банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
ivaka33
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 16, 2008 4:31 pm
Местоположение: Y NAS

банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от ivaka33 »

Привет,
дали има банка които да има клонове тука в Canada и Bulgaria.
Ства лесно теглене на пари не е необходим превод .
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от Koko »

ivaka33 написа:Привет,
дали има банка които да има клонове тука в Canada и Bulgaria.
Ства лесно теглене на пари не е необходим превод .
Не знам да има такава банка.
Също така, при международен превод - дори и да е между клонове на една и съща банка, пак ще трябва да правиш превод и съответно да му платиш разходите. Това ти го казвам от собствен опит, макар и от преди няколко години.
Всъщност темата за прехвърляне на пари между двете държави е дискутирана не веднъж във форума, така че пробвай с търсачката да намериш предишни теми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от optics »

Примерно Сити банк има и в Щатите и в Япония и в България. В Канада съм имал кредитна карта от сити банк но клонове на живо не помня да съм виждал. Кое е важното - това не са клонове в оптимистичния смисъл който питащият влага. Това са си все едно различни банки както Коко писа. Файда нема.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от Leda78 »

Мога да се включа с последното си проучване - за банки с клонове и тук и там, не знам, но има 2 БГ банки, които имат банка кореспондент в Канада:

Първа Инвестиционна Банка - банка кореспондент е Bank of Montreal
ОББ - банка кореспондент е TD Canada

Това означава, че ако пращаш пари от тази в БГ до кореспондента в Канада, парите ти отиват директно от.. до... не се минава през банки посредници и следователно таксите са ти по-малки.

От друга страна вече има и други опции за прехвърляне на пари - дебитна VISA и VISA трансфер - беше до 2000 долара май към 8 долара такса... да не говоря наизуст - проучете си.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от balbi »

Леда това е полезно! Благодаря!
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: банка които да има клонове тук Canada i Bulgaria.

Мнение от tonich »

Моят опит за пренасяне на пари от БГ в Канада от 2009 година:
От ОББ можеш да си вземеш и сертифициран чек в CAD (Royal Bank of Canada, Toronto), като цената на услугата е 0.3% от стойността за суми над 9000 лв равностойност (под тази сума услугата е 27 лева). Тези чекове се изплащат безплатно в Канада, 5 работни дни след депозирането им.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор