Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от ivannklv »

Направил съм си домашното (ако ставаше въпрос за мен).Освен това съм цитирал обратната осока - от БГ към Турция.А и от това което съм написал също се подразбира, че в случая е необходим БГ паспорт - ако Турция е толкова "жизненоважна" дестинация за питащият.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от klisurov »

ivannklv написа:
klisurov написа: Ако от БГ отидеш в Турция (примерно), нямаш проблем да ползваш Канадския паспорт
Да, но като канадски гражданин плащаш виза на границата с Турция,а ако си с БГ паспорт - не.
И колко визи трябва да платиш и отстъпки за музеи да ползваш, та да си избиеш таксата за паспорта? - пътя до посолството и загубеното враеме също сложи в сметката.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от klisurov »

ivannklv написа:ако ставаше въпрос за мен
Не е към теб, а принципно.
Мисля, че човек трябва първо да провери, преди да оборва нечие мненое.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от ivannklv »

Съгласен съм, но в случаят ставаше въпрос за подкрепа (явно недоразбрана),а не за оборване на мнение.
Аватар
lio_gets
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Авг 05, 2003 12:12 pm
Местоположение: Пловдив / Hull (Gatineau)
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от lio_gets »

Хора не се карайте! :)
Става ясно че ако зачеркнем Турция от списъка с дестинации за пътуване (никога не е била в моя поне) комбинацията канадски паспорт и българска лична карта върши перфекно работа.
За Бразилия наистина се оказва че с канадския паспорт се иска виза, а с българския-не. Ами бразилките ще се наложи да почакат докато си изкарам виза. 8)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от klisurov »

ivannklv написа:Съгласен съм, но в случаят ставаше въпрос за подкрепа (явно недоразбрана),а не за оборване на мнение.
Моля да бъда извинен за получилото се недоразумение.
"Правенето на домашно" в случая нямаше нищо общо с твоето мнение.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от klisurov »

lio_gets написа:Става ясно че ако зачеркнем Турция от списъка с дестинации за пътуване ... комбинацията канадски паспорт и българска лична карта върши перфекно работа.
Само като пример:
Родителите ми живеят в САЩ, недалеч от Ню Йорк.
От Ню Йорк има доста изгодни полети до БГ през Турция.
В посочения пример, след разходка из Ню Йорк и Истанбул, ще ми трябва български паспорт за да вляза в БГ.
Освен ако не се разходя и из Солун.

Ето защо аз лично се чудя дали инвестицията в български паспорт си заслужава.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от Marto »

Аз не разбирам нещо. Да речем, че в рамките на 10 минути два самолета кацат на летище София: от Рим и от Истанбул. Пътниците се изсипват в зоната за паспортен контрол по едно и също време и се нареждат на опашка. Митничарите интересува ли ги откъде е кацнал определен български гражданин? Според мен, независимо дали е дошъл от ЕС или не, личната карта ще свърши работа. Не помня да са ме питали откъде идвам на гишето.

Преди време като кацнах в Амстердам от Канада представих личната си карта, защото ми беше на по-удобно място. Холадската митничарка ме пусна без никакви проблеми, та в България ли ще имам?
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от ivannklv »

klisurov написа:Моля да бъда извинен за получилото се недоразумение.
Извинението се приема ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от Ivan1007 »

Разбира се, че не е никакъв проблем да влезеш в България с лична карта независимо от къде идваш, както и да влезнеш където и да е в ЕС с българска лична карта. Правил съм го поне петндесет пъти. Когато пътувам за Европа от Канада излизам с канадския паспорт и не го вадя до като не се прибера обратно. Българската лична карта е достатъчна за комай цяла Европа (не само за ЕС). Турция си е в Азия
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
ivannklv
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 4:10 pm

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от ivannklv »

В крайна сметка един паспорт не е толкова скъп, дори и да не го използваш докато му изтече валидността.За колко други неща,които ползваме 1-2 пъти или въобще не ползваме даваме много повече пари ? :)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от Ivan1007 »

ivannklv написа:В крайна сметка един паспорт не е толкова скъп, дори и да не го използваш докато му изтече валидността.За колко други неща,които ползваме 1-2 пъти или въобще не ползваме даваме много повече пари ? :)
Аве подновяване на паспорт си е разправия, особено български.
От Канада, aко не си в Отава или Торонто си е приключение.
Даже от България си е разправия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Stoynev
Мнения: 309
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 8:39 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от Stoynev »

Аз съмлетял Монтреал -Истанбул-София и обратно с лична карта, не съм ползвал БГ паспорт (такъв нямам от 7-8 години). Може да се влиза отТурция в БГ (със самолет) и обратно и само с лична карта. Проверено преди 3 седмици. Иначе съм пътувал 3-4 пъти до БГ само с канадски паспорт (нямах никакви БГ док.) и така става ама много се заяждат на границата и заплашват с глоби.
"Най-добрият сред хората е оня, който е най-полезен" - А. ДЖАМИ
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от pumpy »

ivannklv написа:В крайна сметка един паспорт не е толкова скъп, дори и да не го използваш докато му изтече валидността.За колко други неща,които ползваме 1-2 пъти или въобще не ползваме даваме много повече пари ? :)
Мда, ако изваждането на български паспорт ставаше по пощата и струваше по 15 кинта на година, за 10 години, няма никакъв проблем да го правя на всеки две петилетки. Но НЕ, не става по пощата, става винаги с някакво ругане, записване на час, мили очи на поредната служителка, точни пари кеш, че те ресто нямат и месеци чакане и молби поне да ти върнат новия по пощата, че ходенето до 6-7 града на този континент, където можеш да извършиш тази услуга не е особено удобно и евтино удоволствие....
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Има ли смисъл да се подновява българския паспорт

Мнение от grozdan »

Stoynev написа: Иначе съм пътувал 3-4 пъти до БГ само с канадски паспорт (нямах никакви БГ док.) и така става ама много се заяждат на границата и заплашват с глоби.
Защо се заяждат с чужд гражданин? Все едно Жан Пиер да кацне на летище София и да го заплашат с глоба.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор