Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Човек, с тебе сме почти на една и съща възраст. За Торонто трябва да имаш познат, защото днешно време е много трудно да си намериш работа ей така. Преди 2008 година да си намериш работа е било по-лесно. Също така ме посъветваха да имам поне 1 близък човек до теб, защото на друг континент е тегава работа в началото.

За корупцията...има я и в Канада. За тесен специалист понякога се налага да чакаш по 1-2 месеца. Положението не е никак розово. Наемът ти е един от най-големите проблеми там. Виж сравнение на цените на имотите и наемите за последните 10 години и ще останеш изненадан. Аз също съм се замислил като теб за Канадата. В Европата всичко вече е продадено, както се казва. С този мултикултуризъм и фалшива толерантност към арабските народи от страна на госпожа Меркел, ми се уби кефа. А и куци и сакато от БГ може днес да си купи билет и утре да е там. Имам съученици, които дори нямат средно и пак бъхтат на черно и им е супер. А тези с висше образование едвам смогват да свържат двата края.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Koko »

Ttorontoo написа:Човек, с тебе сме почти на една и съща възраст. За Торонто трябва да имаш познат, защото днешно време е много трудно да си намериш работа ей така. Преди 2008 година да си намериш работа е било по-лесно. Също така ме посъветваха да имам поне 1 близък човек до теб, защото на друг континент е тегава работа в началото.

За корупцията...има я и в Канада. За тесен специалист понякога се налага да чакаш по 1-2 месеца. Положението не е никак розово. Наемът ти е един от най-големите проблеми там. Виж сравнение на цените на имотите и наемите за последните 10 години и ще останеш изненадан. Аз също съм се замислил като теб за Канадата. В Европата всичко вече е продадено, както се казва. С този мултикултуризъм и фалшива толерантност към арабските народи от страна на госпожа Меркел, ми се уби кефа. А и куци и сакато от БГ може днес да си купи билет и утре да е там. Имам съученици, които дори нямат средно и пак бъхтат на черно и им е супер. А тези с висше образование едвам смогват да свържат двата края.
Имаш ли идея в това отношение как стоят нещата в Канада, където пристигат имигранти буквално от цял свят - всякакви националности и всякакви религии?
Това с бъхтането на черно из Европа е също доста илюзорно - нито работа се намира толкова лесно, нито се живее толкова супер.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

до ttoronto > предпочитам без познати, 2 години подред ходя на бригада в САЩ без никой да ме чака, без осигурена квартира и без да познавам никой и успявам да справя. За работата- не см си мислел че като пристигна ще почна да работя по специалността, съгласен съм да работя и в друга сфера ( примерно като помощник готвач, мияч, доставки)

до abloоd> аз съм търпелив, не мисля че щом почна раота и ще завалят пари .
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Panem et Circenses »

ablood написа:За здравеопазването в Канада има много теми във форума с примери колко е тромаво и неефективно. Някой дори предпочитат корумпираната, но евтина българска система, но аз не съм сред тях.
Прегледай последното W5 на CTV от 23 април (S50E24) - Hospital hush-up
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Koko написа:
Ttorontoo написа:Човек, с тебе сме почти на една и съща възраст. За Торонто трябва да имаш познат, защото днешно време е много трудно да си намериш работа ей така. Преди 2008 година да си намериш работа е било по-лесно. Също така ме посъветваха да имам поне 1 близък човек до теб, защото на друг континент е тегава работа в началото.

За корупцията...има я и в Канада. За тесен специалист понякога се налага да чакаш по 1-2 месеца. Положението не е никак розово. Наемът ти е един от най-големите проблеми там. Виж сравнение на цените на имотите и наемите за последните 10 години и ще останеш изненадан. Аз също съм се замислил като теб за Канадата. В Европата всичко вече е продадено, както се казва. С този мултикултуризъм и фалшива толерантност към арабските народи от страна на госпожа Меркел, ми се уби кефа. А и куци и сакато от БГ може днес да си купи билет и утре да е там. Имам съученици, които дори нямат средно и пак бъхтат на черно и им е супер. А тези с висше образование едвам смогват да свържат двата края.
Имаш ли идея в това отношение как стоят нещата в Канада, където пристигат имигранти буквално от цял свят - всякакви националности и всякакви религии?
Това с бъхтането на черно из Европа е също доста илюзорно - нито работа се намира толкова лесно, нито се живее толкова супер.
Братът на гаджето на сестра ми отиде в Лондон при негов съученик ей така. Реши го за по-малко от месец и замина. В БГ работеше за 800 лв. охранител. Там работи в една пералня...скъсват го буквално. Казва, че взима по 3000 паунда бруто, или 2 200 чисто. Но го скъсват. Има такива, които работят и на черно, но тази практика в UK вече е почти изчерпана.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

Ttorontoo написа:
Koko написа:
Ttorontoo написа:Човек, с тебе сме почти на една и съща възраст. За Торонто трябва да имаш познат, защото днешно време е много трудно да си намериш работа ей така. Преди 2008 година да си намериш работа е било по-лесно. Също така ме посъветваха да имам поне 1 близък човек до теб, защото на друг континент е тегава работа в началото.

За корупцията...има я и в Канада. За тесен специалист понякога се налага да чакаш по 1-2 месеца. Положението не е никак розово. Наемът ти е един от най-големите проблеми там. Виж сравнение на цените на имотите и наемите за последните 10 години и ще останеш изненадан. Аз също съм се замислил като теб за Канадата. В Европата всичко вече е продадено, както се казва. С този мултикултуризъм и фалшива толерантност към арабските народи от страна на госпожа Меркел, ми се уби кефа. А и куци и сакато от БГ може днес да си купи билет и утре да е там. Имам съученици, които дори нямат средно и пак бъхтат на черно и им е супер. А тези с висше образование едвам смогват да свържат двата края.
Имаш ли идея в това отношение как стоят нещата в Канада, където пристигат имигранти буквално от цял свят - всякакви националности и всякакви религии?
Това с бъхтането на черно из Европа е също доста илюзорно - нито работа се намира толкова лесно, нито се живее толкова супер.
Братът на гаджето на сестра ми отиде в Лондон при негов съученик ей така. Реши го за по-малко от месец и замина. В БГ работеше за 800 лв. охранител. Там работи в една пералня...скъсват го буквално. Казва, че взима по 3000 паунда бруто, или 2 200 чисто. Но го скъсват. Има такива, които работят и на черно, но тази практика в UK вече е почти изчерпана.
Това е супер доста висока заплата за Англия, много се съмнявам да я взима, но ... щом казваш.
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Да, друг е въпросът, че този човек витае в облаците и най-вероятно 2 200 взима бруто. Но и това ми се струваше много тогава.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

Panem et Circenses написа:
ablood написа:За здравеопазването в Канада има много теми във форума с примери колко е тромаво и неефективно. Някой дори предпочитат корумпираната, но евтина българска система, но аз не съм сред тях.
Прегледай последното W5 на CTV от 23 април (S50E24) - Hospital hush-up
Това сериал ли е?
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ttorontoo »

Panem et Circenses написа:
ablood написа:За здравеопазването в Канада има много теми във форума с примери колко е тромаво и неефективно. Някой дори предпочитат корумпираната, но евтина българска система, но аз не съм сред тях.
Прегледай последното W5 на CTV от 23 април (S50E24) - Hospital hush-up
http://winnipeg.ctvnews.ca/video?clipId=854310"

WoW. Дали това е истина? Или е просто една преувеличена история. По принцип и в БГ стават същите неща...проблемът е ако това стане системно. Иначе знам, че в Америка, докторите са го ударили повече на бизнес. В Канада обаче системата коренно различна от тази в САЩ.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от pumpy »

Ttorontoo написа:.... Иначе знам, че в Америка, докторите са го ударили повече на бизнес. В Канада обаче системата коренно различна от тази в САЩ.
Така де, този в пералняа в Лондон може да прави 2200 чисто, а лекарите тяхната мама, за бизнес си мечтаят, всички на тръстиката....
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от grozdan »

pumpy написа: Така де, този в пералняа в Лондон може да прави 2200 чисто, а лекарите тяхната мама, за бизнес си мечтаят, всички на тръстиката....
Гад си, сега ще ти го кажат и други ;)

Иначе и аз съм чувал легенди, че в Щатите е "нормално" да се правят по 10к/месец, както и че пица деливърито просто не падат под $100/ден. Да, ама не.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от optics »

Ttorontoo написа:За тесен специалист понякога се налага да чакаш по 1-2 месеца.
Понякога МНОГО повече.
Освен това широките специалисти са голяма рядкост в Канада.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от pumpy »

grozdan написа:
pumpy написа: Така де, този в пералняа в Лондон може да прави 2200 чисто, а лекарите тяхната мама, за бизнес си мечтаят, всички на тръстиката....
Гад си, сега ще ти го кажат и други ;)

Иначе и аз съм чувал легенди, че в Щатите е "нормално" да се правят по 10к/месец, както и че пица деливърито просто не падат под $100/ден. Да, ама не.
Аз съм гад ??? Знам, не ме учудва коментара. Това, което ме учудва е защо БЕЗ НИКАКВА квалификация е нормало да работиш и да правиш 2200 чисто, а след 9 до 11 години и половин милион заем е ненормално да искаш " да се правиш на бизнесмен'
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

Хора с интерес следя темата, интересно ми е да чета всякакви истории за хора които са потърсили късмета си на Запад (или Изток) , още повече се амбицирам.
От моя опит по специалността зад граница смо ще споделя, че обема на работата е поне 3-4 пъти по голям отколкото в България. Бях в лаборатория в която се изработваха протези- частични, тотални, моделно-ляти. Стартово заплащане -12$/час с фиксирано работно време/почивки. За мое нещастие визата ми изтечеи трябваше да се прибера.
За Канада> Необходимо ли е някой да ми изпрати работна оферта (както е при J1, h2b визите в USA) ? Има ли агенции които орагнизират такива сезонни или по-дългосрочни договори? Само да добавя че в момента съм студент в колеж по туризъм в момента. Мога ли да замина на стаж или с работна оферта за работа в хотел или ресторант ?
:beers:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от pumpy »

Малко инфо, не от Нунавут :). Всички цени са в щатски долари и (канадски). Лабораториите са в Денвъл и (Гранд Прери, АБ)
Единични коронки: PFM от 99 до 160 USD (350-420), milled zirconia 50-125 (245), emax 160 (420), metal framework RPD xxx (550), Acrylic RPD 160-320 (350), complete denture 220-460 (480-640)
С 12 кинта на час в щатите си работещ беден. В клиниката на жена ми сестрите взимат 12 на час, deductable на здравната им застраховка е 4000 на година на семейство и Колорадо е относително евтин щат.
В Монреал познавах двама души, които бяха зъботехници в страните си по произход (България и Мексико): единия караше пици, другия работеше като стоматологична сестра. И двамата не искаха да чуят за лабораторна работа.
Публикувай отговор