Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Хубавото е, че в нета има информация, колко е средната заплата на час за дадената длъжност. Ето, за това, което ми предлагат да работя в Торонто, заплатите започват от 11,50 долара на час. И стигат до 18,90$. Но следователно искат по-висок лиценз. А с таксите и данъците...го изчисляваш. Но това са груби сметки.

Колко средно трябва да взима сам човек, за да успява да живее? Говоря да си купуваш храна от магазина, а не да ядеш по ресторанти. Да се ограничаваш и само basic нещата да ползваш. И защо е нужно да имаш кола? Торонто е голям град и има добре развита инфраструктура.

Понеже направих изчисленията, ако един shelter ти е 800-900 долара на месец, а ти взимаш чисто 1400. Ти остават 500-600 долара на месец за храна и останали консумативи. Проблемът е, че в доста къщи в тия 800 долара не се включват сметките за вода и ток.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

Как ги сметна тия 1400$ на месец в Торонто?
Дай си сметките, че може да има някоя грешчица.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

Ttorontoo написа:Хубавото е, че в нета има информация, колко е средната заплата на час за дадената длъжност. Ето, за това, което ми предлагат да работя в Торонто, заплатите започват от 11,50 долара на час. И стигат до 18,90$. Но следователно искат по-висок лиценз. А с таксите и данъците...го изчисляваш. Но това са груби сметки.

Колко средно трябва да взима сам човек, за да успява да живее? Говоря да си купуваш храна от магазина, а не да ядеш по ресторанти. Да се ограничаваш и само basic нещата да ползваш. И защо е нужно да имаш кола? Торонто е голям град и има добре развита инфраструктура.

Понеже направих изчисленията, ако един shelter ти е 800-900 долара на месец, а ти взимаш чисто 1400. Ти остават 500-600 долара на месец за храна и останали консумативи. Проблемът е, че в доста къщи в тия 800 долара не се включват сметките за вода и ток.
За $900/месец можеш да си наемеш bachelor (боксониера) в блок. В доста случаи ток, вода и отопление са включени в наема. Кола не е задължително да имаш, но ако работата ти не е близко до метро, в зависимост колко ти е далече квартирата от офиса, може да се окаже че прекарваш по час и половина в едната посока, пътувайки с градския транспорт. Придвижването с автобуси не става толкова бързо като с метрото. Ако работата ти е в някой индустриален район, може да се окаже че автобусите по график минават оттам през 40 минути, което може да стигне до час през зимата като падне снега и трафика се забави.
С $1400 чисто на месец можеш да живееш - в смисъл ще се храниш нормално, ще спиш на топло и т.н. но няма да можеш да спестяваш нищо, няма да можеш да си позволяваш абсолютно никакви "глезотии", а всеки един голям непредвиден разход ще те вкарва на червено за дълго време.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

Ttorontoo написа: Ето, за това, което ми предлагат да работя в Торонто, заплатите започват от 11,50 долара на час. И стигат до 18,90$.
Между другото, кой точно ти предлага да работиш в Торонто? За да получиш работна виза, работодателят трябва да докаже пред министерството на труда, че няма местни кандидати за позицията. Което в един район като Голямо Торонто (GTA) с население от 7 милиона и бъкано с пресни емигранти които са готови да почнат на ниска заплата - ми се вижда малко невероятно (да няма местни кандидати).
Та имаш ли наистина работна оферта или просто гледаш канадските сайтове с обяви?
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

И аз съм готов да започна с ниска заплата примерно като dishwasher/prep cook / busser :clap:
до Ttorontoо- за сезонна работа в САЩ ако те интересува > http://www.tobeone.org/h2b"
Айде ...3ти Май е близко , ще теглят печелившите от лотарията за зелена карта
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Дори да е малко по-висок стандартът от преди няколко години, си мисля, че Канада е по-добро място за реализациа от пустата Европа. Само вижте какви орки приеха и им дадоха временнен статут на бежанци. Като от тия всичкоте поне на 80% ще ги интегрират и ще има намерят работа за пари, които дори ние в Българиа мечтаем. Вместо да вземат на работа образовани хора от Балканите, те взимат някакви пришълци, които дори немски не знаят. А имат огромни претенции. Европа я оглозгаха вече.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Kan_Tangra »

офф, ти ако си мислиш, че в Канада няма орки и не ги взимат тях на работа, и им плащат заплата, вместо беличкия, хубав и образован 'ти' от балканите!!

Те колегите интересно ти казват, 'стой си в бг', ама аз ти казвам 'иди в Канада и виж'
Ще понатрупаш челен опит!
:D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Явно летвата е доста паднала. Като се сетя какви хлебарки са китайците, например. Могат да спят по 6 в една стая 5 на 5. Ядят бързо, бачкат до припадък. Радват се на малкото. Ако наистина е така, нещата не са на добре. :(

Мислех, че в Канада поне има някакво сито. Отсява необразованите и тези, които не знаят езика.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Ttorontoo написа:Явно летвата е доста паднала. Като се сетя какви хлебарки са китайците, например. Могат да спят по 6 в една стая 5 на 5. Ядят бързо, бачкат до припадък. Радват се на малкото. Ако наистина е така, нещата не са на добре. :(

Мислех, че в Канада поне има някакво сито. Отсява необразованите и тези, които не знаят езика.
Като няма сито защо разни образовани, белички и хубави балканци питат как да дойдат ? :D
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Балакнците са поне 2 класи от всички останали. Специално българина...може всякакъв да е, но масово е работлив. В доста случаи, доста по-образова. от останалите индивиди на пазара. Оправен е. И по-адаптивен от останалите. По това качество ни отстъпват само индийците и китайците.

Но пък за разлика от това обича тарикатлъците и иска да изкяри. Обича да се шири на широко и да живее като истински западняк. Но никога не му се получава. Доста често гледа в пазвата и паницата на другарчето и иска неговия залък, защото е по-голям.

Но пак си мисля, че ние сме повече от ония орки. Тъпото е, че те биха се навили да работят за 3 долара на час, да спят по12 човека в една стая, да ядат само хляб и сол, но да останат там. Да се устроят. Заради тези тенденции света отива на кино.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Балакнците са поне 2 класи от всички останали. Специално българина...може всякакъв да е, но масово е работлив. В доста случаи, доста по-образова. от останалите индивиди на пазара. Оправен е. И по-адаптивен от останалите. По това качество ни отстъпват само индийците и китайците.

Но пък за разлика от това обича тарикатлъците и иска да изкяри. Обича да се шири на широко и да живее като истински западняк. Но никога не му се получава. Доста често гледа в пазвата и паницата на другарчето и иска неговия залък, защото е по-голям.

Но пак си мисля, че ние сме повече от ония орки. Тъпото е, че те биха се навили да работят за 3 долара на час, да спят по12 човека в една стая, да ядат само хляб и сол, но да останат там. Да се устроят. Заради тези тенденции света отива на кино.
Като поживееш 15-20 години в чужбина - може и да си промениш мнението, както за българите така и за другите националности, но в момента едва ли би повярвал че това което си написал е доста далече от действителността, особено първият параграф.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от ablood »

Ttorontoo написа:Балакнците са поне 2 класи от всички останали. Специално българина...може всякакъв да е, но масово е работлив. В доста случаи, доста по-образова. от останалите индивиди на пазара. Оправен е. И по-адаптивен от останалите.
Освен това по-потентен, гостоприемен, изобретателен, героичен, справедлив....
Да ви имам самочувствието! Единственото ни предимство е, че изглеждаме (!!!) прилично. Стигне ли се до втори впечатления...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от grozdan »

Ttorontoo написа:Балакнците са поне 2 класи от всички останали. Специално българина...може всякакъв да е, но масово е работлив. В доста случаи, доста по-образова. от останалите индивиди на пазара. Оправен е. И по-адаптивен от останалите. По това качество ни отстъпват само индийците и китайците.

Но пък за разлика от това обича тарикатлъците и иска да изкяри. Обича да се шири на широко и да живее като истински западняк. Но никога не му се получава. Доста често гледа в пазвата и паницата на другарчето и иска неговия залък, защото е по-голям.

Но пак си мисля, че ние сме повече от ония орки. Тъпото е, че те биха се навили да работят за 3 долара на час, да спят по12 човека в една стая, да ядат само хляб и сол, но да останат там. Да се устроят. Заради тези тенденции света отива на кино.
Боже, боже ... Арийска раса, нобелови лауреати, култура, морал ... ех, едно ли е да го опишеш ...
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Е добре де...вие не сте ли българи? Какво е това самочувствие? Та вие мразите самите себе си.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от speedy »

Ttorontoo написа:Е добре де...вие не сте ли българи? Какво е това самочувствие? Та вие мразите самите себе си.
Ето това
Балакнците са поне 2 класи от всички останали. Специално българина...може всякакъв да е, но масово е работлив.


е мнение основано на ... мнение.

Балканците или специално българите не са по-работливи или по-кадърни от други етноси. Всичко е индивидуално и според околните условия. Омразата идва от тия, които смятат, че са нещо повече от другите само защото били българи, или сърби, американци, монголци, иранци, евреи, французи, нигерийци, поляци...

Колкото по-скоро го разбереш, толкова по-бързо ще се оправиш, ако попаднеш в многонационална среда.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор