Зависими ли са канадците към новите технологии?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Странджата написа:
optics написа:Ицака президент! Има златна топка!
Е,Любака-Вице и Путко Мафани -Държавен секретар!Атомно нападений,ама народа прос!
Като мерите топки къде оставихте венецуелския Мадуро ? :D Да вземат него за премиер, че и БГ да се уреди с 4-дневна работна седмица. :rock:

:lol: той като нашия боко извънземен с 3 топки
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Ttorontoo »

Да не пускам нова тема. Понеже ще съм за около две седмици в Канада. Та как се справяте електроуредите от БГ? Мога ли да си купя някакъв адаптер, с който да си зареждам телефона и ел. машинка? Защото напрежението в Европа е 220V, а в Сев. Америка е по-ниско.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Kpetrov »

Ttorontoo написа:Да не пускам нова тема. Понеже ще съм за около две седмици в Канада. Та как се справяте електроуредите от БГ? Мога ли да си купя някакъв адаптер, с който да си зареждам телефона и ел. машинка? Защото напрежението в Европа е 220V, а в Сев. Америка е по-ниско.
Освен напрежението, тук е различен стандарта на ел. контактите и ти трябва обикновенно само "конструктивен" адаптер
Има ги навсякъде по Dollarama, Dollar Stores


Повечето зарядни работят на 100 - 240В така, че вероятно нищо друго не ти е нужно.
Ел. машинките също работят на занижена мощност в повечето случай.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от optics »

Ако носиш лаптоп телефона може да поема джус от него.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ttorontoo
Мнения: 220
Регистриран на: Нед Яну 24, 2016 8:21 am

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Ttorontoo »

Нямам лаптоп. Имам само таблет. Дайте предложения колко пари е това чудо ?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Kpetrov »

1$ е това чудо. Обикновен преходник.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от 7George »

Зависими са, ходят навсякъде и с едната ръка държат телефона, и с 1то око все в него гледат. Нещо като напаст, епидемия. Щото е и натиск от страна на бизнеса да им пробутат и продадат разни джаджи и технологии, като камери за задно гледане, дж-пи-еси, и т.п. за да не могат да мислят и помнят с главите си, щото така стават по-управляеми и предвидими. Аз макар и да нямам и 2 по 28 още не ползвам смартфон засега, ще си говорим като седнем значи. :)
Embrace your climate change!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от roumensp »

7George написа:Зависими са, ходят навсякъде и с едната ръка държат телефона, и с 1то око все в него гледат. Нещо като напаст, епидемия. Щото е и натиск от страна на бизнеса да им пробутат и продадат разни джаджи и технологии, като камери за задно гледане, дж-пи-еси, и т.п. за да не могат да мислят и помнят с главите си, щото така стават по-управляеми и предвидими. Аз макар и да нямам и 2 по 28 още не ползвам смартфон засега, ще си говорим като седнем значи. :)
ДжиПиЕсите са безценни, когато отиваш на непознато място. Добре помня времената, когато аз карах и жената беше навигатор или обратното, а в колата имаше килограми вторични суровини. Да караш сам в непознат град по ония времена си беше истинско приключение ... аз така и открих района където живея, като хванах един изход на магистрала по погрешка. :D
От друга страна, ако картите на GPS-а не са ъпдейтвани, също стават големи издънки: така един път се забих във военната база на Пърл Хърбър, вместо в центъра за посетители и едни солджъри ме разпитваха какъв съм, преди да ме натирят обратно (stupid canadians, eh).
В днешно време да нямаш GPS или карти на телефона си е чист мазохизъм, освен ако не ходиш само на познати места.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от seeker »

Аз и в камерите за задно виджане не намирам проблем. Още повече, че при съвременните коли прозорецът на петата врата много често е проектиран от дизайнери на бункери и нищо не се вижда.

Иначе за таблетите съм съгласен. Те, моите се знаят: татко ще ни купи друг път :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от roumensp »

seeker написа:Иначе за таблетите съм съгласен. Те, моите се знаят: татко ще ни купи друг път :D
Те всички казват така отначало и после отстъпват като им писне да слушат всеки ден, защо Гошко и Пешо имали, а ние не. :D Още повече, че като станат 5-6 клас, това вече не е само удоволствие или играчка, а училищно пособие.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от optics »

Камерата на телефона освен за туитване е много удобна за неща които иначе би преписвал като гламав, примерно - застанал си пред врата с някакво работно време (което го няма в интернет) и искаш да го имаш за следващия път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от Павел »

roumensp написа:
7George написа:Зависими са, ходят навсякъде и с едната ръка държат телефона, и с 1то око все в него гледат. Нещо като напаст, епидемия. Щото е и натиск от страна на бизнеса да им пробутат и продадат разни джаджи и технологии, като камери за задно гледане, дж-пи-еси, и т.п. за да не могат да мислят и помнят с главите си, щото така стават по-управляеми и предвидими. Аз макар и да нямам и 2 по 28 още не ползвам смартфон засега, ще си говорим като седнем значи. :)
ДжиПиЕсите са безценни, когато отиваш на непознато място. Добре помня времената, когато аз карах и жената беше навигатор или обратното, а в колата имаше килограми вторични суровини. Да караш сам в непознат град по ония времена си беше истинско приключение ... аз така и открих района където живея, като хванах един изход на магистрала по погрешка. :D
От друга страна, ако картите на GPS-а не са ъпдейтвани, също стават големи издънки: така един път се забих във военната база на Пърл Хърбър, вместо в центъра за посетители и едни солджъри ме разпитваха какъв съм, преди да ме натирят обратно (stupid canadians, eh).
В днешно време да нямаш GPS или карти на телефона си е чист мазохизъм, освен ако не ходиш само на познати места.
И аз се забих навремето, още преди ерата на GPS-ите пред същото кпп, обаче солджърите бяха много любезни и само ме накараха да обърна :D Картата също беше подвеждаща.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от roumensp »

Павел написа:И аз се забих навремето, още преди ерата на GPS-ите пред същото кпп, обаче солджърите бяха много любезни и само ме накараха да обърна :D Картата също беше подвеждаща.
Да, бяха любезни ... ама и двамата сме изложили Канада (искаха ми D/L). :D
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Зависими ли са канадците към новите технологии?

Мнение от 7George »

Вие сте предимно от послушните потребители. GPS имам на таблета, ама той е само ако се загубя. Иначе гледам да не ходя на непознати места, а ако ходя - от предния ден знам и си правя проучване на местата по Гуугъл-вюто. Най- мразя да ми казва: "завий тука , престрой се мдясно, аааа - изпусна изхода.." само не те бие през пръстите.

Вчера в Европа някъде показваха по ТВ-то инсталирали лампички на земята мигащи, на линиите пред спирките на метрото, за да ги виждат забилите надолу глава потребители и да не ударят влака без да искат...
Embrace your climate change!
Публикувай отговор