Канадски гражданин - реализация в USA

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от myhata II »

roumensp написа:Хм ... Доколкото забелязвам участието ти в темата се изразява предимно в спорове с мен и Танграта, но щом искаш ще те оставя на спокойствие да им обясниш за реализацията си в Щатите. Чао от мен. :wave2:
Румба, ти що за "специалист" си ? :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

Аз съм специалист по всичко, Муха, ето ме тук на млади години:
Изображение
По-подробно мога да ти обясня в друга тема, защото в тая вече казах "чао". :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от myhata II »

roumensp написа:Аз съм специалист по всичко, Муха, ето ме тук на млади години:
Изображение
По-подробно мога да ти обясня в друга тема, защото в тая вече казах "чао". :D
Ба маа му ! :rofl: :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
roumensp написа:
Kan_Tangra написа:70k cad за старша позиция.
Ако е вярно, не ви завиждам на квебекарите. :D
И защо? Същата къща, която във Ванкувър Метро е $600-700К, в Голям Монреал е $350-$400К. Нали знаеш, счетоводния баланс не е само приходи, ами има и разходи ;)
Сега, за мортиджа,
груба сметка, ако не броим поддръжката на къщата и амортизация,
след Н на брой години я изплащаш и после цената и си остава. Дори и се увеличава с времето.
Ако ще и потоп да стане, парите са в нея. Не адвокатствам местенето, но в краен случай я продаваш и заминаваш във Флорида/Куба/България и си караш старините там.

Или според вас е едно и също къща за 10к в Перник, и къща за 1 милион във Ванкувър/Калифорния/Монреал? Така както ги говорите тия "разходи" точно така звучи.

Второ, *л съм им и разходите и приходите и къщите. Искам си Калифорния и туй то! Ако ще и да съм на загуба! Елате вие да живеете с франчолята, да ви лаят като немци, на някакъв език само със съгласни. :P

А зимата да е от май до септември ... аа пардон, от септември до май, и половината население да е чупило крака, ръце в изпълнение на волна програма по тротоара!
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:
miteto написа:
roumensp написа:
Kan_Tangra написа:70k cad за старша позиция.
Ако е вярно, не ви завиждам на квебекарите. :D
И защо? Същата къща, която във Ванкувър Метро е $600-700К, в Голям Монреал е $350-$400К. Нали знаеш, счетоводния баланс не е само приходи, ами има и разходи ;)
Сега, за мортиджа,
груба сметка, ако не броим поддръжката на къщата и амортизация,
след Н на брой години я изплащаш и после цената и си остава. Дори и се увеличава с времето.
Ако ще и потоп да стане, парите са в нея. Не адвокатствам местенето, но в краен случай я продаваш и заминаваш във Флорида/Куба/България и си караш старините там.

Или според вас е едно и също къща за 10к в Перник, и къща за 1 милион във Ванкувър/Калифорния/Монреал? Така както ги говорите тия "разходи" точно така звучи.

Второ, *л съм им и разходите и приходите и къщите. Искам си Калифорния и туй то! Ако ще и да съм на загуба! Елате вие да живеете с франчолята, да ви лаят като немци, на някакъв език само със съгласни. :P

А зимата да е от май до септември ... аа пардон, от септември до май, и половината население да е чупило крака, ръце в изпълнение на волна програма по тротоара!
Тангра, уморил си се и ти мой човек, омръзна ти да се бориш с вятърни мелници майна !
Успех ти пожелавам накъдето и да се запътиш ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от todor73 »

Тангра, така като гледам май няма какво много да те навиват за премстване, защо не го правиш тогава, какво те спира, ако е парите, да правилно ги смяташ, че ако тук в МТЛ имаш 70к, там ще ти трябват 130к, то зависи и в кой град де.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Kan_Tangra »

Нищо не ме спира. Просто си следвам плана. До сега взех диплома, гражданство и 5г стаж по специалността. Ако ми видиш мнения от преди 5-7г, точно така съм ги описвал и тогава нещата. С гола диплома не ми се местеше. Исках и малко стаж да направя първо.
Лошо няма, всичко е ток!
;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от todor73 »

И да съм по темата, днес получих странен е-маил, но май нещо се майтапят с мен

U.S.Department of State sent you this message to todor ххххххх (хххххххххххх@yahoo.ca)
Your registered name is included to show this message originated from U.S. Department of State

Dear todor ххххххххх,

Congratulations! You are one of the 50,000 winners selected by the computer random draw from the 12.1 million entries registered in the Diversity Immigrant Visa Program.The Diversity Immigrant Visa program is a United States congressional-mandated lottery program for receiving a United States Permanent Resident Card.It is also known as the Green Card Lottery.

Winner Details:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Confirmation Number: 2015ххххххххх
Winner Name: todor хххххх
Married:
Phone Number: 154514-хххххххх

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Please click the link below, follow the instruction and start the integration process in the United States as soon as possible.

http://state-sv1f183.dvs-program.com/in ... 5/?CN=2015" хххххххххххх

CONFIDENTIALITY STATEMENT: AUTHORITIES: The information asked for on this form is requested pursuant to Section 222 of the Immigration and Nationality Act. Section 222(f) provides that the records of the Department of State and of diplomatic and consular offices of the United States pertaining to the issuance and refusal of visas or permits to enter the United States shall be considered and shall be used only for the formulation, amendment, administration, or enforcement of the immigration, nationality, and other laws of the United States. Certified copies of such records may be made available to a court provided the court certifies that the information contained in such records is needed in a case pending before the court. PURPOSE: The U.S. Department of State uses the facts you provide on this form primarily to determine your classification and eligibility for a U.S. immigrant visa. Individuals who fail to submit this form or who do not provide all the requested information may be denied a U.S. immigrant visa. Although furnishing this information is voluntary, failure to provide this information may delay or prevent the processing of your case. ROUTINE USES: If you are issued an immigrant visa and are subsequently admitted to the United States as an immigrant, the Department of Homeland Security will use the information on this form to issue you a Permanent Resident Card, and, if you so indicate, the Social Security Administration will use the information to issue a social security number. The information provided may also be released to federal agencies for law enforcement, counter terrorism and homeland security purposes; to Congress and courts within their sphere of jurisdiction; and to other federal agencies who may need the information to administer or enforce U.S. laws.

Като кликна на линка ми дава червен прозорец с надпис

Reported Web Forgery!

This web page at state-sv1f183.dvs-program.com has been reported as a web forgery and has been blocked based on your security preferences.

Web forgeries are designed to trick you into revealing personal or financial information by imitating sources you may trust.

Entering any information on this web page may result in identity theft or other fraud.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

Скам. Аз почти всеки ден получавам телефонни обаждания, почващи с "Congratulations!". :D Голееема напаст са ...
Google Chrome написа:Google Safe Browsing recently detected phishing on state-sv1f183.dvs-program.com.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от tonny »

Kan_Tangra написа:Второ, *л съм им и разходите и приходите и къщите. Искам си Калифорния и туй то! Ако ще и да съм на загуба! Елате вие да живеете с франчолята, да ви лаят като немци, на някакъв език само със съгласни. :P

А зимата да е от май до септември ... аа пардон, от септември до май, и половината население да е чупило крака, ръце в изпълнение на волна програма по тротоара!
Смях се с глас. :rofl: :rofl: :rofl:
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от grozdan »

Калифорния, та Калифорния. Доколкото ми е известно (не е много, признавам си) в Щатите има и други т.нар. ИТ хъбове - Дърам, Северна Каролина, Остин, ТХ, Портланд, Орегон. Климата е приемлив на пръв поглед. Някой да каже нещо повече за горе изброените?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от miteto »

grozdan написа:Калифорния, та Калифорния. Доколкото ми е известно (не е много, признавам си) в Щатите има и други т.нар. ИТ хъбове - Дърам, Северна Каролина, Остин, ТХ, Портланд, Орегон. Климата е приемлив на пръв поглед. Някой да каже нещо повече за горе изброените?
Северна Каролина е много евтино за живот, климата е по-скоро като Флорида (много жега и влага през лятото), отколкото Калифорния. Шарлът е ок, но останалите градове са малки (сравнено с Монреал) така че може да ти стане доста скучно ако си свикнал на живот в голям град.

Проблемът не е да намериш ИТ хъб в щатите, а че е брутално трудно да уредиш постоянен статут. За няколко години става чрез NAFTA, ама половинката няма право да работи, работодателя ако те резне трябва да напуснеш страната до няколко седмици (работната виза е вързана за работодател) и т.н.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

miteto написа:
grozdan написа:Калифорния, та Калифорния. Доколкото ми е известно (не е много, признавам си) в Щатите има и други т.нар. ИТ хъбове - Дърам, Северна Каролина, Остин, ТХ, Портланд, Орегон. Климата е приемлив на пръв поглед. Някой да каже нещо повече за горе изброените?
Северна Каролина е много евтино за живот, климата е по-скоро като Флорида (много жега и влага през лятото), отколкото Калифорния. Шарлът е ок, но останалите градове са малки (сравнено с Монреал) така че може да ти стане доста скучно ако си свикнал на живот в голям град.

Проблемът не е да намериш ИТ хъб в щатите, а че е брутално трудно да уредиш постоянен статут. За няколко години става чрез NAFTA, ама половинката няма право да работи, работодателя ако те резне трябва да напуснеш страната до няколко седмици (работната виза е вързана за работодател) и т.н.

че пък ако вземаш 150К на година що и е на половинката ви да работи
не бъдете чак такива максималисти
относно описанието на климата дето даваш е типичен за ю каролина ,на север не е чак така
може би с каролина има най близък климат до тоя в ю българия като зимата е по топла
а калифорния има поне 5 различни лица и 5 различни климата
по големите градове е цигания,трафик,стрес и мехикани
оттатък планината по нивите жега,прах и пак мехикани
белите хора са на север от СФ и в планините над Сакраменто
сф пенинсула китайци и виетнамци
пало алто в силиция и сан хосе освен компютърджиите останалите са мехикани
не ,че няма оазиси на богатството,ма те са по скоро изключения сред заобикалящата ги цигания
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

Това с нафтата е и кофти и гот, е зависмост от професиите ви, всичко е отновително.
Относно спонсорирането за зелена карта - моя опит е супер позитивен, но най-вероятно пак е в голяма зависимост от професията и необходимостта от теб на определено място.
Така погледнато Танграта има много по-голям шанс за успех от някой от Зинзибар, като говоря не от гледна точка на опита, а на образованието. Калифорния е супер готино място, но е толкова пренаселено, че лошо ми става само като си го помисля.
И което е най-парадоксално, аз имам зелена карта и до ден днешен изкарам дохода си в Канада. Деня, в който ще се преместя за постоянно в щатите ще съм особено незадоволен професионално, но това е живота, не може всичко хубаво на едно място :)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от grozdan »

miteto написа:Проблемът не е да намериш ИТ хъб в щатите, а че е брутално трудно да уредиш постоянен статут. За няколко години става чрез NAFTA, ама половинката няма право да работи, работодателя ако те резне трябва да напуснеш страната до няколко седмици (работната виза е вързана за работодател) и т.н.
:y:
Точно! Иначе досега да съм се пробвал.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор