Федерални избори: 19 октомври 2015

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

За кого ще гласувате на федералните избори?

Conservative Party
25
45%
Liberal Party
11
20%
New Democratic Party
10
18%
Bloc Québécois
1
2%
Green Party
1
2%
Strength in Democracy Party
0
Няма гласували
Libertarian Party
0
Няма гласували
Christian Heritage Party
2
4%
Pirate Party
3
5%
Democratic Advancement Party
0
Няма гласували
Rhinoceros Party
2
4%
Communist Party
1
2%
 
Общо гласове: 56
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от umeiko »

Всъщност е лесно да се приеме, ако има поне един пример доказващ твойта теза.
А да, сетих за мита за Стив Джобс и Стив Возняк. Оказа се, след смъртта на гения, че всъщност идеята за Апъл-а е била разработена от Стив Возняк, само, и то не в гаража а в лабораторията в която са работили, и след това са напуснали (открадвайки идеята), след което...да, останалото е история.
Та ако трябва да уточниме вица за 10-ата бираджии - от тях 2-3 мързеливи, 1-2 супер крадливи (но успешно избегнали затвора), останалити, просто хора, работещи за хляба си, и отделили малко време да разпуснат.
Всъщност забравих най важният факт. И той е че преди тях един друг чиляк е открил компютъра, чиляк едва напоследък признат за бащата на компютъра, и който според твойта теза би трябвало да е поне със 100 милиарда долара......
Оставам за домашно да откриете кой е той 8)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Canadians who care to look will see what a federal NDP government would look like by examining the actions of Alberta’s new NDP government under Premier Rachel Notley.

http://m.torontosun.com/2015/09/26/cana ... ee-alberta"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

umeiko написа: Всъщност забравих най важният факт. И той е че преди тях един друг чиляк е открил компютъра, чиляк едва напоследък признат за бащата на компютъра, и който според твойта теза би трябвало да е поне със 100 милиарда долара......
Оставам за домашно да откриете кой е той 8)
Ти пропусна нещо: в сравилната идея, на правилното място, по правилното време......

Ще ти дам един професионален пример за да илщстрирам горното: зъбния кариес е мултифакторно заболяване. Зависи от: минерализацията на зъба, присъствието на специфични бактерии, наличието на захари, които тези бактерии преработват и отделят кисилини и времето, което горните 3 фактора прекарват заедно. Ако си в състояние да промениш само ЕДИН от тези 4 фактора и кариеса ще изчезне като заболяване......
Същото и с Джон Атанасов - имал е правилното откритие, но не на правилното място и/или време - жалко, но живота е корав
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
umeiko написа:Тъй като в природата никога нема празно, на мене много ми е чудно как господата ша обяснят как най богатият (с 50 милиарда долара) е станал най-богат (с 50 милиарда долара)?
А да, и не ми разправяйте историята за оня дето чистел ябълките и ги продавал и така си купил флотилия от тръкове.
СЕТИХ СЕ. Той винаги е бил най богат (с 50 милиарда долара). Толкова било просто. А аз си мислех че само в Индия има кастова система :rofl:
Бил е с правилната идея, на правилното място, в правилното време, толкова ли е трудно да се проумее ?
На мен лично ми се е случвало да съм на правилното място в правилното време: е нямам 50 милиарда, но съм имам възвращаемост от 20 пъти, което е колко колко, 2000% ? Случва се, и не съм експолатирал никого.....
Аз се съгласих да си променя мнението и ти благодаря, че все пак събра смелост да изкажеш своето без задръжки и да обясниш как работи системата.

