До България с канадски паспорт плюсове иминуси

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
the doors
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 6:20 pm

До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от the doors »

здравейте,
Искам да попитам има ли някой, който си е ходил до България използвайки канадски паспорт. Плюсове има ли? Или само минуси. След като сме българи по рождение пътуване до България задължително с български паспорт ли следва да е?
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от Bubi »

На мен ми искаха и двата. Аз исках да вляза само с канадските, тъй като имах само тукашната декларация за децата, но на бг границата ми поискаха и двата. Тъй като сме били български граждани трябвало да се легитимираме с български документ за самоличност. Както и да е, не ми се разправяше и представих и двата. Когато напусках страната по същия начин - тъй като децата били двойни граждани, при представянето на двата паспорта нямало нужда от декларацита на бащата.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от 7George »

Носи ги и двата, ако имаш такива. С канадския примерно доказваш, че имаш право да влизаш в Канада, иначе на връщане може да не те качат в самолета, щото в българския няма вече валидна виза.

А на влизане БГ граничаря не ми погледна канадския паспорт, а най-вече изтеклите български документи.
Embrace your climate change!
Аватар
troyaneca
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 9:53 pm
Местоположение: Montreal

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от troyaneca »

Ако пристигаш в БГ с полет от страна, член на ЕС, достатъчна е личната карта само, виж, ако прехвърлянето ти за София е в Турция примерно, ще ти трябва и БГ паспорта
Fuck the Cola
Fuck the Pizza
All We Need Is Slivovitza
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от MrGeek »

troyaneca написа:Ако пристигаш в БГ с полет от страна, член на ЕС, достатъчна е личната карта само, виж, ако прехвърлянето ти за София е в Турция примерно, ще ти трябва и БГ паспорта
Както вече го обсъждахме в една друга тема, това важи САМО за български граждани и то най-вече при излизането, защото няма как да отидеш в Турция или друга държава извън ЕС без международен паспорт. За българи с двойно гражданство, пътуващи с паспорт на друга държава е необходима единствено българска лична карта, независимо от къде идва и къде е обикалял. Може да се влезе и само с чужд паспорт, но в този случай според закона могат да те глобят с малка сума до 20 лв. макар и да не го правят. Проверено лично - преди няколко дни влязох в България само с канадски паспорт без никакъв проблем. Когато казах на паспортния служител, че имам лична карта, която отдавна е изтекла, той дори не пожела да я погледне и само ме предупреди, че трябва да си извадя нова, докато съм в България. На излизане по същия начин - пътува се с чуждия паспорт, но се показва и българската лична карта на граничния контрол. Ако си само български гражданин обаче, очевидно не можеш да излезеш без български паспорт, ако направлението е държава извън ЕС.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от IRA »

Ако сте само с канадски паспорт и минавате през Турция, там трябва да платите виза да каженм това е минус. Другото е както MrGeek каза.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от Koko »

the doors написа:здравейте,
Искам да попитам има ли някой, който си е ходил до България използвайки канадски паспорт. Плюсове има ли? Или само минуси. След като сме българи по рождение пътуване до България задължително с български паспорт ли следва да е?
Съгласно българските закони (не ми се рови, но не би трябвало да е трудно да ги намериш в нета) български гражданин притежаващ и гражданство на друга държава е длъжен да се легитимира пред българските власти с българските си документи.
Ако не се лъжа, за канадските граждани, които нямат българско гражадство - има някакъв определен срок за пребиваване, след което трябва да напуснат страната.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от Павел »

Koko написа:
the doors написа:здравейте,
Искам да попитам има ли някой, който си е ходил до България използвайки канадски паспорт. Плюсове има ли? Или само минуси. След като сме българи по рождение пътуване до България задължително с български паспорт ли следва да е?
Съгласно българските закони (не ми се рови, но не би трябвало да е трудно да ги намериш в нета) български гражданин притежаващ и гражданство на друга държава е длъжен да се легитимира пред българските власти с българските си документи.
Ако не се лъжа, за канадските граждани, които нямат българско гражадство - има някакъв определен срок за пребиваване, след което трябва да напуснат страната.


3 месеца без виза. В една друга тема обърнах внимание на родители, чиито деца имат само канадско гражданство, че ако искат децата им да пребивават в Бг повече от 3 месеца, ще трябва да им извадят и бг гражданство - на деца с български родител(и), родени в Канада, не може да им се издаде туристическа българска виза, защото са български граждани по кръв. Параграф 22 :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Захари Стоянов
Мнения: 32
Регистриран на: Вто Ное 04, 2014 7:39 pm

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от Захари Стоянов »

Юридически погледнато, никакъв проблем. Обаче митничарите много се дразнят. Веднъж ми се наложи и те решиха, че им се тежкаря и ме подложиха на съвсем законни, но напълно ненужни замотвания, които никой друг не минаваше.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: До България с канадски паспорт плюсове иминуси

Мнение от ivandaman »

Захари Стоянов написа:Юридически погледнато, никакъв проблем. Обаче митничарите много се дразнят. .
Ох да те там са ги избирали с конкурс по раздразнителност и чувствителност. Много бързо се засягат.

Захари Стоянов написа: те решиха, че им се тежкаря и ме подложиха на съвсем законни, но напълно ненужни замотвания, които никой друг не минаваше.
Дори и напълно изряден да си пак може да си решат че се "тежкариш". В интерес на истината от както БГ влезе в ЕС не се заяждат много но преди това на всяко излизане и влизане се "дразнеха" но се успокояваха сравнително бързо като си изпросят 20 долара за почерпка.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор