Канадски гражданин - реализация в USA

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Здравейте,

Не намерих такава тема, затова пускам нова.

Преди няколко месеца придобихме Канадското си гражданство,но не сме доволни от професионалните си реализации и начин на живот в Канада, и сме решили да потърсим промяната в Щатите.
И двамата сме с професиите включени в NAFTA.
Аз като IT с диплома и опит придобити в Канада.
Съпругата като Финансист магистър от България.

До колкото се разбира, първо трябва да се намери работодател и в последствие работодателя кандидатства за работна виза.

Въпросът ми е, как да се намери дадения работодател? Чрез агенции за работа, кандидатстване чрез сайта на дадена компания...?

От по-горе изброените, нито едно от нещата не е дало успех, до момента.

Знам хора живяли в Канада, придобили Канадско гражданство и в последствие реализирали се в Щатите.

Опитваме се да намерим отговор как можем да бъдем част от тези хора.

Ако някои може да помогне, Благодаря!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

От моя личен опит, видимо по НАФТА има професии и професии.
За някои е особено важно какво точно пише в писомто за работа за да се получи, за други каквото и да пише винаги става.
Аз лично работа си търсех на място и не ми отне особено много време да си намеря, но пак, зависи от професията явно.
Успех
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

На място не сме ходили да подаваме за работа.

Кандидатствал съм на няколко компании попълвайки онлайн апликейшън формата, и винаги има въпрос дали съм оторизиран да работя в щатите.

Опитах чрез 2 имплоймънт агенции ,но и там пак идва въпросът дали имам право да работя в Щатите.

Значи, как да се случат нещата?

Как да се търси на място, кой адрес би посочил в Щатите при попълване на апликейшън формата за работа, телефон за връзка?... освен ако лично не влезеш в дадена компания и поискаш да разговаряш с Хюман Ресурсис или мениджъра, но при една голяма компания това не би могло да се получи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Мечтателят написа:На място не сме ходили да подаваме за работа.

Кандидатствал съм на няколко компании попълвайки онлайн апликейшън формата, и винаги има въпрос дали съм оторизиран да работя в щатите.

Опитах чрез 2 имплоймънт агенции ,но и там пак идва въпросът дали имам право да работя в Щатите.

Значи, как да се случат нещата?

Как да се търси на място, кой адрес би посочил в Щатите при попълване на апликейшън формата за работа, телефон за връзка?... освен ако лично не влезеш в дадена компания и поискаш да разговаряш с Хюман Ресурсис или мениджъра, но при една голяма компания това не би могло да се получи.
E ти имаш ли право да работиш в щатите или не ?
Нали разбираш, че при равни други условия работодателят е малко вероятно да се занимава с НАФТА, ако може да си наеме човек с готови документи/американец. Особено ако НАФТАТА изисква нещо специфично за да мине.

Когато кандидатствах за затвора (щатска служба) попълвах сума ти документи и навсякъде писах, че имам право да работя в щата. Когато ме поканиха на работа трябваше само да се убеди човека от ХР да подпише съответното писмо и да се разходя до границата, но пак ти казвам има професии и професии. Не всички АЙ-ТИ попадат под НАФТА, докато всички заболекари безапелационно попадат. Разбери конкретно за професията си какви са тънките условия и тогава търси съответната позиция.

BTW кои са ви професиите по списъка на НАФТА ?
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Не, точно в това е въпросът.

Нали трябва работна виза, а за да имаш работна виза трябва първо да имаш работодател.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Занчи не разбираш цялата идея на НАФТА: не можеш да имаш работна виза без работотдател, тоест първото е да имаш такъв. Ако и когато си намериш такъв и той е навит да се занимава с теб, работната виза не е проблем, точно защото си по НАФТА, тоест ти имаш право да работиш в щатите, за разлика от хората, които не са по НАФТА или някаква друга имиграционна/работна процедура, но ти трябва работодател, за да упражниш това си право. Ти това и търсиш.
Ако напишеш, че нямаш право да работиш в щатите, трябва да си наистина нещо специално като оферта за да се занима някой с теб по процедурата на Н1В
В дяня в който някой иска да те наеме е въпрос на едни писмо и едно минаване на границата и си на работа следващия ден...
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Това е моята орофесия :

Computer Systems Analyst Baccalaureate or Licenciatura Degree; or Post-Secondary Diploma3 or Post-Secondary Certificate4, and three years experience.

Аз имам Нетуърк Енджинееринг Диплома и КомпТИА А+р КомпТИА Нетуърк + сертификат и опит в Канада

Половинката попада в тази графа:

Economist Baccalaureate or Licenciatura Degree
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Какво е това " едно писмо " ,което трябва да се получи ,когато дадения работодател иска да те наеме?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Мечтателят написа:Какво е това " едно писмо " ,което трябва да се получи ,когато дадения работодател иска да те наеме?
Сори майна, аз губя бързо ентусиазъм, когато човека отсреща не се интересува от себе си....седни пред компютър, прочети няколко часа какво е НАФТА и как РАБОТИ, какво ти е необходимо, как се получава НАФТА статут, къде се ходи за него, какво се изисква, колко време важи и изобщо ВСИЧКО за НАФТА.
Когато си инвестирал 10-20-30 часа и имаш неясноти и конкретен въпрос ще се радвам да ти помогна. Да ти свърша работата от А до Я обаче нито имам времето, нито желанието.
Реално погледнато ще ти е по-евтино да си наемеш адвокат да го свърши за теб, отколкото мен, аз взимам повече на час от адвоката си.
Успех, Иво


PS. Горното може да ти го кажа и мило по "канадски", но аз съм си "прост" българин и съм "право куме в очите"
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от jet »

В тази тема доста коментирахме: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 7&start=30
Аз съм на същото дередже.
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Иво, Аз също съм Българин и не се засягам :)

Наистина до сега не бях отделял повече време подробно да прочета всичко свързано с NAFTA.
Мислих,че нещата са прости - професия в списъка, работодател и си ти.

Явно ще трябва да се поизпотим и за това.

Иво, ти как намираш опита си в Щатите спрямо Канада, къде би искал да живееш и да се развиваш? ( ако не те притеснява можеш да споделиш )


Jет, благодаря!

Ще видим темата малко по-късно, ако занапред имам информация ,която би помогнала , ще споделя.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Опита ми в Щатите:
образование - невероятно;
работа - не особено очарователна;
жилище - невероятно;
здравна система с добра застраховка - невероятна;

Опита ми в Канада:
образование - безплатно(Кебек)
работа - невероятна;
жилище - тези са луди с цените;
здравна система - не ми се започва, защото работя като част от нея;

Аз комбинирам част и от двата свята и съм доволен за сега от живота.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от analgin »

Мечтателят написа:Нали трябва работна виза, а за да имаш работна виза трябва първо да имаш работодател.
Ако започнеш да се бориш с причините, а не с последствията крайните резултати ще бъдат различни.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

analgin написа:
Мечтателят написа:Нали трябва работна виза, а за да имаш работна виза трябва първо да имаш работодател.
Ако започнеш да се бориш с причините, а не с последствията крайните резултати ще бъдат различни.
:y:
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

Мечтателят написа:Здравейте,

Не намерих такава тема, затова пускам нова.

Преди няколко месеца придобихме Канадското си гражданство,но не сме доволни от професионалните си реализации и начин на живот в Канада, и сме решили да потърсим промяната в Щатите.
И двамата сме с професиите включени в NAFTA.
Аз като IT с диплома и опит придобити в Канада.
Съпругата като Финансист магистър от България.

До колкото се разбира, първо трябва да се намери работодател и в последствие работодателя кандидатства за работна виза.

Въпросът ми е, как да се намери дадения работодател? Чрез агенции за работа, кандидатстване чрез сайта на дадена компания...?

От по-горе изброените, нито едно от нещата не е дало успех, до момента.

Знам хора живяли в Канада, придобили Канадско гражданство и в последствие реализирали се в Щатите.

Опитваме се да намерим отговор как можем да бъдем част от тези хора.

Ако някои може да помогне, Благодаря!
имай на предвид ,че като отидеш в щатите цента на НАФТАта я обявяват за галон,един галон е около 4 литра и като ти поискат 4 долара не се шашкай
по ти е на изгода отколкото в канада
това го запомни от мен и би рахат
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор