Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

ако пумпъла е лъгал за работа преди, се води в черния списък, и ще го размотават вечно за щяло и нещяло
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:
pumpy написа:
speedy написа:Да. С виза.
Която от личен опит НЕ се получава по-лесно от преди това......Една маймуна в консулството ме размотава месеци наред и то малко преди да получа паспорт и да нямам нужда от него изобщо повече през живота си.
то май ти си бил маймуната,а служителя от консулството дресьора :lol:

и защо всички с различен цвят на кожата от твоя и религия която ти не изповядваш да са маймуни
с какво си по гоУем от тях
С конуслския служитен не сме обсъждали религията му, а доколкото си спомням беше бял, но това няма нищо общо.
А е маймуна защото след като жена ми е получила студентска виза и заминава да учи, да каже "ти и българското ти дете няма за какво да пътувате с нея" е малко малоумно. За човек, който е имал туристическа виза за години и нокога по никакъв повод не съм създавал проблеми е странно. Не само това, ами ме пита и дали съм подал за гражданство и когато му казах "да" и чакам всеки момент теста, защото вече ми е "дошло времето" безсмисления му отговор беше" е тогана няма да имаш нужда от виза и ще можеш да пътуваш спокойно".......
Това ако не е "маймунско поведение" не знам кое е. Все едно, аз си заминах с туристическата виза и след няколко месеца си взех паспорта и правилната виза на границата вече, не при същия чичка.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

[quote="pumpy"][quote="Pavel M"][quote="pumpy"][quote="speedy"]Да. С виза.[/quote]
Която от личен опит НЕ се получава по-лесно от преди това......Една маймуна в консулството ме размотава месеци наред и то малко преди да получа паспорт и да нямам нужда от него изобщо повече през живота си.[/quote]

то май ти си бил маймуната,а служителя от консулството дресьора :lol:

и защо всички с различен цвят на кожата от твоя и религия която ти не изповядваш да са маймуни
с какво си по гоУем от тях[/quote]
С конуслския служитен не сме обсъждали религията му, а доколкото си спомням беше бял, но това няма нищо общо.
А е маймуна защото след като жена ми е получила студентска виза и заминава да учи, да каже "ти и българското ти дете няма за какво да пътувате с нея" е малко малоумно. За човек, който е имал туристическа виза за години и нокога по никакъв повод не съм създавал проблеми е странно. Не само това, ами ме пита и дали съм подал за гражданство и когато му казах "да" и чакам всеки момент теста, защото вече ми е "дошло времето" безсмисления му отговор беше" е тогана няма да имаш нужда от виза и ще можеш да пътуваш спокойно".......
Това ако не е "маймунско поведение" не знам кое е. Все едно, аз си заминах с туристическата виза и след няколко месеца си взех паспорта и правилната виза на границата вече, не при същия чичка.[/quote]

лошо пумпъла, повредата е в твоя телевизор, нас хората от бившия източния блок, САЩ ни имат за по мангали от най големите мангали от Индия и Пакистан
звучи невероятно но е факт !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

Pavel M написа:
Ttorontoo написа:Мен ми стана интересно...като Canadian resident можеш ли да влизаш и излизаш нормално в US?
можеш,но само през зелена граница и при условие че не те хванат
ако имаш ус виза вече е друга работа
зелена граница, хванат за какво?
с перманант резиданс си влизаш и излизаш спокойно в Щатите...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

grozdan написа:Бе-е-е-е, бе-е-е-е ...
Цуци като чу за трева се превъзбуди. Пита дали е сочна?
Ба-а-а-а ...
А люцерна дали има? То май сега й е сезона.
Ти ги следиш тия работи ...
Ба-а-а-...? Ме-е-е... ще ти ходи повече, или Бе-е-е...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

succes написа:
Pavel M написа:
Ttorontoo написа:Мен ми стана интересно...като Canadian resident можеш ли да влизаш и излизаш нормално в US?
можеш,но само през зелена граница и при условие че не те хванат
ако имаш ус виза вече е друга работа
зелена граница, хванат за какво?
с перманант резиданс си влизаш и излизаш спокойно в Щатите...
Без US виза ? :fubar:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

roumensp написа:
succes написа:
Pavel M написа:
Ttorontoo написа:Мен ми стана интересно...като Canadian resident можеш ли да влизаш и излизаш нормално в US?
можеш,но само през зелена граница и при условие че не те хванат
ако имаш ус виза вече е друга работа
зелена граница, хванат за какво?
с перманант резиданс си влизаш и излизаш спокойно в Щатите...
Без US виза ? :fubar:
С виза, само с виза-да, без виза не става, така е ...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от klisurov »

succes написа:
Pavel M написа:
Ttorontoo написа:Мен ми стана интересно...като Canadian resident можеш ли да влизаш и излизаш нормално в US?
можеш,но само през зелена граница и при условие че не те хванат
ако имаш ус виза вече е друга работа
зелена граница, хванат за какво?
с перманант резиданс си влизаш и излизаш спокойно в Щатите...
Come again!!!

След като получих емигрантска виза за Канада, с покана от родителите ми в САЩ получих безпроблемно туристистическа виза за САЩ.
Две седмици след получаване на статус PR (преди да съм получил пластиката) ми отказаха влизане в САЩ на Buffalo (от Niagara).
Влязох, след като баща ми изрично декларира, че отивам при него и ще напусна САЩ до определена дата.
При последващи влизания в САЩ с българския паспорт винаги са ми изисквали туристическата виза.
С канадски паспорт виза не е необходима.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от optics »

Клисуров го е казал много точно
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор