Канадски гражданин - реализация в USA

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Ascao »

Мечтателят написа:Здравейте,

...но не сме доволни от професионалните си реализации и начин на живот в Канада, и сме решили да потърсим промяната в Щатите.
Привет
Аз само не разбрах защо като не сте намерили добра реализация в Канада си мислите че ще на мерите такава в Щатите. Ако не си доволен от това което правиш в Канада смени го с нещо по-добро ... пак в Канада. Да не би да има някакви правила, които да казват че в Канада няма добра реализация каквото и да работиш а пък в САЩ е пълно със супер реализации. Ако е въпрос за по-интересна работа - ами намери си по-интересна, ако е въпрос за повече пари ами намери си по-добре платена, но в Канада...
Ако пък Канада не те кефи по-добре си кажи: "Канада не ме кефи искам да живея в САЩ", но не намесвай професионалната реализация...
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от ivandaman »

@Ascao.

Всъщност въпросът му е доста легитимен и не е тайна че в Канада заплатите в повечето индустрии са с около 25% по-ниски от тези в Щатите. Ако пък вземем под внимание the current exchange rate ($1 US = $1.22 Can) Нещата стават доста сериозни..

Имаше поне няколко подобни теми в този форум (Канада Vs САЩ етс) та за това не изкам да "цапам" много тук, но мисля че отговорът който си дал не е реалистичен.. Не е толкова лесно да си намериш "по-хубава" "по-добре платена" "по-приятна" и т.н. работа. Такива изявления са въздухарски и с нищо не помагат. В БК например средната заплата не е мръднала от 15 (и повече години) и все още е на нивото от миналият век. Не съм сигурен колко пронцента е инфлацията за последните 15-20 години но със сигурност и тя е фактор.

Нещата въобще не са елементарни особено за новодошли..

Всеки който е живял и в двете държави (вероятно) ще потвърди че в Щатите има много повече алтернативи и възможности.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от jet »

Къщите в КА са минимум 6 пъти по-скъпи от САЩ, а заплатите... как ще ги стигнем. По-скоро къде ще живеем (под наем е временно решение).
Какво ще кажеш за лайняния климат - това не можеш да оправиш дори да си господ.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

jet написа:Къщите в КА са минимум 6 пъти по-скъпи от САЩ, а заплатите... как ще ги стигнем. По-скоро къде ще живеем (под наем е временно решение).
Какво ще кажеш за лайняния климат - това не можеш да оправиш дори да си господ.
6 пъти ... посмали, манго. :tmi: Като сравняваш жилище в даунтаун Торонто ще го сравняваш с подобно в Ню Йорк, а не с къща в някое Тексаско село или с бунгало в мучурищата на Флорида. Че са по-скъпи, по-скъпи са, но разликата е под 50%. Примерно не е коректно да кажеш, че къща в Далас е 2-3-пъти по-евтина от къща в Торонто ... да, като цена наистина може и да е, но Далас е град в нищото, без планини, езера, забележителности и развлечения и на 3-тата седмица ще умреш от скука дори и да си най-големия фен на Далас Каубойс.
За климата си прав, но в Щатите също не е толкова розово - Ню Йорк и почти целия Ийст Коаст имат същите идиотски зими като Торонто; Мичиган и Минесота - още по-студено; Флорида - урагани; в Тексас, Аризона и Невада ще умреш от жега през лятото; в Южна Калифорния е ОК, но през лятото е жега, суша и пожари; във Вашингтон вали колкото във Ванкувър, така че остава единствено Северна Калифорния и още няколко други места (селските реднешки щати от средата напълно ги изключвам).

BTW, за да имаш "нормален" живот в Щатите ти трябва гражданство или поне ПР, а за да ги получиш трябва TN визата да се замени с H1 ... и когато минеш на H1 ще разбереш какво точно представлява крепостничеството в 21-и век. :D

Съгласен съм, че по принцип там е по-лесно да се реализираш профенсиално и имам познати канадци ("местни" и българи), които са го направили. Но няма гаранция, че ще успееш и че ще си по-добре, отколкото в Канада. Лично за мен посоката беше обратната и не съжалявам, че дойдох в Канада след 6 години там.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Павел »

roumensp написа:
jet написа:Къщите в КА са минимум 6 пъти по-скъпи от САЩ, а заплатите... как ще ги стигнем. По-скоро къде ще живеем (под наем е временно решение).
Какво ще кажеш за лайняния климат - това не можеш да оправиш дори да си господ.
6 пъти ... посмали, манго. :tmi: Като сравняваш жилище в даунтаун Торонто ще го сравняваш с подобно в Ню Йорк, а не с къща в някое Тексаско село или с бунгало в мучурищата на Флорида. Че са по-скъпи, по-скъпи са, но разликата е под 50%. Примерно не е коректно да кажеш, че къща в Далас е 2-3-пъти по-евтина от къща в Торонто ... да, като цена наистина може и да е, но Далас е град в нищото, без планини, езера, забележителности и развлечения и на 3-тата седмица ще умреш от скука дори и да си най-големия фен на Далас Каубойс.
За климата си прав, но в Щатите също не е толкова розово - Ню Йорк и почти целия Ийст Коаст имат същите идиотски зими като Торонто; Мичиган и Минесота - още по-студено; Флорида - урагани; в Тексас, Аризона и Невада ще умреш от жега през лятото; в Южна Калифорния е ОК, но през лятото е жега, суша и пожари; във Вашингтон вали колкото във Ванкувър, така че остава единствено Северна Калифорния и още няколко други места (селските реднешки щати от средата напълно ги изключвам).

BTW, за да имаш "нормален" живот в Щатите ти трябва гражданство или поне ПР, а за да ги получиш трябва TN визата да се замени с H1 ... и когато минеш на H1 ще разбереш какво точно представлява крепостничеството в 21-и век. :D

Съгласен съм, че по принцип там е по-лесно да се реализираш профенсиално и имам познати канадци ("местни" и българи), които са го направили. Но няма гаранция, че ще успееш и че ще си по-добре, отколкото в Канада. Лично за мен посоката беше обратната и не съжалявам, че дойдох в Канада след 6 години там.
:y:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Къща, същия размер в Денвър е 4.5 по-евтина от къща в White Rock, BC

За климата си прав, но в Щатите също не е толкова розово - Ню Йорк и почти целия Ийст Коаст имат същите идиотски зими като Торонто; Мичиган и Минесота - още по-студено; Флорида - урагани; в Тексас, Аризона и Невада ще умреш от жега през лятото; в Южна Калифорния е ОК, но през лятото е жега, суша и пожари; във Вашингтон вали колкото във Ванкувър, така че остава единствено Северна Калифорния и още няколко други места (селските реднешки щати от средата напълно ги изключвам).
Климата в Колорадо е невероятен, за планини, езера и природа не ми се говори изобщо

BTW, за да имаш "нормален" живот в Щатите ти трябва гражданство или поне ПР, а за да ги получиш трябва TN визата да се замени с H1 ... и когато минеш на H1 ще разбереш какво точно представлява крепостничеството в 21-и век. :D

От OPT, през НАФТА, през Н1 до зелена карта - точно 3 години и 2 седмици. Никакво робство, или поне не в моя случай.

Съгласен съм, че по принцип там е по-лесно да се реализираш профенсиално и имам познати канадци ("местни" и българи), които са го направили. Но няма гаранция, че ще успееш и че ще си по-добре, отколкото в Канада. Лично за мен посоката беше обратната и не съжалявам, че дойдох в Канада след 6 години там.

Тук сън напълно съгласен: докато мога ще си държа бизнеса в Канада и ще си почивам в щатите ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

pumpy написа: Къща, същия размер в Денвър е 4.5 по-евтина от къща в White Rock, BC
Отново ще повторя, че подобни сравнения са неуместни.
Като изходим от местоположение, климат, природа, инфраструктура и т.н. американският град, с който трябва да сравняваме Ванкувър е Сиатъл. Така че къща във ванкувърски събърб до океана трябва да се сравнява с къща в подобен в района на Сиатъл. Според мен Къркланд е добра база за сравнение, въпреки че е на езеро, а не океан. Може би Едмъндс, Белвю и още няколко ... Та ако погледнеш цените в Къркланд, Вашингтон ще видиш че разликата е под 50% като число, а ако вземем впредвид и курса на канадския долар, още по-малко.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

От горните, Океана е единственото, което го няма в Денвър. За природа и време няма сравнение - няма как 300 слънчеви дни в годината да се сравняват с 300 дни дъждовалене. За легалната марихуана да не говорим ;)
Все едно, на мен ми трудно да проумея как нещо, в което спиш може да ти струва 15к на месец и така за 25 години - вижда ми се супер неуважение към парите......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

pumpy написа:От горните, Океана е единственото, което го няма в Денвър. За природа и време няма сравнение - няма как 300 слънчеви дни в годината да се сравняват с 300 дни дъждовалене. За легалната марихуана да не говорим ;)
Все едно, на мен ми трудно да проумея как нещо, в което спиш може да ти струва 15к на месец и така за 25 години - вижда ми се супер неуважение към парите......
Аз не обичам студа и зимните спортове, би ли ми казал какво точно ще харесам в Денвър ? Защото например в Сиатъл е пълно с Хай-Тек (а също и много други) компании и ако искам мога да си сменям работата всеки 6 месеца ... Защо не убедиш Бил Гейтс и Пол Алън, микромеките, Амазон, Експидиа, Костко, Крей, Старбъкс, Т-Мобил, Нинтендо, Valve и т.н. да се преместят в Денвър, след като е толкова хубаво ? Знаеш ли само Боинг и AT&T колко работни места предлагат ?
Трябва ли да споменавам СФ и Силикон Вали и цените там ? Не случайно всички големи градове на Уест Коста са скъпи, само който не е живял или поне посетил някой от тях може да се чуди защо.
Аз също не мога да разбера как можеш да си пропиляваш живота в ония чукари на север, но всеки си знае за себе си най-добре ...
Лично аз, ако трябва да се местя в Щатите, ще е на West Coast-a ... отново. :)

ПП
Марихуаната е легална и във Вашингтон, ако това наистина те интересува ... :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от pumpy »

roumensp написа: Аз също не мога да разбера как можеш да си пропиляваш живота в ония чукари на север, но всеки си знае за себе си най-добре ...
Когато можеш да почиваш 6 месеца в годината ще ме разбереш. А иначе си прав, всеки знае най-добре за себе си....
Ако погледнем реално Калифорния е колкото една Канада, как да ставняваш изобщо градове ;)
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

Ascao написа:
Мечтателят написа:Здравейте,

...но не сме доволни от професионалните си реализации и начин на живот в Канада, и сме решили да потърсим промяната в Щатите.
Привет
Аз само не разбрах защо като не сте намерили добра реализация в Канада си мислите че ще на мерите такава в Щатите. Ако не си доволен от това което правиш в Канада смени го с нещо по-добро ... пак в Канада. Да не би да има някакви правила, които да казват че в Канада няма добра реализация каквото и да работиш а пък в САЩ е пълно със супер реализации. Ако е въпрос за по-интересна работа - ами намери си по-интересна, ако е въпрос за повече пари ами намери си по-добре платена, но в Канада...
Ако пък Канада не те кефи по-добре си кажи: "Канада не ме кефи искам да живея в САЩ", но не намесвай професионалната реализация...

Просто Канада не ни кефи, реализирали сме малко или много, но шансовете за една по-добра реализация са в Щатите.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

Ми хубаво, направете тогава нещо по въпроса, вместо да се обяснявате по форумите.
Но като гледам, че питате как да си намерите работодател, не съм много сигурен, че сте за там ... Навремето си намерих работодател от България и после смених още 3 в Щатите, докато бях с българско, а не канадско гражданство и никъде не съм питал как да ги намеря. :D
Аватар
Мечтателят
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Апр 08, 2015 1:03 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от Мечтателят »

roumensp написа:Ми хубаво, направете тогава нещо по въпроса, вместо да се обяснявате по форумите.
Но като гледам, че питате как да си намерите работодател, не съм много сигурен, че сте за там ... Навремето си намерих работодател от България и после смених още 3 в Щатите, докато бях с българско, а не канадско гражданство и никъде не съм питал как да ги намеря. :D

:rofl:

Да, и аз забелязвам,че живота в Канада ни е направил по-мързеливи и "неопрфавни" :y:

Ако не е проблем, какво те "накара" да се преместиш в Канада - несигурен статут в Щатите или нещо друго.?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от roumensp »

Мечтателят написа:
roumensp написа:Ми хубаво, направете тогава нещо по въпроса, вместо да се обяснявате по форумите.
Но като гледам, че питате как да си намерите работодател, не съм много сигурен, че сте за там ... Навремето си намерих работодател от България и после смених още 3 в Щатите, докато бях с българско, а не канадско гражданство и никъде не съм питал как да ги намеря. :D
:rofl:

Да, и аз забелязвам,че живота в Канада ни е направил по-мързеливи и "неопрфавни" :y:

Ако не е проблем, какво те "накара" да се преместиш в Канада - несигурен статут в Щатите или нещо друго.?
Несигурен статут. Без зелена карта не е живот, изкарах 6 години и нещо и ми стига. Не изключвам възможността някой ден да се върна да поработя малко, пък и детето им е гражданин, може да рече да учи там и т.н. Но се съмнявам, че ще намеря нещо, което да ми е изгодно от финансова гледна точка ... пък и жена ми не би се преместила, това съм сигурен.
За статута съм писал в други теми ... поуката е, че трябва да намериш работодател, който да те спонсорира и да седиш с него години, докато получиш статут, каквото и да ти струва, а не да ги сменяш като мен.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски гражданин - реализация в USA

Мнение от newcomer »

Мечтателят написа:
Ascao написа:
Мечтателят написа:Здравейте,

...но не сме доволни от професионалните си реализации и начин на живот в Канада, и сме решили да потърсим промяната в Щатите.
Привет
Аз само не разбрах защо като не сте намерили добра реализация в Канада си мислите че ще на мерите такава в Щатите. Ако не си доволен от това което правиш в Канада смени го с нещо по-добро ... пак в Канада. Да не би да има някакви правила, които да казват че в Канада няма добра реализация каквото и да работиш а пък в САЩ е пълно със супер реализации. Ако е въпрос за по-интересна работа - ами намери си по-интересна, ако е въпрос за повече пари ами намери си по-добре платена, но в Канада...
Ако пък Канада не те кефи по-добре си кажи: "Канада не ме кефи искам да живея в САЩ", но не намесвай професионалната реализация...

Просто Канада не ни кефи, реализирали сме малко или много, но шансовете за една по-добра реализация са в Щатите.

стойте си в канада.
винаги съм казвал,че канада е рай за некадърниците.
никъде другаде по нормалния свят няма да ви обръснат даже и за слива

ей ви за пример и румен и марто и павел и иван
всичките ,американски, възпитаници дето с топ не можеш да ги мръднеш от канада

даже и пумпи на 300 дни слънце в щатите ходи да гърби в ледена канада

истински кадърните хора живеят и работят в цивилизована европа ,а не гонят михаля в дивата краварска с. америка/уса и канада/
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор