ми жилище под наем 2000г. 2 1/2 за $350 всичко включено, но тогава започвах и със скромната заплата от само $33к уж на позиция за инженер. Поскъпването на живота обаче съвпадна с израстването в професията и беше вид предизвикателство за успех. Няма спор че стандарта на хората спада, но ние трябва да се нагаждаме към реалността, а не да чакаме да стане обратното.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от roumensp »

yahoo написа:И аз си спомням за първото ми жилище под наем 2000г. 2 1/2 за $350 всичко включено, но тогава започвах и със скромната заплата от само $33к уж на позиция за инженер.
Доброто старо време, когато Квебек e бил в периода на развития социализъм. :D По същото време аз плащах $850 USD за 1-bedroom в скучния събърб Редмънд, Вашингтон. А по това време канадския долар беше по-евтин и от сега, 0.67.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: "Преди" и "сега" в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Доста инженери и сега започват на 45к бруто в Мон (35.7 к нето).
Масата започват на заплата до около 50 бруто (38.8 нето).
А ако си помощник счетоводител, или нещо подобно, може и с 12-13$ на час да си.

Т.е. заплатите са доста близки от преди 10-15г.
Което си е ... доста плашеща тенденция.

То затова е хубаво да се гледа малко по-общо. Иначе, и в бг си има хора на по 5-10к на месец заплата. Въпросът е при масата как е. И най-вече, кандидат-емигранта къде се вижда като позиция между останалите бг емигранти и между останалите мулти национал работещи в Канада.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Публикувай отговор