Млади зъботехници в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

Здравейте, на 24 години съм, дипломиран зъботехник със стаж в България. В момента съм студент в колеж по туризъм /редовно обучение/ . Какви са вариантите за заминаване и легална работа в Канада? Бихте ли препоръчали някоя агенция която се занимава с предлагане на работни оферти за Канада. :emo:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от ablood »

Не става. Кандидатстваш за емиграция както останалите даже и да си мозъчен хирург със стаж.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

точно това ме интересува, как става кандиадатсването и какво ми е необходимо като дукументи . Също така френския език напълно ли е задължителен или английския е достатъчен?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от ablood »

Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

Благодаря за линка, този тест го правих преди време, но реших да опитам отново , резултатът си остава същия.> In light of the information that you have submitted, it seems that you do not meet Québec's selection criteria. It is not recommended that you submit an Application for a Selection Certificate.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от myhata II »

седи си по добре в България, иначе ще търкаш зъбите на затворниците по канадските затвори
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от ablood »

Не разбирам тогава какво питаш.

Как се заобикаля селекцията? Има варианти, но са толкова нелепо трудни и скъпи, че е безсмислено на фона на възможностите за работа в Европа.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

до myhata > професията на зъботехника е доста надценена в представите на хората, като цяло пазара на тези услуги в България не е толкова голям и малко хора могат да си позволят протеза или по-сложна метало-керамична конструкция , все пак да не забравяме и колко взимат пенсионерите .
до ablood> всяка информация ще ми е полезна, съгласен съм дори да работя нещо което не ми е по специалността.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от roumensp »

Georgi92 написа:Благодаря за линка, този тест го правих преди време, но реших да опитам отново , резултатът си остава същия.> In light of the information that you have submitted, it seems that you do not meet Québec's selection criteria. It is not recommended that you submit an Application for a Selection Certificate.
Това е за Квебекарската програма, виж дали можеш по федералната:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp"
http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/ee-start.asp"
Английски е достатъчен, но трябва да го докажеш с IELTS.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от optics »

Млад си, най-добре поработи няколко години по специалността в България, хем ще натрупаш опит, хем ще натрупаш точки на теста.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от succes »

Georgi92 написа:Здравейте, на 24 години съм, дипломиран зъботехник със стаж в България. В момента съм студент в колеж по туризъм /редовно обучение/ . Какви са вариантите за заминаване и легална работа в Канада? Бихте ли препоръчали някоя агенция която се занимава с предлагане на работни оферти за Канада. :emo:
Преди 3-4 години процедурата за Квебек беше точкова- даваха максимални точки за стаж, образователна степен, възраст и за френски доста точки. Ако имаш добър френски би трябвало да нямаш проблем. Не чакай много време да остарееш и тогава да емигрираш, ако смяташ че България не е твоето място, действай! Колкото по-млад толкова по-доре! Виж и федералната процедура, за нея не искат френски.
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

до roumensp > мерси за линковете, направих теста но пак ми препоръчаха да не подавам документи все още, а да си подобря слабите места.

до optics > точно защото съм млад искам да замина сега, докато още не съм създал семейство, колкото до опита > миналото лято имах възможността да работя в една лаборатория в Cape Cod, Massachusetts, майстора/шефа при който бях ми каза че той ще ме обучи по начина по който неговите доктори искат да бъде свършена работата.

до succes > по тези критерии за Квебек няма как да стане . Френски не знам, знам английски и малко немски. И аз мисля че сега му е времето за промяна.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Ми направи това, което ти казва - подобри си слабите места, ако толкоз искаш Канада.
Що е този зор обаче за Канада?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Georgi92
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Апр 20, 2016 3:06 am
Местоположение: София

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от Georgi92 »

Защо Канада- Висок жизнен стандарт, никса корупция, по-голяма възможност да се спестят пари, добра пенсионна система, добро здравеопазване.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Млади зъботехници в Канада

Мнение от ablood »

За здравеопазването в Канада има много теми във форума с примери колко е тромаво и неефективно. Някой дори предпочитат корумпираната, но евтина българска система, но аз не съм сред тях.

Колкото до високият стандарт, това става предимство когато (ако) напреднеш в материала и си надскочиш разходите. Много е смущаващо за един емигрант пристигнал с розови очила в скъп град да осъзнае, че наем+телефон+кабелна+Интернет+кола+бензин+застраховка+храна и дрехи се равняват на 2-3 пъти повече от заплатата му.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор