помагат ли си българите?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: помагат ли си българите?

Мнение от MrGeek »

myhata II написа:Въпреки че ми изтриха въпросите към теб Пумпи, чакам снимков материал от твоите постижения, които непрекъснато ни ги натякваш
Пумпи може да качи снимков мат'рял, мухЪ, само и единствено след като ти покажеш бензиностанцията, хотела в Копривщица и великото кондо в Етобико (ама не това на бай ти Гошо). :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

Marto написа:
myhata II написа:
Marto написа:Мух, голям воайор си бе майна. :D
Така е Марто, приемай го както искаш, важното е да хване дикиш, капиш ? ;)
То да хване дикиш, пак ще почнеш "а, това не е твойто, ти там само ходиш да миеш подовете и т.н."

Виж, идеята за снимки на бензиностанцията е супер ;)
Това е мое, но няма снимки :(
Ужасно съжалявам, но то е защото се срамувам от това как изглежда, на село e и ме е срам да пусна снимки. А и "секретарката ми" не е дългокрака, защото жената не позволява да наема готина "секретарка" :lol:
Но някой ден ще подобря страницата със снимки поне на персонала и тогава ще ти напомня да погледнеш. Ама ще го пусна в раздела за бизнес обяви, за да спазвам правилата, че се уча от мухата как да го правя...
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: помагат ли си българите?

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
Marto написа:
myhata II написа:
Marto написа:Мух, голям воайор си бе майна. :D
Така е Марто, приемай го както искаш, важното е да хване дикиш, капиш ? ;)
То да хване дикиш, пак ще почнеш "а, това не е твойто, ти там само ходиш да миеш подовете и т.н."

Виж, идеята за снимки на бензиностанцията е супер ;)
Това е мое, но няма снимки :(
Ужасно съжалявам, но то е защото се срамувам от това как изглежда, на село e и ме е срам да пусна снимки. А и "секретарката ми" не е дългокрака, защото жената не позволява да наема готина "секретарка" :lol:
Но някой ден ще подобря страницата със снимки поне на персонала и тогава ще ти напомня да погледнеш. Ама ще го пусна в раздела за бизнес обяви, за да спазвам правилата, че се уча от мухата как да го правя...

Това ли са секретарките?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

Супер снимка :)
Аз нямам секретарки, а това са офис мениджърката ми, жена ми, хигиенистката в офиса, асистентката ми и момичето, което е отговорно за отдела по хигиена.
Снимката е взета в Денвър миналия ануари, когато всички ми бяха на гости за дентална конференция
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: помагат ли си българите?

Мнение от jasmin_veni »

Помагат си, да.
Българка от форума ни помогна с първото временно жилище.
Кръстниците на дъщеря ни са българи, с които се запознахме случайно в парка ни дадоха невероятна подкрепа, с всичко възможно, по време на бременността ми, после и в деня на раждането.
Съфорумец ни приюти за първата седмица.
Съфорумка ни даде някои неща, които ни накараха да се почувстваме по-уютно тук. За кандидат емигрантите може да звучи странно, но в един момент се озоваваш на място, в което си като златна рибка в аквариум и пердетата могат да бъдат наистина голяма помощ в този момент :rofl: Същата съфорумка ни изтърпя няколко часа, след като по невнимание мъжът ми заключи колата с ключа на таблото :wasntme:

Като цяло, досега аз лично съм видяла предимно подкрепа от българите в Канада и за доста неща форумът ми е бил полезен.

Преди години, като се подготвяхме да подаваме документи, някъде четох едно мнение в стил "на новодошлите няма да им пука за еди-какво-си, когато се окажат с багажа в празен апартамент и ядат на вестници на земята". Тогава ми стана забавно, но може би точно заради това мнение не приех като края на света, че един месец спяхме на надуваем дюшек, който изпускаше всяка божа вечер и се оказвахме на пода, нито, че наистина ядяхме на сиркюлери, седнали по турски на земята. Ама пък си беше весело този първи месец :P
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: помагат ли си българите?

Мнение от axinia59 »

браво ,радвам се ,че българите си помагат и подкрепят когато са в чужбина ... :clap:
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: помагат ли си българите?

Мнение от karelia79 »

И аз мога да потвърдя, че тук, в чужбина, българи са ни помогнали изключително много. Не съм очаквала, че някой ще се погрижи така за нас: от посрещането, настаняването, развеждането по институции, изключително ценни съвети и насоки, покъщнина, дрехи, подготовка за интервюта, помощ за СВ-то, всичко. Имаше момент, в който почти бяхме закъсали с парите, та и пари са ни предлагали. Мога да говоря само хубави неща за хората, с които се запознахме тук. :y:
Това със сигурност и е най-важната причина, заради която до момента, депресията и носталгията ни избягват.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: помагат ли си българите?

Мнение от axinia59 »

току що Тити Папазов каза: ,,най - големия проблем на българите е , че те много бързо забравят хората,които са им помогнали ,това може да се окаже пагубно за България.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: помагат ли си българите?

Мнение от mortigur »

Помагат си. И румънци са ми помагали.
Taxation is theft.
Публикувай отговор