Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

само една проста аритметика

наем- 2500 първи и последен

мебели легло и маса -1500

телефон и интернет -150

автомобил- 6 к минимум

застраховка -700 -първа и последна

това са само основните неща, а ония които ти пишат от селата изобщо не ги слушай, там са в миналото
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

И още 200-300 на месец за наполенъ. :D
Няма ли кой да премести последните 5-6 тъпни в темата за наполенъ и кубински пури ?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

Цифрите на Мухата са точни за Торонто, така че не виждам защо трябва да се местят в темата за пурите.
С уточнението, че ако пича идва сам, може да намери приличен апартамент и за $850-$1000 на месец.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

това са бачълъри за тези кинти, аз цените съм ги дал за най евтините 1 бедрум защото бачълърите са една стаичка и човек получава клаустрофобия
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

miteto написа:Цифрите на Мухата са точни за Торонто, така че не виждам защо трябва да се местят в темата за пурите.
С уточнението, че ако пича идва сам, може да намери приличен апартамент и за $850-$1000 на месец.
Защото темата е за зъботехници, търсещи начин да дойдат в Канада, а не за климата и цените в Торонто и въображеми българи, размахващи оферти за работа. "Пича" няма идея как/дали може да дойде, но ти вече почна да му търсиш апартамент в Торонто.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

roumensp написа:
miteto написа:Цифрите на Мухата са точни за Торонто, така че не виждам защо трябва да се местят в темата за пурите.
С уточнението, че ако пича идва сам, може да намери приличен апартамент и за $850-$1000 на месец.
Защото темата е за зъботехници, търсещи начин да дойдат в Канада, а не за климата и цените в Торонто и въображеми българи, размахващи оферти за работа. "Пича" няма идея как/дали може да дойде, но ти вече почна да му търсиш апартамент в Торонто.
So what? Не виждам нищо лошо който чете тази тема да получи информация за цените в Торонто? Или викаш трябва да се интересува от цените чак след като седне в самолета с визата за Канада?
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

optics написа:Ако имаш предложение за работа и започнеш от първия ден, ти трябват почти никакви пари за начало.
Дали шефа е българин няма никакво значение ако си добре с езика.
Правилно ли разбрах? Имам сертификат по англ. език. AIELTS. С езика съм супер.
Идеята е, че трябва да взема лиценз за тая дейност, а май че по-добре да го изкарам тук в БГ.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Ttorontoo написа:
optics написа:Ако имаш предложение за работа и започнеш от първия ден, ти трябват почти никакви пари за начало.
Дали шефа е българин няма никакво значение ако си добре с езика.
Правилно ли разбрах? Имам сертификат по англ. език. AIELTS. С езика съм супер.
Идеята е, че трябва да взема лиценз за тая дейност, а май че по-добре да го изкарам тук в БГ.
Лиценз за коя дейност ? Български лицензи много вървят тука, да знаеш. :D
А за да ти извади някой работна виза трябва първо да докаже, че за позицията няма желаещи канадци.

ПП
За да кандидатстваш по стандартните процедури имиграционните искат определен резултат от IELTS, а за AIELTS не съм чувал.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Marto »

optics написа:Ако имаш предложение за работа и започнеш от първия ден, ти трябват почти никакви пари за начало.
Дали шефа е българин няма никакво значение ако си добре с езика.
Мисля, че той има предвид да се уреди с работа, а не кой ще го командва на работното място. Ако пита мене, да си стои в България.

От Жорката обаче ще стане як имигрант. Само да има предвид, че малко места в Северна Америка са като Кейп Код или Нантъкет.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Marto написа:
optics написа:Ако имаш предложение за работа и започнеш от първия ден, ти трябват почти никакви пари за начало.
Дали шефа е българин няма никакво значение ако си добре с езика.
Мисля, че той има предвид да се уреди с работа, а не кой ще го командва на работното място. Ако пита мене, да си стои в България.

От Жорката обаче ще стане як имигрант. Само да има предвид, че малко места в Северна Америка са като Кейп Код или Нантъкет.
Ще се съглася с горното ... има коренна разлика в разсъжденията и манталитета на двамата.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

човека няма кинти румба, не можеш ли да четеш, или и ти ще му удариш едно рамо във стил "ванкувърски баровец"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

myhata II написа:човека няма кинти румба, не можеш ли да четеш, или и ти ще му удариш едно рамо във стил "ванкувърски баровец"
Не е въпрос на кинти, а на нагласа и начин на мислене.
На мен са ми удряли рамо единствено за да ме изблъскат, а червените килими ги бракуваха преди доста години. ;)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Понеже стана въпрос за Торонто. Какъв е климатът в Торонто и различава ли се от този в София? По това, което видях като диаграми и статистика, в Торонто е почти същото като в София. Минусовите темеператури стигат до -30 градуса, но е макс 1 седмица така. Лятото знам, че е много задушно.
Да, различава се - определено в Торонто е и по-влажно, като следствие от близоста на езерото, така и е по-студено заради по-северната географска ширина. Съответно наистина зимата е по-дълга, по-студена и вали повече и по-обилно сняг, а през лятото пак от влагата е много задушно.
Не знам как е през последните 5-6 години, не вярвам чак толкова да се е променил климата, но си спомням че когато бях там, през януари и февруари беше нормално да е към минус 20 и така можеше да се задържи няколко седмици, както и на един снеговалеж беше нормално да паднат между 25-50 сантиметра сняг - ако нещо подобно се случи в София, то това ще е равносилно на обявяване на бедствено положение.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от miteto »

Koko написа:Не знам как е през последните 5-6 години, не вярвам чак толкова да се е променил климата, но си спомням че когато бях там, през януари и февруари беше нормално да е към минус 20 и така можеше да се задържи няколко седмици, както и на един снеговалеж беше нормално да паднат между 25-50 сантиметра сняг - ако нещо подобно се случи в София, то това ще е равносилно на обявяване на бедствено положение.
Студът е същия, само вече не вали толкова сняг - падат по има-няма 5-10 см
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

Marto написа:
optics написа:Ако имаш предложение за работа и започнеш от първия ден, ти трябват почти никакви пари за начало.
Дали шефа е българин няма никакво значение ако си добре с езика.
Мисля, че той има предвид да се уреди с работа, а не кой ще го командва на работното място. Ако пита мене, да си стои в България.

От Жорката обаче ще стане як имигрант. Само да има предвид, че малко места в Северна Америка са като Кейп Код или Нантъкет.
Защо да си седи в България?
Публикувай отговор