Впрочем и историята с ябъките - с правилната идея, на правилното място, в правилното време е напълно вярна, но без последващата флотилия от бачкатори си остава просто идея на някакво място в някакво време и на-важното почервененото мнение на Пумпи (за коео благодаря още веднъж) никога няма да се изпълни.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
Kpetrov написа:
Щом сте толкова словоохотливи... в действителност има много лесно решение за трудният живот на десетия от баснята за бирарията и разбитото му от данъци сърце.
Вместо да плаща той толкова много дадъци, спокойно може да повиши заплатите на другите изброени господа в примера и да ги преебе тях с по-голяма данъчна ставка. ;)
Красавец. :D

Защо реши, че той им плаща заплатите и дали изобщо получават заплати?
Защо съм решил, че той им плаща заплатите!
Кой каза:
Ivan1007 написа:Кво да ги праим тия малоумници? Те ша умрат гладни без тия 1%
И за теб ще си променя мнението... не им плаща заплати а им дава подаяния и милостиня.

Представяш ли си, красавец с една мозъчна клетка и опонента му да на може да каже нищо конкретно освен несвързани разъждения за Куба.
А може, вместо като Куба, да станем един истински Kibbutz. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Ivan1007 »

Поздаяния и милостиня раздава държавата с парите от данъците макар че тази дейност би следвало да бъде оставена на разните благотворителни организаци.
Без тия 1% няма да има нищо от данъци, такси и други подаяния.

Не ти трябва кибуц - бегай при хатеритите. :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа:
umeiko написа:Тъй като в природата никога нема празно, на мене много ми е чудно как господата ша обяснят как най богатият (с 50 милиарда долара) е станал най-богат (с 50 милиарда долара)?
А да, и не ми разправяйте историята за оня дето чистел ябълките и ги продавал и така си купил флотилия от тръкове.
СЕТИХ СЕ. Той винаги е бил най богат (с 50 милиарда долара). Толкова било просто. А аз си мислех че само в Индия има кастова система :rofl:
Бил е с правилната идея, на правилното място, в правилното време, толкова ли е трудно да се проумее ?
На мен лично ми се е случвало да съм на правилното място в правилното време: е нямам 50 милиарда, но съм имам възвращаемост от 20 пъти, което е колко колко, 2000% ? Случва се, и не съм експолатирал никого.....
Аз се съгласих да си променя мнението и ти благодаря, че все пак събра смелост да изкажеш своето без задръжки и да обясниш как работи системата.

Впрочем и историята с ябъките - с правилната идея, на правилното място, в правилното време е напълно вярна, но без последващата флотилия от бачкатори си остава просто идея на някакво място в някакво време и на-важното почервененото мнение на Пумпи (за коео благодаря още веднъж) никога няма да се изпълни.
Тоест нищо не си променил - априори хората, които имат идеи и са на правилното място в правилното време, експлоатират и дерат кожата на работника. Нямам думи......
Има една книга - "Rich Dad Poor Dad: What The Rich Teach Their Kids About Money That the Poor and Middle Class Do Not!", нея има много истини, но само за тези, които искат да ги прочетат/видят. И преразпределянето не е част от тези истини. С това тази книга е различна от "Капиталът" (не, че съм я чел де, но предполагам като гледам как беше приложен в БГ толкова години ;) )
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа: априори хората, които имат идеи и са на правилното място в правилното време, експлоатират и дерат кожата на работника. Нямам думи......
Почна много да си фантазираш. Това което си написал не съм казвал.
Дерзай, нямам нужда от отговор, на празнодумци съм се наслушал.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:
pumpy написа: априори хората, които имат идеи и са на правилното място в правилното време, експлоатират и дерат кожата на работника. Нямам думи......
Почна много да си фантазираш. Това което си написал не съм казвал.
Дерзай, нямам нужда от отговор, на празнодумци съм се наслушал.
Написал си, но ти е неприятно да си го признаеш. Аз ти го казах още преди няколко страници, че няма какво да коментираме, ти сам се "буташ между шамарите пак"......
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от kiro »

pumpy написа:
Има една книга - "Rich Dad Poor Dad )
Авторът на тази поредица от книги обяви фалит преди 3 години. ;)
Bulgayrian
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от succes »

kiro написа:
Ivan1007 написа:Here's a tax lesson for the NDP and Liberals.
They both think that they can save the world with big tax hikes on the wealthy.
Много хубава приказка, но за съжаление е само приказка. Световната икономическа практика от края на 20 век доказва точно обратното: Икономически най-развитите страни са тези с най-високите данъци и това може да се види с бърза справка в уикипедия:

Списък на страните спрямо съотношение приходи от данъци в бюджета към реален БВП
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... age_of_GDP"

Country-----Tax as % of GDP
Denmark---49.0
Sweden-----45.8
Belgium----45.4
Cuba-------44.8
France------44.6
Finland------43.6
Norway-----43.6
Austria------43.4
Lesotho------42.9
Italy----------42.6

Поне 8 от първите 10 страни с най-високи данъци са също в първата десятка по каквото се сетите - БВП, щастие, свобода на словото, най-добри места за живеене итн

Убийствените данъци не само че не са изгонили бизнеса, но той просперира доста добре.
Моля, не издребнявайте и не ми давайте пример с Куба, която също е в този списък.
Киро, не съм запознат особено с историята, ама дали е заради таксите или заради бившите колонии?
Я, дал си Франция за пример, ама тя от колко колонии до колко скоро е смучила?
Просто са богати държави и 100% данък да им сложат пак гладни няма да останат.
Представи си сега, че на теб ти предложат 100 000 с 50% данък, как би живял? Айде сега в България с 5000 ???
Не знам, ама не се ли изнесоха доста големи компании в Индия, Китай?

Дания – 9 колонии
Швеция – 8 колонии
Белгия – 3 колонии
Франция - 53 колонии
Норвегия – 6 колонии
Италия и Австрия – по една колония

Съмнявам се само високите данъци да са причината, тя тенденцията за която говориш си има своите корени back then.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

kiro написа:
pumpy написа:
Има една книга - "Rich Dad Poor Dad )
Авторът на тази поредица от книги обяви фалит преди 3 години. ;)
Това по никакъв начин не променя написаното. В тази страна "фалита" е интрумент, a не анатема.....
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от Kpetrov »

pumpy написа:
Kpetrov написа:
pumpy написа: априори хората, които имат идеи и са на правилното място в правилното време, експлоатират и дерат кожата на работника. Нямам думи......
Почна много да си фантазираш. Това което си написал не съм казвал.
Дерзай, нямам нужда от отговор, на празнодумци съм се наслушал.
Написал си, но ти е неприятно да си го признаеш. Аз ти го казах още преди няколко страници, че няма какво да коментираме, ти сам се "буташ между шамарите пак"......
Написал съм, че дори и с идеи на правилното място и време няма да имаш споменатите милиарди без зад тях - идеите да седят бачкатори на които да плащаш по-малко от това което те изработват.
Неприятно ми било да го призная! И че няма да коментираш ми е ясно още от самото начало.

BTW и аз гласувам за десни партии, но за съжаление не виждам такива струващи си да се глусува за на следващите избори.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от pumpy »

Kpetrov написа:..... да седят бачкатори на които да плащаш по-малко от това което те изработват.
......
Е как да им плащаш това или повече от това, което изработват ? Имаш ли някаква идея как да стане за да мога веднага да я приложа в моя бизнес ? Това ще направи работниците ми още по-щастливи и всеотдайни, нали ?
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Федерални избори: 19 октомври 2015

Мнение от scoubidou »

pumpy написа:
Kpetrov написа:..... да седят бачкатори на които да плащаш по-малко от това което те изработват.
......
Е как да им плащаш това или повече от това, което изработват ? Имаш ли някаква идея как да стане за да мога веднага да я приложа в моя бизнес ? Това ще направи работниците ми още по-щастливи и всеотдайни, нали ?
Замислял ли си се защо държавата определя минималната работна заплата? Ако се остави това на бизнеса, заплатите никога няма да мръднат нагоре.
Публикувай отговор